Keresés

Részletes keresés

Feri121 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1249

Így már értem, köszönöm a segítséget.

Feri121

joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1248

Jo dubelt vettel ! :-) 

Előzmény: Feri121 (1246)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1247

A fuggeszto szalat meghajlitod, majd ABBA dugod bele a dubelt es igy utod be !

Nem ertek hozza, de szerintem erdemes meg a vakolatot elotte lekaparni azon a helyen a betonyig/kefniig, mert amugy csak szenvedes az egesz . meg lehet nem is fog annyira.

Szerintem...

Előzmény: Feri121 (1246)
Feri121 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1246

Magam szeretném egy kis szoba álmennyezetét gipszkartonozni. Megvettem az anyagokat, de már az első lépésnél megakadtam.  UDN 6/40 –es fém beütő éket vettem. Erre szeretném felfüggeszteni a szemes függesztő szálat.  6-os fúróval kifúrom az ék helyét, beverem az éket, akkor eltűnik a kb 10 mm-es kiálló rész és nem marad semmi, ahova felakaszthatnám a függesztő szálat.

Hogy kell ezt csinálni? Rossz  dűbelt vettem?

Kérem, valaki magyarázza el, hogy kell biztonságosan rögzíteni a függesztő szálat és így a gipszkartont.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1245

"egy szöghajtást a csavarbehajtóba."

Nekem is ez lett volna a javaslatom..

Vagy ...ha van időd és türelmed > popszegecs !  :-)

Bár elég időigényes....akusztikus falra felfúr>cd berak,függőbe állít>alkoholos filcel bejelöl >kivesz>kifúr>próbál....ha nem jó van még több lik is az akusztikuson, szerencsére !  :-)

DE - és ezt félek leírni- a fürdőben a legeslegszélén...csináltam úgy is, hogy rögzítési pontonként 2 "L" vasat használtam , aminek a szára "magasabb" volt mint 60mm, hogy a CD jobb oldalán dúbelezhető legyen majd !

Berajzolgattam, bal oldalra rácsavaroztam az L vasat opel csavarral, a szára jobbra nézett, ez feküdt fel a falra. Arra ült rá egy másik "L" vas, ( a "mélységéből" ennől IS vágni ekllett ),  az tartotta a jobb oldalát a CD nek, ÉS a kettőt együtt dúbeleztem fel a falra !

Lehet unortodox, DE stabil nagyon !...meg  "L" vas volt  ingyen (láda bontásból), ÉS időm is volt !  :-)

Előzmény: tarantito (1244)
tarantito Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1244

Üdv Urak,

 

Na megoldottam megcsináltam amit mondtál Joevagyok68.

 

De még mindig szív.k a kis hely miatt. Vannak függőleges CD elemek amik 16cm-re vannak a faltól vagy egymástól, nem tudom az akusztikus rögzítőt csak az egyik oldalt rögzíteni, sőtt tettem be a falra párhuzamosan CD profilt gondoltam összekötöm gipszkartonnal, de azt is csak az egyik oldalról tudom rögzíteni.

Holnap elszaladok veszek egy szöghajtást a csavarbehajtóba....elég lehet ha csak a párhuzamos elemek GK-nal rögzítem a CD-t, vagy valahogy oldjam meg az akusztikus rögzítését a másik szárán is?

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1241)
tarantito Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1243

Szia,

 

 

Átolvastam, neki ugrok holnap.

 

Más: Természetesen nem 180cm-be teszek hármat, hanem a gépészet miatt 82 cm-be megy 3db csak ez lesz csempézve, és a maradék 100cm-be megy 3db.

 

Köszi

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1241)
tarantito Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1242

Szia,

 

Csempézve lesz, de azért megy be három, mert tuti ami tuti. :)

 

Van berakva egy geberit fali elfolyó középre a kb 800mm zuhany résznél, ami 400mm széles. gondoltam kap CD -t egyet jobbról és balról is, és kell mégegy jobb oldalt ahol a törés kell (120-as kemelkedő sík vége), és ahova az üvegfal megy.

 

Az ajánlott hozzászólásokat átnézem mindjárt köszönöm.

 

Arra gondoltam, hogy feltiplizek egy 80x80-as szögacélt a falra az elfolyó cső fölé, és arra rakom az UD-t..... Jó lehet?

 

Köszi

Előzmény: joevagyok68 (1241)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1241

 otletnek...1192-1193-1194 hsz. .....itt

Pl. A falra ic cd es a masikkal osszekotve gk csikokkal...

 

180 cm szeles falszakaszba 3 cd-t akarsz rakni ? A fal csempezve lesz...gondolom....akkor lehet 40 cm-enkent kene rakni !

 

Előzmény: tarantito (1240)
tarantito Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1240

Üdv Urak,

 

Hasonló a gondom mint az éppen érdeklődőknek.

 

Fürdő felújításnál kellene előtétfalat felhúzni gépészet takaráshoz, De:

 

-gipszkarton mennyezet van UD27 keret, CD 27/60-asból direkt függesztőkkel 40cm-ként merőlegesen a falra ahova építenem kellene.

