Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2005.03.18 0 0 434

Nem én tehetek róla, hogy nem bírom GJ-t. Ő harcolta ki izléstelenségével, nagyképűségével, rátartiságával.

Sugárzik belőle az erőlködés. Nem is tudom, talán egy jó cipész lehetett volna belőle...

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 432
Szerintem mindenki jó volt abban a filmben.
Előzmény: Törölt nick (431)
cucu Creative Commons License 2005.03.18 0 0 430
Szerintem ő volt a Liliomfi
Előzmény: Törölt nick (427)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 428
Cast overview, first billed only: Lajos Öze .... Miklós Gyuricza László Márkus .... László Király Ferenc Bencze .... Béla Sándor Horváth .... János Kovács István Dégi .... Károly Keszei Zoltán Latinovits .... Civilruhás Gábor Nagy .... Szõke hajú György Bánffy .... Magas József Vándor .... Macák Noémi Apor .... Kovácsné Ildikó Pécsi .... Irén Marianna Moór .... Lucy Rita Békés .... Erzsi György Cserhalmi .... Haldokló kommunista Gábor Kiss .... Õr

imdb.com :)

Előzmény: Törölt nick (427)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 427
Nagy Gábor? Az melyik szereplő volt??
Előzmény: Törölt nick (420)
kalmarkalman Creative Commons License 2005.03.18 0 0 425
Nála? Nincs. Ha kicsit buzdítod, kifejti, hogy tulajdonképp Latiniovits is nyilas volt.
Előzmény: Törölt nick (424)
molar Creative Commons License 2005.03.18 0 0 423

Latinovits ebben a szerepében is kíváló volt.

Persze az igaz, hogy a nyilasok azért nem voltak ennyire intellektuálisan sátániak, mint ahogyan ezt ő illusztrálta.

Ha elkezded nézni ezt a filmet, egyszerűen nem lehet abbahagyni.

Annyi finom részlet van benne, és a szöveg valamint a színészi játék összhangja.

Szerintem kíváló film.

Előzmény: figyelő (422)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 422

Hosszú...

Latinovits szerepe maga volt a borzalom; Dégit általában szerettem, itt is megfelelt, Őze pedig szinte mindenben, mindig.

Előzmény: Törölt nick (420)
molar Creative Commons License 2005.03.18 0 0 421

Köszönöm az érdemi észrevételt.

Remélem Gálvölgyi nevét jól írtam?

Pedig elronthattam volna, Nyálvölgyi, Zsilvölgyi...

Nem értem egyébként, hogy némelyik szerepében elég jól helytálló, tulajdonképpen elismert színész, miért olyan undokan sértett a magánéletében, meg azokban a helyzetekben, amikor elvileg önmagát kell kell adni.

Gálvölgyi ezért Gálvölgyi szerepében egészen csapnivaló, mégis ezért kapott Kossuth díjat.

Na ezért van ez a nagy felháborodás.

NEM érdemelte meg!

Előzmény: Törölt nick (417)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 419

Ez igaz.

Jelen esetben gyenge alapanyagból gyenge közepes film készült :-)

Előzmény: lenndélen (416)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 418
Fábry még nem figyelt fel Gálvölgyi "zsenialitására" és Jancsó sem,Várkonyi sem,pedig akkor Gálvölgyi kaphatta volna Bornemissza Gergely szerepét az Egri csillagokban és a Szegénylegényekben is egy jó szerepet,esetleg a Talpuk alatt fütyül a szél-ben betyárszerepet.Nem is szólva a Száll a kakukk fészkére című filmről amiben Oscar díjat kaphatott volna vagy a Szelíd motorosokban Peter Fonda társaként pattanhatott volna a Harley Davidson nyergébe és most lenne egy kétszeres Oscar díjas,Kossuth-díjas Gálvölgyink.
Végezetül kérem,hogy Jáksót 2006-ban tüntessék ki Kossuth-díjjal.Ő is legalább annyira megérdemli mint Gálvölgyi.
Előzmény: molar (412)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 416
Bár lehet, hogy a kötözködés mondatja velem, de irodalmi remekműből a legritkább esetben sikerült azonos nívójú filmet csinálni.
Előzmény: figyelő (415)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 415

Fábri.

Különben gyenge irodalmi alapanyagból készült, szájbarágósan példázatos film - divatja volt akkoriban az ilyeneknek.

lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 414
Gyugyu?
Előzmény: lenndélen (413)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 413
Hö, aztán mi lett volna?
molar Creative Commons License 2005.03.18 0 0 412

Az Ötödik pecsét az egyik legjobban kedvelt filmem.

Fábry Zoltánt különösen kedvelem.

Ezer szerencsa, hogy Fábrynak eszébe sem jutott Gálvölgyit szerepeltetni a filmjeiben. Valamit előre érzett.

