Keresés

Részletes keresés

Tompus999 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 19039

Egyébként te szülészorvos vagy? Vagy valamilyen egészségügyi dolgozó, aki szüléssel foglalkozik?

Előzmény: petike23 (19038)
petike23 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 19038

Már ne is haragudj, de mi nem vagyunk egymással kvittek, semmiben.

 

Nyavalyogsz, hogy "mindenki horogve vedi a szuletendo ujszulottek erdekeit", "holott rengeteg nyomorusagos sorsu kisgyerek es nagyobbacska el az orszagban", és amikor megkérdezem, hogy miért nem azoknak segítesz, akkor "nem vagyok az a fajta, aki szereti megmondani az embereknek, hogy mi a jo nekik, mit hogyan csinaljanak".

 

Zavarnak a "hímsoviniszta" poénok, de amikor megkérdezem, hogy miért nem szólsz értük, akkor: "vicces vagy, kb addig lenne allasom, amig kinyitom a szamat az orvos jelenleteben". 

 

'szd meg, ha nem akarod senkinek megmondani, hogy mit tegyen, akkor ne tedd !

Ha nem mersz szólni, akkor ne tedd !

 

De akkor nekünk se oszd itt az észt.

 

A szakmai oldaláról; ha a szakorvosok valóban úgy vélik majd ahogy írod, tehát hogy felesleges a CTG, akkor a CTG megy a padlásra.

 

De légyszi "leendő szülésznőként", vagy "éppenhogy végzett szülésznőként" ne akard megváltoztatni az orvosi gyakorlatot.

 

Véna; örülök, hogy Te bármikor találsz vénát egy szülő nőn, majd ha lesz néhány megizzasztó eseted, akkor megérted, hogy miért jó az előzetes vénabiztosítás. (Amivel egyébként megint nem értem, hogy mi bajod van...)


Előzmény: Mikolt (19035)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19037

egyesek mindent bevesznek: a surgossegi csaszar semmiben nem kulonbozik a nem surgossegi csaszarnal, max az erzestelenites modjaban. gondoljunk bele: egy szulesz 50 mp alatt jut el a szike felemelesetol a magzat kiemeleseig, es naponta 10x megcsinalja. akkor minek alkalmazna olyan sebeszeti technikat, amit eleteben nem gyakorolt be?

Előzmény: Törölt nick (19032)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19036

venat barmikor talalni egy szulesben levo non, 20 mp beszurni, ez nem indok. az elozetes venabiztositas nagyon kenyelmes a szemelyzetnek.

 

CTG-rol: nagyon jo cucc, de felesleges hosszu orakon at rakotozni a not. amugy a magzat mozgasat nem figyeli. a kontrakciot kezzel teljesen tokeletesen lehet erezni, ahhoz nem kell semmilyen keszulek, ami a kontrakciok mellett a hasizom rtevekenyseget is monitorozza.

 

szolni az orvosnak: vicces vagy, kb addig lenne allasom, amig kinyitom a szamat az orvos jelenleteben.

 

gatvarras: lehet szijazas nelkul varrni, teny, hofgy a dokinak kenyelmetlenebb, meg talan le kene terdelnie:)

Előzmény: petike23 (19020)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19035

no, hat akkor kvittek vagyunk, mert en se ertem, hogy miert nyavalyogsz azon, hogy xy otthon akar szulni. kb ugyanannyira van kozod hozza. tudtommal ez a topic az otthonszulesrol szol, ehhez kpest mindenki a korhazi szulesrol papol. nem is ertem.

 

a szakmai ervekrol: a legujabb kori kutatasok bizonyitottak, hogy abszolut semmi pozitiv hozadeka nincs a folyamatos CTG monitorozasnak. nem en talaltam ki, hanem a szakmat nalam sokkal regebb ota muvelo szakorvosok.

Előzmény: petike23 (19019)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19034

Sajnos nem csak a középkorban, mert pont tegnap este láttam a híradóban, hogy valamelyik nyugat-afrikai országban, talán Guineában, vagy Gambiában, ahol most magyar orvosok is vannak, minden 5. gyermek tölti csak be az 5. életévét. Ezt még kimondani is döbbenet.

Előzmény: petike23 (19033)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19033

Hát igen; régen, a középkorban "belefért", hogy sok gyereket szültek a nők (sőt; kb. annyit, amennyit bírtak), mert csak egy részük élte meg a felnőttkort.

