Keresés

Részletes keresés

advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328817

Nagy frászt, én pont ugyanazt szeretném, mint te, ugyanazon a platformon vagyunk - de te naiv illúziókkal viszonyulsz a dolgokhoz, nem nagyon törődsz a tényleges megvalósíthatósággal...

Előzmény: Auralianus (328815)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 2 328816

"nem tudom mi értelme pl a WC-t ivóvízzel öblíteni és ivővízzel mosni a szennyes ruhát"

Annyi értelme van, hogy ehelyett kiépíteni-fenntartani, karban tartani és működtetni egy párhuzamos "ipari" vízellátó rendszert fizikálisan több energiába és pénzbe kerülne (mégpedig jellemzően SOKKAL TÖBBE), mint amit a fölöslegesen megtisztított vízen fogni lehet... A nem lágyított, nem tisztított, nem fertőtlenített vizek rengeteg lerakódást fognak okozni, a pangó részekben elszaporodik mindenféle mikro- és makroszkopikus élőlény - a végén ezek a csőrendszerek pár év alatt örökösen tönkremennek, eldugulnak.

Auri - minden látszat ellenére a világ nem teljesen hülye, bár vannak tényleg abszurd dolgok, de a széles körben elterjedt és használt megoldások zöme egyáltalán nem véletlenül elterjedt és használt, és még csak az sem igaz, hogy valami egyéni vagy lobbiharc állt a háttérben... A hétköznapi használat igényei, a gyakorlati tapasztalatok bizony kipontoznak rengeteg látszólag remek, előre mutató, hatékonyabbnak-ésszerűbbnek tűnő megoldást, mert végül problémásabbak, drágábbak, sokkal megbízhatatlanabbak stb... 

Nem is vitás, hogy van sok dolog, amit lehetne azért ésszerűbben is csinálni, van, ahol ennek sok értelme is van/lenne, de nem egy dolog pont azért alakult ilyenre, mert a jelenlegi lehetőségek tükrében ez a legésszerűbb. Ilyen alapon a belső égésű motor sem valami hatékony - de ezt a technológiát nagy tömegben is képesek vagyunk olcsón gyártani, ráadásul tartós, megbízható kivitelben, amire alapozni lehet. A látszólag sokkal hatékonyabb alternatíváiról meg eddig rendre kiderült, hogy vagy olyan sokkal költségesebbek, ami végül sosem fog megtérülni - vagy/és megbízhatatlanok, rövid élettartamúak, nagy odafigyelést, hozzáértést, sok karbantartást stb... igénylők.

Előzmény: Auralianus (328813)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328815

Eskü mintha Platont hallanám tetszés szerinti EV-s megújulós vitában....

Előzmény: advocatusdiaboli (328812)
bz248 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 328814

Mondom, ha majd a passzivitassal elerheto dolgokat megcsinaltuk (vagyis nem lojuk tokon magunkat szandekosan!) akkor johet az aktiv resze. :)

"nem tudom mi értelme pl a WC-t ivóvízzel öblíteni és ivővízzel mosni a szennyes ruhát)"

Gondolom az, hogy a gepeszet lenyegesen olcsobb, amugy meg nalunk visszafolyik miutan kezeltek (gondolom ez is egyszerubb, ha amugy tisztabb) a Rajnaba es majd Baselben kiveszi valaki mas, hogy leoblitse a WC-t.

Előzmény: Auralianus (328813)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328813

Pont ez a lényeg... (ismerem a problémákat, hidd el végigküzdöttem jó részét magam is... pláne a kajakidobálásost...) hogy a mostani "büdös-penészes biokuka"
helyett kell jobb megoldást találni. Némileg értelmesebb tervezéssel a háztartások által használt vizet is simán leharmadolhatnánk (nem tudom mi értelme pl

a WC-t ivóvízzel öblíteni és ivővízzel mosni a szennyes ruhát)...

