Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28630

Azzal értek egyet amit te is emlitettél hogy a nagyon katolikus Ferenc József, és Zita is nem

akarta és tudta elfogadni az öngyilkosságot, mert annál minden megoldás jobb lehetett számukra!

 

Számomra azonban a bizonyítékoz arra hogy öngyilkosság volt az jelenti, hogy mindent megsemmisítettet

Ferenc József és a közelálló meg azt nyilatkozták, hogy a "minden borzalmasabb mint a valóság"

 

https://sissi.eoldal.hu/cikkek/a-tragikus-sorsu-rudolf.html

 

...külső személy(ek) támadtak mindkettőjükre, Maryt agyonverték, a koronaherceget agyonlőtték. Ez hasonlít a Zita császáré által hirdetett elméletre. Zita császárné 1914 és 1916 között, koronahercegné korában, Ferenc József és a család tagjainak bizalmasa volt, és hallhatott ilyen teóriákról. Az elmélet magyarázata lehet, hogy a hivő katolikus császár nehezen fogadta el, hogy fia elmezavarában meggyilkolt egy lányt, aztán megölte önmagát is. Saját lelkiismerete megnyugtatására olyan változatot kereshetett, amely elfogadhatóbb volt családtagjai számára: az ismeretlen idegenek által elkövetett kettős gyilkosság történetét. Senkit sem kellett konkréten megvádolni, de nem kellett nyilvánosan beismerni, hogy Rudolf elmebeteg gyilkos volt, aki tettének elkövetése után öngyilkos lett....

 

 

Előzmény: ShadowSisi (28628)
ShadowSisi Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28629
ShadowSisi Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28628

És Zita nyilatkozata az osztrák tévében?

Előzmény: Jtoti (28627)
Jtoti Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28627

A férjemmel dolgoztunk egy anyagon 2 éve, RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS halálának lehetséges körülményeivel kapcsolatban, amiből ő fogalmazott meg vázlatosan és ebből egy előadást is tartott!!

 

Amit én összeszedtem, a 20 gépelt oldalas, az elérhető  anyagokból,  könyvek, videók, előadások stb amiből végül is ez született, elérhető az oldalamon!

Én már egyszer feltettem ide, emlékeztetőül azoknak akik felelevenítenék az eseményeket , ezen érdemes talán átszaladni.

Sajnos a oldalra felrakva nem igen áttekinthető, mert nem oda készült a törfelést eltüntette és nem tudtam, vele azóta foglalkozni!

 

A FÉRJEM ELŐADÁSA az egy logikailag elképzelt variáció, ami az eseméyek tükrében lehet mondani életszerű.

Az a kor más volt, mást követelt egy embertől, főleg egy ekkora birodalom trónörökösétől.

Sokat nyomott a latban akkor a BECSÜLET, AZ ADOTT SZÓ, AZ ELVÁRÁS stb. Az öngyilkosságnak is más volt a megítélése. nem a gyávaság jele...

 

Magam,  különös kapcsolatba kerültem a trónörökössel amikor elolvastam a róla szóló első itthon megjelenő könyveket, és csak később Erzsébetről szólóakat. Ezért talán a szülőket magam is egy kicsit hibaztatom, sok tekintetben Rudolf halála miatt.

 

férjem előadása

http://sissiforum.hu/forum/viewthread.php?thread_id=568&pid=744#post_744

 

az én 20 oldalas összegyűjtött anyagom

http://sissiforum.hu/forum/viewthread.php?thread_id=570&pid=746#post_746

 

 

Jtoti Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28626
ShadowSisi Creative Commons License 2021.01.31 0 0 28625

Fordítsd le, érdekesek!

Előzmény: snim (28624)
snim Creative Commons License 2021.01.30 0 0 28624

Valakinek biztosan érdekes. Én egy szót sem értek belőle. 

Előzmény: ShadowSisi (28623)
ShadowSisi Creative Commons License 2021.01.30 0 0 28623
Előzmény: snim (28622)
snim Creative Commons License 2021.01.30 0 0 28622

Sok mindent elolvastam a témáról. Rudolf halálával kapcsolatban rengeteg az ellentmondás. Nem tudja az ember eldönteni, hogy mi a hihető és mi nem. Jó lenne látni azt a bizonyos levelet, ami a Vatikán levéltárában lapul. Én a magam részéről soha nem hittem el az öngyilkosság verziót. 

Ebben az ügyben talán soha nem tudjuk meg az igazságot. Pont úgy, mint Lady Diana halála esetében sem. Meg még lehetne folytatni a sort. 

