Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2018.02.05 0 0 12372

Szia johnkarul,

az udvarban.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12370)
Koko85 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12371

szia! 

irtam neked emailt. :)

Előzmény: Alváskultúra (12369)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12370

Ez az a bolt, ami a Vaci ut felol van, vagy van az udvarban is?

Előzmény: Alváskultúra (12369)

Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12369

Szia johnkarul,

van egy csomó megmaradt boxspring ágy elem. Nem tudom pontosan, hogy külön fejvég van-e, de egyáltalán nem lehetetlen. OutletMatrac Reno Udvar Bp. Váci út 168.

Üdv,

pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12368)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12368

Nekem mint tapasztalat erdekes, a matrac mar megvan. Egy fejveg kell meg, de ha nem talalok, dekopir, karpit, szivacs, szovet, furogep, tuzogep, hajra :).

Előzmény: Alváskultúra (12367)
Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12367

Szia johnkarul,

10 centis vastagságban minden ami rugalmat tönkremegy hamar. Persze a beton vagy egy fa deszka nem annyira:-) Habból bármilyen keménységű matracot lehet készíteni. Még egyszer: BÁRMILYEN keménységet. Átlagban a habok ca. 30-40 közötti keménységűek. Ezt el lehet tolni akár 100-ig is. Ausztriából érkezinek megint HR szériák: 60-as keménységgel. Olyan lesz, mint a HR Ultra volt, ugyanolyan magasság, kialakítás csak sokkal keményebb hab. Ütős lesz nagyon:-)

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12364)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12366

Ennek ellenere a haloba maradt a taskarugos :).

Fejveget nem arultok?

Előzmény: johnkarul (12364)
Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12365

Szia,

a nick névre kattintva az adatlapról elérhető a mail címem.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Koko85 (12363)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12364

A kokuszos kemenyebb. Kokusz nelkulit nem talaltam olyon kemenynek. Mar irtam, hogu talan azert tudjak errefele jobbam eladni. A kemeny persze nem feltetlen jobb.

A kihuzhato agyunkon kb. 10 cm vastag szivacs van, lab resznel 4-5. Megis kenyelmes, de hamar szetmegy. A hamar 1-2 ev. Ilyen szivacsot lehet venni par ezer forintert. A 100+e-hez kepest.Erdekes...

Előzmény: Alváskultúra (12358)
Koko85 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12363

esetleg kaphatnék egy email címet ahol személyesen is tudnánk beszélni a részletekről ? :)

Előzmény: Alváskultúra (12362)
Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12362

Szia,

persze! Bármit bárhova:-)

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Koko85 (12361)
Koko85 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12361

fúú itt aztán meg túl sok a választék :D Vidékre van házhozszállítás?

Előzmény: Alváskultúra (12360)
Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12360

Sztia Koko85,

alapvetően egy zónák nélküli 30-as habból készülő matracról beszélünk. 100k környékén milliónyi lehetőség van, ahol pl. nem csak egy év gari van (ugye a Jyskben a többi csak szvatosság. Szavatosságról egy kis plusz infó itt>. Ceriflex Slena Comfort, Levander 60 napos visszavásárlási garanciával, Wool Extra és még rengeteg hasonló...

Üdvözlettel:

pálinkás lászló

Előzmény: Koko85 (12359)
Koko85 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12359

köszönöm!

Igazából 100k környékén szeretnénk venni és nyilván ehhez mérten a legjobb ár érték arányt is megtalálni.

Ha tudsz esetleg ajánlani ezekhez mérten akkor azt megköszönnénk :D

Előzmény: Alváskultúra (12358)
Alváskultúra (X) 2018.02.04 0 0 12358

Szia Koko85,

én alapvetően nem vagyok kókusz párti, erről talán több cikket is írtam az alváskultúra blog oldalon. A Matracok és hüjeségek sorozatban van egy "Hideghab kókusz matracok" cikk. Én nem azért mert majd hullani fog, annyit kibír majd a kókusz is, mint a fölötte lévő szivacs. Sokkal inkább az értelmetlensége miatt. Az egybe vagy külön matraccal kapcsolatban is minden kérdésre választ lehet kapni az "Egybe vagy külön" blog bejegyzésben. Ha bármilyen további kérdés lenne, szívesen segítek...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Koko85 (12351)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12357

Ha jol latom, 55 meg 9e ft. De mindketto kokuszos. 100 korul van a hatar?

Előzmény: Koko85 (12354)
Beer Monster Creative Commons License 2018.02.04 0 0 12356

A Jysk-ben nincsen sem kipróbálási, sem visszavásárlási lehetőség, ezért ott nem veszünk matracot.

