Keresés

Részletes keresés

/dev/null Creative Commons License 2006.04.19 0 0 880
"Nagyon sok féle modelt megépítettem. Volt közte számos olyan, amelyik "nem működött helyesen"."
Azt állítottad működő is van. Ez a hazugság.
Persze ha bemutatod...

"Helyesebben az általam várttal ellentétes."
De a fizikának megfelelő. Te a Newtoni mechanika helyett ezt
(egely-féle) speciális pályákkal magyarázod. :-)
"Így a vizsgálata során döbbentem csak rá igazán, hogy éveken át mennyire vakon "láttam" a fizikát,"
Meg kellet volna tanulni. Még most sem késő.
Előzmény: Gézoo (870)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 879

Szia!

 

  Egy túrót!  Amit számítások címén műveltél az a legjobb akarattal is csak fércmunkának volt nevezhető... 

 Vagy annak sem igazán..   Ábrázoltál valamit ami megkisérelt bizonygatni

a tagadásod. De sem a számítás menete, sem az elve sem volt még

köszönő viszonyben sem a cáfolandóval. 

   Magyarázni akartad? Minek? Kinek?... Nekem?  Azért mert nem értesz meg

valamit, komolyan gondolod, hogy neked kellene elmagyaráznod az olyannak

aki téged oktat?  Ne légy már ennyire nagyképű! (Pisilés után ne a fát akard eltenni!)

 

 

Előzmény: /dev/null (878)
/dev/null Creative Commons License 2006.04.19 0 0 878
"Ha csak egyszer vetted volna a fáradtságot és ellenőrizted volna a számításokat,
nem neveznél hazugnak."
Megtettük. Megtaláltuk a hibákat, megpróbáltuk elmagyarázni. Nem tudtad, vagy nem akartad megérteni.
Előzmény: Gézoo (869)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.19 0 0 877
Majd szétvet az irigység téged.
Ez igaz.

Vaaaagy tényleg képtelen vagy felfogni az alapvető ismeretek hiányában azokat a hozzászólásokat amiket leírtam eddig..
Az alapvető ismeretek hiánya esetünkben azt jelenti, hogy valahányszor szeretnék valamire választ kapni (mondjuk az öntöltő kondezátorral kapcsolatban), te azt feleled hogy "ez az én titkom, a ti dolgotok csak annyi, hogy elhiddjétek: működik".
Előzmény: Gézoo (871)
pint Creative Commons License 2006.04.19 0 0 876
írjál te
Előzmény: Gézoo (875)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 875

írj mailt, a többit ott

 

Előzmény: pint (874)
pint Creative Commons License 2006.04.19 0 0 874
van. és természetesen be kell mutatnod, hogy valóban nem lufi van benne, nem elektrosztatikus, stb, tehát nem csalás.
Előzmény: Gézoo (873)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 873

 

  Csak a bemutatásért? Van egyáltalán ennyi pénzed?

 

Előzmény: pint (872)
pint Creative Commons License 2006.04.19 0 0 872
fizetek neked 500 000 forintot, ha bemutatod az impulzuselven lebegő gépedet.
Előzmény: Gézoo (869)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 871

Ok beszéljünk őszintén:  Majd szétvet az irigység téged. Vaaaagy tényleg kléptelen vagy felfogni az alapvető ismeretek hiányában azokat a hozzászólásokat amiket leírtam eddig..

 

Előzmény: NevemTeve (867)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 870

Szia!

 

  Igazad lehet. A tudásának alapvető hiányosságait éppen ez az eleve dogmatikus

nézete okozza. Így nem marad számára más, mint a kötözködés lehetősége.

 

  Igen. Nagyon sok féle modelt megépítettem. Volt közte számos olyan, amelyik

"nem működött helyesen". Azaz a megépítésének kezdetlegességéből adódó

hibái miatt nem, vagy csak alig mutatta a keresett hatás jelenlété. Sőt!

  Még olyanokat is készítettem mint Néróka, amikor látszólag éppen

ellentétes irányú erőhatás lépett fel. Helyesebben az általam várttal

ellentétes. Így a vizsgálata során döbbentem csak rá igazán, hogy éveken át

mennyire vakon "láttam" a fizikát, mennyire nem az a valósag, mint amit

a katedráról olyan könnyedén kijelentünk.

