Keresés

Részletes keresés

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.13 0 0 7824

Ez a receptje a kúpnak. Én így elküldtem a háziorvosomnak, ez alapján írta fel. Nem olcsó, ahol nekem keverték, 10 ezer körül lett volna, de mivel nekem nem vérzik, fele mennyiségű Tonogént tettek bele. Nem tudom, azt írtam-e, de szedjél K2 vitamint is, az is jó az erekre és a vérzés miatt is!

Előzmény: purenrg1234 (7823)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 7823

le tudod Nekem írni a nevét kérlek mégegyszer annak a kúpnak vagy az összetevőit? köszi

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7822)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.13 0 0 7822

Az Aurobint ne használd folyamatosan, mert szteroid van benne, elvékonyítja a nyálkahártyát es még sérülékenyebb lesz. Próbáld ki azt a kúpot, amit Adad-nirari ajánlott! Van benne fájdalomcsillapító, görcsoldó, érfal támogató (vérzéscsökkentő) is a Klion hatóanyaga mellett. Ha székletet kell lazítanod, reggel éhgyomorra igyál meg egy evőkanál útifűmaghéjat 2,5 dl vízben elkeverve, utána igyál rá ugyanennyi vizet, fél óra múlva egyél reggelit. Paraffin helyett igyál olívaolajat. Esténként vegyél langyos ülőfürdőt sóval (Parajdi vagy Holt-tengeri), tehetsz bele kamillát, körömvirágot, cickafarkat, orbáncfüvet.

Remélem, hogy minél hamarabb kiderül, mi okozza a panaszaidat.

Nekem többen is ajánlották Jászberényben dr. Kuti Lajos főorvost, el fogok menni hozzá. Akiket megműtött repedéssel, mindegyikük jól van. Magánba vizsgálta, a kórházban operálta őket.

Előzmény: purenrg1234 (7821)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 7821

változó ,mert folyamatosan vagy aurobin-t ,reparon krémet és kúpot használok és ritkán hemoridot, és kell néha lazítás parafinnal ,akkor könnyebb egy ideig.De nagyjából a hidegrázós fájdalomtól 10/6 ,mert akkor van izomgörcs is, a 10/3 ig amikor csak nyomó van,de ez függ a reggeli dolog sikerességétől is.

Előzmény: murray (7820)
murray Creative Commons License 2023.03.11 0 0 7820

Mennyire fáj? tízes skálán? Én már úgy vagyok vele hogy ha van olyan nap amikor kibírom fájdalomcsillapitó nélkül az már jó. 

Előzmény: purenrg1234 (7817)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7819

volt egy sipoly, és két gyulladt kripta. Végbél uh volt,nem volt mély gyulladás ,sőt semmit sem látott.. egyelőre fogalmam sincs merre tovább,talán az ételintolerancia felé hajlok.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7818)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7818

Köszönöm szépen!

Azért 4 éve fájdalommal élni....nem tudom, hogy bírod! Mivel műtöttek téged? Egyébként azt gondolom, hogy amikor a legjobban fájt, annál jobban talán műtét után sem fájna, inkább csak azt szeretném, hogy egy igazán hozzáértő orvos operáljon.

Remélem, kivizsgál a gasztroenterológus, úgy hallottam, elég érdekes természete van, de talán megtaláljuk a közös hangot. 

Neked is gyógyulast kívánok! Esetleg fájdalomambulancián nem gondolkodtál? Végbél ultrahang, MRI vizsgálatod nem volt?

Előzmény: purenrg1234 (7817)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7817

Nagyon sajnálom :( .. és a legrosszabb az egészben ez a milliónyi dolog amivel megpróbálja magát az ember kezelni ,de nem segít. Egyébként valóban érdemes az ételallergia és az intolerancia felé keresgélni,mert a coloscopia nekem is negatív lett,viszont a fájdalmam az folyamatos,lassan 4.éve.. Neked gyors gyógyulást és kitartást kívánok,ha nincs más megoldás , a műtét sem ördögtől való,kétszer már műtöttek engem is ,igaz nem fissurát.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7815)
mincike1 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7816

Miért nem próbálod meg a Kovács doki speciális kúpját, amit csak nála lehet kapni. Repedésre tökéletes, egy hónap alatt teljesen rendbe tesz.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7815)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7815

Pontosan nem tudom. 13 éve is volt, akkor 2 hónap alatt meggyógyult és az elmúlt 13 évben csak egyszer voltam sebésznél vele, illetve 2-3 alkalommal kezeltem magamtól Aurobin kenőccsel, Haemorrhodiale kúppal. Így visszagondolva, az utóbbi időszakban, még a mostani repedés előtt, többször előfordult, hogy székletürítés után már tiszta volt a wc papír, a következő vizeletürítéskor meg székletes. Ezt Bánfalvi doktor maszatolásnak hívja, ami esetemben a külső aranyerek miatt lehetett. Ez okozhatta a nyálkahártya felázását, aminek a következménye lett a repedés. Azt, hogy miért nem akar gyógyulni és lett belőle krónikus repedés, nem tudom. Biztos nagy szerepet játszik benne a feszes záróizom. Szerencsére a vastagbél tükrözés során nem találtak semmit, 21.én megyek gasztroenterológushoz, szeretném kivizsgáltatni, hogy nincs-e ételallergiám, ami hátráltatja a gyógyulást.