Illetve visszavásárlás valami nesze semmi, fogd meg jól módon van, másik matracot vehetsz tőlük, de ki a fene garantálja, hogy lesz optimális a kínálatukban, ha a legjobbnak tűnő nem vált be. Vagy adnak vásárlási utalványt, csak mit vennél egy-két éven belül 100-150e Ft értékben egy Jyskben, dupla árú paplanhuzatot, abból sok garnitúrát?

johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12355

En probaltam tobb szivacsost, es a kokusz merevsege ad egy kemenyebb erzest a szivacsnak. A taskarugos annyibol jobb, hogy erosebb a rugo, vekonyabb a szivacs, igy kemeny, de puha. Persze attol fugg, melyik. Tudom, hogy ha Jyskben nezel, akkor ez draga lesz, de hasonlitasnak nem rossz. Yatsanmatrac.hu. kiprobalhatsz parat. Aztan ott a gigamatracnal is megtalalhato Isbir, es ha jol tudom, magyarbol is van vmi Rovex, de majd kijavitanak ugyis, ami zsakrugos, es talan 180korul volt a 160*200-as. Utana menj vissza Jyskbe, es probald ki a zsakrugosukat. 

Előzmény: Koko85 (12354)
Koko85 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12354

meglepően kemény volt igen, de lehet én csak ráharapta arra, hogy ez jó mert ebben van kókusz?

Előzmény: johnkarul (12353)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12353

A kokuszreteg miatt, mert ugy kemenyebbnek erzed?

Gartner de Rose Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12352

Ha egybét vesztek nincs gödör középen, a kokuszos előbb-utóbb hullani fog.

Koko85 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12351

sziasztok!

Olyan kérdésünk lenne párommal, hogy voltunk a Jyskben és 2 matrac között vacillálunk elsősorban az F35 öst a kókusz réteg miatt és az F80as amiben nincs kókusz réteg.

Szeretnénk a véleményeteket kikérni esetleg személyes tapasztalatokat.

Illetve, hogy egyben vegyünk 160*200 matracot vagy inkább 2x 80 formában vásároljuk meg ?

Köszönjük a segítséget! :)  

johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12350

Ebbol nem latom a gyarto felelosseget. Azert 100e+ os matracnal ala lehet iratni dolgokat, nem egy urtechnika. A szallito ceg meg le is tudna ellenorizni. Persze, utana nem. De szazalekban hol is allunk? En amikorbtermek tervezest, atkepzest, meg fene tudja, mit tanultam, ott a gari benne volt. Egy ev garikat is viccesnek tatom hosszu tavu hasznalatoknal. A 4-5eves matraccseret hagyjuk. Nem is kell 10ev, de 1?. Tudom, meg az egyik legdragabb telefon gyarto is annyit ad. Az is vicc...

gyakorlatilag en, a VEVO veszek valami 150-200e ft-ert, es ha besupped a szivacs 2cm-t 2 honap utan, ez van. Akkor veszek vekonyabb szivcsot, egy normalis rugos agyraccal, ami a fele a mindemfele agyonmarketingelt matracoknak, es lehet olyan jo, 2-3 evente meg cserelem a szivacsot. Persze kell egy 'matracvedo' is. Aludtam ilyen megoldason, nem volt rossz, bar en eleve a kemenyet szeretem.

Azert remelem nem sok problema van. Es n azokra gondolok, ahol bbe is jelentik a keteskedesnek. Vevo szempontbol sajnos nagyon sok vasarlo nem reklamal, mert nincs ertelme, ninvs ideje, stb. Akkor nem is megy vissza ez se a kereskwdohoz, se a gyartohoz, es szepen aruljak tovanb a problemas termeket. :(

Előzmény: Alváskultúra (12349)
Alváskultúra (X) 2018.02.03 0 0 12349

Szia,

alapvetően ez egy nagy jogi katyvasz, tisztázatlan, szabályozatlan, homályos jogi rendezetlenséggel. Hatályosan a Vásárló panasszal fordulhat a vásárlás helyére és a gyártóhoz is közvetlenül. Ennek pl. semmi értelme. Mi továbbítjuk a gyártónak, a gyártó azt mondja nem garis, visszamegy a Vásárló a kereskedéshez, hiszen végül is a kereskedéssel áll jogi kapcsolatban. Na itt kezd izgi lenni egy garanciális probléma:

- Vásárlót elküldték közvetlenül a gyártóhoz, gyorsabb lesz, stb

- Vásárló lepattan a gyártóról

- jogosan megjelenik újra a kereskedésben

- a kereskedés kereskedő cég, a gyártó elutasításával kevés dolgot tud csinálni

- Vásárló persze fel van háborodva (jogosan)

Mit csináljon a kereskedés? Több féle lehetőség van, szinte minden kereskedés mindegyik variációt végigjárta már az évek során:

- szó nélkül ÓRIÁSI veszteséggel berendel egy új matracot és kicseréli Vásárlónak. A régit kidobja... (na ez ritka:-)

- nyomást gyakorol gyártóra, hogy márpedig... Vagy összejön vagy nem. (ez a legjellemzőbb)

- Békéltető testület. Kereskedés mindent megtett, segítőkész, van jegyzőkönyv, levelezés hegyek...

