Keresés

Részletes keresés

galenius Creative Commons License 2004.12.23 0 0 101

hát hétfő óta stabilan megy 537 körül, lan3-ról a dc-én 61K-val szedi a gothica-t.

700megát durván 3 óra alatt..ahoz képest hogy 384-t rendeltem jó(9500pínz)

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.22 0 0 100
Sose. Ránk itt nagy ívben tojnak. A Matávosoknak már nov 30-ig befejezték a sebesség emelést, mert ott ugye verseny van. Csak aztán nehogy a nagy versenyzésben azt találják, hogy a saját területükön nem maradt ügyfelük.
Előzmény: florg (99)
florg Creative Commons License 2004.12.21 0 0 99
Nekem szerencsém van, a sebesség korrekt, mindig 512 körül mozog. Tehát valószínű mindenhol meg fogják emelni, ahol tudják (és miért ne tudnák?). Én most már csak arra vagyok kíváncsi, az ár mikor lesz korrekt.
Előzmény: galenius (98)
galenius Creative Commons License 2004.12.21 0 0 98
Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 97
Érdekes ez a mérőeszköz. :-)
Letöltés: 354 kbps
Feltöltés: 4.98 Mbps.

Lehet, hogy nálam megemelték a feltöltést? :-)
Előzmény: galenius (91)
tothika Creative Commons License 2004.12.21 0 0 96
Üdv Mindenkinek!

Én a sávszélességgel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy sokan tévedésben vannak az ADSL adta lehetőségekkel! Az ADSL csomagok download/upload sebességei nem azt jelentik, hogy annyi az állandó elérhető sebesség. A maximum elérhetőt jelölik az értékek!!! A szerződésekben javarészt a 128kbit/s van megadva minden usernek, garantáltan! Persze a sebességek elérhetősége sokminden más alternatív befolyásoló tényezőtől is függ, amire nem szeretnék most itt kitérni. Igen!
Sajnos én is azt tudom mondani, hogy sok ISP nem kellőképpen tájékoztatja az érdeklődőket, vagy a már ügyfeleit arról, hogy hány a 8 kalács! Jómagam 2 éve vagyok a KIROW cégnél, + a munkahelyem is Őnáluk van Internet ügyileg és hostolás terén is.
A korábbi szolgáltatóval nekem, és nekünk is rengeteg gondunk volt! Kirow-nál, lekopogjam, az elmúlt 2 évben nem sok gondom volt! Talán, ha kétszer felhívtam Őket, akkor sokat mondok! Van pár ismerősöm, aki szintén náluk van, és elégedettek! Megmondom őszintén, hogy gondok minden cégnél vannak, csak nem mindegy, hogyan kezelik Őket! Én a bátran merem ajánlani a KIROW csapatát, mert nagyon korrekt cégnek ismertem meg Őket, nagyon rugalmasak, és emberségesek is tudnak lenni!
Bár fele ilyenek lennének a többi szolgáltatók is!

Sok sikert! Kellemes Ünnepeket kívánok!

tothi

Előzmény: Bazsali21 (93)
galenius Creative Commons License 2004.12.21 0 0 95

nem ért valaki a cfosspeedhez?

mert nekem az ikonocska csak az elején mutatta a sebességet, most máér csak azt írja ki hogy "cfosspeed".

hol lehet ezt állítani?

Degeczi Creative Commons License 2004.12.21 0 0 94
kicsit nézz utána az alapfogalmaknak, egy 384k-s ADSL alapban sehol sem garantáltan annyi - teljesen érthető módon: ha minden előfizető épp egyszerre kezdene letölteni, és mindenkinek garantáltan meg kellene adni a kapcsolata névleges sebességét, akkor a szolgáltatónak ahhoz vmi bődületes beruházásra lenne szüksége
ami egyéként az ilyen nagyon ritka csúcspillanatoktól eltekintve, teljesen fölösleges lenne
épp ezért ez egy külön szolgáltatás, amit jól megfizettetnek azokkal, akiknek ez valóban létfeltétel (pl cégek weboldallal)
éppúgy, mint pl a fix IP-t
nincsen ezzel semmi gond
Előzmény: Bazsali21 (93)
Bazsali21 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 93

Hi Galenius!

 

62-es körzet, több mint egy éve kötötték be, 384-es csomag és 350-nél többet még nem láttam, valszeg nálad már emeltek!

