Keresés

Részletes keresés

György Scheibl Creative Commons License 2013.05.20 0 0 141

sziasztok olyan kérdésem lenne ,hogy olaszországi internetes bankba hogy tudnák legolcsobban pénz felrakni 

qattman Creative Commons License 2013.05.13 0 0 140

Hali,

 

Egyszerűen csak csinálj egy angol PayPal fiókot és regisztráld hozzá az angol bankkártzádat/számládat. Majd csinálj egy magyar PayPal fiókot és regisztráld hozzá a magyar bankkártyádat/számládat. Ha ez megvan (5 perc) akkor minden gond nélkül tudsz kuldeni pénzt az egyik PayPal számládról a másikra majd azt a pénzt visszautalni a bankszámlára, ingyen. Esetleg próbálkozhatsz a http://transferwise.com/ is, amit a legolcsóbb szolgáltatónak mondanak, bár erről nem tudok pontos infokat adni.

 

Üdv

 

Nor

Előzmény: konya7 (138)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 139

Nincs olyan kartya. Amit lehet az hogy GBP szamlahoz kersz egy kartyat es akkor a dupla konverziobol egyet megsporolsz. De egyet mindenkepp bekell csengetni.

 

Nem opcio ott kint felvenni akar szemelyesen akar ATM-ben?

Előzmény: konya7 (138)
konya7 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 138

Sziasztok!

Angliában a Lloydsnál van pénzem, azt szeretném hazahozni. Nemzetközi utalást nem tudok onnan inditani, mert amit megadtam ottani telefonszámot elvesztettem.
Szóval azt találtam ki, hogy itthon ha van olyan, hogy font alapú bankkártya (vagyis nem vált át elöször USD/EURora, és utána vált  HUF/GBP-re, hanem ha angol fonton vásárlok, akkor angolfontként kerül elszámolásra. rra gondoltam, hogy angol eBayre felrakok egy oylan összegű hirdetést, ami a kinti bankkártyámon van és az paypalon keresztül átkerül a magyarországi kártyámra, ami angol font alapú, és azt itthon kiveszem.

Valakinek valami tippe? 

yulo62 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 137

Ma megkérdeztem a bankban, és minden tiszta :)

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 136

Nagy osszeg (ertsd tobb (tiz) millio)?

Mostani bankodnal mennyibe kerul?

 

En nemhinnem hogy nagyon lehet trukkozni, esetleg ha tenyleg annyira lenne a koltseg (~40e?), akkor el lehet gondolkozni hogy kimesz autoval es befizeted KP-ben ott 1 bankban az illeto szamlajara :)

Előzmény: yulo62 (135)
yulo62 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 135

Sziasztok!

 

Ukrajnába kellene utalni. Tudtok ebben segíteni?

pgyafi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 134

Átverés. Felejtsd el.

Előzmény: renatanna (133)
renatanna Creative Commons License 2012.07.29 0 0 133

Sziasztok! A fényképezőgépem szeretném eladni, és Angliából akarják megvenni. Az illető állítólag elutalta az összeget az ún. ICICI Bank Online payment-en keresztül. Ám én csak akkor kapom meg a pénzt ha a postán kapott szelvényt elküldöm nekik. Magyarul előbb fel kell adnom hogy aztán ez a bank utalja nekem a pénzt. Hallottatok már ilyenről? megbízható? A "banktól" ugyan kaptam egy emailt, de azt nem nagy kunszt megírni akárkinek. Nagyon segítene ha valaki írna hogy ez vajon átverés e?
Üdv, Reni 

pgyafi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 131

Nem lehetséges. Átverés.

Előzmény: NimiG (130)
NimiG Creative Commons License 2012.05.08 0 0 130

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Lehetséges az hogy egy angol uriember pénzt akar nekem utalni egy autóért, de nekem előbb el keklll utalnom egy kisebb összeget hogy a tranzakció végbemenjen?? Kérem segítsetek!! Köszi!

neménmondtam Creative Commons License 2012.04.19 0 0 129

Ha még nem késő, ez a klasszikus átverés, egy fillért se küldj.