-a fal az mennyezetig (gipszkarton mennyezetig) 2400 mm és 1810 mm hosszban, amiből a Gerberit uniflex (zuhany) résznél ez kb 2400x820 megoldható gondok nélkül, mert ott ki tudtam hozni 120mm-ig a falat, így lentre megy az UD27, bal oldalfalra is UD27, és mennyezetre is (elég itt a gipszkarton csavarral rögzítés), CD profil 3db lesz függőlegesen benne akusztikus rögzítővel, a harmadik után viszont le kellene szűkülnöm egy lépcsővel 80mm-esre.

-az "álmennyezeten" végig tudom vinni az UD pofilt a mennyezeti CD-hez rögzítve, és a jobb oldali falon is le tudok jönni vele, de az aljzaton nem tudok rögzíteni, mert az elfolyó cső végig fut ott, és pont úgy hogy csak a gipszkarton fal fér el előtte csiszre.

 

Vagyis az akusztikus rögzítőknek kellene tartania, ha nem ültetem le a földre a gipszkartont. Maga a fal kb 2400mm x 1000-es lenne.

 

Remélem érthető. :)

 

Kösz a segítséget.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1239

DE kell !

Irja is !

'Az előtétfal körítő profiljaira (UD-profilok a padlón és a kapcsolódó szerkezeteken) '

En alapbol 70cm-re raktram....mert fostos vagyok !

En ebben az esetben surubben rasknam a felso 1/3 ban !

Es - ronkovik altal javasolt-megerositest is alkalmaznam ...olvass vissza...

Kozeptol felfele, az elotetfal cd profiljaval parhuzamosan a falra is felcsavaroznek cd profilt es a kengyelek kozotti tavokon a 2 cd profilt - akar mindket oldalon - osszekotnem gk darabokkal...

De en csak lelkes amator vagyok....es fostos... :-) 

 

Esetleg majd a 'szakik' megszakertik es/vagy megjon ronkovik dr...bar reg jart erre...

 

Amugy miert is nem lehet a mennyezethez rogziteni ?

Előzmény: prrt (1238)
prrt Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1238

Köszönöm a választ.

 

Az előtétfalnál, kengyelek használata esetén nincs szükség keretre az UD profilból, mint a válaszfal építésénél az UW-ből? Én hülye azt hittem itt is meg kell csinálni. (Az általad küldött linken található leírásban csak az alapot csinálják UD-ból, máshol nincs. Csak a függőleges CD-k és a kengyelek.)

 

90 cm-t írnak max távolságra - ha 60-70 cm-ként rakom a kengyeleket az elég lesz?

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1237)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1237

szerintem igen..max. fölül sűrűbben kéne rakni a kengyelt mint a szokásos .

http://www.rigips.hu/kivitelezoknek/rendszerek/elotet-es-aknafalak/falburkolat_cd_profilra/

Előzmény: prrt (1236)
prrt Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1236

Találtam állítható lengőkengyelt. Ha ezekkel rögzítem a falhoz a vázszerkezetet, úgy elég erős lesz megfelelő födémrögzítés nélkül is?

Előzmény: prrt (1235)
prrt Creative Commons License 2014.05.05 0 0 1235

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problémám van, mint gend-nek.

Azzal a különbséggel, hogy az aljzathoz és az oldalfalakhoz hozzá tudnám rögzíteni a profilt, de a födémhez nem.

 

Egy 230cmx250cm-es előtétfalat kellene készítenem. A hangszigetelés nem szempont. Terhet nem kellene tartania a gipszkarton lapok súlyán kívül.

 

Elegendő lenne, ha úgy csinálnám meg a vázszerkezetet, hogy nem rögzíteném a födémhez?

Ha nem, milyen megoldást javasolnátok?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

p

halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1234

meg kellene kerdezni valakit aki latott mar ilyen fodemet kozelrol. 

pl itt: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9004917&la=129889651

 

a fal sulyat valaminek mindenkeppen tartania kell. a parnafas cucc toredeke hangcsillapitast ad  mint egy rendes elotetfal, es majdnem annyiba kerul megcsinalni.


Vajk

Előzmény: gend (1233)
gend Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1233

Lényegében összefoglaltad a problémáim.

 

Nekem nem kell, hogy tökéletes legyen, elég ha a beszédhangot megszűri a szigetelés, erre nem lenne elég ha párnafával oldanám meg?

 

Előzmény: halaloszto (1232)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1232

es azt a parkettat amit felvettel nem tartotta semmi a helyen? nem volt rogzitve?

az is lehet hogy a vakpadlo mar teljesen elrohadt :-(

 

ebben az esetben az is kerdeses lehet hogy mi fogja tartani a faladat. mert a homok most jol tart, de ha egyszer meg akarod csinalni a padlot, akkor a homok ki fog folyni a fal alol, es a fal leesik...

 

Vajk

Előzmény: gend (1231)
gend Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1231

Gondolom vakpadló lehet... a ház úgy 200 éves, szóval nincs ember aki megmondhatná miként készült.