... de nem tesszük. Erről még csak vitázni sem kéne senkivel... ezek nem kétharmados döntést igénylő problémák. Ezek tipikusan olyan dolgok amiken senki

sem agyalt igazándiból. A vicc az, hogy a legtöbb gyártási folyamatnél kínosan ügyelnek arra, hogy minél kevesebb alapanyagból, minél kevesebb munkával 

ÉS energiával szülessen meg egy termék. A "hétköznapi életünkben" viszont agyatlanul pazarlunk szinte mindennel.

Amit én szeretnék, hogyha ezeket a dolgokat igenis átgondolnánk... magunktól. Társadalmi szinten rendelnénk hozzá forrásokat és OLYAN MÓDON szerveznénk

át az életünk, hogy NE JUSSUNK EL odáig, hogy kényszer alatt, mindenféle érdemi koszenzus lehetősége nélkül kelljen reagálni. Nem LEMONDANI szeretnék

pl az egyéni mobilitásról, hanem erőforrástakarékosan megvalósítani azt :)

Nagy különbség, szeirntem...

Előzmény: bz248 (328810)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328812

Ezek idealista bullshitek, a valóságban a nevezett hulladékok-maradékok olyan mértékben időben-térben decentralizáltan keletkeznek, hogy csak a megfelelően megszervezett begyűjtésük el is viszi azt az energiamennyiséget, amit termelni lehet velük.

Előzmény: Auralianus (328808)
_Berci Creative Commons License 2018.07.10 -2 0 328811

Jo, lehet a CO2-röl folyamatosan ide-oda ervelni ...

Ennek ellenere pl. tegnap lattam egy erdekes tudositast a zöldseg, gyümölcs gyartasarol.

A szamok ugy neznek ki, hogy Spanyolorszag No.-ba exportal ~14,5 milliard €-ert, Olaszorszag pedig 2,5 milliard €-ert (leginkabb Szuciliabol). Vagyis a nemet piacon talalhato gyümülcs, zöldseg (nagyon nagy reszben) EUROPAI.

A müsor inkabb arra koncentralt, hogy a melosok (altalaban papir nelküli immigransok) ehberert dolgoznak (szinten Europaban ... pl. Spanyolorszagban a napi minimum 46.- €-nak kellene lennie ... ezzel szemben  valamilyen papirral rendelkezö talan 35-öt kap, akinek nincs papirja, az pedig 25-öt ... ha megkapja egyaltalann a nem 8, hanem a 10 orai munkajaert).

Teljesen biztos vagyok abban, hogy ezen csori munkak jelentös resze automatizalhato (a meregpermetezes biztosan es rövid idön belül), ami meg is fog törtenni. Az, hogy ebböl mit alkalmaznak majd (milyen lesz a munkaeröhelyzet), az majd kiderül ...

Ebböl az derül kifele, hogy Europa sokkal nagyobb mertekben kepes lenne magat ellatni, mint ahogyan azt sokan gondoljak. Nyilvan nem 100%-ban, de, mint pl. az energia keszitese területen mar irkaltam ... No. siman es minden idöpontban be tud szerezni ~30% energiahordozot (vagy sajat forrasaibol, vagy a letezö globalis kereskedelmen keresztül). Ebböl az következik, hogy nem lesz zsarolhato egyetlen energiaforras szallito altal se. Szerintem ugyanez ervenyes Europara is. Ez a cel pedig jo 20 ev alatt elerhetö ... a ma ismert technologiaval is ...

Előzmény: Auralianus (328776)
bz248 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 328810

"Ha a háztartások ételmaradékainak helyi komposztálására + felhasználására automatizált megoldást fejlesztenénk ki, már azzal hihetetlen mennyiségű

energiát lehetne megtakarítani és javítható lenne az életminőség is.

Egyébként a mostani vita legérdekesebb aspektusa, hogy nem technológiai, hanem gondolkodásmódbeli gátakról beszélgetünk ;)"

Sokkal egyszerubb dolgok sem mennek:

- ne mossal fel, mert nem piszkos

- igy is van 5 zakom, nem kell egy 6.

