Keresés

Részletes keresés

teri50 Creative Commons License 2024.03.20 -1 0 85043

Szeretném megkérdezni hogy más is ilyen sokat vár a visszatérítésre?Febr.8-án törölték a májusi Antalyai járatokat feb.14-én jeleztem hogy nem kreditbe pénzbe kérem 80 500 ft-ra azóta is várok közben foglaltam más légitársaságnál máshova .Előző fórumozónak nekem is lejárt a tagságim ezzel a török jeggyel újítottam meg és rögtön levonta. Sima telefonszámon azt mondták nincs rálátásuk hívjam a 250 ft/ perc 4 perc volt és ott is azt mondták látják hogy el van indítva a visszatérítés de nincs rálátásuk nekik se.Akkor kinek van? üdv:Teri

szille2 Creative Commons License 2024.03.20 -1 0 85042

Kedves fórumtársak! Történt ma egy érdekes dolog. A wiz tagságim 27-én lejár, szerettem volna megújítani. De az appban és a honlapon is csak olyan opció volt, hogy a köv. foglalásnál vegyek majd tagságit. Attól tartottam, hogy akkor a köv. foglalást majd teljes áron lehet, és csak utána lehet majd megújítani. Ezt akartam elkerülni. Idekattintottam, odakattintottam - semmi lehetőség a megújításra. Cseteltem a robottal - nem volt konstruktív. Erre ma jön egy e-mail, hogy köszönik, hogy megújítottam a tagságom, jövő év 27-ig érvényes. Ez meg hogy? Járt már így valaki?

Flower2000 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 85041

OFF: Köszi. A tengerpartok is változnak, hol ilyenek, hol olyanok, az időjárás befolyásolja, elhordhatja a homokot stb. Ha süt a nap egész más szine van a tengernek mint mikor be van borulva. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Előzmény: tucsok13 (85037)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.20 -1 1 85040

Okostelefon nélkül pl nem tudsz pl Lisszabonbol hazajönni, vagy futhatsz a check in pulthoz, ha még van időd, mert csak QR kódos appos beszálló kártyával nyílik a security előtti kapu , a nyomtatót vonalkódos nem nyitja, úgyhogy nem árt egy okostelefon mindenkinek. Lisszabon esetében másfajta az appos kártya.

Előzmény: halilali1 (85036)
rolsky Creative Commons License 2024.03.20 0 2 85039

Egyik pilóta vezeti a gépet, a másik pedig minden kommunikációhoz köthető dolgot végez (rádiózik, bemond az utaskísérőknek).

Valószínű Irén vezetett és az elsőtiszt mondott be.

Előzmény: liberum veto (85033)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 85038

talán ismét lesz majd BUD-ról is Santander, ami nekem sajnos még kimaradt. Bilbao azért meglesz majd, de vízi úton :-) 

Előzmény: tucsok13 (85037)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.19 -2 0 85037

Érdekes, mert azt írták mindenho, hogy San Sebastián tengerpartja szebb, nekünk Santander jobban tetszett. Legszebb a Magdalena peninsula volt, ott el tudtunk volna még legalább egy fél napot csavarogni, ha nem a gépindulás napján megyünk.

https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g187484-d1380619-Reviews-Peninsula_of_Magdalena-Santander_Cantabria.html

 

Előzmény: Flower2000 (85034)
halilali1 Creative Commons License 2024.03.19 -1 1 85036

a múltkor írt erről pont valaki, hogy ilyenkor csak az app ban lehet becsekkolni

(csak azt nem tudom, hogy mi van, ha valaki nem használ appot, mert mondjuk nincs is okostelefonja ...)

Előzmény: mov (85035)
mov Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 85035

Sziasztok! Aki már találkozott ilyennel attól kérdezem. Van egy BUD-NAP-BUD foglalásom, aminél ha belépek a weboldalra, akkor a visszafelé út részleteire dob egy "Not found" üres oldalt. Így például el sem juthatok oda, ahol lehetőség van az utalfelvételre. Az appban rendesen látszik az út, remélhetőleg ott menni fog majd. Adalék még hozzá, hogy a Wizz általl adott információ szerint a visszafelé utat a Wizz Malta üzemelteti. Ilyenkor ez teljesen természes, vagy esetleg később rendeződik, és a weben is intézhetek a viszaúttal kapcsolatos dolgokat?