Manapság már tragédiának fogjuk fel egy gyerek halálát. :-(

 

Fura, hogy egyesek mégis a középkorba vágynak vissza.. (és aztán a börtönben kötnek ki, mint G. Ágnes elitélt. ;-)

Előzmény: Törölt nick (19032)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19032

Az biztos! :)

Utána plasztikáztatni kellett anyuka hasát, mert rettenetesen nézett ki, de mindent megért hogy egészséges lett a baba!

Előzmény: petike23 (19028)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19031

"Hát igen, ez a meghasonlás:)"

 

Ha már magad is belátod, az fél gyógyulás.

Keress fel egy jó pszichiátert..!

Előzmény: felucca (19030)
felucca Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19030

Hát igen, ez a meghasonlás:)

Előzmény: Törölt nick (19029)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19028

Örülök, hogy jól végződött !! :-))

Előzmény: Törölt nick (19027)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19027

Jaj az eszembe jutott egy nagyon jó példa a pittyegésre.

Ez az eset egy ismerősömmel történt meg, és mind igaz első szótól az utolsóig.

 

9. hónapos terhes volt, és minden reggel belült a fotelba, kezét a hasára tette, jólesően érezve ahogy a baba rugdos.

 

Egyik reggel egyáltalán nem rugdosott. Megbökdöste a hasát, de semmi. Várt egy órát, még mindig semmi. Felöltözött és bement a kórházba, ahol megnyugtatták, hogy biztosan csak lustizik a baba, nem mindig egyformán mocorog, nem kell megijedni.

 

Lefele menet a lépcsőn, észrevette, hogy az NST (ha jól mondom) szoba üres, nem kell sorakozni, így bement, hogy mégis hallgassák már meg a szívhangot....rátették a gépet, és alig-alig volt vmi elhaló szívhang.

 

Azonnal összeszaladtak az orvosok, nagy lett a riadalom, és S.O.S.-ben megcsászározták, azt mondták, ha egy órával később műtik, a baba már nem él.

 

Hát, ennyit a gépekről :)

 

 

Előzmény: felucca (19025)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19026

"Vannak, akik szerint az emberiséget azok a dolgok viszik előre, amik fémből vannak, zúgnak, vagy éppen pittyegnek. Minél hangosabban zúg, minél többet pittyeg, annál jobb."

 

Felőlem úgy gondolod, ahogy akarod, amíg hozzám nem hallatszik át (zavaróan) a zúgás, vagy pittyegés.

 

Amíg csak téged érint addig magánügy, de amikor már mást is (pl. szomszéd, akit zavar a zaj; vagy a születendő kisbaba), onnantól kezdve már nem a te magánügyed. Sorry.

 

Lefutottuk már ezt a kört sokszor, legutóbb a kötelező védőoltásokkal; amíg remeteként élsz egy lakatlan szigeten, addig azt nem adsz be, amit csak akarsz, de amikor már egy közösség tagja van, már nem a te magánügyed.

Előzmény: felucca (19025)
felucca Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19025

Nem minősítek. Vannak, akik szerint az emberiséget azok a dolgok viszik előre, amik fémből vannak, zúgnak, vagy éppen pittyegnek. Minél hangosabban zúg, minél többet pittyeg, annál jobb.

 

És vannak olyanok, akik szerint az úgynevezett haladásnak semmi köze nincsen ahhoz, hogy egy ilyen tárgy milyen sűrűséggel fordul elő az ember életében.

 

Ez egy szabad döntés, egyik oldalnak sincs ott a kezében a bölcsek köve, hogy ítéletet mondjon, mivel nem beszéli a másik oldal nyelvét. Ezért jobb hallgatni és saját meggyőződés szerint csinálni a dolgainkat. Lehet esküdni erre, meg lehet esküdni amarra. Akinek a pittyegéstől jön meg a szülhetnékje, irány a kórház, tárt karokkal várják. Aki meg mástól érzi magát biztonságban, az nem menjen kórházba szülni. Pont.

petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19024

Bizony, és a középkorban sem volt CTG, PET, MRI, RTG, ABS, BAS, ESP, ASR(TRC), oszt' mégis fennmaradt az emberiség.. vissza a fára, nemde ?

Előzmény: felucca (19022)
felucca Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19022

Csak halkan jegyezném meg, hogy otthonszülésnél (háboríttalan szülésnél) ezek az „okvetlenül kell, ne legyél már hülye”-dolgok szinte mind hiányoznak, vagy nem ilyen formában történnek meg.