- ne vedd meg a banant, mert legutobb is csak belerohadt a hutobe... stb

Kifejezetten olyan tevekenysegek/vasarlasok, amiket, ha elhagyunk jobb lesz az eletunk, de megsem tortenik meg. Na most a vigyuk az etelmaradekot a budos peneszes biokukaba ehhez kepest extra erofeszites. ;)

Előzmény: Auralianus (328808)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328809

Én pedig azt gondolom, hogyha egyszer megvan az akarat - és most egy kicsit "Muskozni fogok" - akkor ezek a gátak átvághatóak.

A poén az, hogyha nem "EGY" Elon-Delon lenne aki "monopolizálhatná" a zöld forradalmat, hanem mondjuk 20 vagy 50 akkor meg

merem kockáztatni, hogy sokkal több és jobb megoldás születne rövidebb idő alatt, mint most. Egész egyszerűen nem oda és nem

úgy vannak összpontosítva a rendelkezésre álló innovatív kapacitások ahová és ahogy erre szükség lenne.

...szerintem ;)

Előzmény: advocatusdiaboli (328806)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 1 328808

Még csak csökkenteni sem kellene a fogyasztásod.

Szimplán nem eldobálni, hanem újrahasznosítani kellene. Pont az a vicces, hogyha - pl a műszaki szabványok terén - követelménnyé válna az  X%-os

újrahasznosíthatóság, akkor egy rakás fölösleges dolgot úgy lehetne kidobálni, hogy még csak nem is szennyezel vele érdemben. Kétlem, hogy megérezné

a gazdaság, ha nem csomagolnánk bele mindent 3 réteg műanyagba...  ehhez hasonló átsúlyozásokkal meg lehetne oldani egy rakás magunk által generált
környezeti/pazarlásos problémát.

Ha a háztartások ételmaradékainak helyi komposztálására + felhasználására automatizált megoldást fejlesztenénk ki, már azzal hihetetlen mennyiségű

energiát lehetne megtakarítani és javítható lenne az életminőség is.

Egyébként a mostani vita legérdekesebb aspektusa, hogy nem technológiai, hanem gondolkodásmódbeli gátakról beszélgetünk ;)

Előzmény: bz248 (328804)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328807

Akkor kivárjuk azt a kényszert és pont.

Előzmény: Auralianus (328805)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328806

Nem, mégsem értjük egymást.

Én nem azt vitatom, amit leírtál, hanem azt, hogy nincs az a Jóisten, hogy te ezt rákényszerítsd szabad társadalmakban mindenkire. Hogy leszedd az embereket az autójukról, a vonatról, a hobbijaikról - ezt te demokratikusan az életben nem viszed végig és pont.

Két út van: vagy a kényszer (elfogynak annyira az erőforrások, hogy nagyon megdrágulnak, és ez csökkenti le a fogyasztásukat), vagy azok a váltótechnológiák, amelyekről itt beszélni szoktunk.

Te naiv módon önkorlátozást várnál (azok a központi szabályozások, amelyek az amúgy lehetséges forrásokat is tiltani próbálják is ennek nevezhetők) - mellesleg nézd is már meg, mennyire hatékony mondjuk a drogozás, alkoholizálás, dohányzás központi szabályozással való visszaszorítása... Hát, nem valami nagyon...

Előzmény: Auralianus (328803)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328805

Ha jól emlékszem, akkor részemről soha nem írtam olyat, hogy mindenki költözzön városokba. Te valamiért azt hiszed, hogy én egy Orwelli

módon kontrollált ökoterrorista világállam megteremtésére vágyom.... miközben nem győzöm azt hangsúlyozni, hogyha szeretnénk még a
mostani életszínvonalunkból ÉS szabad társadalmi berendezkedésből VALAMIT IS megőrizni, akkor nem ártana a gázra lépni.

Amit ez elkövetkező 5-10 éven belül még kompromisszumok mentén eldönthetünk... azt 15-20 év múla már a kényszer fogja diktálni... más

ütemben és hangnemben....

EZÉRT Nem értem mi a gondod egy felmenő rendszerű ICE betiltással... (szerinted azt nem lehet épeszű módon ütemezni vagy hogy?.. csakis
"overnight betiltás" létezik, 10-15 év alatt végbemenő meg nem?)

Az sem fér a fejemben, hogy miért fájna neked egy EU-szintű Energiewende projekt?