 

Előzmény: ShadowSisi (28621)
ShadowSisi Creative Commons License 2021.01.30 0 0 28621

A reggeli eseményekkel kapcsolatban csak két ember visszaemlékezésére hagyatkozhatunk, az egyik, a vadásztárs Hoyos gróf, a másik pedig az inas, Johann Loschek, bár mindkettőben pontatlanságok és ellentmondások vannak. A legelfogadottabb verzió szerint Hoyos grófot 8 óra előtt pár perccel értesítette Loschek, hogy Rudolf nem nyit ajtót, pedig korábban arra kérte, hogy fél nyolc tájban ébressze fel. Mikor Hoyos az ajtót be akarta töretni, Loschek elmondta, hogy Rudolf nem egyedül töltötte az éjjelt, ezért Hoyos úgy döntött megvárja Fülöpöt, aki vonattal, majd az érte küldött kocsival érkezett. A herceg nyolc óra után ért a helyszínre, közösen betörték az ajtót, és Loscheket küldték be megnézni, hogy mi történt. Loschek sztrichninmérgezésre gyanakodott (feltételezések szerint, Rudolf először méreggel akart véget vetni életének, és a beavatott Loschek még erre a változatra volt felkészülve. Ezt megerősíteni látszik dr. Heinrich Slatin, a hagyaték felvételével megbízott titkár 1931-ben tett nyilatkozata, amely szerint a tragédia után Rudolf lakosztályának átvizsgálása során egy Maria von Vetsera által írt cédulán a következő állt: „Inkább revolver mint méreg. A revolver biztosabb.”

Hoyos azonnal Bécsbe indult, és azt közölte Erzsébet királynéval, hogy fiát Maria megmérgezte. Mária Valéria naplóbejegyzéséből tudni, hogy Maria anyja, leányát keresve eljutott a Hofburgba is, ahol Erzsébet közölte vele, hogy mindkettőjük gyermeke meghalt. Erzsébet ráparancsolt az anyára: „És most jól jegyezze meg, hogy Rudolfot szívroham ölte meg.”

 

Mi az, hogy a beavatott Loschek??? Tudta, mire készül a gazdája?

snim Creative Commons License 2021.01.25 0 0 28620

Ez nagyon érdekes. Köszi, hogy hoztad. 

Előzmény: Jtoti (28619)
Jtoti Creative Commons License 2021.01.25 0 0 28619

 

A Budavári Palotanegyed történelmi kertjeinek, parkjainak megújítása mellett megkezdődött a várfalak felújításának következő szakasza. A munkálatok állapotfelméréssel és régészeti feltárással indultak, akkor leltek a Déli nagy rondella környezetében az oroszlánszoborra.

A Nemzeti Hauszmann Program keretében folyamatosan újulnak meg a Budavári Palotanegyed balesetveszélyes, lepusztult, szerkezetileg meglazult várfalszakaszai. Kiemelt cél, hogy a várban élők és az oda látogatók rendezett környezetben töltődhessenek fel és a várfalak mentén is biztonságosan járhassák körbe a budai Várat. A most megtalált, nőstény oroszlánt mintázó dombormű az úgynevezett magyar ház homlokzatát díszítette. A pihenőházat Erzsébet királyné kérésére Hauszmann Alajos építette a századfordulón, a második világháború után lebontották, helyére a ma is látható középkori Zsigmond-tornyot építették vissza.

 

https://kultura.hu/elokerult-erzsebet-kiralyne-pihenohazanak-oroszlanszobra-a-budai-varban/

 

 

https://pestbuda.hu/cikk/20210122_elokerult_erzsebet_kiralyne_magyar_hazanak_oroszlanszobra_a_budai_varban

 

 

https://ng.24.hu/kultura/2021/01/22/ertekes-leletek-kerultek-elo-a-budai-varban/

 

 

Jtoti Creative Commons License 2021.01.25 0 0 28618

Az év január hónapjában, általában Rudolf trónörökösre emlékezünk.

Nem változott az sem hogy mivel a halála foglalkoztatja leginkább az embereket

ezért, nem a születése, élete, munkássága ami nem kevésebb témát is adhatna, mégis

ami vele kapcsolatban azonnal eszünkbe jut, miért és hogyan történhetett meg ami

megtörtént Mayerlingben!

Több cikk is jelent meg idén is különböző felületeken, és nem biztos hogy egyetértek 

ezekkel, és ha van mit érdekesnek találok sem foglalok állást, csak mint információt hozok

néhányat közülük.

 

 

https://mandiner.hu/cikk/20210123_az_arisztokracia_belso_ellensege_rudolf_tronorokos_elete?fbclid=IwAR0koZxZMDdCioTHUzKCrI8OUw7VCqsFUT1ZMRw8ghHHQXybJjOD165sfrw

Jtoti Creative Commons License 2021.01.25 0 0 28617

Mindenkinek sok szeretettel kívánok erre az évre is türelmet és jó egészséget!

A BOLDOGTÓL az hiszem most "mindenki" messze van! Ha ez nem helytálló, elnézést!

A gépem felmondott ráadásul,de megjavították, igy kis késéssel de visszatértem!  