 

Előzmény: JFEry (868)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 869

Szia!

 

   Meglepő hogy ... Igaz nem is meglepő. Magyar vagy. Első a köpködés aztán talán

gondolkodni is fogsz. Talán, de nem biztos, hogy képes vagy rá.

   Ha csak egyszer vetted volna a fáradtságot és ellenőrizted volna a számításokat,

nem neveznél hazugnak. Ja, hogy képtelen vagy te is felfogni a lényeget?

   Vagy esetleg devnull egyik alteregója vagy követője lennél? Meglehet.

 

   Esetleg szakértője vagy a témának? Nos jó akkor nevemteve helyett vagy akár

mellett is felelhetsz a neki feltett kérdéseimre.

 

   Na most mutasd meg hogy hazug vagy, avagy nem !?

Várom a feleleteket.. 

Előzmény: pint (866)
JFEry Creative Commons License 2006.04.19 0 0 868

Talán azért nem épít ilyesmit, mert igazoltan többet tud annál, hogy egyáltalán elhiggyen bármit is az erről szóló dumákból.

Egyébként, te építettél?

Előzmény: Gézoo (865)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.19 0 0 867
Beszéljünk őszintén: amit te számításnak nevezel, az nem vehető komolyan, mivel alapvető ismereteid hiányoznak hozzá... például mikor leírod hogy "az impulzus energiává, az energia forgatónyomatékká alakul"... vagy: "a forgás centripetális erőt kelt"...
Előzmény: Gézoo (865)
pint Creative Commons License 2006.04.19 0 0 866
nem értem miért vagy büszke arra, hogy csináltál téves számításokat, hibás modellező programot, valamint azt hazudtad, hogy készítették már működő készüléket. ez eddig nem valami nagy teljesítmény, és nem nagyon támasztja alá sem amit mondasz, sem a szakértelmedet.
Előzmény: Gézoo (865)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 865

    Érdekes, ha engem is ennyire izgat egy-egy dolog mint amennyire téged, az

impulzusgenerátor vagy a Teszla switch megvalósítása, akkor veszem magamnak a

fáradságot és az elérhető leírások alapján utánaszámolok.

   Az is igaz, hogy soha, semmit sem vetek el helyből, csupán azért mert én még

nem ismerem, vagy ellenkezik az eddigi ismereteimmel.

   A tudás megszerzésének egyik alapfeltétele a teljes nyitottság. Szó szerint teljes,

mert ha nem az lenne akkor ostobán eleve kizárhatnánk olyan információkat is,

amelyek éppen a lényeget mutatják helyesebben, mint amit eddig hittünk.

 

 

Előzmény: NevemTeve (864)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.19 0 0 864
Ha én is láthatnám a helyből felszálló házi-helikopteredet, bizonyára én is így lennék a dologgal...
Előzmény: Gézoo (862)
JFEry Creative Commons License 2006.04.19 0 0 863
És mit látnak?
Előzmény: Gézoo (862)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 862

Szia!

 

  Tényleg fel sem merül benned, hogy vannak akik természetesnek veszik a Newtoni fizilát, de túl látnak rajta?

Előzmény: NevemTeve (861)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.19 0 0 861
Meta (Csodálatos hogy olyanok, akiknek a Newtoni mechanika meghaladja a felkészülségét, a kvantumelméletben tökéletesen otthon lehetnek... nálunk, programozóknál elég furcsa lenne, ha valaki azzal állna elő, hogy az "előltesztelő ciklus" mibenléte problémás számára, de minden másban nyugodtan forduljunk hozzá szaktanácsért)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.19 0 0 860

Szia!

 

  Majdnem egyforma.. De miért is várom el, hogy reális legyél?  Ha önmagában

a rés "működését" sem érted, és közben arról győzködsz, hogy nem mondod, hogy

nem értek hozzá, de mondod hogy nem értek hozzá...

  Javaslom foglalkozz néhány évig az e.m. hullámok terjedésével az elmélettel

szorosan követve a gyakorlatot. Akkor nem csak gondolod, majd, hanem tudni is 

fogod, hogy az e.m. hullámok nem hullámok, hanem hullám tuzlajdonságokkal jellemzett kvantumok. De minek is jellemzem vaknak a piros színt..

