Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Norbert 899 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 8574

Eléggé hiányzik az elinduláskori visszagurulás-gátlás.

 

A Comfortline felszereltségben van Auto-Hold funkció.

Előzmény: Topacsenkó (8573)
Topacsenkó Creative Commons License 2020.02.03 0 1 8573

Üdv, engedjétek meg, hogy összefoglaljam az első 500km tapasztalatait. 

 

Motor:

Semmi kellemetlen jelenség, kenguruzás stb

Bejáratós üzemben 6,5 l átlagfogyasztás.

A 2 hengeres üzemmódot enyhe vibrációval jelzi. 

Ereje elegendő, kis fordulatról is szépen húz.

 

Váltó:

Pontos, de néha még erősebben kell betolni a helyére, gondolom majd bekopik. A fokozatok jó elosztásúak.

 

Futómű:

Kellemesen feszes, korábbi családi autónkkal összehasonlítva mindenképp sportosabb (pug5008)

 

Kormány:

Nekem kissé túlszervózott, párom imádja

 

Karosszéria: 

Az egész autón érezni hogy masszív, merev. A mélyre húzott ablakok, és magas üléspozíció miatt a kilátás is jó, de főleg a jobb tükröt erősen szokni kell, nagy a holttér (visszasorolásnál elég sokára lehet benne meglátni a megelőzött autót, még nem sikerült jól beállítanom, szerintem nem is lehet)

 

Beltér: 

szépen kidolgozott, az én ízlésemnek megfelelő ez a sokak által szidott komorság

 

Felszereltség:

Ez egy Comfortline, téli csomaggal kiegészítve. Minden szuperül teszi a dolgát. 

Eléggé hiányzik az elinduláskori visszagurulás-gátlás.

A háttámlába integrált asztalkákat sajnos alulról kell felfelé nyitni, és így a gyermekülésben trónoló gyerekek lába beleakad.

Jobb lett volna fentről lenyitni mint a pözsóban. Szintén jó megoldás volt ott, egy kiegészítő gyerektükör, ami ebben nincs.

 

Egyéb: 

Egy igényes kis tartóban adtak egy liter olajat. a gond csak az, hogy 5w30, az előírt  0w20 helyett... ??? Meg egyáltalán minek? 

Kaptunk még 3db valami takaró műanyag elemet, fogalmam sincs hová való, igaz, túl sokat nem is kerestem a helyét.

Abszolút pozitív, hogy a motortérben rengeteg  a made in hungary felirat!

laca151 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 8572

Lehet, hogy soknak tűnik a 20e km, de mindegyiknél ennyi kellett nagyjából. Télen egyébként a hideg idő is majdnem egy literrel megemeli a fogyasztást (0 fok alatt), kánikulában pedig a klímázás (30 fok fölött, alatta annyira nem észrevehető).

A komputer általában 1-2 decivel mutat kevesebbet, mint a tankolásból számított átlag.

Előzmény: Norbert 899 (8571)
Norbert 899 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 8571

Benzines. 20e Km soknak tűnik. Mekkora a különbség a tényleges és a komputer által mutatott fogyasztás között?

Előzmény: laca151 (8570)
laca151 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 8570

Ha még bejáratós, akkor a fogyasztás nagyon nem mérvadó. Benzines v dízel? Nekem mindegyik dízel volt, 20e km után 'állt be' mindegyiknél a fogyasztás, addig csökkent a bejáratós korában produkált szintről.

Előzmény: Norbert 899 (8568)
FodLac Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8569

Köszi!

Hasznos volt a válasz.

Előzmény: Norbert 899 (8568)
Norbert 899 Creative Commons License 2020.01.30 0 1 8568

Szia Laci!

 

Azért döntöttem az automata váltó mellett mert a céges autóm is az. A kényelemhez hamar hozzá szokik az ember. Nem volt kérdés hogy automatát veszünk. A márka már okozott fejtörést.

Végül a Touran lett a befutó.

A váltó szerintem jobban teszi a dolgát mint a MB Vito. 

Most még bejáratós 1500 Km ig. Nem tolom neki 2000 fordulaton elváltogat. Ingázom Budapestre még nagy dugóban nem álltam, nem adtam még fel neki nagy leckét.

A fogyasztás kicsit soknak tűnik 7.3 pedig a Think Blue 96 -98 pontokat ad. A várakozás az autóra érdekes volt. 16- 46 hét között volt a szerződés aláírásától. 8. héten kiderült hogy a 14. héten átvehető. Végül már 11. héten Mo. volt az autó.  Küzdöttünk a régi autó eladása és a Kincstártól a papír beszerzésében. Végül a 16. héten vettük át.

Üdv.

 

Előzmény: FodLac (8565)
Norbert 899 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8567

A két első olvasó lámpát lehet  kapcsolni, a hátsó lámpákat és az ajtónyitáskor való kapcsolást lehet állítani. Ismerősnek Passatja van, neki sem kapcsol fel gyújtás kinyomásakor.

