Keresés

Részletes keresés

Nameless_ Creative Commons License 2007.03.12 0 0 164
Nem csodálkozásnak szántam :-)
Inkább egyfajta tehetetlenségnek, 'ez van'-nak.

Ja, 'mindent' el lehet érni, de csak bizonyos határok között.. :-)
Előzmény: Törölt nick (163)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.12 0 0 162
Hááát... [kezeket széttár, vállakat megemel, szemöldök felvonva...] lottózol egyáltalán? Én mindig elfelejtek lottót venni. :-)
Előzmény: Törölt nick (161)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.12 0 0 159
jahogy a lottón nyerni. az más. álmodozni én is szoktam. :-)

filmekről meg én se tudok mit mondani, úgyhogy ilyen téma esetén bölcsen hallgatok. Elemezgesse őket aki akarja.
Előzmény: Törölt nick (157)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.11 0 0 156
A csavargás felsőfoka. Érdekes lenne. :-)
Előzmény: Törölt nick (155)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 152
Ja, értem... de az is csak átalakítva lett vicces, nem?
Előzmény: Törölt nick (151)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 150
Hja, messziről lehet, hogy vicces. Én itt nem tudom annak felfogni, túl sok mögöttes jelentés bújik meg mögötte. De lehet, hogy az én hibám.
Előzmény: Törölt nick (149)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 148
Feltéve hogy van ilyen kifejezés angolul... :-)))
Előzmény: Törölt nick (147)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 146
vállat vontál rá? :-)
Előzmény: Törölt nick (144)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 145
De felszabadító érzés volt megmondani a véleményemet. Még ha ettől le is néznek mások, akkor is. Azt se szeretem, de összességében még így is jó érzés, ill. meg kellett mondanom.
Előzmény: Nameless_ (142)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 142
Te nem rontottad a kedvemet, azt a szittyázás tette, és a front súlyosbította. :-)
Előzmény: Törölt nick (141)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 140
Szerintem a front is rontja a kedvemet, úgyhogy teázok. :-)
Előzmény: Törölt nick (139)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 138
Nem kell semmit se mondani... csak leírtam, mert le akartam írni.
Előzmény: Törölt nick (136)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 135
Lassan tényleg élhetetlen lesz ez az ország... nincs középút, és a megélhetés is... hát mondjam úgy, ahogy az állam megy csődbe, egyre inkább az emberektől veszi el, ami nekik van. Én sosem gondoltam azelőtt arra, hogy el kellene költözni innen, de már egyre többször eszembe jut.
Előzmény: Törölt nick (134)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 133
Amúgy meg ez a szittyázás azért is kezd az agyamra menni, mert manapság az ember nem lehet magyar, nem érdeklődhet pl. a magyar mondakör iránt (pl. egy beszélgetésben témaként), mert rögtön vagy a jobboldaliak kezdik el idióta szíriuszi elméletekkel bombázni, vagy a baloldaliak kezdenek el nácizni-szittyázni rögtön. Nincs középút. Illetve van, csak azon kétfelől köpködik az embert...
Előzmény: Nameless_ (132)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 132
Itt ma már a legtöbb ember bármilyen kérdést csak politizálva tud elképzelni, ill. bármire ráhúzza a két oldal címkéit. Namármost a szittyázás a magukat baloldalinak tartók felől a jobboldalra, sőt inkább a szélsőjobbra ragasztott címke. Én egy új, rendőrséggel kapcsolatos törvényt* kritizáltam-kommentáltam, és emiatt kaptam meg - nekem teljesen váratlanul, előzmény nélkül - a leszittyázást, merthogy az okt. 23-i zavargások óta aki a rendőrséget kritizálja, az van aki szerint kizárólag jobboldali, ill. szélsőjobbos lehet. Sértésnek meg azért tartom, mert a) meggyőződéses liberális vagyok-voltam, és b) egyértelműen sértőnek volt szánva a címke.

*Ami arról szól, hogy a rendőri intézkedéssel kapcsolatban az állampolgárnak nincs mérlegelési joga, köteles engedelmeskedni annak, akár jogszerű az, akár nem, azaz nem maradhat passzív. Tehát nem azt mondja meg a szabály, hogy mi van, ha ellenállsz a rendőrnek, hanem hogy mi van akkor, ha nem csinálsz semmit. Szerintem eléggé az emberi jogok határán mozog a kérdés, ott, hogy a passzív ellenállás mennyire jogszerű.
Előzmény: Törölt nick (131)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 130
Akkor el se jutottál oda végül?