    Ha egyszer eljut a tudatodig, hogy úgy ahogy Te most goldolkodsz, ugyanígy

gondolkodott a kőbaltás ember is, amikor a fia egy nyilat készített. Képtelen volt felfogni, hogy mi értelme lenne a pici és jelentéktelen, hülye alakú kőbalta

kilövésének.. Szerinted megértette valaha? Ha olyan vagy Te is, akkor Te sem fogsz

semmi olyat megérteni, ami nem fér bele az általad tanultakba, még akkor sem,

ha maga a jelenség dönt le a lábadról..

   Szóval szerinted kizárólad az e.m. mező terjedhet tova erősen lokalizálható csomagokban?   Igen/Nem  ?

   Mitől tartja meg az e.m. mező a koncentráltságát? 

 

   Az interferencia képet pedig kettős vagy többes anyagú résen is szemléld meg!

Tanulságos lesz! Minden anyagnál más fázistér jön létre. Nézd meg. És jusson eszedbe ha legközelebb olyanról mondsz véleményt, amit még életedben nem láttál.

 

 

  

 

 

Előzmény: mmormota (857)
Simply Red Creative Commons License 2006.04.15 0 0 859

A modellben a foton egy valószínűségi hullám, annak valószínűségét írja le, hogy a tér mely pontján milyen valószínűséggel lép kölcsönhatásba a foton. Ez a valószínűségi hullám alakilag nagyon hasonlít az EM hullám leírására, de nem ugyanaz.

 

Találtam egy érdekes cikket, ami épp erről a különbségről szól a kétrés-kísérlet kapcsán.  Amennyire értem, a lényeg  az, hogy az kvantumtérelméletben az egyfotonos állapot nem sajátállapota az elektromos térerősség operátorának, tehát valóban, egy foton esetén nincs meghatározott értéke a térerősségnek. Azok az állapotok, amikben van, azok az. ú.n. koherens állapotok, ezekben viszont a fotonszám nem meghatározott. Érdekes módon az egyfoton-hullámfüggvény ugyanazt az interferenciamintát adja, mint a koherens állapot.

 

A cikk:

 

E. C. G. Sudarshan and T. Rothman : The two-slit interferometer reexamined,'' [Am. J. Phys. 59, 592–595 (1991)]

(http://scitation.aip.org/getabs/servlet/GetabsServlet?prog=normal&id=AJPIAS000059000007000592000001&idtype=cvips&gifs=yes)

 

(sajnos fizetős, de ha érdekel és megírod az email-címedet, szívesen elküldöm)

 

Előzmény: mmormota (775)
mmormota Creative Commons License 2006.04.14 0 0 858

Segíthetsz, vizsgáljuk már meg azt a csoda kétrés kisérletet. A sarkalatos pontja, hogy valóban és minden egyes esetben csakis egyetlen foton volt-e a légtérben.

 

Nem sarkalatos pontja, mivel eddig azt az esetet se magyaráztad meg, amelyben nagy a fényerő...

 

A "fotonok egyesével" legegyszerúbb módja, hogy fotoelektronsokszorozót használunk detektornak. Ezekben egy fotontalálat kivált egy szép nagy csoport elektront, ami jól mérhető impulzust ad a kimeneten. Határozottan és könnyen megkülönböztethető amplitudót ad, mint egy kettős találat.

Annyira leblendézzük a fényt, hogy egymástól elkülönülő impulzusok legyenek a detektorok kimenetén. Ilyen egyszerű.

 

Ez egyébként nem valamiféle elvarázsolt csúcstechnika. Az elektronika jelen fejlettségi szintje lehetővé teszi, hogy házilag összeállíts egy ilyen rendszert, és a házat se kell eladnod hozzá... :-) 

 

Előzmény: Astrojan (855)
mmormota Creative Commons License 2006.04.14 0 0 857

  Nagyon szánalmas vagy! Ha nem érted amiről írnak, azonnal kibújsz azzal,

hogy a beszélgető partnered sík hülye és semmihez nem ért.

 

Nem mondtam, hogy ilyen vagy olyan vagy, azt sem, hogy semmihez se értesz.

Mondtam, és fenntartom, hogy amiről most beszélni szeretnél, ahhoz semmit se értesz, és emiatt sík hülyeségeket írsz.