Van rá lehetőség hogy felprogramozzák a gyújtás lekapcsolásakor a világítás felkapcsolását?

Valaki ért a VCDS programhoz?

 

 

 

Előzmény: laca151 (8563)
FodLac Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8566

Köszönöm!

Előzmény: laca151 (8564)
FodLac Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8565

Szia Norbert!

 

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert még csak most nézegetjük a Tourant, sosem volt még VW-nk.

 

Viszont érdekelne a véleményed a DSG váltóról (akár néhány nap múlva, további tapasztalatok begyűjtése után is :-). Hallottam róla fantasztikusan jó véleményeket is, meg azt is, hogy (nyilván városi közlekedésben, dugózásban, jobbkezezésnél) túl hamar váltogat magasabb fokozatokba, így eléggé lestrapálja a motort. Neked mi a véleményed? Az az igazság, még soha nem volt automata váltós kocsim, de barátkozok a gondolattal.

 

És ha nem indiszkrét a kérdés, mennyit kellet rá várni? Eléggé horror történeteket hallani ezen a téren is.

 

Előre is köszi a válaszokat.

Laci

Előzmény: Norbert 899 (8561)
laca151 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8564

Ha újat veszel, az elvileg 3 évig úgyis garanciális, a szervizköltségeket pedig meg tudod kérdezni a márkaszervizben. Sajnos (vagy talán szerencsére) én az ilyen költségeket nem tudom és nem is látom, mivel lízingelt céges autó, de az első 2-3 évben jellemzően hibátlan. Egyszer volt vmi kipufogó szenzor meghibásodás, meg csomagtér-ajtó zár (az a cégnél több példányon is előjött), azokat gariban cserélték.

A mostanit tavaly tavasszal vettem át, lassan aktuális lesz az első szerviz. Ez produkált olyat eddig 3x, hogy a belső óra, a napi számláló és a trip-computer lenullázott, de érdekes módon a dátumot nem felejtette el. Visszagondolva a dolgot, mindig vagy ajtónyitáskor vagy -záráskor nullázott így le. Kíváncsi leszek a munkafelvevő arcára, amikor ezt majd így elmesélem neki, találkoztak-e már ilyennel. Majd szerviz után lehet megírom a fejleményt.

Előzmény: FodLac (8562)
laca151 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8563

Fönt a belső világítás mellett nincsenek vmi kapcsolók? Nekem ugyan kulcsos indítás van, de ott lehet vmelyik kapcsolóval állítani h fölkapcsoljon-e vagy nem

Előzmény: Norbert 899 (8561)
FodLac Creative Commons License 2020.01.30 0 0 8562

Sziasztok!

 

VW Touran Comfortline 1,5 TSI-t vennénk (újat).

Tud-e valaki valamit a fenntartási költségekről? (Kötelező szervizek, tapasztalat alapján megbízhatóság, esetleges meghibásodások, azok javítási költsége, stb)

Válaszokat előre is köszi.

Norbert 899 Creative Commons License 2020.01.29 0 1 8561

Sziasztok!

 

Most vettük át a kis családi autónkat. 1.5 TSI ACT DSG Comfortline.

Még nem sok a tapasztalat (200 km) de a családnak nagyon tetszik.

 Tágas (a gyerek nem rugdosta össze a háttámlát a Zafirában sikerült neki) kényelmes csendes. Egy dolog zavar nagyon. Kulcs nélküli indítást kertünk. A motor leállítása után nem kapcsolódik fel a belső világítás.

A leírásban a kulcs kihúzásakor kell, de nekem olyan nincs. Így a sötétben kell a cuccokat összeszedni vagy kinyitom az ajtót (esőben elég vicces) vagy kapcsoljam a lámpát. Minden automata a lámpát meg nekem kell kapcsolni? A kereskedőt felhívtam szerintük ez így jó.

Már végig néztem a menüt sehol nem találtam hol lehet beállítani.

Valaki tud segíteni hogy a motor leállításakor a belső világítás bekapcsoljon?

 

Várom az ötleteket.

Üdv.

Norbert

 

 

Norbert 899 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 8560

Szia!

 

Nekem a Punto produkálta ezt.

A szerelő azt mondta hogy a levegőztető cső koszos. Kifújta levegővel egy fokkal jobb lett.

Az igazi megoldás a teljes szétszerelés lett volna.

Üdv.

Előzmény: Szzsolesz86 (8558)
laca151 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 8559

Nekem is volt hasonló, hogy félig bedugott pisztollyal tudtam 'normálisan' tankolni, én annál az autómnál annyit tettem, hogy igyekeztem együtt élni a jelenséggel, bár kúttól is függött, hogy csinálja-e. Egy helyen szoktál mindig tankolni, vagy több helyen is csinálja (csak h kizárjuk a pisztoly hibáját)?

Előzmény: Szzsolesz86 (8558)
Szzsolesz86 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 8558

Sziasztok!