Flower2000 Creative Commons License 2024.03.19 0 0 85034

Jó olvasni, hogy tetszett. Mázlitok volt az időjárással, most éppen Calima van Alicante mellett ahol vagyok. Nem is hittem volna, hogy Santander is ilyen jó, majd akkor megnézem azt is.

Előzmény: tucsok13 (85032)
liberum veto Creative Commons License 2024.03.19 -4 0 85033

Sziasztok! Tegnap Csertő Irén kapitánnyal jöttük Tel-Avivból, de minden "kapitányi" bejelentést (pl. crew prepare for landing) egy férfihang tett meg. Ez így szokásos, hogy nem a kapitány beszél? Vagy esetleg benne van az, hogy a kapitány nő, és mittudomén, egyes utasok jobban szeretik, ha férfihang beszél a pilótafülkéből? 

tucsok13 Creative Commons License 2024.03.19 -2 5 85032

Megvolt Bilbao Bécsből - péntek du mentünk, tegnap (azaz hétfőn) este jöttünk. A járat simán ment, nem volt semmi kekeckedés a csomagokkal, tele volt a gép mindkét irányban, sokan vettek prio-t.

 

Az idő fantasztikus volt -18-20 C, autót béreltünk (63 EUR volt az Autoeurope-n egy Nissan Quasqai az Alamonál), Bilbaoban volt a szállásunk a belvárostól 10 perc sétára, parkolóval.

Elképesztően tiszta minden, nagyon jók a kaják, és nekünk borzasztóan tetszett az építészet és a baszk kultúra - elmentünk egy sétálós idegenvezetésre, érdekes volt megismerni a vidék történetét. Kifelé a repülőn megismerkedtünk egy pasival, 2 oldalt írt a látnivalókkal :)

1 napot voltunk San Sebastianban, és aznap megnéztük San Juan of Gaztelugatxe-t.

2. nap egész nap Bilbao - felmentünk a hegyre libegővel, és bejártuk az egész várost.

3. nap Getxo / Portugaleta híd, majd Santander, este haza.

 

Nekem legjobban Santander tetszett, de úgy ahogy volt elvarázsolt a hely, csak ajánlani tudom - bár az idegenvezető szerint az év minden 3. napján esik náluk, nekünk szerencsénk volt a csodás tavasszal.

áim Creative Commons License 2024.03.18 0 0 85031

Mx8, igazad van, a DEB-AYT nem jutott eszembe! Viszont így esélyes a DEB-IST is.

 

 

Ami még fontos, hogy nem kötelező mindkét járatot megváltoztatnod, ha pl. a visszaút megfelel!

Viszont lehet, hogy egy DEB-AYT-BUD járathoz már kell a telefonos ügyfélszolgálat.

Előzmény: áim (85030)
áim Creative Commons License 2024.03.18 -1 1 85030

Azt, hogy mit kínál a rendszer, meg fogod látni a webes felületen. Nagy valószínűséggel csak Isztambult. Ha a felkínált opció(k) Neked megfelel, akkor pillanatok alatt meg tudod csinálni magadnak.

 

Ha a felkínált nem felel meg, akkor próbálkozhatsz a telefonos ügyfélszolgálatnál, és ügyintézőtől függően egy Ciprust vagy Rodoszt lehet, hogy ki tudsz dumálni belőlük.

 

Ha az új desztinációban és dátumban meg tudtok egyezni, akkor ráfizetni nem kell semmit.

 

Hogy a pontokkal jársz-e jobban, az attól függ, hogy tervezel-e jegyeket vanni a következő időszakban, de ezt ugye csak Te tudhatod :)

Előzmény: Tybald_ (85028)
Mx8 Creative Commons License 2024.03.18 0 2 85029

A webes felületen a foglalásban kattints az átfoglalás linkre és nézd meg.

