Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25115

Sziasztok!

Szombathelyen megmaradt 10 raklap 200-as Silka téglám ha valakit érdekelne. Teljesen új, raklapos akciós:)

Guillaume- Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25114

Ha csak ennyi lenne, akkor tényleg megéri. Ezek szerint elég kövér számot mondtam neki: 3 milliót. Biztos, hogy nem csak anyagdíjat mondtál?

zöldeskékek Creative Commons License 2018.08.03 0 0 25113

Mond az ismerősnek, hogy készítsen költségvetést és tételről tételre vizsgálja meg az anyagok mennyiségét és azok árát.

Valószínűleg nem ért hozzá,  így kénytelen szakemberhez fordulni.

Az pedig lehet egy tervező vagy egy kivitelező.

" Mennyi lehet ennek anyag+munkadíja?"  

Első közelítésben  1,2 milllió   - 1,5 millió, ha több akkor is és ha kevesebb akkor is vizsgálni kell tételesen-

Maga a kazán is lehet 260   és 520 eft között-

Magyarul meg kell terveztetni  a munkát.

Előzmény: Guillaume- (25112)
Guillaume- Creative Commons License 2018.08.02 0 0 25112

Csináltatott valaki mostanában kondenzációs kazános fűtésrendszert? Egy ismerős vett házat, klasszikus kádárkockát, aminek 3 szobája parkettás, ide lapradiátorokat akar szereltetni, viszont az előteret a konyhát, fürdőt wc-t padlófűtéssel akarja. Mennyi lehet ennek anyag+munkadíja?

memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25111

A szebb beltéri ajtók 100eFt körül kezdődnek + kilincs+ cilinder+ beépítés+ szállítás...

Előzmény: Guillaume- (25110)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25110

Ebben mind igazad van. Én azt hiszem valami vizes bázisút használtam, ami korántsem jelenti azt, hogy nyugodtan szuszmákolhatjuk kence-fice után. 2011-ben rakattunk lucfenyő ajtókat, hónapokig volt teli a lakás nagyon finom fűrészporral. Egyébként azóta sem igényli, hogy lefessük újra, mégis megtettem. Festőre bíztuk, de olyan hanyagul dolgozott, hogy muszáj volt ismét lecsiszolni és átkenni. NEM vetemedik, mivel ezek hulladékból vannak összerakva és esze ágába propeller formát felvenni.

Egyébként végeredményben neked van igazad, mert ezek az mdf ajtókkal semmiféle gond nincs, de, ha valami igazán szépet szeretnél az 50eft feletti áron kapható.

Előzmény: memorix (25105)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25109

"Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyőajtóim."

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyő ajtóim.

Azért csak összejön.

Előzmény: Töck Jenő (25108)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25108

"Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyővel kezelt ajtóim."

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyőajtóim.

Előzmény: Töck Jenő (25107)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25107

Nekem 2004 óta vannak natúr lakkal kezelt borovi fenyővel kezelt ajtóim. Megsötétedett a lakk, ez tény, de nem gondolnám, hogy újra kéne festeni őket.

Előzmény: memorix (25105)
memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25106

A Vynil padlónál 2-3 mm lehet max a padlóban . Emiatt kell eszterich . Ezt meg lehet elözni egy kis odafigyeléssel. Ha a köműves csapat megfelelő betont kever és használ alu lécet a lehuzásnál valamint a lehuzás ellenőrizve van lézeres szintezővel. kb egy 100 nm háznál ez max 30 percel több idő, de nem kell hozzá drága önterülő. 

Előzmény: Törölt nick (25101)
memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25105

A CPL ajtót nem kell festeni. A CPL ajtón, fólia van. Nem vetemedik. A fehér alapárás, a többi feláras. 

A fehér ajtók jobban nyitják a teret, a borovi meg összenyomja. 

Véleményem szerint, kezeletlen fa ajtó-t , csak gazdagok vegyenek, akik szeretnek sürün festegetni, csiszolgatni pár évente...és rengeteg szabidejük van erre... + nem mindegy milyen festéket használ az ember a kenésnél... van ami jó pár hónapig mérgezi a levegőt...és rákkeltő..

pl: https://kreativlakas.com/falfestek/hogyan-mukodik-az-alacsony-voc-tartalmu-festek/

Előzmény: Guillaume- (25103)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25104

Nagyon híg festék is megteszi.

Előzmény: Guillaume- (25103)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25103

"Ajtónak fehér ajtót válasz pl MDF,CPL,stb az olcsóbb és mindenhez megy...és nyitja a teret...."