 

Azért Western Union, mert azt bárki felveheti.

 

Echte nigériai csalás.

Előzmény: Ebyk (120)
neménmondtam Creative Commons License 2012.04.19 0 0 128

Aki sokat utal külföldre, annak simán megéri Szlovákiában számlát nyitni.

 

Vállalkozók akár milliókat is spórolnak évente: http://kiszamolo.hu/sporolj-szazezreket-a-vallalkozoi-szamladon/

 

Magánembereknek: http://kiszamolo.hu/kulfoldi-szamlanyitas-lepesrol-lepesre/

 

Ha pedig forintban kapod a fizetésed, de devizában vennéd fel külföldön, akkor az Axa a legjobb választás: http://kiszamolo.hu/hogyan-tudsz-olcson-penzt-valtani/

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.14 0 0 127

Elvileg a SEPA a legolcsobb. En Finnorszagba utaltam 100EUR-t nemreg, arra asszem 1200ft volt a dij.

Előzmény: beo-bakter (126)
beo-bakter Creative Commons License 2012.04.11 0 0 126

Köszi, nem tudtam, majd rákérdezek a bankban. Milyen opciók azok, ahol a normál nem a legolcsóbb? Akkor ez is szándékos megvezetés és lehúzás.

Előzmény: pgyafi (125)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.10 0 0 125

Valószínűleg rosszul utaltad. Külön van a pri-euro, sepa meg normál utalás. Ha nem figyelsz oda, akkor simán normálként küldöd. Automatikusan nem választják ki helyetted.  Ugyanezt szívtam meg nemrégiben én is.

Előzmény: beo-bakter (124)
beo-bakter Creative Commons License 2012.04.10 0 0 124

"12500€-ig (manapság talán még magasabb az összeg) csak a belföldi átutalás díját hajthatják be, ha feltünteted a címzett bankszámlaszámát, annak IBAN kódját és a fogadó bank SWIFT kódját."

 

Erre tudsz valami jogszabály linket? Ausztriába utaltam 370 EUR-t és az Erste lekaszált 36(!) EUR-ra. Ez egy tisztességes jutléknek a százszorosa.

Előzmény: RogerWilco (56)
Ashley2003 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 123

Sziasztok !

 

Biztosan volt már ilyen kérdés, de nem olvastam végig a topicot. Segitséget kérek abban, hogy hogyan tudok eurót Németországban tanuló lányomnak kijuttatni. Minél olcsóbban. OTP Banknál van a számlám, de az OTP Bank devizaszámlájáról történő utalás eléggé költséges és nincs is jelenleg devizaszámlám. Ez egy egyszeri utalás lenne, emiatt nem akarok nyitni egy devizaszámlát. 

Előre is köszönöm a segitséget.

Zsuzsa

wrm Creative Commons License 2011.05.01 0 0 122

Úgy nézem a Paypay-jal (újabb nevén PayElectro) (már) nem lehet közvetlenül bankszámlára utalni (csak másik PayElectro számlára).

pgyafi Creative Commons License 2010.10.03 0 0 121
Első olvasásra "szokásos" lehúzás.  Gondolom valami árura jó magas összeget kínált...
Előzmény: Ebyk (120)
Ebyk Creative Commons License 2010.10.01 0 0 120
Hali,
Egy furának tűnő kérdés, hallott már valaki az alábbi bankról:
NATWEST UNION BANK PLC
# PO Box 7929
250 Regent Street
GB - London W1B 3PB
# Tel: 0703 528 0849 (International: +44 7035280849)
Fax:+44208278904
E-mail: customercare@natwstu-online.com