Előjön egy hasonló járatkereső, mint a főoldalon, de a reptereknél egy szűrt lista lesz. Minden bizonnyal át tudod tenni DEB-AYT, esetleg BUD-IST járatra. Ha ezen kívül van még célpont, azt a repterek listájában látni fogod.

A naptárban a foglalásod előtti 14 és azt követő 30 napot fogod aktívnak látni. De ez nem jelenti azt, hogy mindennap van járat arra a viszonylatra. Az EU-rendelet miatt ingyen van az átfoglalás az emailben is jelzett mínusz 14 nap, plusz 30 napon belül, ennek megfelelően 0 összeget fogsz látni az áraknál. Az egyéb szolgáltatások mennek ingyen a foglalással együtt, de ha minden igaz az ülőhely működik keretösszegként, azaz drágább ülőhelyre váltáskor van díjkülönbözet. A folyamatot nem kötelező befejezni, ki lehet lépni, a bal felső sarokban pl. a wizz logóra kattintással, vagy böngésző bezárással. Papíron az eredeti indulást megelőző 3 óra a határidő az átfoglalásra. Manuálisan át lehet tenni, ehhez nem kell telefon.

Hogy mivel jársz jobban az teljesen egyéni dolog.

 

Előzmény: Tybald_ (85028)
Tybald_ Creative Commons License 2024.03.18 -3 0 85028

Ha már átrakás: van egy BUD-AYT oda-visszám (prio-val 43ezer Ft értékben) amit a wizz törölt és az új időpontok nekem nem felelnek meg.

 

Milyen desztinációkra tudom áttenni és kell-e ráfizetnem, ha egyébként drágább lenne az új jegy?

Manuálisan, vagy az erre fenntartott telefonon érdemes-e átrakatni?

 

+1: Az eddigi tapasztalatok alapján (járattörlés, késések) mivel járok jobban: visszakérem az összeget és majd ha kell vásárolok tetszőleges társaságnál, visszakérem 120%-kal és ellövöm 1 éven belül, vagy...

Előzmény: halilali1 (85008)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.18 -2 3 85027

Es valóban, a repülés olcsóbb mint egy nap sí bérlet. 

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.03.18 -3 8 85026

a topik a repülésről szól. MXP ennek a "követelménynek" rendesen eleget tesz. pont.

Előzmény: Chris7_7 (85024)
peliatan Creative Commons License 2024.03.18 0 2 85025

Legközelebbi utadhoz ajánlom a Rumelihisari erődöt.

Előzmény: MXP--1991 (85019)
similis Creative Commons License 2024.03.17 -1 2 85023

Hát mondjuk ezt azért nem gondolnám...Egynapos bérlet egy normális síterepen jóval drágább mint olcsón vett jeggyel egynapost repülni. És repjegy sokszor van akciósan, olcsón, síbérlet soha.

Előzmény: Új Testaccio (85022)
Új Testaccio Creative Commons License 2024.03.17 -8 0 85022

Síelés-lecsúszás a repüléshez képest ingyen van.

Aki repül, pénze van.

Szevasz!!!

Előzmény: forceberg_avs (85020)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.17 -3 5 85021

Attól függ hol laksz? Én pl a felszállás előtt 100 perccel hagyom el a lakást, autóm meg nincs, amíg kibumlizok a keletibe az is van 60 perc, meg mi van ha nem jön az átszálló busz, oda is el kell indulni nekem 90 perccel előbb. 

Előzmény: forceberg_avs (85020)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.03.17 -3 1 85020

Az összehasonlításod azért nem állja meg a helyét teljesen, mert Bécs pl. nekem 2,5 óra autóval. Na mármost a repüléshez kb. a tervezett indulás előtt 2,5 órával kell elindulni.

Ha te ezt szereted, akkor csináld, ennyi! Ha meg kérdezik tőled, hogy minek repülsz annyit, akkor kérdezz vissza, hogy a síelők minek csúsznak le a pályán annyiszor?

