Keresés

Részletes keresés

rhynn Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14713
Szeptemberben kiveszek egy hónap szabit és végignézem HD-ben :D Le lehet tölteni, de az nem ugyanaz :)
Előzmény: Kham (14696)
jet set Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14712
Van az 90% is.
Az alt meg akkora egetverő baromság volt, hogy azon én nem elmélkedem.
Amúgy meg Ben a pofánverésnél világosult meg, a vacsoránál csak szimplán elérzékenyült, illetve elképzelte a vacsora utáni vad szexet. :-)
Előzmény: Adribaby7 (14711)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14711
Én azért majd szívesen írkálom le az észrevételeimet ide, elvileg szó volt arról, hogy ez a topic megmarad "after Lost" topicnak is. Vagy van már másik erre? Kétlem, és sztem nem is lesz, mert sajnos a nagy fanok legalább 60%ának nem tetszett a befejezés. :S
Előzmény: johevi (14709)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 14710
Na jó ..., ok. De szívesen töltöttem és töltöm az időm Lost-tal, és jó volt itt lebzselni :) Lostról illetve veletek egyaránt.
Előzmény: Aragorn83 (14708)
johevi Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14709
Hát ige, már csak egy-két ilyen késői felismerés miatt lesz bejegyzés itt :-))
Előzmény: Adribaby7 (14707)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14708
Véget ért a LOST, mostmár nincs nagyon értelme ebben a topicban lebzselni. :)
Előzmény: Adribaby7 (14707)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 14707
Szép jó estét! :) Hová lett mindenki?

A 6x16-os részbe tekertem bele az előbb és észrevettem valamit amit eddig nem. Sztem nem írtátok még itt eddig.
Benne van a részben,hogy Ben mikor kezd el emlékezni, csak ezt nem mutathatták még meg akkor nekünk. Ez is szép jelenet, mondhatni. Kb a 20. percnél van: mikor Ben Alexék házában vacsorázik és épp Rousseau-val beszélget, és akkor sápad el, akkor esik le neki, mikor Rouss. azt mondja neki, hogy úgy tekint rá Alex, mint az apjára. Még majdnem sírva is fakad...
Na Lostozok tovább :)
leejordan Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14706
Off

sziasztok! van egy kis születési rendellenességem. az ízületeim nagyon rugalmasak. jött az ötlet, hogy készítek egy videót róla. Kicsit durva lehet egyeseknek, szal óvatosan. :-) Jó szórakozást!

http://www.youtube.com/watch?v=But-n71ZfQg
karit Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14705
Gratula! Csak keresem az állam... (Tanulhatna is belőle - mármint az állam.)

Egy apró intermezzót viszont nem hangsúlyoztál eléggé, pedig a BKV és társai illetékes elvtársai számára (15 centi) mély tanulsággal szolgálhatna: a szigeti offshore panama vége az lett, hogy az elégedetlen köznép véleményvezére enyhe vezetői presszió hatására kifejezte nemtetszését a projektgazda jó szíve felé, további presszió formájában, ha jól számoltam két ízben.
Előzmény: 3kismalac (14704)
3kismalac Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14704
Jacob vezette a buszt.

Ezt kicsit továbbgondolva megfejtettem a Lost-ot (vagy csak túl sokat dolgozom...?):

Jacob megunta a sok buszvezetést és elhatározta, hogy metrót építtet a szigetre. A Dharma ingyen kifúrta volna az alagutat, Jacob államadóssága fejében, de Jacobnak ez nem kellett. Ezért a Dharma csak az állomásokat építhette.

Jacob lezuhantatta a repülõt, hogy kivitelezõket találjon, akikkel megpályáztathatja az alagútfúrást. A beadott prekvalifikációk alapján ki is választott 6 jelöltet, akiktõl végleges árajánlatot kért. MiB-nek ez nem tetszet, mert õ azt szerette volna, ha csak Füsti szaladgálhat a sziget alatti barlangokban.