Előzmény: figyelő (409)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 411

Be kell látnom, ezt bizony máshogy látjuk.

Előzmény: figyelő (409)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 410

Már miért ne lehetne?

A "tökéletes" nő sem az, amelyiknek nincs semmi hibája. Sőt!

Előzmény: Törölt nick (408)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 409
Az - szerintem - meglehetősen gyenge film.
Előzmény: lenndélen (406)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 407

Cseszd meg, ezzel az intralóf....al elrontottad a napomat!

Még most se tudom kimondani egy lendületre.

Előzmény: lenndélen (403)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 406
Na de remélem, az ötödik pecsétben mindannyian egyetértünk, hogy úgy jó, ahogy van?
Előzmény: Törölt nick (404)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 405

Márpedig végletekig elfogult, a látszatra legkevésbé sem adó hozzászólást mindkét oldalról olvastam, ráadásul engem sokkal jobban zavar az, amikor tapasztalom azt a bizonyos elfogultságot, de az illető még ráadásul az elfogulatlanság, kiegyensúlyozottság és az el nem kötelezettség álarcában tetszeleg.

Ez volt az a bizonyos attitűd, amivel kapcsolatban Gálvölgyit és a heti hetest megkritizáltam, bár ettől még, gondolom nem fognak álmatlanul hánykolódni.

Előzmény: figyelő (402)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 403

Nna látod!

Én is pont lennt említettek intranzigenciájára akartam rávilágítani, csak nehezen sikerült a kibontakozás, mert most is, ahogy leírtam, négyszer kellett odapislantanom a pontos másolás végett.

Vitatkozni viszont jó dolog, gondolom a fórum is erre lett kitalálva.

Előzmény: Törölt nick (401)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 402

Árokásásról és ilyes hülyeségekről nem szoktam beszélni.

A többi: minden megjegyzésetek, cirkuszolásotok, hörgésetek részint mulatságos, részint elkeserítő (istenem, micsoda emberek vannak!) - onnan, ahonnan beszéltek.

Ld. erről a legújabb ÉS-ben megjelent Solymosi Frigyes - írást.

Nem arról van szó, hogy tagadnám "kritikátok" egészét - csak a hangnem olyan, amely pofonért kiált (s azért írom ezt itt, mert te meglehetősen moderált vagy, a többiekkel igyekszem kerülni a "vitát"), és persze furcsa nyaloncokról beszélni Friczcel, Tőkéczkivel, Vaú-val, Hankiss Ágnessal, "Magyar Nemzet"-tel stb. a hátatok mögött. Egy olyan "értelmiségi holdudvarral", amelynek tagjai (tisztelet az azonnali kitagadást is vállaló kevés kivételnek) egyszerűen a látszatra sem ügyelnek: semmilyen önálló meglátásuk, értékítéletük nincs, hangjuk általában a tahóé - hogy mást ne mondjak... Kritika nulla, illetve csak az ellenfél mocskolására futja, önbírálatra egyáltalán nem, tulajdonképpen érdemi önreflexióra sem.

Azt gondolom tehát, nem áll jól nyalógépezni jobbról, amikor azon az oldalon lehet megtalálni a valódi nyaloncokat, nyalógépeket - hogy a ti "szakkifejezéseteket" használjam. Amely egyébként Lovastól, Bayertől meg a Magyar Demokratától ered, s így annak minden további nélküli visszhangozása meglehetős... hmmm... szellemi igénytelenségre vall.

Előzmény: lenndélen (382)
Vénusz2 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 400

"Kossuth-díjat kiemelkedően nagy művészeknek szoktak adni nem ripacsoknak vagy másodvonalbeli komikusoknak.

Előzmény: Amart (388) "

Így van!!!

Pontosan ezért kapott díjat a Gálvölgyi!!!

Előzmény: Törölt nick (393)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 399

Pedig az a jelenet is úgy volt jó...

(Szerintem a Szindbád hibátlan film - ha egyáltalán lehetséges ilyesmi).

Előzmény: Törölt nick (383)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 398

Szeretem a szót csépelni, de grafomán nem vagyok.

Reagálok egy mondatodra, és te megkérded mire reagálok.

Egyetlen olyan mondat volt, amire ezt válaszolni lehetett, próbáld megtalálni, végül is te írtad. Egyebekben szívesen folytatom a vitát, de ha ki akarsz fárasztani, akkor kár a gőzért, már itt se vagyok.

Előzmény: Törölt nick (397)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 396

"Állításaimat azóta tényszerűen nem cáfolta senki."

Előbb legyenek az állítások tényszerűek!

Előzmény: Törölt nick (394)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 395
Vitattam, csak elkerülte a figyelmedet.
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 393
Kossuth-díjat kiemelkedően nagy művészeknek szoktak adni nem ripacsoknak vagy másodvonalbeli komikusoknak.
Előzmény: Amart (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!