Előzmény: petike23 (19020)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19021

"Ó én bírom a humort, nekem mondhatná :)

Pedig nem vagyok ám egy aluliskolázott hülyepicsa, nehogy azt gondold :)"

 

Van kismama, akire ugyanaz sernetően hat, egy másikra meg bénítóan. :-)

A szülészorvosnak fel kell ismernie, hogy az adott kismamának melyik kell.

Előzmény: Törölt nick (19018)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19020

"XY korhazban rutinszeruen verik beled a venabiztositast erkezes utan ot perccel a "jonapot" es az "ez lesz az ágya" kozott."

 

Te is tudod, hogy miért kell a vénabiztosítás !!

Azért, hogy ha bármi van, ne kelljen vénát keresgélni, hanem könnyen, és gyorsan be lehessen adni a szükséges gyógyszert.

 

"nem, nem kell folyamatosan. mar miert kene?"

 

Ne keseríts el !! Te már végeztél szülésznőként, nem ??

A kardiotokográfal folyamatosan figyelni kell a magzat szívműködését, a mozgását, és a méhkontrakciókat !!

Ne kelljen már megmagyaráznom, hogy ezek miért fontosak !!

A többit detto.

 

"tudod, petike, azt gondolom, egy forumon az esti kakaom mellol en is gyonyoruen el tudom mondani, hogy mit hogyan lenne idealis csinalni, de amikor az ember kengyelb szijazott labakkal turi a gatvarrast, valahogy atrendezodnek a lapok."

 

Egyrészt nem arról volt szó, hogy Téged varrnak, hanem a kismamát; ha Te szülésznőként jelen vagy, akkor Te is szólhatsz az orvosnak, vagy ha a papás szülés volt, akkor ő.

(BTW már csak ezért is ott kell lenniük az apukáknak..)

 

Láb leszíjazás; próbálj meg anélkül varrni.

 

 

Előzmény: Mikolt (19017)
petike23 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 19019

"> > Miért nem családsegítőnek mentél ?

> mert nem vagyok az a fajta, aki szereti megmondani az embereknek, hogy mi a jo nekik, mit hogyan csinaljanak. es mert abszolut nem erdekel a tema."

 

Akkor meg végképp nem értem, hogy miért nyavalyogsz..?

 

> > > > Mikolt (18945): "nekem az tetszik, hogy mindenki horogve vedi a szuletendo ujszulottek erdekeit a sajat szulei helyett,

> > > > holott rengeteg nyomorusagos sorsu kisgyerek es nagyobbacska el az orszagban, boven lehetne kivel foglalkozni, van

> > > > megmenteni valo gyerek boseggel."

 

> > > petike23 (18958): Valahol el kell kezdeni. Pl. a születésnél.

 

> > Mikolt (19004): szerintem pont jo azoknal kezdeni, akik tiszta tudattal, nap mint nap szenvednek a bantalmazastol.

 

> petike23 (19010): Akkor kezdd azokkal ! Nagyon szép dolog segítséget nyújtani a bántalmazott nőknek.

> Miért nem családsegítőnek mentél ?

 

Itt, ebben a topicban a születésről van szó. Lehet (és kell is) a bántalmazott nőkkel, hajléktalanokkal, éhező afrikaiakkal stb. foglalkozni, de az nem indok arra, hogy a születéssel ne foglalkozzunk.

 

A napokban egy dohányos azon rinyált, hogy miért a dohányzást szigorítják, amikor bezzeg az autók.. Na mondom, az autósok meg hivatkozhatnának a dohányosokra. Azok meg a hőerőművekre, azok meg az erdőtűzre, azok meg a tehenekre (metán).

 

"a diplomam evjarata erdekel"

 

Igen.

Csak mert lazán félresöpörsz szakmai érveket (CTG, stb.), és szeretném tudni, hogy mikor végeztél.

Tavaly ? Tavalyelőtt ?

Előzmény: Mikolt (19015)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 19018

Ó én bírom a humort, nekem mondhatná :)

Pedig nem vagyok ám egy aluliskolázott hülyepicsa, nehogy azt gondold :)

Előzmény: Mikolt (19016)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.21 0 0 19017

"szerinem az is elegendo lenne, ha nem csak kezelnek a not, hanem bevonnak a dontesekbe."

 

Jelezni kell ! Kérdezni kell !

Jobb dokik maguktól mondják, a rosszabbak akkor, ha látják hogy érdekli a pácienst.