MiB ezért folyton hátráltatta az alagútépítést pl. a hatóságoknál feljelentette a kivitelezõt, hogy feketemunkásokat foglalkoztat (Michael, Mr. Eko), akiknek így, vagy úgy távozniuk kellett. Végül az állomások ugyan elkészültek határidõre, de az alagút nem, így Jacob az elõnytelen szerzõdések miatt jelentõs kötbérrel tartozott a Dharmának. Mivel ezt kifizetni nem tudta, inkább kiirtotta õket (the purge).

A sok-sok csúszás után végül Jacob projekt managere Jack csúnyán összeverekedett MiB munkaügyi felügyelõjével Locke-al, és még a független mérnök Desmond sem tudta megakadályozni a katasztrofális végkifejletet. A metróvonal végül nem készült el, a pénzt azóta is keresik - bizonyos pletykák szerint egy Hugo Reyes nevû dél-amerikai maffiakapcsolatokkal rendelkezõ bûnözõ menekítette ki a szigetrõl, Sayid nevû iraki kapcsolatán keresztül...
Előzmény: Akarkij (14698)
dombi1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14703

Csak ismételni tudom magamat.. 

 

Hát igen mivel elég sok nyitott dolog van szinte minden kérdésre lehet adni spekulatív hihető választ. De csak olyat amiben több feltételezés/feltevés van.

Egy jó megirt filmben a megnem válaszolt kérdésekre a jó válasz felé általában fix kapaszkodókat hagynak, hogy mindenki egy irányba indulva ugyanazokat a következtetéseket levonva jusson el a kitalált megoldáshoz.

A LOST-ban nincs ilyen a főbb rejtélyekre több hihető/elképzeltető teóriát is olvastam a rajongóktól. Ugye ez is azt mutatja, hogy több ismeretlen van az egyenletben.

 

Üdv.

Abraka Dabra Creative Commons License 2010.06.04 0 0 14702
Richard kommunikált Jacobbal, ő vitte az othereknek a papírokat
Előzmény: Akarkij (14699)
CAT man Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14701

Mikor Juli a szigetre ment akkor kigyógyult a testvére a rákból.  Közben Ben bedta neki  valami kamu lelettel a rák kiújulását és igy rávette hogy maradjon a szigeten cserébe meg gyógyítja a testvérét. Mikor már nem birta cérnáva  a szőke akkor rágalmazta meg Bent hogy hazug. Ezért mentek a komunikációs állomásra ahol Richárd videózott és a " meggyógyult" tesvér játszott a kisfiával. Könnyen elhittette vele hogy meggyógyult mikor közben végig egésséges volt. Igy csak az élő adást kellett összehozni és máris Ő volt a csodatevő.

 

Ez csak Ben egyik manipulációja volt.

Előzmény: johevi (14700)
johevi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14700
Jaja, belebonyolódtam. Szóval ha Julcsit visszaviszik és onnan "néz ki" a valósba, akkor csak ugy lehetne egészséges a huga, ha korábbi időben látja, viszont ő a jövőt látta, hiszen hintáztatta a gyereket a csaj. Akkor viszont akár meg is halhatott és csak egy altot látott, amiben "akár" élhetett volna is....
Előzmény: Adribaby7 (14695)
Akarkij Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14699
"Elvitték a szigetre, hogy forgassa el a kereket? Nem lehetett a múltból az a felvétel, hisz már a kisgyerekével együtt mutatták a nőt.
Valószínű, hogy Jabob érintette meg, mint Locke-ot is."

És minek érintette volna meg jacob? Vagy honnét tudta volna, hogy neki őt meg kell érintenie hogy meggyógyuljon. Az otherek nem nagyon tudtak kommunikálni jacobbal, ben elvileg mib-bel kommunikált...
Előzmény: Adribaby7 (14695)
Akarkij Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14698
"Jacob vezette a buszt."

És a fény elvakította, amikor lelépett valaki a járdáról... :)
Előzmény: 3kismalac (14693)
vargabixx Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14697
egyik kedvencem volt, kár hogy vége :(
Kham Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14696
Ha elküldesz 200 USD-t a folyószámlámra szívesen válaszolok, bármilyen kérdésre, lezárok bármilyen függőben hagyott történetet, elárulom hogy hogyan zajlott a szigetről távozottak további élete, felfedem a számsorozat titkát, vázlatrajzokkal bizonyítom az egyiptomi szobrok részletes építési menetét és hogy a végén oldalbapisilte-e Vincent Jack holttestét.


