Keresés

Részletes keresés

Mr.Gabson Creative Commons License 2 napja 0 0 150756

mármint az éle nincs furnérozva?

pl. betétszerű marás akármilyen profillal, na ott kezdődik a fejvakarás.

Előzmény: halaloszto (150753)
Pijotr Creative Commons License 2 napja 0 0 150755

Vajk: Sajnos marni kell az élet..

Mr G : Köszönöm, kipróbálom holnap.!

Mr.Gabson Creative Commons License 2 napja 0 0 150754

Lenne valakinek tanácsa furnérozott MDF pácolására? Az érdekelne, hogy hogyan lehet elkerülni azt, hogy a mart/vágott MDF él a nagyobb szívóképessége miatt más színű legyen?

Én dolgoztam bútor-fényező műhelyben. Ott az volt a technológia, hogy pozitív (oldószeres pác) páccal dolgozott a fényező. Ott is van némi eltérés, de nem számottevő. Mivel a vékony filmszerű pácot kapott a munkadarab. Sajnos nagy gyakorlat kell az ilyen művelethez (egyenletes "réteg" fújásához) a szórópisztoly fúvóka is 1-0.8 mm-es kell a híg anyaghoz. Miután ez meg volt a munkadarab elég furcsa, mivel helyenként mintha nem lenne semmi(MDF issza), de alapozás után helyre állnak a színek. Finom csiszolás és fedés.

Sok sikert: Gábor

ui: Nekem van némi gyakorlatom szórópisztoly kezelésben, de ezt egy pro.-ra bíznám, annyi amennyibe kerül.

Előzmény: Pijotr (150752)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 150753

mármint az éle nincs furnérozva? akkor mindenképpen el fog ütni.

ha teszel rá élfurnért, szerintem nem lesz különbség.

Vajk

Előzmény: Pijotr (150752)
Pijotr Creative Commons License 2 napja 0 0 150752

Szia Urak! Lenne valakinek tanácsa furnérozott MDF pácolására? Az érdekelne, hogy hogyan lehet elkerülni azt, hogy a mart/vágott MDF él a nagyobb szívóképessége miatt más színű legyen?

Válaszaitokat előre is köszönöm !

farontó Creative Commons License 2 napja 0 0 150751

Írtam email-t, nézted?

Látom nem sokáig voltam Fehér listán :-))))

Előzmény: pacman123 (150746)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 150750

Volt erről egy részletesebb leírás valahol, amit most nem találok. Amit megjegyeztem belőle, hogy valóban maximum a TE= Expert jelűeket érdemes keresgélni, a többi bevallottan erősen barkács kategória.

Én még nem mertem venni Einhellt, csak egy villanyos tűzőgépem és egy ragasztópisztolyom van tőlük (no meg az aldis körfűrész). Ezek tudják, amit elvártam tőlük, de annál egy fikarcnyival sem többet. 

Előzmény: Tschaby (150745)
Bari- Creative Commons License 2 napja 0 0 150749

Nekem kék einhell van, a típusszáma BT-SS 405 E. Ennek gyárilag nem is öntvény volt a talpa hanem valami műanyag szerűség gipszel kiöntve. Az asztala kb 0,5mm-es vaslemez, ami pár vastagabb anyag vágása után kiteknősödött. A linkelt piros TC-SS 405 E típusszámmal rendelkezik. A képek alapján öntvény talp, lemez asztal. A belső mechanikába nem látni bele, de a robbantott árbája alapján ugyan azon az elven működik, megkockáztatnám, hogy ugyan azon alkatrészekkel. Esetleg a motorja lehet jobb kivitelű. De ez megint csak olyan, hogy használni kellene egy darabig, hogy a bajai előjöjjenek. Ránézésre mást személyes vizslatással se lehet nagyon megállapítani. Illetve azt biztosan, hogy a fűrészlapot befogó kar oldal irányba mennyire tud mozogni, és az asztala mennyire áll stabilan. A kék einhellen sima csúszó csapágy szerű forgási pontja van a karoknak. Egyszerű vas csonk, bronz perselyben. Ez nálam már teljesen kikopott, annyira, hogy oldalra jó 2-3mm-t is tudott mozogni a kar. Aztán baráti áron megkaptam Pacmantől a güdéjét donornak. Amiből az öntvény talpat és a karokat meg azok perselyét átszereltem, a motor forgórészével együtt. Így most használható, de nem lesz örök életű. Egy hegnert elfogadnék helyette ami már fordulatszám szabályzós, de az ára miatt egy darabig biztosan nem lesz. Másik lehetőség, hogy építek egy saját gépet, ez is tervben van már egy ideje. Motorom már van hozzá egy csavarozó gépből, 24V-os 10A-es tápom szintén, és van pwm-es szabályzóm is ebayről. Írtam róla itt a fórumban régebben, de sajnos az akkori linkek már nem élnek.