Előzmény: MXP--1991 (85018)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.17 -3 4 85019

Mire elég pl Isztambulban az egynapos út ?

 

Az első egynaposban megnéztem a város Európai oldalát, sokat sétáltam, és volt még időm az akkor még ingyenes Hagia Szofia és Kék Mecsetbe bemenni, plusz volt időm a nagy bazárt megnézni.

 

A második utamnál Szultán koma polatáját néztem meg, ami drága, nagyon drága 21 000 Ft nyi összeg, de megérte, plusz az elsüllyedt városnak nevezett csiszterna is jó volt, plusz tudtam utána még egy nagyot sétálni is a belvárosban.

 

Harmadik utamnal Dolmache palota is megvolt, és át tudtam hajózni Ázsiába is.

 

Negyedik utam Azsiai oldalról Üskudarrol fog szólni, van ott szultáni nyári palota, torony a szigeten, és TV torony is jó kilátással. 

 

Szerintem ezek teljesen tartalmas napok, megismerkedtem a gasztronómiaval is, bár az én súlyom mellet erre vigyázzni kell, de a helyi Baklara pl fantasztikus volt, 10 perc alatt üres lett a doboz.

Előzmény: jazzcool1,2 (85016)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.17 -4 3 85018

Azzal, hogy sokat utazok, megtanultam, hogy a nyugati életforma az elfogadáson alapul, mindent szabad amig nem ártunk a másoknak szabály szerint, neked is ajánlom a sok utat, és akkor nem akarsz talán agy turkaszhoz küldeni egy teljesen normális embert.

 

Tudjátok, azzal, hogy én sem szállodát sem taxit soha sem használok ( leszámítva azt a két alkalmat, amikor fa zuhant a vasúti sinre, és valahogy el kellet érni az esti gépet) gyakorlatilag a helyi emberek között vagyok egész nap, az út 100% an rengeteget tanulok , ez mindennél többet ér.

 

Számomra a repülő tömegközlekedési eszköz, úgy használom mint más a villamost, mi különbség elmenni egy napra kirándulni Debrecenbe, vagy Rómába? Elmondom, Rómába fele annyi idő alatt kieérek, miért természetes, hogy a vonattal több mint 3 órára lévő Becsbol vagy Debrecenbol este haza jövünk, és miért fura, ha a másfél órára lévő Romábol  jövünk haza? 

Előzmény: Péter Tajti (85015)
cassano711 Creative Commons License 2024.03.17 0 2 85017

Ez már egy régi téma itt, szerintem nem fogod tudni meggyőzni, mások is próbálták :-)

Isztambul tényleg az a hely ami sok napot megér akár. Én csak 2x1 hetet voltam, de bőven lenne nég mit nézni, meg persze újranézni.

És azon kevés helyek egyike amit mi magyarok sem érzünk drágának, nem egy London ahol már aranyáron vannak a szállások.

 

Előzmény: jazzcool1,2 (85016)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.03.17 -1 1 85016

ok. (szerintem a repüléssel nincs is baj, de ha kiszámolod, hogy mondjuk reggel 4-kor léptél ki a lakásból és 10 órakor szállsz ki a reptéri buszból, vonatból a városközpontban, és hazafelé újabb hat óra, az már elég sok, ha vki rendszeresen így utazik, persze nem vagyunk egyformák, csak megjegyeztem :-D ) 

Előzmény: MXP--1991 (85014)
MXP--1991 Creative Commons License 2024.03.17 -2 3 85014

Szenvedélyem a repülés és a kirándulás,  igy nem érdekel a szállás. Ezen felül cél, hogy kb. 2027-28 ra meglegyen az 1000. felszállás is. 

Előzmény: jazzcool1,2 (85013)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.03.17 -3 2 85013

már 30 euróért is vannak szállások, de jó eséllyel még annál olcsóbban is... de ha sok pénzed van, akkor még repülj oda jó párszor :-)))

Előzmény: MXP--1991 (85011)
Péter Tajti Creative Commons License 2024.03.17 -4 1 85012

Milyen fárasztó lehet ne kinozd magad nem éri meg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!