 

Amin viszont durván kiakadtam a napokba, az az invitel ímélje volt, amit nemrég kaptam, természetesen az emelésről szólt. Elsőként nem tudom mi az az óriási munka, ami eltart április végéig, ugyanis a matáv 2hét alatt végzett az összes előfizetőjével. Azt se tudom, hogy a feltöltést miért nem emelik amikor más szolgáltató ezt teljesen értelemszerűnek tartja és megteszi. Mert ha már itt tartunk, a 384-es csomagba se a 384kbites letöltés az, ami nagyon lassú, hanem az a 64-es feltöltés, ami mellett normálisan még webcamozni se lehet! És ez eddig még mind oké de a következő sorban elakadtam, ezt írja:

 

"Ráadásul nemcsak a letöltési
sávszélesség növekedik, hanem a garantált sávszélességet is megemeljük, (a
384-es csomag esetében 128-ről 192 kb/s-ra, az 512-es esetében 128-ról 256
kb/s-ra, a 768-as esetében 384-ről 512 kb/s-ra, illetve a 1,5 Mb/s-os csomag
esetén 512-ről 768 kb/s-ra)."

ezt már végképp nem értettem, ugyanis a szerződésben nem találtam arra utaló nyomot, hogy meg lenne külömböztetve a letöltési sebesség a garantálttól, és egyáltalán mi az a hogy garantált 128kbit??? Nem a 384 a garantált? Akkor elvileg ha nálam 128kbps-sel menne a letöltés akkor egy szavam se lehetne? Mert ha ez így van akkor köpök eggyet! Ez már több, mint felháborító! És az is hogy április végére nagynehezen megkapom, az ezek szerint 512/64-et! Szerintem a szolgáltatás nem jó szó arra amit ezek csinálnak, a kiszolgáltatás jobb!

Üdv mindenkinek!

 

Előzmény: galenius (91)
beneben Creative Commons License 2004.12.20 0 0 92
Hát ez majd jövő év elején kiderül, nálunk akkor emelnek: "Az Ön lakóhelyén műszaki fejlesztés végrehajtása szükséges, így a sávszélesség emelésére 2005. év elején kerül sor.". Remélem észhez térnek végre és ok lesz.
Előzmény: Kondors (90)
galenius Creative Commons License 2004.12.20 0 0 91

62-es körzet, ma kötötték be. itt lehet hogy emeltek mert 384-t rendeltem és mértük a szakival aki itt volt és invitel független mérés

http://www.netbroadcasting.tv/myspeed/

 

541-et hozott ki nature, a inviteles is hasonlót.

Kondors Creative Commons License 2004.12.20 0 0 90

Csá!

 

Most is él ez a problémád? Nekem is ez volt a bajom, de amióta megemelték a sávszélt azóta szinte túlteljesít. A duplázott 512 130 Kb-tal tölt nálam stabilan, néha inkább 131 (128 helyett). Lehet, hogy végre megelégelték az örökös panaszokat, és megemberelték magukat. Igaz, a feltöltést is emelhetnék még egy kicsit.

 

 

Üdv: Kondors

 

Előzmény: beneben (89)
beneben Creative Commons License 2004.12.20 0 0 89
Üdv mindenkinek!

Megosztanám Inviteles tapasztalataimat veletek:

Az első szerződést kb. 2 éve kötöttem még a Vivendivel. Ott nem is volt probléma, a sebesség hozta a 48kb-ot (384kbit). Aztán jött az Invitel és én marha megemeltettem a sávszélességet 512kbit-re. A probléma az Invitellel, hogy ők a sávszélességbe a csomagok keretezését is beleértik (nem pedig csak a hasznos adatot), ezért nem 512 az 512 (utánanéztem: egy sniffrerrel megnéztem a csomagok hasznos tartalmát és a keretezési méreteket...százalékosan pont annyi hiányzik a sávszélességből mint amennyi a keretezés mérete a teljes csomag méretéhez képest). A másik érdekes probléma, (ismerősi körben érdeklődve), hogy ez a dolog csak Invitel területen fordul elő, Matáv területen (Invitel előfizetéssel) a sebesség rendben van (mert a vonalat a Matáv menedzseli). Lehet, hogy érdemes lenne vagy a távközlési felügyelethez, vagy pedig a fogyasztóvédelemhez fordulni a problémával, mert sem a weboldalukon, sem a szerződésben nem utalnak rá, hogy az 512kbit alatt nem a hasznos adatforgalmat kell érteni.

Üdv: BB
onobody Creative Commons License 2004.12.19 0 0 88

Ja, ... most néztem , 349 kbps   10000 - ért   , ez az enyém .

Hurrá , hurrá.