Szimplán nem jön át, hogy mi a gond a műanyagok kivezetésével a gazdaságból? (amúgy is épp ez történik, csak a szükségesnél lassabban)

Mi a hiba az autók elektrifikálásával? (nem látom, hogy mitől lenne az brutálisan antidemokratikus, hogyha 2030-ra már nem adna el senki

új ICE-motoros járművet)

És még sorolhatnánk... de minek?

Előzmény: advocatusdiaboli (328802)
bz248 Creative Commons License 2018.07.10 0 1 328804

Tudod mi a baj ezzel... 100%-ban biztos vagyok benne, hogy meg az eletminoseg is novekedne a fogyasztas csokkenesevel, de a sajat hataskoromben annyit sem sikerult elernem, hogy ne ajandekozzanak mar nekem tomeny szeszet/kozmentikumot/ruhakat, mikor igy is rogyasig van a szekreny vele es nem hasznalom oket. Tehat meg csak nem is a hedonista fogyasztas visszaszoritasa, hanem a sajat szemelyes eletemet rosszabba tevo fogyasztas visszaszoritasa sem mukodott eddig. Gondolj bele, mekkora kuzdes lenne, ha amugy fenn szeretnem tartani a fogyasztas mennyiseget. :)

Előzmény: Auralianus (328803)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328803

Advo... tudom miről beszélsz. De ilyen alapon miért is korlátoznánk a dohányzást? Miért nem ihatnak a gyereke már mondjuk 10 éves kortól alkoholt?

Mert nemdohányzó, nem alkoholista felnőttekből áll a társadalom többsége?

Különbség van aközött, amikor valamit BE AKAROK tiltani, meg aközött amikor józan ésszel belátom, hogy a fogyasztás mostani szintje fenntarthatatlan.

Ennél már csak az a viccesebb/szomorúbb, hogy te is pontosan olyan jól tudod mint én, hogy tökmindegy, hogy 5000 fiatal éhes lemming vagy 100 öreg,

jóllakott "csak unalmában eszegető" malac legeli le a jövő évi vetést... ha lelegeltük, akkor más idők jönnek. Persze ha szerinted ez SOHA nem fordulhat

elő... mert mi itt az EU-ban majd szuperul önellátók leszünk és a robotizált drónhadseregünk majd jól lezúzza a migriket a határon...

... emellé pedig építünk majd szép kupolavárosokat ahol szabályozott az időjárás és nincs szemét...

... akkor én leszek ám az első, aki azt mondja: Hajrá nosza! Kezdjük el, de rögtön!

A gond akkor kezdődik, amikor másodjára is átgondolva a dolgot... még TE IS azt mondod, hogy nem leszünk képesek kivonni magunkat a negatív hatások 

alól... onnantól kezdve nem igazán értem, hogy miként szeretnéd megoldani ezeket a problémákat?

Előzmény: advocatusdiaboli (328802)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 3 328802

Igen, pontosan erről beszélek. Pontosan erről.

Tudod, van három gyerekem... Mindegyik szeret természetesen nasizni, lányok, jól is főznek, kettő amúgy nádszálkarcsú és sportos, egy meg nem annyira. :-)))

Nomármost van, aki nasiban a sütire meg a csokira bukik, a legvékonyabb legkisebb meg perverz módon ;-)) salátákra. Mindenféle salátákat vagdos össze magának estére, és azt nasizza. A csokit, kakaót meg konkrétan nem szereti - ilyen gyerek is van... Vékony is, mint az ujjam. 

Nomármost, ha ő előadást tart az egészséges életmódról és táplálkozásról - akkor egyfelől tök jó reklámarca lehet ennek, hiszen maga is ennek megfelelően él. Másfelől viszont - ő ezért semmiféle áldozatot sem hoz, hiszen természeténél fogva neki eleve ezek jönnek be... Viszont nem kizárt, hogy ha ezt a másik, csokit-sütit kedvelő, "kevésbé sportos" gyerekre akarná RÁKÉNYSZERÍTENI, akkor ezzel csak boldogtalanná és depresszióssá tenné. Mert neki valóban nagy, esetleg már nem is elviselhetően nagy áldozat lenne lemondani olyan dolgokról, amelyeket szeret, és behelyettesíteni olyasmikkel - amiket meg utál...

