Keresés

Részletes keresés

Meganos benjy 409 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 160

Meglepő, de kedvező infót kaptam az OTP-től. A földön bárhol fizethetek kártyával, ahol a logo (pl.: MAESTRO) kint van. A vásárlás ingyenes, az ATM 3 EU + 1 %.

Kint kiprobáljuk és tovább adjuk a tapasztalatot.

 

Id. Benjy

Meganos benjy 409 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 159
Mindenkinek kössz az infot, ha nem is jutottam előbbre, de sok mindent megtudtam. Hátha júliusig Olaszországba is betör az OTP. Ha nem nekem ell lépni (nem bankot venni)

Id. Benjy
Előzmény: Tittici (158)
Tittici Creative Commons License 2005.06.09 0 0 158

Azért tudtad Szlovákiában gond nélkül használni, mert a mi OTP-nk már oda is átterjeszkedett és azt hiszem talán még Bulgáriában van érdekeltsége. Ha Szlovákiában veszel fel pénzt ATM-ből sokkal kedvezményesebb a kezelési költség (ha jól emlékszem 1€, míg más országban mindez 4€-ba kerül) nézd meg OTP honlapját.

Előzmény: Meganos benjy 409 (154)
zo_lee Creative Commons License 2005.06.09 0 0 157
Közelebbről nem ismerem a helyzetet, mert 20.-án fogunk indulni. Csak annyit tudok, amit a neten összeszedtem. A többit majd meglátjuk!
Előzmény: Meganos benjy 409 (155)
passager Creative Commons License 2005.06.08 0 0 156
Azért biztosabb, ha váltasz Visa v. Mastercard kártyát, ha jól emlékszem, 2 e ft
Előzmény: Meganos benjy 409 (154)
Meganos benjy 409 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 155
Kössz az ifot, én magasabb árakat hallotam, ugyhogy ez jó hír.

Mekkora sorra számítsunk, vagy nincs ilyen gond???

Id. Benjy
Előzmény: zo_lee (148)
Meganos benjy 409 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 154
Kössz a váaszokat, nem is gondoltam, hogy ilyen vitát generálok ebből az "egyszerű" kérdésből. Az enyém a legpóribb OTP MAESTRO kártya, sík mint az ablak üveg (a betüknél van egy pici rovás) és Szlovákiában többször is fizettünk vele, ugyanúgy huzzák le mint itthon.

Ezek alapján még érdekesebb, hisz Sorentoig szeretnénk menni, és ez lenne a legolcsóbb tankolás, járulékos költségek nélkül.

Id. Benjy
Előzmény: passager (153)
passager Creative Commons License 2005.06.08 0 0 153
Dombornyomott bankkártyával, (Visa vagy Mastercard) minden kártyaelfogadóhelyen fizethetsz külföldön is, én számtalanszor használtam (Ausztria, Horvátország, Szlovénia, Németország, Szlovákia, Csehország, Olaszország, Svájc), valóban nem jár a Lakossági folyószámlához, külön kell kérni
Előzmény: imi61 (149)
Girasol Creative Commons License 2005.06.08 0 0 152

Akkor ez megbeszélve :))

Előzmény: imi61 (151)
imi61 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 151
Girasol
Ott a pont :-)
A dombornyomás a jelszó, ezt viszont nem mindegyik bank adja.
Előzmény: Girasol (150)
Girasol Creative Commons License 2005.06.08 0 0 150
Ezt most megcáfolnám, ugyanis nekem nincs hitelkártyám csak sima dombornyomott kártyám, mégis tudok vele külföldön fizetni (még Olaszországban is).  Vásárláshoz jó ez is, a másik (elektromos) nem jó külföldön.
Előzmény: imi61 (149)
imi61 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 149
Külföldön a debit kártyákkal csak pénzt lehet felvenni az automatákból. Fizetni csak hitelkártyával lehet. (amit a bank külön hitelkeret biztosításával ad) A lakossági folyószámlához ez nem jár automatikusan.
Előzmény: Meganos benjy 409 (147)
zo_lee Creative Commons License 2005.06.07 0 0 148
Sorrento és Capri között a hajójegy 7,5 - 10 Euro körül van. Legalábbis a neten ezt találtam. Több társaság is van, nincs túl nagy különbség az árak között.
Itt az egyik: http://www.volaviamare.it/
Előzmény: Meganos benjy 409 (147)
Meganos benjy 409 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 147

Talán tudtok segíteni néhány kérdésben:

 

1. Olaszországban és ausztriában lehet-e magyar "normál" OTP-s maestro kártyával fizatni pl. benzinkutaknál. Szlovákiában ez jól bevált.

 

2. Sorento és Capri között a hajó közlekedésre Kb. mennyit szánjuk és mit érdemes róla tuni?

 

3. Érdemes-e Olaszországra nemzetközi diákigazolványt kiváltani, ha igen, hol?

 

Id. Benjy

SZINUHE Creative Commons License 2005.06.03 0 0 146

Mivel fertőzött? Élőlények vannak benne? :-) Akkor valóban...
Komolyan: Mi a konkrét kérdés?

Előzmény: Bacilus Benő (140)
gyzozo Creative Commons License 2005.06.01 0 0 145
Sziasztok!   Az olaszorszag.lap.hu weboldalon is sok info: Az Olaszok nagyon jól vezetnek, de most elrémit mit olvasok a kamerás rendszerröl mit Firenzébe irtatok. Van ilyen rendszer máshol is?
zo_lee Creative Commons License 2005.05.30 0 0 144
Tranzitszállásnak jók lehetnek ezek a kempingek.
Udinetől nem messze az autópálya mellett - www.aipioppi.it
Itt még nem voltunk de elég jutányos az ára.
Velence mellett - www.camping.it/english/veneto/albadoro/
Jó hely de kicsit drága.
Egyébként további kempingeket kereshetsz itt: www.camping.it
Előzmény: Nonamekata (141)
pannacotta Creative Commons License 2005.05.30 0 0 143

Igen,igazad van, nem 2 óra.Megnéztem a trenitalia.it-n és attól függően hogy melyik vonattal mész és hány helyen áll meg 3-5 óra.A 2 órát én is csak hallottam,és fura is volt.