Most morfondírozok azon, hogy milyen teát igyak. Milyen tea illik egy sértődéshez? Képzeld, leszittyáztak. Engem. :-) És nem, még csak nem is politizáltam! :-)))
Előzmény: Törölt nick (129)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 128
Egy közhellyel élve rohamléptekkel jön a tavasz, nemde? + 6 fok arrafelé már rövidujjas-rövidnadrágos idő. :-)

Merre délen?
Előzmény: Törölt nick (127)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 125
Reggeli tea (fahéjas alma) mellé elméláztam egy mondaton, ami cca. felháborodva mondja, hogy milyen dolog az, hogy 90 %-ban a múltra reagálunk, nem a jelenre, azaz a múltat éljük, nem a jelent. No de hogy a picsába lehetne a jelenre reagálni? A reakció van MOST, ergo CSAK a múltban lehet az, amire reagálok. Ez nem felháborító vagy megváltoztatandó, hanem csak így lehetséges. Nem lehet a jelenben a jelenre reagálni. Mihelyst reagálok valamire, az már definíciószerűen a múltban lesz.
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 123
Akkor délnek kell menni csavarogni. :-)

Bár, ha a császárpingvinekig mennél, ott már megint hideg lenne. Azokat én is jobb szeretem TV-ben nézni. Egyszer láttam delfint élőben. Illetve azt mondták, az az, nekem kicsit messze volt, akármi nagy hal is lehetett. De gondolom tengeri úton illik delfint látni. :-)
Előzmény: Törölt nick (122)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 121
Huhh... itt olyan tavasz van október óta, hogy nehéz még elképzelni is, hogy máshol tél van még. Én ha összeadom az idei összes mínuszt, akkor se jönne ki 15 belőlük. :-)
Előzmény: Törölt nick (120)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 119
Csak nincs már annyi nálatok sem...?
Előzmény: Törölt nick (118)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 117
Ez igaz, én se csak itthon csavargok. :-)
De minél messzebb menne az ember, annál szervezésigényesebb, ergo kevésbé csavargásjellegű lesz a dolog.
Előzmény: Törölt nick (116)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 115
wow, valaki rámnyitotta az ajtót... :-)

Itt nincs blueberry tea. de csavarogni én is szeretek, bár inkább gyalog. :-)
Előzmény: Törölt nick (114)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.05 0 0 113
sima matétea. a mai napig meglep, hogy milyen méregzölddé képes válni egy óra alatt. :-)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.04 0 0 112
Kiakasztóak ezek az ostobaságok. Pont azért, mert az ember igenis szeretné, ha ilyen egyszerűek lennének az élet dolgai, a boldogság, meg minden, de nem azok, egészen egyszerűen nem azok, nem olyanok, nem úgy működnek. Akármit is hablatyolnak a kótyagos fejű misztikusok. Az élet egyrészt bonyolult, másrészt ahol tud, kibaszik az emberrel, és ezen nem segít semmiféle önámítás.

Ja, Rooibush megint, most a sivatagi nyár fantázianevű verzió.
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.03 0 0 111
Közben megjöttek a felhők, összezártak, úgyhogy mégsem fogom látni a holdfogyatkozást.
Előzmény: Nameless_ (110)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.03 0 0 110
behúzódtam egy kis melegedésre, forró (spicy rooibush) teára. Hideg szórakozás Holdat nézni-fényképezni.
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.02 0 0 108
Még a Dűnét is megnéztem utána, hogy teljes legyen a műfaji-témai kavar. :-)
Most meg álmosan kornyadozok egy Lipton yellow label mellett...
Előzmény: Nameless_ (107)
Nameless_ Creative Commons License 2007.03.01 0 0 107
mézes rooibush karamell mellé Canterbury Tales és electronic sheep felváltva. mi ütött belém...?
Nameless_ Creative Commons License 2007.02.25 0 0 106
Ja, addig meg fehér teát kortyolgatok. Csak rá ne szokjak, ez már tényleg luxus lenne...
Előzmény: Nameless_ (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!