 

Tény az, hogy a foton, koncentrált energia csomag.

 

Ilyen és ehhez hasonló semmitmondó vackokból próbálod meg kitalálni, mi lehet a kvantummechanika, sőt a QED. Ez egy vicc.

 

Inkább azt indokold, hogy miért nem vesszük figyelembe a rés anyagának

hatását a résen áthaladó anyag vagy energia hullámokra?

 

Alapesetben azért nem, mert mindegy. Lehet, vas, réz, porcelán, fekete karton, mittudomén. Az interferenciakép ugyanolyan.

Ha meg olyanok a kísérlet körülményei hogy ez nem mindegy, akkor figyelembe kell venni.

Előzmény: Gézoo (856)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.14 0 0 856

Szia!

 

  Nagyon szánalmas vagy! Ha nem érted amiről írnak, azonnal kibújsz azzal,

hogy a beszélgető partnered sík hülye és semmihez nem ért.

  Kiváltképpen ahhoz amit nem értettél meg mindabból amit mondtak Neked.

 

  Demagóg " ez tökéletesen működik" üres kijelentéssel pótolod az érdemi választ.

Akkor ha ennyire vagy képes miért is válaszolsz egyáltalán? Elegendő lenne, ha csak

annyit írnál: "Bocs nem értem mit írtál !" vagy ha nem akarsz értelmes beszélgetést

az adott témában akkor bevallod, hogy azalatt a harminc év alatt, amióta ezt

tanultad, már erősen megkopott a tudásod.

 

  Tény az, hogy a foton, koncentrált energia csomag. Azon lehet vitatkozni, hogy

miképpen írjuk le. Azon is, hogy Planknak vagy Einsteinnek van igaza, vagy esetleg

akár Schumannak. Igazi bizonyítékok nélkül mindegy, hiszen csupán beszélgetés,

filozofálás.

 

  Azt pedig, hogy tényeket nem vagy hajlandó tudomásul venni, mert a modellbe

"nem fér bele", azt mutatja, hogy nem is akarsz átjutni a dogmákon.

 

  Inkább azt indokold, hogy miért nem vesszük figyelembe a rés anyagának

hatását a résen áthaladó anyag vagy energia hullámokra?

  Ez valódi válasz lehet! Bár csak akkor ha megértetted a kérdést..

 

 

Előzmény: mmormota (853)
Astrojan Creative Commons License 2006.04.14 0 0 855

..kis sörétszerű részecskékkel nem lehet leírni.

 

A YY modellben a fotonok nem sörétszerű részecskék, csak sörétszeű elemi részecskék építik fel. A 4 felépítő részecske keringése haladás közben hullámzó mozgást okoz. Ezért különböztessük már meg a söréttől és a máktól.

 

Nem remekeltél pl. a két rés kísérlet sötét sávjainak leírásával.

 

Segíthetsz, vizsgáljuk már meg azt a csoda kétrés kisérletet. A sarkalatos pontja, hogy valóban és minden egyes esetben csakis egyetlen foton volt-e a légtérben.

 

Ezért kérdeztem 832-ben milyenek voltak a fotonok. Honnan lehet azt bizonyosan tudni, hogy minden egyes foton egyedül volt és a másik résen nem mehetett át ugyanakkor egy másik foton amellyel interferálhatott. Mennyi ideig tartott a kisérlet ? Hogyan állapították meg, hogy a fotonok mindig egyedül voltak és nem csak néha. Hány fotont kellett összegyűjteni az észlelhetőséghez, stb.

 

 

Előzmény: mmormota (854)
mmormota Creative Commons License 2006.04.13 0 0 854

Bár te erről mit se tudsz, már a klasszikus hullámterjedési modell is (természetesen) leírja a fénycsóvát, tükörről visszaverődést és így tovább.

Leír továbbá olyan jelenségeket, amiket egyenes vonalban terjedő kis sörétszerű részecskékkel nem lehet leírni.

 

Nem remekeltél pl. a két rés kísérlet sötét sávjainak leírásával.

 

Vagy egy klasszikus, amivel Huygenset próbálták megfogni annak idején egy előadásán a hullámmodellt vitatók:

"Miért nem látunk kis, pontosan gömb alakú tárgyak árnyékának közepén fényes pontot, hiszen a hullámmodellből erre lehet következtetni?"