 

Felszedtem egy parkettát, ott leszúrtam egy gömbvasat, 38 cm-en akadt meg.   

Előzmény: halaloszto (1230)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1230

olyan nincs hogy csak homok van alatta. valamihez rogziteni kell. vakpadlo szokott alatta lenni, ahhoz van szogelve. Max a vakpadlo hezagosan van rakva.

 

Vajk

Előzmény: gend (1229)
gend Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1229

 A csaphornyos alatt - mint írtam- 35-40 cm homok réteg van, szóval sajnos nincs mihez csavarozni maximum a parkettához!

Előzmény: halaloszto (1224)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1228

1227

semmiben...  :-))

Előzmény: halaloszto (1226)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1227

öööö ...igaza lehet vajknak.

 

van "szabadonálló " előtétfal IS !

Azt ajánlják hangszigetelésre

"A szabadon álló előtétfal javítja a meglévő válaszfal hő- és hangszigetelési értékeit."

http://www.rigips.hu/kivitelezoknek/rendszerek/elotet-es-aknafalak/szabadon_allo_elotetfal/

 

mondjuk

az általam ajánlott CD profilosra is írja a hangszigetelést !  :-))

http://www.rigips.hu/kivitelezoknek/rendszerek/elotet-es-aknafalak/

 

és ha mondjuk nem tudsz normálisan rögzíteni alul-felül, akkor inkább a CD profilos...

Előzmény: gend (1221)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1226

ez miben jobb mintha csinal egy rendesen megallo valaszfalat 50-es profilbol?

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (1225)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1225

HA ELŐTÉTFALAT akarsz csinálni, akkor NEM UW-CW profil kell neked !

Hanem UD-CD !

ÉS akusztikus kengyellel kell a falhoz fogatni a CD60 profilt...

http://barkacsmester.hu/products-page/gipszkarton-kiegeszitok/akusztikus-lengokengyel/

Elvileg alulról az első kengyelt 90 cm magasra kéne rakni. Ha úgy érzed, hogy a parkettába/plafonhoz fogatás gyenge, akkor az elsőt alulról, meg az utolsót felül, rakd 10-15 cm-re az aljától/tetejétől

És akkor ok lehet...

Előzmény: gend (1221)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1224

ha a CW-ket hozzarogzited a falhoz, akkor az egesz cucc egy nagy budos semmit fog erni hangszigetelesileg. 

 

Az lenne az egesznek a lenyege, hogy a zajforras falhoz sehol ne erjen hozza a cucc egy kicsitse. 

 

Idealis eset, aztan ebbol lehet probalni faragni:

 - 5cm legres

 - CW-UW vaz, benne kozetgyapot

 - dupla gipszkarton.

 

Felszeded a laminaltat. Ott a csaphornyos. Mi van az alatt? Valami vakpadlo? Akkor a parkettan at a vakpadlohoz csavaroznek hosszu csavarral es kesz. felmeterenkent egy, ha minden harmadik fog meg akkor is jo vagyok. a gyari az egy ilyen nyulos suru habcsik, a laminalt alatetnel sokkal vastagabb.

 

Vajk

Előzmény: gend (1223)
gend Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1223

A helyzet az, hogy csaphornyos parketta van, ezen viszont már laminált padló.

 

Úgy tervezetem, hogy felszedem a lamináltból az első sort és a parkettán keresztül az aljzathoz fogatom a profilt, viszont a parketta nagyon régi és már itt-ott korhad a fal mellett, vagyis nem vagyok meggyőződve róla, hogy kellően stabil lesz.

Viszont ha a CW profilokat direktfüggesztőkkel a falhoz rögzítem akkor elég lehet?

 

Ami a habcsíkot illeti, megteszi a polietilén-hab alátétfólia is, vagy jobb a „gyári”?

Előzmény: halaloszto (1222)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1222

Milyen parketta? Rendes csaphornyos vakpadlon? Abba a jo hosszu facsavar pont jo lesz. Habcsikot nem lesporolni, a fal es a CW-UW kozott par centi rest hagyni, sehol nem erhet hozza!

 

Vajk

Előzmény: gend (1221)
gend Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1221

Üdv!

 

Segítségre lenne szükségem. Egy 5x2,7 méteres fal elé szeretnék előtétfalat gipszkartonból, 5 cm vastag kőzetgyapottal szigetelni (hangszigetelés céljából). UW-CW  profillal terveztem, viszont sem a padlóhoz sem a mennyezethez nem tudom rögzíteni megfelelően az UW profilokat! A mennyezethez még talán tudnám rögzíteni, viszont a parketta alatt 35-40 cm homok van.

 

Az megoldható, hogy csak a CW profilokat rögzítsem valahogy a falhoz, vagy marad a párnafa?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1220

ragsztva

vagy

előtétfalként "szerelve" (ezt főleg akkor, ha nem annyira van függőben a fal és/vagy nem derékszögek a sarkok.)

szerintem

 

http://www.rigips.hu/katalogus/csinald_magad

http://www.rigips.hu/katalogus/Kivitelezoi_kezikonyv

Előzmény: gyjozsef (1219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!