Előzmény: pacman123 (150739)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 150748

nem ismerem a megrendelőt. azt hiszem szerencsére. de tuti megpróbálom rábeszélni a 45 fokban levágott élekre. azok tudnak egymásra takarni úgy, hogy csak guggolva látni a túloldalt az eget, de mégis van rés.

Előzmény: wtman (150741)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 150747

Épp a szomszédban, Szombathely :)

De köszönöm a felajánlást (Miskolcon egyszer voltam életemben, Anima koncerten).

Előzmény: pacman123 (150746)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 150746

"ki kellene próbálni élőben, az a biztos."

Én csak a Parkside-ot tudnám kipróbálásra felajánlani, de azzal 2 baj van:

- olyan mint a mesében: hol van, hol nincs a lidliben

- én Miskolc. Te meg .... nemtom hol :)

Előzmény: kutyala (150743)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 150745

"Ha jól tudom, az einhellnél most ez a piros vérvonal az "igényes barkács / félprofi" kategórának szánt."

nem egészen.

TH - Home

TC - Classic

TE - Expert

H a hulladék, E a félprofi, a C valahol középen.

Előzmény: kutyala (150738)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 150744

Akkor az meg megérdemli. Viszont ilyenkor remélhetőleg a kivitelező kikötötte, hogy ha így _kell_, akkor gari nincs rá. Majd plusz pénzért visszamegy, és megcsinálja úgy, ahogy elsőre is csinálta volna.

Előzmény: wtman (150741)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 150743

Végülis az einhell nem kategorizálja, legalábbis most nem találtam, de régebbről rémlik. Az viszont igaz, hogy meglepő módon a 30ezres és a 130+ ezres (pl. Hegner) között van egy nagy lyuk. Lehetne építeni, a motor meg az asztal nem szűk keresztmetszet, de maga a lényegi mechanika szerintem annyira nem triviális. Viszont találtam egy egész alapos német tesztet, alapvetően semmi egetrengető bajt nem állapított meg a srác ennél a típusnál. A vibrációt meg lehet csökkenteni azzal, hogy egy masszív asztalhoz odarögzíti az ember szerintem.

70 körül van pl. Proxxon, 205 W-os motorral. Ez a márka nekem ismeretlen :)

De ez is olyan, mint az evezőgép-projektem: ki kellene próbálni élőben, az a biztos.

Előzmény: pacman123 (150739)
kuperta Creative Commons License 3 napja 0 0 150742

elküldtem

Előzmény: *Steve (150734)
wtman Creative Commons License 3 napja 0 0 150741

A kivitelezőt ismerem, rutinos, tapasztalt szaki. Itt valószínűleg a megrendelő volt a ludas. Ha csak fele annyira nyakas, mint a fia (akit, szintén ismerek), az már bőven elég minden észérv ellen! :)

Előzmény: rferi (150720)
TFeri21 Creative Commons License 3 napja 0 0 150740

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146517239&t=9104263

picit lejjebb, azt hiszem pont erről van szó.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 150739

Csak tudnám hogy tényleg beleteszik azt a "pluszt" ami miatt úgy lehet hívni hogy pl "félprofi" :-)

Bari- nak kék Einhellel volt baja. Nekem Güdével. Kinézni azok is ugyaníhy néztek ki, lemezasztal, öntvény alap, f.szám szabályozás,. uzgyanez a befogás (ami  aképen van).

Ha mondjuk a motorja az 5$-os raklap helyett a 10$-os raklapról jön, akkor lehet hogy tartósabb.Őszintén szólva én ránézésre én nem látok rajta olyan extrát ami miatt ez a kék tesótól vagy a Güdétől jopbb lenne. De majd Bari- is megmondja, végülis kék Einhellje neki van (ami amúgy csavarra ugyanaz a Güdével. Meg sztem más "márkával" is)

kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 150738

sziasztok, ezt már régebben is nézegettem, nem tudom, erről van-e tapasztalat, de jónak tűnik:

http://products.einhell.hu/hu_hu/nagy-gepek/asztali-fureszek/tc-ss-405-e.html

30 körül meg lehet venni ingyenes házhozszállítással. Ha jól tudom, az einhellnél most ez a piros vérvonal az "igényes barkács / félprofi" kategórának szánt.

Előzmény: pacman123 (150733)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 2 150737

A postás mindig 2x csenget alapon: most meg egy gyalukészletnek örülök, eddig legalábbis.

A korábban már emlegetett unis SOBA kézigyalu készletről van szó:

https://www.uni-max.hu/kezigyalu-keszlet/d/

Első benyomások. Szép kis fadobozban érkezik, pukkasztós fóliába bugyolálva, ezért talán nem sok eséllyel jut szegény CsJocó korongcsiszolójának a sorsára:

Kiszedve a dobozból, rögtön törlőpapírért mentem mert "úsztak" az olajban. Jó, legalább nem rozsdálnak :)

Kézbefogva őket nagyion biztalomgerjesztőek, van súlyuk rendesen, talpak síknak tűnnek (otthon azért jobban megnézem/tesztelem, illetve a oldalfal derékszögét is)

Késeket kiszedve megállíptható, hogy élezni kell őket, szőrberetva-teszten egyik sem ment át, penge hátulját simogatva pici sorját érezni. Na istenem - ha csak ez lesz a "bajuk" - ennyi tán' belefér ennyi pízért.