Huygens nem tudott kapásból válaszolni. Otthon elvégette a kísérletet, és megtalálta a fényes pontot...  :-)

 

Ez a kis fényes pont nem igazán kedves az egyenes vonalban repülő sörét modellnek, vagy te tudsz rá magyarázatot? 

Előzmény: Astrojan (851)
mmormota Creative Commons License 2006.04.13 0 0 853

hogy a sugárzó kvantumos energia nem haladó em mező formájában terjed

 

Olyan dologról próbálsz beszélni, amiről semmit se tudsz. Megpróbálod kitalálni, mit érthetnek mások a számodra ismeretlen tartalmú fogalmakon -így nem megy. A hozzászólásod emiatt olyan mértékig értelmetlen, hogy nem tudok mit kezdeni vele.

 

A QED múködik. Minden idők legpontosabb elmélete. Ez elég. Tök mindegy, minek tartja valaki, aki nem tudja egyáltalán miről beszél. 

Gézoo Creative Commons License 2006.04.13 0 0 852

Szia!

 

  Na látod? Ilyen értelmetlen összefüggésben látszik a legjobban, hogy a sugárzó

kvantumos energia nem haladó em mező formájában terjed.

  És ezt a hullám jelenségek sem bizonyítják, hiszen minden hullám jelenség

kizárólag anyag közelében jelenik meg.

 

   Ha már itt tartunk. Nem tünt fel, hogy a víz hullámterjedési jelenségeit

alkalmazzuk analógiaként em. hullámokra? Pedig tudjuk, hogy a víz hullámai

a molekulák közötti kölcsönhatás nélkül nem léteznének.

    A résen való elhajlás jelensége hogyan jöhetne létre akkor ha a rés anyaga

nem lépne kapcsolatba a haladó (elektron, foton, em. ) "hullámaival" ???

 

   Különös tekintettel arra a tényre, hogy a rés anyagának em mezeje

csak statisztikai értelemben statikus, a valóságban kizárólag dinamikus

változó em. mező veszi körül, és ezen halad át a hullámjelenséget

mutató komponens.

   Így éppen olyan ostobaság hullámtulajdonságokkal felruházni a kvantumokat,

mint az ha pl. egy falevelet irányított repülési tulajdonságokkal ruháznánk fel a szélben, csupán azért mert tény, hogy jól meghatározható a repülési pályája.

 

 

 

Előzmény: mmormota (845)
Astrojan Creative Commons License 2006.04.13 0 0 851

A réses kísérletek: nem mindegy, hogy a rés mekkora a hullámhosszhoz viszonyítva.

 

meg sem értetted, hogy mi a probléma. Nem érdekel, hogy tapasztalsz-e interferenciát és hogy mekkora a rés, csak az érdekel, hogy

 

átmegy-e a tükrözött fénysugár mind a két ablakon vagy az összes nyitott ablakrésen egyszerre.

 

Tőlem leszűkítheted a többi ablakot amennyire csak tetszik, nem kell interferenciát vizsgálnod, csak egyszerűen nézd meg, látod-e a szobák belső falán a fényfoltot amikor a tükörrel a Juliska ablakán világítasz be.

 

Nem is tudnál interferenciát vizsgálni mert az ablakok különböző szobákon vannak.

 

A legelemibb módon bárki kisérletekkel bizonyíthatja, hogy a fény nem megy be az összes ablakon csak azon amelyiken bevilágítasz. A foton tehát egyenes vonalban terjed és magától nem tér le az egyenes pályáról csak azért, hogy átmenjen neked egy másik résen is, vagy száz másik résen egyszerre, hiába nyitogatod őket.

 

Ehhez nem kell interferencia. Vagy gondolod, hogy matematikai képzettség nélkül nem tudnád megállapítani van-e fényfolt a szobában ? Esetleg kell hozzá neked egy hullámfüggvénytáblázat ?

 

És ha csak azért szar a YY fotonmodell mert nincs benne számítás, az nekem elismerés. Mert ez azt jelenti, hogy akár ilyen is lehetne. A QED leírhatja a fény viselkedését, de nem mondja meg mi a fény.

 

 

Előzmény: gyurika31 (850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!