Esetleg még a luc vagy borovi fenyő ajtót lehetne tenni, ami önmagában olcsó, bár a fa panelek helyett valami dizájnos üveg már megdobja az árat. Egyébként csak a macera van vele, lehet csiszolni orrba-szájba, hogy szép sima legyen, de a végeredmény igazán szép tud lenni. Legutóbb rájöttem, hogy először le kell lakkozni, aztán kell csiszolni, ellenben első lakkozásnál rendesen eszi a festéket...

memorix Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25102
Előzmény: Törölt nick (25101)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.23 0 0 25101

nagyon vékony az a vinil padló, a legkisebb hiba a aljzaton idővel kiszakítja.

Nem elég neki a helikopterezett esztrich. Amikor a ipari PCV csináltatom, a kivitelező önterülőzik és csiszolja is az aljzatot, tényleg tükör kell legyen. De annak van egy kis tartása is, ennek a vinilnek nem nagyon. 

Olcsóbb leragasztani alá egy 1o-es OSB, mind önterülőzni és csiszólni, de annak a ragasztója drága. 

A Diego árul 12mm vastag klikkes laminalt parkettat, az beszerelni is könnyű és elég neki az esztrich, csak nincs sok színbe. Szerintem ez a minimum, amit egy lakásba szerelni kéne. Még 15o nm 12mm laminált is aprópénz pl. a lámpák árához képest, ha valami szebbet szeretne az asszony. Ki lehet hozni azt is olcsón, a gk beépített lámpákkal, de azért mégiscsak egy lakóház...  

Előzmény: memorix (25100)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25100

Nem értem miről beszélsz. Az ajzatbetont lehet egyenesen elhúzni. 3m-s alu léc és lézeres vizmértékkel folyamatosan ellenőrizni a szintet, simán lehet padlopon nélüli ajzatot lehet csinálni.  

Nem mondtam soha, hogy a legolcsóbb lamináltat kell megvenni... lehet akcióban is vásárolni...az építkezés türelem játék... aki siet az ráfizet... 

Előzmény: Törölt nick (25099)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25099

tudod, hogy ennek milyen minőségű aljzat kell?

Kopik ez az olcsó. Egy normális PVC padló ami tömegében színezett, szőnyegbe szállítva 18 euró ragasztó nélkül. Annak is csíszolgatni kell az ajzatbetont. 

Előzmény: memorix (25094)
Szumoo Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25098

Na ennyiért már valóban megéri.

eekeili Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25097

Embere válogatja.

A családnak van egy  kb. 110 nm -es vályogháza,  1000 nm -es telken.

4 szoba előszoba konyha fűrdő,  víz csatorna.  Kétféle áram 8 24 órás és vezérelt, kettő cserépkályha kettő villanykályha.

4 milla a kikiáltási ár ,   a 4 -es főút mentén Bp. zől 140 km -re.

Ha valakinek csak ennyi van viheti. Elsőnő kitakarítja és kimeszeli. Vályog persze. Nincs respektje.

Előzmény: Szumoo (25084)
eekeili Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25096

45 cm vastag falat csak régi kisméretű téglából lehet építeni  

Neki ott ahol kinézte lehet hogy abból van.

Az új kismértű tégla a 20 -as évek elején jelent meg, de a mi egyik házunk 1948 -ban még a régi  téglából épült.

Az átállás tartott vagy 20 -25 évig.

Előzmény: Töck Jenő (25083)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25095

+ vizálló viny-t vagy lamináltat csak a vizes helységbe raksz le pl  wc, fürdő esetleg konyha ...a többi helységbe mehet normál laminált pl 8 mm -s... és nem kerül többe mintha hidegburkolat kéne...

memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25094

Vizálló Viny már 2999 Ft/nm van... ennyiért nem kapsz mestert és lapot+ fugát... 

pl : https://www.diego.hu/lvt-padlo/?kategoria=

A különböző gyártók eltérő időszakban akcióznak...jellemzően kora tavasszal és ősszel...nem lista áron kell vásárolni... és nem is a legdrágább helyeken...

A quick-step, lista áron https://www.quick-step.hu/hu-hu/vinil is olcsóbb...ami már prémium kategoria...

+ jellemzően van, mennyiségi kedvezmény is...

Előzmény: Szumoo (25093)
Szumoo Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25093

A linken 16-20 ezer egy nm vinyl padló.

Ennyiből bőven kijön a hidegburkolat, a lerakás munkadíjával együtt is.

