Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 211

E' meg egy grizzly:

 

grizzlygrowl

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 210

Ugyan nem madár, hanem feketemedve (kivéve az elsőt):

 

Stereotype Growl (152KB):  This is NOT a bear! This is actually a wolf growling and threatening. This wolf growl is often used as a bear sound in movies and on TV because people think black bears should sound like this. Growls are rare or absent in black bears. Fearful people often describe any bear sound as a growl. 

Cub Distress Call (199KB):  This is a distress sound made by a fearful cub. This sound is commonly made when a cub is separated from its mother. This recording was made while a researcher examined a cub out in the field. The cub was soon released back to the mother. 

A Bear Family Conversing (196KB):  This mother black bear is moving her 3-month-old cubs from their den to a white pine tree to begin life outside the natal den. The mother is grunting her concern while the cubs are voicing little squeals of mild distress.

Nursing Cubs (205KB):  Black bear cubs make motor-like pleasure sounds as they nurse. Similar to a cat's purring, bears make this pleasure sound when they are especially comfortable, nursing, or eating a special treat. Adults make this sound with a deeper voice.

Moan (430KB):  When bears are very scared and in a subordinate role they moan. This bear was in a barrel-trap, which is a form of live trap. They also moan when they have escaped up trees or are being threatened by a nearby dominant bear.

Sounds of Cub & Mother (137KB):  The sounds of a young cub with its mother.  The cub is making the cooing sounds and the mother grunts, which is a common sound mothers make to cubs.

Blowing and Chomping (190KB):  Bears blow and clack their teeth with they are afraid. When this is done in response to being startled by a person, it appears to be a defensive threat, but they also do it when they scare themselves by almost falling from a tree.

Bear Threatening Another Bear (138KB):  A female bear is threatening a male that is competing for her food. The main sound is the pulsing threat. A higher pitched moan of fear is heard briefly from the subordinate male.

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 209
Szívesen, máskor is. Biztosan helyes lesz a válasz, mert ellenőriztem a Magyar Madártani Egyesület honlapján is. Nem vagyok ugyanis tökéletesen tisztában a mai helyzettel, s ha nem nézek utána, csak annyit tudok biztosan, hogy ami pár éve veszélyeztetett volt, az nagy valószínűséggel ma is az, sajnos, plusz még újabb fajokkal bővülhetett a paletta.
Előzmény: Mad árka (208)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.21 0 0 208
Köszönöm szépen! Pont volt ez a kérdés a vizsgán, isteni sugallat volt a kérdést feltenni. S főleg igen jó volt a válaszokat olvasni. Hármat kellett felsorolni, ment hat, biztos, ami biztos.

Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (205)
wadr Creative Commons License 2006.01.21 0 0 207

Sajnos ez sem az!

 

Legközelebb, ha arra járok, fölveszem a hangot, hátha úgy könnyebb lesz kideríteni!

Előzmény: e_laca (206)
e_laca Creative Commons License 2006.01.20 0 0 206
Zsizsegõ? Nem lehet, hogy Te is épp arra vagy kíváncsi, amire én voltam évekig - aztán itt a topikon ((137)-tõl kezdve) kiderült, hogy sárgarigó?
Ennek a felvételnek kb. az utolsó harmadánál van egy gyanús zsizsegés. Nem ismerõs?
Előzmény: wadr (202)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 205

1.

túzok (világszerte veszélyeztetett),

parlagi sas (Európában veszélyeztetett),

rétisas (Európában veszélyeztetett),

kékvércse (Európában veszélyeztetett),

békászó sas (Európában veszélyeztetett)

hamvas rétihéja (Európában veszélyeztetett)

 

2.

Az eddig soroltakon kívül az uhu, a gyöngybagoly, a holló (bár tudtommal már nem költ nálunk), a kis kócsag, a gyurgyalag, a szalakóta stb.

 

A füstifecske kihalással való veszélyeztetettségéről még nem hallottam, de tény, hogy nincs sok belőle.

Előzmény: Mad árka (204)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 204
Természetvédelem vizsgára készülök (és mellette másra is, égnek állnak a hajszálaim, sikítófrászom van, időhiányom és jólfejlett parám).

Kérdéseim volnának, melyekért furdal a lelkiismeret, hogy nem megy fejből és nem én nézek utána, de hülye fejjel elfecséreltem az időmet a növényekre és most szívok az állatokkal.

1. Tudnátok mondani kb. 6 olyan madárfajt, amelyek európai és magyar szinten is veszélyeztetettek?

2. Melyek a Magyarországon különösen/leginkább veszélyeztetett madarak? (Kb. 5-8)

Egyéb kérdés:
- Valóban kihalással veszélyeztett faj a füsti fecske vagy az egyre csökkenő populáció még ennyire nem komoly gond?

Cserébe vizsgaidőszak után lelkesen hozok ide is anyagot. :)


Ui. A tanárunk madaras, úgyhogy pont nem a madarakból kéne hülyének lennem, pedig ebből a témából még aztán volna mit fényesítenem odabenn.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 203
A búbos pacsirta ugrott most be, de az nem az erdőkre jellemző madár...
Előzmény: wadr (202)
wadr Creative Commons License 2006.01.16 0 0 202
Rövid füttyögéseket hallat, de nem sípoló, hanem inkább olyan "zsizsegő" hangon.
Előzmény: wadr (201)
wadr Creative Commons License 2006.01.16 0 0 201

Nem csak a télen hallottam, hanem már ősszel is, sőt talán még hamarabb is de erre nem mernék mérget venni.