- kereskedés nem hibás, mert a garanciát a gyártó vállalta, tehát nem a kereskedés vállalása, kereskedés a termékkel együtt a garaciát is csak közvetíti

- kereskedés nyilván látja amikor egy matrac nem jó, azt is tudja, hogy nem minden hiba látható, azt is, hogy bármit bárhogyan tudok fényképezni

És mehetünk ám tovább is:

- Vásárló rossz matracot vett, nem tetszik neki. Mit tegyünk.... Próbáljuk meg gariban, okosban... Vásárló szeretné másik típusra cserélni. Itt már kereskedés is tudja, hogy ez nem garis probléma. 

- nem megfelelő ágyrács van a matrac alatt. Kereskedés nem tudja ellenőrizni, hogy mi tartja a matracot, minimum elvárás többnyire van garanciajegyekben, amit persze nem olvas el senki csak amikor baj van. Üzletben kereskedés elmondja, persze a békéltetőn a Vásárló nem így emlékszik. Amennyiben 10-15 centis hézagok vannak a lécek között matrac tönkre fog menni. Pont. Vásárlót persze ez nem érdekli, nincs pénz új ágyrácsra, klereskedés-gyártó úgy sem tudja, hogy mi van az ágyban. Talán a helyszíni szemlén, de erről is tudna minden kereskedés mesélni...

- szintén nem ellenőrizhető, hogy a 120 kg korlátozású matracot ki hogyan használja, valójában milyen súlyú a felhasználó

- dok esetben Vásárló is tudja, hogy olyan matracot vesz (többnyire a szűkös keret miatt), ami majd nem lesz jó neki hosszú távon, de most ennyire futja...

Csak egy gyors story: minőségi tömör bükkfa ágy. Minőségi 28 léces német ágyrács. Külön lett véve az ágy és az ágyrács. Valami nyikorog. Én az ágy miatt voltam helyszíni szemlén. Matrac ki, ágyrács ki, ágy rángat, cibál, nyüstöl. Ágykeret nem nyikorog. Bravo. Ágyrács képviselő helyszínre. Matrac ki, ágyrács ki és letesz a földre. Képviselő ugrál rajta, futkoz. Ágyrács nem nyikorog. Vásárló tombol, hív. Javaslom: helyszíni szemle 2 közösen az ágyrács képviselővel. Matrac ki, rács bentmarad. Képviselő nyomkodja ágyrács: nyikorog. A rugalmas ágyrás terheléskor a lécek kiegyenesednek (normális) és kifelé nyomják az ágyrács keretét. Persze az ágykeret fa rácstartó lécein. Na ez nyikorgott. Ágy? nem garis. Ágyrács? nem garis. Vásárló boldog? Persze, hogy nem!! Persze megoldottuk.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12347)
Alváskultúra (X) 2018.02.03 0 0 12348

Szia Johnkarul,

én régi ágyakat újítottam fel úgy, hogy bármilyen matraccal használható legyen a jövőben. Ebben van tapasztalatom, erről írtam cikket: Régi ágy. Kidobjam...?

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12346)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12347

Karpitozasrol...

http://homar.blog.hu/2018/02/02/mit_varunk_egy_vadiuj_matractol

Erdekes ez a benyomodas. Torvenyileg is eloirhatnanak valamit. 1 honap, 3 honap, fel ev, 10 honap. 3cm :). Milyen vastagsagnal? Es pont a Jysk lett lehuzva hasonlo miatt, bar ott nem emlekszem a mertekre. Ugy latszik, a legtobbnel ez lehet a helyzet :(. 

Előzmény: johnkarul (12346)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12346

Karputozasrol van blogod? Miutan az agyracs+matrac joval megemeli a franciagy fekvo szintjet, a fejveg helyett csinalok masikat. Egy sima butorlap, de a matrac feletti reszre felcsavarozok egy plusz karpitozott reszt.

Előzmény: Alváskultúra (12345)
Alváskultúra (X) 2018.02.03 0 0 12345

hát persze... 

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12344)
johnkarul Creative Commons License 2018.02.03 0 0 12344

Ha emlékező hab nélkül veszed, még mindig tehetsz rá habot :).

Előzmény: Alváskultúra (12343)
Alváskultúra (X) 2018.02.03 0 0 12343

Szia Beer Monster,

szerintem ez egy kicsit másképpen van. Az emlékezőhabok több értéke is szabályozható. A zárt formahabosítással készülő nagyon-nagyon lassan visszaálló emlékezőhaboktó egészen a 2sec visszaállási sebességű nyitott cellás emlékezőhabig (lásd: Life Sleep matracok) nagyon széles a skála. Persze, hogy nem jó ha egy emlékezőhab fél óra alatt áll vissza. Szerencsére nem kötelező ilyen terméket venni. Szóval a memoryfoam nem akadályozza meg a mozgást. Egy jó emlékezőhab csökkenti a nyomáspontokból adódó szükségtelen megfordulások számát -ami viszont jó...

A hagyományos emlékezőhabok szerintem kifejezetten nem alkalmasak antidecubitus matracnak, felvekvéses betegeknek minden kultúr helyen váltakozó nyomású kompresszorral automatikusan váltakozó matracokat használnak. (és semmi esetre sem a piramid vágású olcsó szivacsokat)

ÜDvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!