Persze ha többen mennek autóval, az sokkal kényelmesebb,akkor és ott állsz meg ahol akarsz stb.

Előzmény: Gamar (142)
Gamar Creative Commons License 2005.05.29 0 0 142

 

Hát Milano- Roma az tuti nem 2 óra, legalább 5 és azis eurostarral, ami igaz h naon jo, gyors, modern etc. de ennek megfelelöen jó drága is...! Pl Bologna -Roma az 30 euro és 3 óra. Ezen kivül még van IC meg IR. Az utóbbi a legolcsobb, és ált. ha szerencsés az ember kb olyan szinten van mint egy otthoni lepukkantabb IC.

Szerintem teljesen ok. A vasut ált. egyébként tényleg megbizhato, kivétel épp ha nem sztrájkolnak,ami azért néha elofordul. :)

Azért az viszont lényeges, hogy ha 4-en vagyunk a kocsiban, ált jobban megéri autoval menni, jobban jövünk ki mintha vennénk 4 oda-vissza jegyet !

Előzmény: pannacotta (139)
Nonamekata Creative Commons License 2005.05.29 0 0 141
Sziasztok!
Nápolytól délre megyünk nyaralni július közepén. Szerintetek hol érdemes megszállni útközben? 13-an leszünk és valami olyasmire gondoltunk, hogy kempingben bungalók, vagy valami tanyaház. Az autópályáról legfeljebb csak kis kitérőt szeretnénk tenni.
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.05.29 0 0 140

 

Ti arról mit hallottatok, hogy az olasz tengerek jelentős részén fertőzött a tengervíz?

pannacotta Creative Commons License 2005.05.27 0 0 139

Szia!

Én úgy tudom,hogy Olaszországba nagyon megbízhatóak a vonatok,nekem is ajánlották már, hogy nagyon biztonságos és gyors (Milano-Roma 2 óra).Az árakat nem tudom, de szerintem a www.trenitalia.it oldalon találsz infókat.

dannion Creative Commons License 2005.05.27 0 0 138


A segítségeteket szeretném kérni. Vasárnap megyek Olaszországba, Bergamo-ba száll le a gép. Busszal, vagy vonattal egyszerübb Torinóba eljutni? Nekem a következőt javasolták: Busszal bemenni Milánóba és onnan tovább vonattal. De lehetne menni Bergamoból vonattal is. Melyik a jobb? Válaszotokat előre is köszönöm.
susan25 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 137
Köszönöm az ötletet, utána nézek, még szerencse. Amiket én találtam, őrült áron vannak. Kocsival megyünk, talán nem baj, hogy messzebb vannak. Neked jó nyarat.
Előzmény: zo_lee (133)
dramo1 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 136

Szevasztok!

Caorleba készülünk,találtam egy kempinget, ami a prospektus szerint jónak tűnik,

hatalmas gyerekmedencék, árnyas kempingrész. A neve PRA DELLE TORRI.

Hallott már valaki róla?

Nekem olyan "zöldmezős beruházásnak"tűnik, jó messze a városkától.

 

http://www.aaa3i.de/camping6.htm

morago Creative Commons License 2005.05.19 0 0 135
Szia tincsy, persze, hogy emlekszem! :)))
Előzmény: tincsy (129)
Miss Geneva Creative Commons License 2005.05.19 0 0 134

Sziasztok!

 

Tincsy, jó a gportal-os oldalad :)

 

Nyáron Dél-Olaszországba, Taorminába készülök egy hónapra, nyelvet tanulni, és reménykedem, hátha tud valaki segíteni. A nyelviskola 1200EU-t kér egy egérlyuknyi apartmanért egy hónapra, szeretnék ennél valamivel olcsóbb megoldást... Nincs valamelyikőtöknek "szicíliai összeköttetése"? :)

 

Ciao

zo_lee Creative Commons License 2005.05.19 0 0 133
Abszolút csendes helyen Tavernelle falucska /egyutcás falu, párszáz lakos lehet/ mellett 1-2 km-re a hegyek között camping: www.campingtavernelle.it
Kellemes, csendes kis hely a semmi kellős közepén, pizzériával, kicsi medencével.
2,4,6 fős bungalowkat /zuhany,WC, konyhasarok/ lehet foglalni.
Mi tranzitszállásnak foglaltuk 2 éjszakára.
A nevezetesebb toszkán városokhoz sajnos nincs túl közel, Pisa kb.90 , Firenze 160 km.
Előzmény: susan25 (132)
susan25 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 132

Sziasztok!

 

Még új vagyok itt, csak most fedeztem fel ezt a lapot. Tud valaki segíteni nekem?Augusztusban Toscanaban szeretnénk nyaralni, sajnos akkor elég drágák a szállások, tud valaki elfogadható helyen, vidéken, csendes környezetben, megfizethető szállást? Jó tanácsokat szivesen fogadok ezzel kapcsolatosan. Köszönöm előre is.

       Susan25

Irsay Oliver Creative Commons License 2005.05.17 0 0 131

Szia Morago!

 

Köszönöm az infot! Még hesszelek egyet a témán.

Előzmény: morago (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!