Egy vevőnk elhelyezte ott a rendelt áru ellenértéket, át akartam vezetni a saját
céges számlára, és közölték, hogy küldjek westernunionon keresztül pénzt, hogy megkapjam az átutaláshoz szükséges kódot, szerintetek ilyen létezik, aki esetleg még azt is tudja, hogy ez a bank létezik-e, és megírná nekem, végtelenül lekötelezne
köszi, előre is
csba8 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 119
Sziasztok!
Kb. 600 dollárt kellene egy amerikai(USA) bankszámlára küldenem. Egyszeri eset, Erste ill. OTP-és számlám van. Melyik a legjobb megoldás? (legjobb=legolcsóbb:)
Jól tudom, hogy a PayPal is 3,4%-ot levesz? Akkor már megéri bankkal utaltatni?
Elég kezdő vagyok ebben a témában...
saukoo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 118
kp egy borítékban.   valami értéktelennek álcázva, belerejtve.  prospektus, magyar újságba betéve.... stb.
Előzmény: azazell0 (117)
azazell0 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 117

Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem. Van egy szegény idős rokonom Oroszországban. Pénzt szeretnék utalni neki, minél olcsóbban. Kizárólag rubelszámlája van, a dollárral/euróval való bármiféle manipuláció pedig meghaladja intellektuális képességeit.

 

Namármost a legjobb az volna, ha rubelt utalhatnék a rubelszámlájára, azonban rubellel nem foglalkoznak a magyar bankok. (OTP igen, ha vállalkozó vagyok, de nem vagyok.) Ha dollárt/eurót utalok, akkor az orosz bank pofátlanul le fogja nyúlni, mire a pénzt a kezébe kapja (jóváírási jutalék, konverziós jutalék, rossz devizaárfolyam, kifizetési jutalék...). Western Union utalás nagyon drága. Mit tudnátok javasolni?

pgyafi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 116

Meg 2-5eFt átutalási költség...

Gondolom ezért keres német számlás illetőt.

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.21 0 0 115
de csak a vásárlás után derült ki, hogy az eladónak nincs paypal-ja, csak német bankszámlaszáma.

Viszont arra nem tudok fizetni.


Tudsz. Nem kell hozzá más, csak az iban-számotok (nemzetközi számlaszám).
Előzmény: Cukibabe (114)
Cukibabe Creative Commons License 2009.12.21 0 0 114
Sziasztok!

Nekem sűrgősen kellene megoldás az alábbiakra:

Vásároltam német ebay-n, de csak a vásárlás után derült ki, hogy az eladónak nincs paypal-ja, csak német bankszámlaszáma.

Viszont arra nem tudok fizetni.

Lenne olyan megbízható személy, akinek van német számlaszáma, és átutalna összeget? (Nem nagy összegről van szó.)

Én magyar bármilyen számlaszámra tudom fizetni azonnal, de sűrgős lenne, mert karácsonykor zárva lesz minden bank, és még idén kellene fizetnem.

Köszi, ha tudtok valami megoldást!!!
Eppúr Creative Commons License 2009.10.08 0 0 113
Bocs, az lemaradt, hogy a táblázat összeállítása után a PayPayt tartom a legjobb választásnak, de kevés vele a tapasztalatom. (PayPallal és Moneybookersszel már több van.)
Előzmény: Eppúr (112)
Eppúr Creative Commons License 2009.10.08 0 0 112
Itt van a PayPay linkje.
Előzmény: Eppúr (111)
Eppúr Creative Commons License 2009.10.08 0 0 111
Most egyértelműen a Moneybookers a legjobb választás, h az ember pénzt kap külföldről. A PayPal ugyanis a fogadó féltől közvetítői díjat von le.

Lássunk egy összehasonlítást az olcsó személyi számlára!


_____________Pénzküldés_____Pénzfogadás____Saját bankba utalás
Moneybookers...1% <EUR0,5..........0........................EUR1,8
PayPal....................0.................0-3.4% + 90 HUF......25k ft felett 0, az alatt 250 ft.
PayPay..............0.......................0..........................280.00 HUF
ikobo...............USD8.00................0........................nem alkalmazható

Előzmény: univerzoom (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!