De tényleg mekkora biznic lenne már beindítani egy ilyen szolgáltatást, dőlne a lóvé, én meg autoreplyzhatnám minden beérkező emailre a "Mert Jacob így akarta." választ:D:D
Előzmény: rhynn (14692)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14695
Micsodaaa??? Ezt nem értem. Hogy vihették volna vissza Juliet testvérét akkorra, amikor nem volt beteg??? Elvitték a szigetre, hogy forgassa el a kereket? Nem lehetett a múltból az a felvétel, hisz már a kisgyerekével együtt mutatták a nőt.
Valószínű, hogy Jabob érintette meg, mint Locke-ot is.
Előzmény: johevi (14690)
jet set Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14694

Emiatt nem kellett volna.

Egyrészt le lehet tölteni, másrészt nem fognak abban semmit sem megmagyarázni.

Harmadrészt részleteket itt is olvashatsz belőle részleteket. :-)

 

 

Előzmény: rhynn (14692)
3kismalac Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14693
Jacob vezette a buszt.
Előzmény: Akarkij (14688)
rhynn Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14692
Kiváncsi vagyok a 10-12 perc extrára, ami talán lezárhat pár dolgot. Gyorsan be is rendeltem a 24 darabos BluRay kollekciót amazonon :)
jet set Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14691
De mindez csak elmélet.
Előzmény: johevi (14690)
johevi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14690
Szerintem nem manipulálták az eseményeket csak azok ismeretében azokat felhasználták. Ha tudták hogy X napon eluti a busz Julcsi férjét, akkor X-1 napon felkeresték... Tudták hogy rákos a huga, megígérték hogy meggyógyítják, de nem meggyógyították, csak visszavitték akkorra, amikor nem volt még rákos. Persze Julcsinak ez ugy jött le hogy meggyógyult.
Előzmény: Akarkij (14688)
Laubaby Creative Commons License 2010.06.03 0 0 14689
Ez mekkora már :)
Előzmény: zsesszi (14682)
Akarkij Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14688
Na, eszembe jutott egy momentum, ami anno nagyon felkeltette a lostban a kiváncsiságomat, hogy "akkor ezt most hogy is...".

Szóval, juliskás rész, otthon van még, de richard győzködi, hogy menjen velük dolgozni (mondjuk honnét volt repülőjük az othereknek? mert a dharma-s lopott tengeralattjárót még megértem, azt lenyúlták, na de a repülőt???), ő meg közli, hogy majd akkor megy, ha a férjét elcsapja egy busz. Másnap találkozik a férjével, akit egy véletlen baleset ér, elcsapja az orra előtt a busz.

Anno azért volt ez nekem érdekes, mert nem tudtam, hogy a sorsra tudnak hatni, vagy az időben képesek utazni és valahogy manipulálni az eseményeket, bár ott és akkor véletlenszerűnek tűnt a dolog amit nehéz volt összehozni külső befolyásolással.

Na, engem ezek a részletek (is) fogtak meg és ezekre abszolút nem jött válasz, még csak utalás sem.
Akarkij Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14687
Nagyon komoly összeállítás :)
Előzmény: zsesszi (14682)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14686
höhö!
Előzmény: zsesszi (14682)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14685
HA már ilyen kis dolgokba belekötünk, akkor leírom, ami engem leginkább zavart az egész sorozat alatt: mégpedig az, hogy első évadban még besötétedett és reggel lett, mire eljutottak a túlélők az otherekhöz vezető út feléig. Az utolsó részben már pár perc alatt bárhová eljutott Locke is, Jack is. Mindegy.
Viszont az furcsa volt, hogy a sziget elmozdításakor Jin messzebb volt a szigettől, mint a helikopter, mégis ő a szigettel ugrált tovább...

Válaszokra váróknak még mindig ezt a videót küldöm:
http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8
Előzmény: piglet (14684)
piglet Creative Commons License 2010.06.02 0 0 14684
Nekem az is tetszett, hogy "2,5 napig a vízben ázott" Lapidus gond nélkül szereli meg a gépet és száll fel vele :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!