 

Végig hallgattam itt a topikon rengeteg madárhangot, de egyik sem volt hasonló.

 

Pedig szerintem nem egy különlegességről van szó!

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 200
Ezt így elég nehéz meghatározni. Mostanában hallottad? (Tehát télen?)
Előzmény: wadr (199)
wadr Creative Commons License 2006.01.15 0 0 199

Üdv madárguruk!

 

A segítségeteket kérem egy madárka beazonosításához!

 

Az erdőben járva többször hallottam egy érdekes hangot, de a gazdáját nem sikerült meglesnem! A topikot is átböngésztem, de itt sem akadtam nyomára.

 

Rövid füttyögés szerű hang, de nem a klasszikus füttyhangon, hanem egy jellegzetes, leginkább gyerekkorom régi kettőshangú műanyag sípjára emlékeztető hangszínnel.

 

Mi lehet az?

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.14 0 0 198
Itt annyit offolsz, amennyit akarsz. (Könnyelmű vagyok...? :-) )
Előzmény: Mad árka (197)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.13 0 0 197
(Majd mesélek, lesz mit. De nem offolok tovább, úgyis indulnom kell most. Ha lesz egy kis időm, hozok madárhangos érdekességet. Valamikor passzírozzátok ki belőlem, mert már régóta tervezem.)
Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.13 0 0 196
Oké. :-) Ezek szerint már jobban vagy...
Előzmény: Mad árka (195)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.12 0 0 195
(Nagyüzemű pótlásban vagyok, de ha kicsit lesz alkalmam aludni, gyüvök levéllel. Addig itt vegetálok összevissza. De a dokumentumot már olvastam. :-)
Előzmény: Törölt nick (193)
ribizli Creative Commons License 2005.12.12 0 0 194
Nem látok a topikban, vagy figyelmetlen voltam, de van esetleg valakinek jó süvöltőhangja? Elég csenevészeket találtam a neten...
köszi
ribizli
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.10 0 0 193
No, nem sikerült küldenem, most mindjárt küldöm.
Előzmény: Mad árka (191)
cattaro Creative Commons License 2005.12.07 0 0 192
Sziasztok, itt a madáretető szezon, nem tudja valaki véletlenül, hol lehet olcsón "madárkalácsot" (faggyúgömböt) kapni? A teszkóban 1 db 89 ft, ezt eléggé drágállom, tekintve, hogy telente jópár elfogy belőle.
Mad árka Creative Commons License 2005.12.07 0 0 191
Várom, s köszönöm előre is.
Este hamar fogok dőlni, de ha tudok, válaszolok. (Utána szombaton vagy vasárnap legközelebb.)
Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 190
Oké, este tudom átküldeni.
Előzmény: Mad árka (189)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.07 0 0 189
Jöhet, persze. Cserébe én legfeljebb 3-4 elcseszett varjúképet tudok felajánlani. Grrr, mert nem lettek jók. No de jövő héten majd megmutatom, mit tudnak a rigók, a galambok és a szarkák az ostorfa termésével. Igazi házimozi az erkélyről.
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 188

Itt a lakótelepen minden nagyobb fának megvan a maga szarkája. Van itt egy gyártelep a közelben, ott meg csapatostul repdesnek és mászkálnak a teherautóparkolóban és az épületek körül.

 

Nem nagy igényű, strapabíró, ellenálló madarak.

 

(Írtam egy novellajellegű valamit e témában, mer' unatkoztam. Átküldjem?)

Előzmény: Mad árka (187)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.06 0 0 187
Igen, a rigókról már valahol volt szó, de szerintem nem itt. "Érdekes", hogy mennyire átalakultak. (És hogy mennyire jönnek a szarkák a városba, pár éve még nem láttam egyet se, most meg a legtöbb helyen ismerek egy-két párt, ahol megfordulok.)
Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 186

Úgy tudom, a városi rigóknak már teljesen felborult a bioritmusuk a lámpaoszlopok miatt, ők hosszúnak hiszik a nappalokat. Hosszú nappal pedig tavasszal és nyáron van, tehát énekelni kell.

 

De lehet, hogy ezt mi már pont beszéltük egyszer.

Előzmény: Mad árka (185)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.05 0 0 185
Ma, amikor caplattam felfelé a Gellérthegyre és szakadt az eső, elég komoly tiráda ment. Pont az az éneklés, amelyet a rigók akkkor danolásznak, amikor az eső miatt előbújnak a giliszták. Igaz, giliszták - tekintett okok miatt :) - nem voltak.
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 184
Tél van, a madarak némák.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.24 0 0 183
Engem is érdekelne, amennyiben európai madarak hangjai is vannak.
Előzmény: hopi (182)
hopi Creative Commons License 2005.10.23 0 0 182
hali. nekünk nem saját gyűjtésű hanggyűjteményünk van, de elég sok hang van felvéve.ha érdekel, a mélcímem publikus
Előzmény: Merg (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!