Kicsit mintha javult volna a helyzetem, nem fáj annyira és olyan hosszú ideig, mint korábban, viszont elég mély. Már belenyugodtam, hogy műteni kell, de az orvos, akivel megbeszéltem a műtétet, nem tudja mégsem vállalni, mert nincs műtőkapacitás a kórházban, meg azt mondta, hogy a műtét veszélyessége miatt egyébként is a konzervatív kezelést támogatja az orvostársadalom is.

Valami miatt biztos így kellett történnie, lehet, hogy meg fog gyógyulni magától is, csak még idő kell hozzá.

Ma kapom meg a Klion hatóanyagot tartalmazó kúp receptjét, amit Adad-nirari ajánlott, hétvégén már talán el is tudom kezdeni a használatát, bízom benne, hogy elősegíti a gyógyulást. Ha nem történik komolyabb változás, akkor felkeresek egy jó orvost, aki elvégzi a műtétet.

Előzmény: purenrg1234 (7814)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7814

Nálad milyen alap betegség okozta ezt a krónikus fissurát? 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7813)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7813

Már jobb a helyzet, aranyeret nem látott a gasztroenterológus vastagbéltükrözéskor, Szatmári főorvos pedig lobmentes bőrfüggeléket irt az ambuláns lapra, nem külső aranyeret. Valamire csak jók voltak a kúpok, krémek, amiket használtam. Csatár doktornőhöz kellene elmennem, csak azok a piszkos anyagiak.....

Előzmény: Adad-nirari (7812)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7812

Ez így elég rémisztő. Kívül-belül van itt minden. Kéne még orvosi vélemény, mert ezt összefüggéseiben kéne kezelni.

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7811)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7811

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7810)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7810

Ez volt a legutóbbi vizsgálati eredményem Lehoczki doktornál:

Előzmény: Asshurnasirpal (7807)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.09 0 0 7809

Van előörs csomó és anopapilla is a legutolsó Bánfalvi Aranyér Központos vizsgálati papíromra írva. Előfordult az is, hogy az előörs csomó kicsit begyulladt és fájdalmassá vált. Egyébként is fáj amikor krémezem és ott megnyomom, főleg székelés után. 

Felírattam az általad ajánlott kúpot, holnap lesz meg a recept, mert a háziorvosom ma nem dolgozik és magisztrális receptet csak ő vihet fel a gépre.

Újra el kezdem használni a Betadin kenőcsöt is, illetve a Ialugen kenőcsöt. 

Elolvastam az általad idézett hozzászólást is, illetve olvastam a neten is (talán Bánfalvi doktor oldalán többek közt), hogy van ilyen beavatkozás, amikor az előörs csomót és az anopapillát távolítják el, csak azt nem értem, hogy akkor ezt miért nem végzi több orvos is, ha egyszer elősegíti a repedés gyógyulását?

Nekem most azt mondta Szatmári főorvos, hogy hegesedett fissurám van. 

A fájdalmam csökkent, nem is tart olyan sokáig, mint korábban, de van és nagyon szeretnék már megszabadulni tőle.

Előzmény: Asshurnasirpal (7807)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7808

Másik nick maradt, elnézést.

 

Előzmény: Asshurnasirpal (7807)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7807

A konzervatív kezelés előnyben részesítése jó irány, de azért kéne diagnózis is...

Van-e előörs csomó, hipertrofizált anopapilla? Ezeket írják krónikus repedésnél gyógyulást hátráltató tényezőnek.

Az eltelt idő miatt szvsz mindkettőnknek krónikus már, de előbbieket tisztázni kell. Én nem látok/tapintok ilyet kívül, de laikus vagyok csak.

A Gastromedes vonalon gondolkodom Ónody doktorban. Egy korábbi hozzászólásban, amit beidéztem, a páciensnek ezeket leszedték elektromos kaccsal, és gyógyult is konzervatív kezelésre utána. Most még tolom a metronidazolos kúpot, jónak tűnik. Meggyógyítani gondolom nem fog, de sokat enyhít a tüneteken.