 

nem, nem mondjak, akkor sem, ha kerdezi a paciens. szeretnenek tullenni rajta. minimalis a kivetel.

 

Infúzió: csak ha muszáj.

XY korhazban rutinszeruen verik beled a venabiztositast erkezes utan ot perccel a "jonapot" es az "ez lesz az ágya" kozott.

 

CTG: bocsika, de ez kell.

nem, nem kell folyamatosan. mar miert kene?

 

Cervix: lehet kíméletesen is csinálni.Sajnos ez is kell, de ha majd tekintélyes szülésorvos leszel, a megfelelő fórumon megvitathatod.

mehszajvizsgalat: nem kell es nincs is ertelme orankent nezegetni.

 

Partogramm: ezzel a darab papírral, amin a szülés haladását tünteik fel, mi a franc bajod van ??

az, hogy ha nem fersz bele az elorajzolt minta-diagrammba, akkor beleavatkoznak. ugyanazt a partogrammot veve alapul egy 180 cm 80 kilos es egy 156 cm-s, 48 kilos nore.

 

"fejcsovalgatasok" szólni kell hogy ne csóválja a fejét, mert még leesik. Felőlem csóválhatja akármiét. Komolyan, Neked ez proléma ?!

nekem aztan nem. nem is rolam van szo. de van akinek az. es legyen az barmilyen blodseg, ha a vajudonak problemat okoz, hatassal van a szulesre, es nem elintezheto egy "kapja osze magat kdveskem"-mel.

 

"a himsoviniszta poenok" vannak már női orvosok is. A poénért meg szólni kell. Amíg együtt mosolyogsz vele, addig azt hiszi, hogy vicces.

tudod, petike, azt gondolom, egy forumon az esti kakaom mellol en is gyonyoruen el tudom mondani, hogy mit hogyan lenne idealis csinalni, de amikor az ember kengyelb szijazott labakkal turi a gatvarrast, valahogy atrendezodnek a lapok.

Előzmény: petike23 (19011)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.21 0 0 19016

az en feszultsegemet remekul oldana az is, ha mondjuk a varrast vegzo doki kis pocserol hallhatnek vicceket a sajat alfelem kipecezese helyet.

Előzmény: Törölt nick (19012)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.21 0 0 19015

Miért nem családsegítőnek mentél ?

 

mert nem vagyok az a fajta, aki szereti megmondani az embereknek, hogy mi a jo nekik, mit hogyan csinaljanak. es mert abszolut nem erdekel a tema.

 

 

Régebben, a műszerezettség előtti időben jóval magasabb volt születéskor beköv. halálozás.

 

ez igy ebben a formaban nem igaz. a szuletesi statisztikakon a fertotlenites bevezetese lenditett nagyon sokat. ugyanakkor pl. kimutathatoan nincs haszna a folyamatos CTG monitorozasnak.

 

Viszont amíg a kristálygömb nincs rutinszerű használatban, nem fogod tudni megmondani előre, hogy az adott szülésnél lesz-e komplikáció, vagy nem.

 

nem is szeretnem. a becsles boseggel elegendo. a komplikaciok nem ugy jonnek, mint derult egbol a villamcsapas, barhogy is probaljak ezt az emberek hasaba beszelni. mindennek vannak elojelei, amikre oda kell figyelni.

 

"ha meg van, be lehet menni a korhazba. a kozhiedelemmel ellentetben nem nagyon van azonnali mutetet ignylo komplikacio."

 

De azért van.

 

mint peldaul?

 

Ha megengedsz egy kérdést (nem kell rá válaszolni, ha nem akarod), Te hány éve végeztél szülésznőként ?

 

pontositsuk: a diplomam evjarata erdekel, vagy a hatam mogott levo levezetett szulesek szama? szeretnel nalam szulni?:)

Előzmény: petike23 (19010)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19014

Nem magyarázok, csak én ezt így fogom/fognám fel, és igazad van, minden az alanyon múlik, hisz nyilván többször találkoztak már a szülés előtt az orvossal, nagyjából már ismeri a páciensét.

Előzmény: petike23 (19013)
petike23 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19013

Akkor ezt magyarázd meg az olvtársnőnek. :-)

 

Látatlanban egy ilyen poén nekem durva.

De a doki, aki ismeri a szülű nőt, esetleg korábban is találkozott vele, jobban meg tudja ítélni, hogy milyen hatása lesz egy ilyen viccnek.