Látom snim, mint mindig szorgalmasan folytatta a topik beirásait, hálás köszönet Neki érte!

 

Nem tudom milyen év köszönt ránk, a témánkkal kapcsolatban mennyi lehetőségünk adódik

körbenézni a világban, talán a legfontosabb, hogy ha csak otthonról is de kutakodjunk, 

rendeljünk könyveket ha lehetséges, és osszuk meg itt is az információkat és véleményünket!

 

 

 

snim Creative Commons License 2021.01.17 0 0 28616

A képet meg vajon miért nem tette be, amikor hozzácsatoltam? 

 

 

Előzmény: snim (28615)
snim Creative Commons License 2021.01.17 0 0 28615

Ez mind szép és jó, de akkor talán oda kellene írni, hogy MÁSOLAT, nem pedig átverni az embereket ezzel a felirattal.

 

Előzmény: Wallsee (28614)
Wallsee Creative Commons License 2021.01.07 0 0 28614

A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításán az eredeti ruhaderék másolata látható, ezért nincsen rajta a lyuk. Feltételezem, hogy konzerválási okok miatt nem állítják ki az eredetit (de megvan az eredeti is).

Előzmény: snim (28547)
snim Creative Commons License 2021.01.01 0 0 28613

Minden fórumozónak nagyon boldog és sikeres új esztendőt kívánok!

 

ShadowSisi Creative Commons License 2020.12.30 0 0 28612

Á, nem, így vettem :)

Előzmény: snim (28611)
snim Creative Commons License 2020.12.27 0 0 28611

Nagyon jól néz ki. Te készítetted? 

Előzmény: ShadowSisi (28610)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.12.25 0 0 28610

snim Creative Commons License 2020.12.25 0 0 28609

Ez úton kívánok minden fórumozónak áldott, békés, meghitt karácsonyt!

 

 

Aranyosi Ervin: ˝Ha én lennék…

 

Ha én lennék a Jézuska,
ajándékot nem vennék!
Mindenkinek a szívébe
szeretetet ültetnék!
A szeretet szétterjedne,
egyetlen szent éj alatt.
Úgy ébrednénk, hogy a földön
gonosz ember nem maradt!˝

 

 

 

 

 

snim Creative Commons License 2020.12.24 0 0 28608

183 évvel ezelőtt, 1837. december 24-én 22:43-kor született Münchenben a család harmadik gyermekeként Erzsébet Amália Eugénia bajor hercegnő.

snim Creative Commons License 2020.12.23 0 0 28607

Műsorajánló karácsonyra:

 

Sissi - A magyarok királynéja 2020. 12. 24. 13:45 TV2

Sissi - Az ifjú császárné 2020. 12. 25. 11:25 TV2

Sissi - Sorsdöntő évek 2020. 12. 26. 10:55 TV2

 

Erzsébet szerepében Romy Schneider.



A királyné huszárja 2020. 12. 26. 11:30

 

Erzsébet szerepében Berky Lili.

 

Zsófia23 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 28606

Á értem... 

 

Igen-igen az ember sok furcsaságot talál, főként neten. Érdekes egy maszk, az biztos. 😄

Bár a sok furcsaság közül nekem örök kedvenc marad a Sisi gumikacsa. 😂 De néha (gondolom véletlenségből) sikerül egy-két szép ajándéktárgyat is összehozniuk. A múltkor például az egyik ismerősömnél láttam egy nagyon szép Sisis vászontáskát,  mondanom se kell azóta se láttam olyat. 

Előzmény: snim (28603)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.12.21 0 0 28605

Osztrák oldalakon sok maszkot lehet rendelni Erzsébetes képpel.

Előzmény: snim (28603)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.12.21 0 0 28604

A kérdés az, hogy tényleg ő van e a képen?

Előzmény: snim (28600)
snim Creative Commons License 2020.12.19 0 0 28603

Szia!

Ha kutatok, böngészek a neten és ráakadok egy Sisi képre, azt lementem azonnal. Megy a gépemen a megfelelő mappába. Azt sosem jegyzem fel, hogy melyik oldalon találtam, így utólag már nem tudom megmondani, hogy honnan van. 

Most például ezt találtam. Néha az ember csak tátja a száját, hogy egyesek miket találnak ki.

 

Előzmény: Zsófia23 (28601)
Sandstrom Creative Commons License 2020.12.17 0 0 28602

Sziasztok, segítséget kérnék, mégpedig Erzsébet francia tudásával kapcsolatban. Emlékeim szerint nem beszélte jól a nyelvet és az osztrák arisztokrácia gúnyolta is emiatt. Ugyanakkor a halála előtti Rotschild-féle látogatásról mintha azt írták volna, hogy a három hölgy franciául beszélgetett. Esetleg valaki tud segíteni?

 

Zsófia23 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 28601

Sziasztok! :)

Ez a kép nekem sem ismerős. Honnan van? :)

Előzmény: snim (28594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!