Szerintem érzed a párhuzamot a példában - vagy ha nem, a többiek érezni fogják...

Amúgy szerintem az ökológiai lábnyomod így sem kicsi neked sem, ha elkezdenénk kielemezni hogy is éltek, mit és mennyit fogyasztotok, hatalmas potenciált találnánk még - egészen a bangladesi putrilakók szintjéig lesüllyedésig - de valahogy az az érzésem, hogy ezen ötletelésre már nem lennél olyan lelkes... Addig vagy az, ameddig azt próbálod ráverni másokra - ami neked még tetszik, megfelel...

Vannak emberek, akiknek meg az életük az utazás, az országjárás, vagy éppen az evés-ivás, és igen, a puszta létfenntartáshoz szükségeshez képest messze túl is fogyasztanak ezekből (ahogy te is sok mindenből...). De, ha elveszed tőlük, csak frusztrált, boldogtalan embereket fogsz gyártani. Hogy a klíma nem bírja ki?

Hát, akkor találjuk ki azokat a technológiákat, amelyekkel kielégíthetők ezek az igények környezetpusztítás nélkül is. De azt ne várd, hogy önként, minden kényszer nélkül lemondjanak ezek az emberek erről, csak azért, mert "jót tesz a klímának" - NEM FOGJÁK MEGTENNI, pont úgy nem, ahogy te sem teszel meg ilyesmit, csak mástól várod...

Vagy elfogynak/megdrágulnak ezek az erőforrások úgy, hogy végül nem tudnak velük az emberek élni - vagy megtaláljuk az útját annak, hogy nem destruktív módon is megoldjuk ezeket. De az, amit te vársz, hogy majd önkorlátozás útján mindenki beköltözik a városokba egy háromszor kisebb, de olcsóbban fenntartható lakásba, tömegközlekedéssel elérhető munkahelyet keres, és ebben a falaxterben éljen - hát, meddő demagógia. Megteszi, ha rákényszerül - és boldogtalan lesz, folyamatosan keresni fogja a lehetőséget a neki tetsző állapothoz visszatérésre. De ameddig fenn tudja tartani - addig mindenki olyan életet fog élni (legalábbis megpróbálni), amiben ő személy szerint jól érzi magát, és tetszik vagy sem, ez lesz a legfontosabb szempontja.

PONT MINT NEKED (és persze nekem) IS...

Előzmény: Auralianus (328800)
z_a_p Creative Commons License 2018.07.10 0 0 328801

Egy korszak vége

Varjuk amikor lefujja a biro a VB-t :)

Mar csak par nap...

Előzmény: zöldkomcsi. (328793)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328800

Izé...

... ez egy eléggé érdekes gondolatmenet a részedről :) Ha kivetettem volna az egyik vesémet és felajánlom a befolyt összeget akkumulátor-technológia

kutatásra, az megnyugtatna? Vagy hogy? :)

Én kérek elnézést, hogy nem vagyok benzinfaló autóbuzi... és amiért a családomnak nem vágya a kanári szigeteken nyaralni és Dubaiban síelni... így ugye

le sem tudunk mondani az igazán fontos dolgokról. Bocs, hogy nem szeretem se a focit se a forma 1-et...

... azért meg külön bocsi, hogy nem építettem át még egy ingatlant sem amit béreltem...

...tudom, hogy ettől minden amit leírtam a klímavédelem kapcsán hiteltelenné válik... de ez van.

Ugye érzed? :)

Előzmény: advocatusdiaboli (328799)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328799

Nem kérlek, én tényleg biztos vagyok benne - pár éve már vitázunk egymással - hogy valóban nem mondtál le semmi, de semmi NEKED VALÓBAN FONTOS dologról emiatt. Nem vagy autóbuzi, gazdag sem - neked nem áldozat, hogy nem veszel egy benzinfaló sportkocsit, amúgy sem vennél. Városlakó vagy, elvagy a tömegközlekedéssel, olyan munkát végzel, ahol ez nem, hogy nem probléma, de inkább előny. 