Előzmény: Törölt nick (19012)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19012

Sztem a poénok nem a kismama vagy a párja födbedöngölését célozzák meg, hanem a feszültségoldást. Ebben az utolsó stádiumban, amikor összevarrják a kismamát, már kimondottan megnyugtató lehet hallani ilyen kis vicceket, én ebben semmi sértőt vagy lealacsonyítót nem érzek. Sőt az ilyen orvos számomra szimpatikusabb a közvetlenségével, mint egy távolságtartó tekintélyparancsoló Atyaúristen.

Előzmény: petike23 (19011)
petike23 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19011

Bantu négerek; szerintem ők természetközelibbek, és többet kibírnak, mint mi, túltenyésztett európaiak.

De azért nem szeretnék ott szülni, vagy születni.

 

"szerinem az is elegendo lenne, ha nem csak kezelnek a not, hanem bevonnak a dontesekbe."

 

Jelezni kell ! Kérdezni kell !

Jobb dokik maguktól mondják, a rosszabbak akkor, ha látják hogy érdekli a pácienst.

 

"engem konkretan az infuzio, a CTG, az orankenti mehszajvizsgalat, a partogramm, a fejcsovalgatasok, a himsoviniszta poenok nagyon zavarnak, minden aldott szulesnel."

 

Infúzió: csak ha muszáj.

CTG: bocsika, de ez kell.

Cervix: lehet kíméletesen is csinálni.Sajnos ez is kell, de ha majd tekintélyes szülésorvos leszel, a megfelelő fórumon megvitathatod.

Partogramm: ezzel a darab papírral, amin a szülés haladását tünteik fel, mi a franc bajod van ??

"fejcsovalgatasok" szólni kell hogy ne csóválja a fejét, mert még leesik. Felőlem csóválhatja akármiét. Komolyan, Neked ez proléma ?!

"a himsoviniszta poenok" vannak már női orvosok is. A poénért meg szólni kell. Amíg együtt mosolyogsz vele, addig azt hiszi, hogy vicces.

Előzmény: Mikolt (19007)
petike23 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19010

"szerintem pont jo azoknal kezdeni, akik tiszta tudattal, nap mint nap szenvednek a bantalmazastol."

 

Akkor kezdd azokkal !

Nagyon szép dolog segítséget nyújtani a bántalmazott nőknek.

Miért nem családsegítőnek mentél ?

 

Sok segítségre szoruló ember van a Földön, de nem lehet egyszerre mindnek segíteni, valahol el kell kezdeni.

 

"a komplikaciokat pedig tenyleg jo muszerrel megoldani (habar a muszer elotti idokben is megoldottak oket,"

 

ami aztán vagy sikerült, vagy nem. Régebben, a műszerezettség előtti időben jóval magasabb volt születéskor beköv. halálozás.

 

"de ha nincs komplikacio, akkor nem kell a muszer."

 

Aha.

Viszont amíg a kristálygömb nincs rutinszerű használatban, nem fogod tudni megmondani előre, hogy az adott szülésnél lesz-e komplikáció, vagy nem.

Az esélyeket lehet letolgatni, de kizárni sohasem tudod.

 

"ha meg van, be lehet menni a korhazba. a kozhiedelemmel ellentetben nem nagyon van azonnali mutetet ignylo komplikacio."

 

De azért van.

 

Ha megengedsz egy kérdést (nem kell rá válaszolni, ha nem akarod), Te hány éve végeztél szülésznőként ?

Előzmény: Mikolt (19004)
petike23 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 19009

"egy orvos nem engedheti meg maganak, hogy a friss apukaval gatvarras kozben arrol poenkodjon, hogy mennyire szukre varrja a lukat a jovobeni szex erdekeben."

 

Egyetértek, rettenetesen bunkó dolog egy kiszolgáltatott helyzetben lévő nőn poénkodni; az ilyen orvos megérdemelné, hogy rajta poénkodjanak, amikor hasonló helyzetben van. (pl. proktológiai vizsgálaton..)

 

Mondjuk én jelenlévő férjként sem hagynám ezt a stílust.

Előzmény: Mikolt (19008)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19008

na, pontosan ez az a hangnem, amit a korhazban is hallgatok minden aldott nap. ez szerintem nem stilus. egy orvos nem engedheti meg maganak, hogy a friss apukaval gatvarras kozben arrol poenkodjon, hogy mennyire szukre varrja a lukat a jovobeni szex erdekeben.

Előzmény: petike23 (18984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!