Másik 2 a betadine krém és a bepanthen plus kenőcs, ezek is a seb környéki mikrobiális terhelést veszik lejjebb, utóbbi hámosít is a fertőtlenítő hatás mellett.

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7804)
Aliszia565656 Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7806

Sziasztok! Tapasztalt valaki lézeres műtét után végbél előre esést? Ha igen akkor meddig tartott? Minden székletnél, kibukik a végbél és miután letusoltam, és ráülök egy törölközőre, akkor húzódik vissza, de nagyon fájdalmasan. Utána semmi fájdalom. kicsit megszinesedik, tehát valamilyen vérzés van, de nagyon minimális. 5 hete vette le az orvos az utolsó aranyeret, tegnap voltam kontrollon. Azt mondta, még egy hónap és elmúlik.

mincike1 Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7805

Dr Kovács László egy remek proktológus, sebész, lézer sebész. Rendel Budapest, Budaőrs, Kecskemét, és Szolnok.

Előzmény: murray (7802)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7804

Sajnos nem jutottam előrébb Szatmári főorvosnál sem. Azt mondta, njncs műtőkapacitás, ezért nem tud megoperálni, meg egyébként is inkább a konzervatív terápiát részesíti előnyben az orvos társadalom, mert a záróizom miatt veszélyes lehet a műtét. Komolyan nem tudom, hogy már kinek higgyek, mit gondoljak, mit tegyek. Megint mélyponton vagyok lelkileg. Ki kell találnom, hogyan tovább. Megpróbálom feliratni a háziorvosommal a klion hatóanyagú kúpot, hátha használ.

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7803

Dr. Willner Pétert dícsérik sokan, illetve Csatár Éva doktornőt és Dr. Ónody Pétert. Licht Anna doktornőről is jókat hallottam, ha jól tudom, ő rendel Budapesten is.

Én a Bajcsy kórházban Dr. Szatmári Károly főorvosnál voltam és ma is megyek.

 

Előzmény: murray (7802)
murray Creative Commons License 2023.03.08 0 0 7802

Pesten lakom ott kellene nekem orvos. Olvastam hogy Vác meg Szeged az nekem messze van. köszi 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7801)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.07 0 0 7801

Igen, Lehoczki doktorhoz jártam én is. Szerintem is keress fel másik proktológust, hátha tud rá mást adni, mint Lehoczki doktor. 

Hol laksz? Hátha tudok ajánlani valakit. Nagyon sok sorstársunkkal beszélgetek privátban és facebookon is benne vagyok két aranyeres csoportban. Egyikőjük például nyolc proktológusnál járt, mire a nyolcadik kiderítette, hogy mi a problémája, meg is operálta és azóta is rendben van, de csináltak neki végbélultrahangot, MRI vizsgálatot is, mire kiderült, mi okozza a tüneteket. 

Sajnos türelem és kitartás kell a gyógyuláshoz, ami nagyon nehéz, amikor az embernek fáj.

 

Előzmény: murray (7800)
murray Creative Commons License 2023.03.07 0 0 7800

Niki, te a Lehoczki dokinál voltál a Bánfalvinál? Én hozzá járok de arra gondoltam kipróbálnék mást. Sajnos megint fáj. Nem tudom mit tegyek. januárban voltam vizsgálaton, ugyanaz van még vagy mi lehet ott azóta. vagy várjak. Van hogy csak érzem vannak napok hogy nagyon fáj. 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7793)
DalmaK7 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 7799

Erdeklodni szeretnek hogy vagy? Nagyon bizom hogy tul vagy szerencsésen a nehezen, a varratszedésen is, 
ha jól emlékszem pénteken volt a műtét, beszéltél a dokival, hogy oldódott meg? A műtét utáni első szeklettel kijött? 

 

Előzmény: Zsozso0909 (7763)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 7798

értem,köszi a választ

Előzmény: murray (7797)
murray Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7797

görcs nekem nincs, kijön minden csak szétmar mindent.  székelési inger ritkán van ha kijön minden az elmúlik . 

Előzmény: purenrg1234 (7796)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7796

igazából a gyulladásra lennék kíváncsi. Az alhasad ,főleg baloldalon nem szokott görcsölni? vagy székelési ingert kiváltani?

Előzmény: murray (7795)
murray Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7795

melyikre gondolsz? többféle van és több fokozat is van.  ha az aranyér fáj akkor ülni nem tudok rajta nem lehet terhelni. szörnyű.

ha a gyulladás fáj , az  égő szúró érzés ülni tudok rajta de fáj az egész altestem. van hogy kisugárzik a combtőbe és a lábra  a zsibbadás. röviden 

Előzmény: purenrg1234 (7794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!