Előzmény: memorix (25092)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25092

hidegburkoláshoz gyakorlat vagy mester kell...

Viny -t a gyerek is lerakja.. + ha padlófütés van alatta ha még alámenne a viz is akkor is kiszáradna. Azonban a Vinynél ha jól van lerakva akkor tényleg vizálló... persze nem uszodába való...

pl: https://www.foliasjuci.hu/termekkategoria/padloburkolo/vizallo-vinyl-padlolap/

Előzmény: Szumoo (25090)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25091
Előzmény: Szumoo (25090)
Szumoo Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25090

Rendes hidegburkolat még munkadíjjal is olcsóbb mint a vinyl padló, tartósabb is, és nem folyik alá a víz.

Hőszivattyús HMV az életben nem hozza vissza az árát a vezérelt tarifára kötött villanybojlerhez képest.

Előzmény: memorix (25088)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25089

A költségek a vágyak miatt szálltak el. 

Silka helyett lehetett volna sima B30 ami olcsóbb falazat...

Multipor 25 cm hőszigetelés helyett a EPS 20-25 cm is simán jó lett volna és olcsobb is...

A két konyha 2x költség... ha nincs kiadva akkor felesleges 1 normál életvitelű házba....

30 nm +15 nm terasz minek is kell ? 

A 20nm kis házikó meg mire kell ? Ha kerti tároló akkor miért nem jó az B30-s ból... a Silka drágább..

Ha ezeket levonod már is 310eFt/nm alatt van a költségvetés...

Előzmény: Nikolas Pe (25048)
memorix Creative Commons License 2018.07.22 0 0 25088

vályogház= drága fenntartás, folyamatos szerkezeti problémák..

Szerintem építsél. Keres olcsó telket. Gáz nem kell. Építs kisebb házat.

fal: B30, 20-25 cm szigetelés körbe (fal+padló), 40 cm a plafonba. 3 rétegű fehér műanyag nyilászáró.

Gipszkarton válaszfal, laminált mindenhol. Vizes helységekbe vizálló laminált vagy vini padló kell.Ezeket te is megtudod csinálni.

Gázt, kéményt ne rakj be. Csak költség.

Fűtése, melegvizkészitésre van hőszivattyús rendszer. Nem drágább mint a kémény + kondenzációs kazán+ gázterv+gázbekötés+ gázvezeték fektetés + átvétel díja.

+ H tarifa, hogy olcsó legyen a fűtés. + felület fütés...

Kivült, belül dryvit háló és vékonyakolattal csináltatod. A végső festést te is megtudod belül csinálni...

Ajtónak fehér ajtót válasz pl MDF,CPL,stb az olcsóbb és mindenhez megy...és nyitja a teret....

A fürdőbe vagy zuhanyt vagy kádat rakatsz be. A kettő együtt felesleges...és csak a pénzt viszi...+ kevesebb hely kell...

+ ne generálba csináltasd máris sporoltál... te is le tudod vezetni az építezést...az anyagot te intézd...+ utólagos fizetés van, ha kész van minden, nincs elöleg. Csináltass költségvetést is...és keres jó építészt... + kérd el a szomszédodtól azoknak a kivitelezőknek a számát akik megbízhatóan, jól teljesítettek nála az építkezésnél...

Igy jóval olcsóbban kijössz...

Előzmény: bertokne1978 (25082)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.20 0 0 25087

Tisztán vályogházat nem vásárolnék én sem, vegyes építésű egy fokkal jobb. A nejemék ahol laknak, az egyik ház vegyes építésű, komoly felvizesedési problémája volt, amit 10-12 éve orvosoltak, akkor viszonylatban 1 millió ft-os áron. Kivül csúnyán el volt intézve a vakolat, sok helyen vált le, de ezt orvosolták ezzel. Nagyszülők háza még vegyes építésű aminek a homlokzatát leszigetelték 2003-ban eps lappal, szerencséjük volt, hogy ezidáig nem volt vele baj.

A többit, amit a szomszédod mondott meg hihető, le lehet csökkenteni a fűtési költséget ennyire jó kondenzációs kazánnal és rendes szigeteléssel. 4,5 millió meg szintén hihető, bár nem tudom maga a fűtés mennyi pénzt visz el.

zsigusz83 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 25086

Csatlakoznék az előttem lévőhöz. Vályogházat csak gazdag ember vásárol... Ha hiszi, ha nem majd rájön. Vályogházat építeni az más kérdés, de az se a szegények sportja már a különleges előírásoknak köszönhetően... 

Előzmény: bertokne1978 (25082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!