Késbefogás/állítás működőnek látszik, de majd ez is használat közben fog kiderülni rendesen. Mint ahogy az éltertósság is, remélem azért nem bilivast adtak hozzá :)

Volt nekem anno egy Stanley SW4-em, amit eladtam egy fórumtársnak mert igen ritkán használtam - gondoltam jobb sora lesz nála /szerintem tuti így van :-)/

Azóta meg néha jó lett volna 1x-2x, illetve bütügyalum meg ilyen hántoló(? nemtom mi a rendes neve) gyalum még sosem volt, így gondoltam belevágok megint a kézigyalu projektbe, és nézzük meg mit tud ez a szett egy nevesebb márkához képest. Ha megvolt az élezés, ma kipróbálom őket és beszámolok az első használati tapasztalatról is. De elsőre van egy olyan érzésem hogy ezt a huszast simán megéri.

Egészen pontosan én akciós áron szállítással együtt 20.315 Ft-ot fizettem érte, ez az összeg ma 25.042 Ft - még ez sem tűnik csillagászatinak.

TFeri21 Creative Commons License 3 napja 0 0 150736

Lenne egy 20e -ért használtban, de nem tudom kipróbálni mert innen messze van, és az eladó persze azt mondja szinte új. Lehet megvárom a Lidl-set 

Köszi mindenkinek.

Előzmény: pacman123 (150733)
Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 150735

"http://www.clarflex.hu/index.html

Itt van 100x1m széles tekercsekben. Én is itt vettem"

Miután "rábeszéltetek" a tépőzáras megoldásra, így én teszek egy próbát vele. Felhívtam a boltot, a hölgy nem volt túlságosan a toppon, ő azt mondta, hogy 1,4m széles az anyag, de bizonytalankodott is hozzá egy sort, szóval inkább hiszek Lady fantasynek. Az árra is csak bizonytalankodva válaszolt, 12.000Ft/nm árat mondott. Az 1m-es csíkból tehát 3db jönne ki. Én beérném 1-2 db-bal, ha tehát valaki hasonló cipőben jár társulhatunk, megvehetjük együtt és osztozunk.

Előzmény: Lady fantasy (150701)
*Steve Creative Commons License 3 napja 0 0 150734

egy méretezésed van hozzá? 

Előzmény: kuperta (150729)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 150733

Annyit hogy "drága".

Most vmiért nekem nem jön be az OBI honlapja, de vmi 40e környékén láttam kirakva anno. Kb a Parkside kategória, felépítésben nagyon hasonlít hozzá. Szóval nem ér több mint 10e Ft-tal többet. Szerintem.

Előzmény: TFeri21 (150721)
Computerguru Creative Commons License 3 napja 0 0 150732

Értelmeztem és után írtam, hogy ez hülyeség. Szerinted pedig bármit is mondok, neked van igazad, úgyhogy én itt lezárom ezt a remek beszélgetést. :)

Előzmény: rferi (150728)
kuperta Creative Commons License 3 napja 0 0 150731

Svéd vörös vastaglazúr (sadolin), esetleg egy réteg lakk.

A gumi csík jó ötlet, a fa papucsot is ezért tettem rá.

Előzmény: Bari- (150730)
Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 150730

Jól néz ki. Milyen felületkezelés lesz rajta?

A talpára célszerű gumicsíkot ragasztani, úgy jóval kevésbé fogja majd a nedvesség megtámadni.

Előzmény: kuperta (150729)
kuperta Creative Commons License 3 napja 0 2 150729

Felénk is tavaszodik!

Jönnek a kerti dolgok.

Már csak festeni kell a Leopold padomat!

rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 150728

Vita helyett inkább értelmezd már kérlek, amit leírtam:

"manapság a legtöbb cuccra inkább a vedd meg és dobd el lehetne a megfelelő szlogen, annyira szarok."

Ez, akárhogyan is gondolod, teljes mértékben áll. Te meg egészen másról beszélsz.

Előzmény: Computerguru (150727)
Computerguru Creative Commons License 3 napja 0 0 150727

Igen, és rendkívül kellemetlen, hogy probléma van velük, de az általad írt 'vedd meg és dobd el' szlogen' akkor sem lesz igaz.

Most is lehet minőséget kapni, ami teljesítményben és precizitásban kenterbe veri a békebeli gépeket, csak annak az ára csillagászati, viszont évtizedekig működik és nincs vele bosszúság.

Előzmény: rferi (150682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!