 

onobody

 

Előzmény: Degeczi (87)
Degeczi Creative Commons License 2004.12.19 0 0 87
és most sem esik egy szó sem az invitelről... szponzorról hogyan is írnának rosszat
Előzmény: florg (86)
florg Creative Commons License 2004.12.19 0 0 86
http://index.hu/karacsony/2004/ajandek/akcad041218/

:((( Mindenki olcsóbb
_SL8R Creative Commons License 2004.12.18 0 0 85
még mindig tart a gyors net. nem értem. hogyha ez igy maradna nem lenne többet egy rossz szavam a tvnetwork-re. olyan 6MBit/s körül jön minden már 1 hete...
Előzmény: _SL8R (81)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.16 0 0 84
Nem néz ki túl jól ez az Inviteles sávszélesség emelés. Csak a letöltést emelik, áprilisig fejezik be és az értesítésben nyitva hagyták a kérdést, hogy lesz-e utána áremelés. A szokásos kisstílű hozzáállás.
niko.g Creative Commons License 2004.12.14 0 0 83

Sziasztok !

 

Az alsó piktoknál lévő (helyi kapcsolat ÁLLAPOT: nincs kapcsolat vagy korlátozott )

mennyire  csökkentheti a zeneletöltésemet (progrock,jazz )mert ezt még idáig nem vettem észre csak pár napja,de azóta csiga lassan jön minden.

Vagy csak az orosz vírusok dolgoznak.....

 

A segítséget előre is köszi

 

 niko (Dunakeszi)

_SL8R Creative Commons License 2004.12.11 0 0 82
jah és nem forgalomkorlátról irtam, hanem SEBESSÉGKORLÁTRÓL... forgalomkorlát nincs ezt ök is soxor hangsulyozták...
_SL8R Creative Commons License 2004.12.11 0 0 81
VARIO TOTÁL 9.600 Ft/hó 12.000 Ft/hó Adatforgalom: korlátlan. 15 GB forgalom fölött max. 128 kbps... ezt a honlapról kopiztam most...

és tapasztalatból mondtam mivel 2.5 éve náluk vagyok és 15GB fölött mindig korlátoztak 128-ra. most ez változni fog 30GB-ra.hidd el. nem vagyok hülye hozzá, ez a szakmám...

egyébként most perpillanat nem lehet rossz szavam rájuk, mivel az elöbb szedtem egy debian cd-t (~670MB) az fsn-ről 13perc alatt... átlagban 740KB/sec-kel jött... több mint 5Mbit/sec. gondolom ez nem fog sokáig tartani...
Előzmény: mindennikkfoglalt (73)
Kondors Creative Commons License 2004.12.08 0 0 80

Az INVITEL-nél a sávnövelés igazgatósági rendelet szerint dec közepétől kezdődik, a legkésőbbi befejezés pedig márc vége, addig folyamatosan haladnak. (ez a MATÁV-nál cirka két hét volt)

 

Üdv: Kondors

Kondors Creative Commons License 2004.12.08 0 0 79

Csá,

 

Ezt honnan tudod? (jan.01.)

 

 

Üdv: Kondors

Előzmény: mindennikkfoglalt (78)
mindennikkfoglalt Creative Commons License 2004.12.07 0 0 78
hali. jan. 1-től megszűnnek a területi monopóliumok, matáv is fog tudni szolgáltatni inviteles területen is pl. SZERINTEM :)
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 77
Ez nem nekem való, mert:

1. Matáv területre hirdetik.

2. Telefonvonal kell hozzá, így ugrik a havi 2800 nyereségem. :-)
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 76

Asszem erről beszélt mindennikkfoglalt..

http://www.tvnetwork.hu/tdsl/index.html

 

Előzmény: Törölt nick (74)
mindennikkfoglalt Creative Commons License 2004.12.06 0 0 75
hali. amit írtam DSL témát az egész országban nyomják úgy tudom, szerintem nálad is menne, helyedben felhívnám őket.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 74
Sajna faluban élek Szegedtől nem messze, ott nincs TVnetwork. Van kábelnet, de a helyi szolgáltató tévéadást se tud rendesen sugározni, ezért kicsit tartok tőle. Meg van mikró, arról meg egyelőre kevés a tapasztalatom.
Előzmény: mindennikkfoglalt (73)
mindennikkfoglalt Creative Commons License 2004.12.05 0 0 73
hali. ajánlom a tvnetworköt. FIX -IP alabol ingyen 512 K 6990 Ft /ho. amit SL8R ír a forgalomkorlátról az egy f@szság. valóban volt náluk ilyen valamikor de mikor ezt beírtad már rég nem volt igaz, sőt DSLesek nem is voltak korlátozva soha. gondolom többi infód is ennyire megbízható
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 72
Izé, elszámoltam. :-) 7700-as net havidíjnál jövök ki nullszaldósra.
Előzmény: Törölt nick (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!