Mennyit költöttél az elmúlt években konkrétan például energiahatékonysági beruházásokra? És nem azért, mert tönkrement valami, és ha már cserélni kellett, hát nyilván korszerűbbre/takarékosabbra cserélted - hanem "a környezetért"?

Olyan áldozatok meghozatalát várnád el a klímavédelemért másoktól - amelyeket szerintem te magad sem hoznál meg.

Előzmény: Auralianus (328798)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328798

nem bántottál meg... kár, hogy nem fogadtunk :Đ

Előzmény: advocatusdiaboli (328797)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328797

Nem akarlak megbántani, de tudod teljesen, 100%-ig biztos vagyok abban, hogy a klímavédelmi aggodalmaidért/elveidért cselekedés örve alatt te sem mondtál még le soha életedben semmiről, a legkisebb dologról sem - ami számodra valóban fontos lett volna...

Nem tetted meg - ám ezt elvárnád másoktól. 

Előzmény: Auralianus (328789)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.07.10 -1 0 328796

"A zöldkomcsi először úgy gondolta, hogy a bexitek okosak mert minek fizessenek ha más egyezményekben úgy is szabad minden piac? "

A zöldkomcsinak a valóságban pont annyira nincs esze, mint a "brexiteknek", ugyanis azok a piacok egyáltalán nem szabadok azokban a más egyezményekben... Ja, és ehhez Trumpnak semmi köze - azok a piacok nélküle sem szabadok olyan módon, mint EU tagként, és a mégsem olyan okos "brexitek" most, lassan alig több, mint fél évvel a kötelező érvényű kilépési határidő előtt kezdenek rádöbbenni - esik is szét a brit kormány, most kezdik felfogni, mit is csináltak...

Ha tényleg van egy csepp eszük, visszacsinálják az egészet, még idejében. Ha nincs, legalább mindenki meglátja, mi volt az EU tagság haszna...

Előzmény: zöldkomcsi. (328794)
bz248 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 328795

Vamot sokkal konnyebb szedni, mint adot... ott all a hajo a kikotoben es minden masodperc veszteseg. A hatekony es gyors ugyintezes az arut behozonak is erdeke. :-)

Előzmény: zöldkomcsi. (328794)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.07.09 0 0 328794

A zöldkomcsi először úgy gondolta, hogy a bexitek okosak mert minek fizessenek ha más egyezményekben úgy is szabad minden piac? De nem, úgy látszik nem úgy van jött a trumpizmus.

De az csak érdekes, Nigéria világos, hogy vámokkal védi magát, a lemaradásból feltörekvők eszköze? De az usa és hasonlók? Nem szokott lenni ilyesmi.

zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.07.09 0 0 328793

Egy korszak vége, az már elkezdődött.

Előzmény: bz248 (328790)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.07.09 0 0 328792

Ész, erő, akarat, mind a 3 kell hozzá, ritkán vannak jelen egy helyen és időben.

Előzmény: Auralianus (328788)
bz248 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 328791

Amde en is elhasalok mar az elso akadalyon, mert miota hazas vagyok elkapott a konzumidiotizmus. Egyre tobb ruham es kozmetikai izem van es nem tudom megfekezni az aradatot. Pedig jo lenne :-)

bz248 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 328790

Hamar ki fog derulni, hogy a mi eletunkben elkezdodik-e a vilagvege.

Auralianus Creative Commons License 2018.07.09 -1 0 328789

Valamiért majdnem az összes 50+ -os hedonista (gyerektelen + jómódú vagy szociopata gyerekes + jómódú) ilyenekkel jön állandóan...

... nekem meg folyamatosan az az érzésem, hogy azért, mivel meg sem próbálják oldani a problémát ;)

Előzmény: bz248 (328787)
Auralianus Creative Commons License 2018.07.09 -1 0 328788

A problémákat erőből nem, csakis ésszel lehet megoldani. Azok a helyzetek amikor az erőre vagy a szerencsére vagy utalva
pont olyankor állnak elő, amikor nem ésszel próbálnak problémákat megoldani ;)

Előzmény: bz248 (328786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!