 

Találkozott már valaki az alábbi hiba jelenséggel? (2009 1.9 TDI)

Tankolás közben csak nagyon kis átfolyással enged tankolni, ha gyorsabban próbálok tankolni akkor levágja a pisztolyt. Egy teljes tankolás akár 10-15 percig is eltart. (a pisztolyt félig bedugva lehet találni egy olyan szöget amikor viszonylag "normális" az átfolyási sebesség)

Szervizben (hivatalos VW szerviz) kívülről megnézték, nem láttak semmilyen eltérést. Részletesebb vizsgálathoz azt mondták, hogy annyira meg kell bontani, hogy amíg lehet tankolni nem érdemes foglalkozni vele.

 

Akinek volt hasonló problémája mi lett végül a megoldás?

 

Előre is köszönöm,

Zsolt

JannyG Creative Commons License 2020.01.14 0 0 8557

Sajnos mindkettőhöz volt szerencsém. Grand Scenic: hengerfejcsere utánegy finom hajtókarcsapágy törés. Nem volt vicces. S-Max: ha PSA motor van, nem azzal lesz a gond, hanem az elektronikával. Vegyél Tourant. Ezért bóklászom én is itt.

Érdemes visszaolvasni, keresgélni, konkrét elképzelés nélkül a fórumot olvasva tájékozódni...

Előzmény: Craetive (8543)
kis puntó Creative Commons License 2020.01.03 0 0 8556

                                                             Sziasztok!                                                                                                                                                                                                                                                                                              Egy olyan kérdésem lenne,hogy aki használ menetrögzitő kamerát touránba és ahhoz,hogy parkoló módba is müködjön,hogy oldotta meg? Utána néztem vannak olyan kamerák,hogy közbe figyeli az aksi szintet,hogy menyire merül,de mert az én touránomba 2017-s leveszem a gyújtást nincs áram,de ha biztijét 1-l feljebb teszem a bizti táblába ami a bal térdnél van akkor van áram,de próbálta már valaki,hogy a kamerát rátette arra a nagy telefon töltöre powerbankra avval,hogy hogy müködik a kamera birja-e egész éjszaka? Köszönöm          

Teo papa Creative Commons License 2019.12.30 0 0 8555

Hmm .. a fércbúkos csoportban találsz

 

Teo >

Előzmény: dnbmod (8553)
Huba77 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 8554
Előzmény: dnbmod (8553)
dnbmod Creative Commons License 2019.12.29 0 0 8553

Sziasztok! 

Sajnos én is kétségbe esve keresek kézikönyvet, bármilyen fedélzeti irodalmat 2008-as, (BMM motorkódos) Touranhoz.

Esetleg valaki tudna egy biztosíték tábla kiosztást küldeni? A csomagtér és belső világítás meghalt, nyílván, első körben a biztire gyanakszom.

Minden segítséget nagyon köszönök! 

Leon Crisan Creative Commons License 2019.12.08 0 0 8552
Sziasztok nekem van egy wtouran 2009 szeretnék egy kézikönyvet magyarul nagOn régotta keresek de nem találok sehol!!!
gobsz Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8551

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a 2016 utáni gyártású Touran 1.5 TSI DSG tulajoktól, hogy mik a tapasztalatik az autóról.

Megbízhatóság, fogyasztás, váltó hatékonyság, szervízköltség...

NNorbi93 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 8550

Szia. Hol találom meg pontosan, illetve mennyire macerás kicserélni a főtengely jeladót?

Előzmény: mangalicza1981 (4319)
Joe833 Creative Commons License 2019.11.30 0 0 8549
Előzmény: Huba77 (8546)
kis puntó Creative Commons License 2019.11.19 0 0 8548

Sziasztok! 2017 touránom van van a vw hu-n friss ingyenes frissités a a navigácóra,de lehetetlen meg csinálni a számitógépes ember mindent meg csinált,de nem tudta az eredeti kártyához nem akart nyúlni át tükrözte úgyan olyan 16gb meg 32gb kártyára az eredetit és nem lehetet frissiteni az eredeti kártyára nem akart frissiteni mert a tükrözött kártyára nem sikerült valakinek valami ötlete esetleg?

 

laca151 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 8547

Mostani szériában egy 'hatalmas' probléma zavar, az ajtón a könyöklő pár centivel lejjebb került, mint a korábbiakban, így nem érem el róla olyan kényelmesen a kormányt. Az ablakperem meg túl magas, onnan se kényelmes. Ezt leszámítva nem nagyon tudok belekötni, annyit még volt alkalmam megtapasztalni, hogy a manuálklímást nehéz úgy beállítani, hogy olyan jó légkört teremtsen az autóban, amilyet a digitklímás észrevétlenül megold.

Előzmény: Craetive (8543)
Huba77 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 8546
Előzmény: Joe833 (8544)
Joe833 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 8545
Sziasztok. Sikerült találnom német nyelvű szerelési, magyar kezelési útmutatót.
Előzmény: Joe833 (8544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!