Keresés

Részletes keresés

kno3 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8089

Ott asszem a Parente tervezte és írányította a szerelést és ez jól érződött az egész műsor felépítésén.

 

Rollinda: értem hogy zavar ha felületes ismeretek után mondanak emberek véleményt, de attól még tény, hogy rohadtul középszerű pirót láttunk. Azért akár hogy is de 400.000 usa dollárért már nemzetközileg komoly cégek is odateszik magukat. Ez az én véleményem.

Előzmény: 1044 (8088)
1044 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8088

Sziasztok!
Én ugyan még nem vagyok pirotechnikus, tehát a nagyon komoly szakmai dolgokba még nem látok bele, és a költségeket se ismerem. Ennek ellenére pirotechnikus ismerőseim mellett az elmúlt 4év alatt egész sok információra tettem szert. Szereintem Magyarországon a 2009-es aug. 20.-i tűzijáték volt minden idők legjobban koreografált tűzijátéka, azóta elég vérszegény tűzijátékok voltak, az idei meg egyenesen gagyi volt (egyedül a Lánchídról művelt részben láttam némi fantáziát) . Mondom ezt úgy, hogy 1999-óta színte minden pesti tűzijátékot élőben láttam ( ugyan régebbiekre már nem nagyon emlékszem )

bonifac70 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8087

Helló !

Nem sok minden hiányzott a Bp.-ti aug. 20.-i  tűzijátékból csak az anyag és az elképzelés.

Ha a 100 misiből csak 25 misit anyagra fordítottak volna és kizárólag 150-es  és 125.ös bombát lőnek 50-50 százalékban akkor  kb. 11 bomba bont másodpercenként. Füst szünet, versmondás és egyéb hülyeségek helyett. A videón is látszik ennek a hiánya.  És a 25 misi meg sem közelíti a tisztességből elvárható 50 % anyag 50 % munkadíj esetén anyagra jutó költséget.

Az anyaghiányt az elképzelés nélküli lövöldözés nem javította.

Sajnos a tapasztalataim minden évben bővülnek a Bp.-i tűzijátékkal kapcsolatban. És minden évben azt hiszem hogy ennél nincs lejebb, de a következő év rácáfol.

 

 

Előzmény: rollinda (8083)
naox Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8086

Az elmúlt 10+ évben nagyon soxor leírtam, hogy egy nagy tj. az nem ugyanaz, mint egy esküvői, csak copipésztelve. Egy ilyen méretű eseményt illenék megtisztelni valami normális, elegáns dramaturgiával, egyedi, exkluzív megoldásokkal. Sok-sok éve pl. próbálkozott a NIKE a vízi bombákkal, amik kb. "ide lettek kitalálva". Na akkor elhittem, hogy esetleg lehet fejlődés.

Nem tehetek róla, szerintem 100M-ba bele kéne férnie egy-két nagyon egyedi dolognak.

Ha forgatod Shimizu bármely könyvét, akkor azt látod, hogy a bombák a tj. csak nagyon szűk szeletét jelentik. Egy igazi japán tj-ban (szerencsére láttam ilyet) ezerféle effekt vonul fel. A pesti nekem már sok-sok éve csak agyatlan-koreografálatlan durrogtatást jelent, tömegygyártott kínai termékekből.

Elfogadom, hogy ez nem a lebonyolító sara, hanem sokkal inkább a megrendelőjé (ha komolyan vennék, akkor most kéne kiírni a 2014-es tj-ra a pályázatot), de ettől még egy minden igényességet nélkülöző dolgot nyomnak le a torkunkon.

És ezt megszállotként mondom.

 

Előzmény: rollinda (8085)
rollinda Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8085

De, én írtam.

Szerinted mivel mi van baj?

Előzmény: naox (8084)
naox Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8084

"biztos megoldottátok volna 200.000Ft-ból..."

senki nem írt ilyet. Még a 100M sem sok egy ilyen kiemelt tj-ért, a baj a minőség. Ez nyílván nem a lebonyolító sara, olvastuk a közbeszerzést, de a tény tény marad: 2012-ben egy ünnepély 100M-ás fénypontja ennél többet, sokkal többet érdemelne. És nem a bombák méretével van a baj.

Előzmény: rollinda (8083)
rollinda Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8083

re: gekokka, bonifac, oxidizer

 

Mielőtt hozzászóltok, nem ártana utána nézni a dolgoknak. A tűzijáték 100M volt, 20M volt a teljes rendezvény kommunikáció és 30M az egyéb rendezvények biztosítása.

Hogy mi mindent írtak elő csak a tűzijáték biztonsága érdekében, azt csak becsülni lehet, és egyébként a vonatkozó egyéb szabályok, előírások (munka- és balesetvédelem,

kötelező védőfelszerelések, tűzmegelőzés, stb.) költségei sem lehettek alacsonyak. Ilyen esetekben nagyon magas összegű felelősségbiztosítást is elő szoktak írni, aminek

ugyancsak nem 100Ft a költsége.

De gondolom, Ti, mindannyian már olyan tapasztaltak vagytok 20-i budapesti tűzijáték ügyben, hogy ezt fújjátok.

Ja, és a kivitelezést Ti biztos megoldottátok volna 200.000Ft-ból, néhány telep, stb.

Leginkább szakmai oldalról kellett volna közelíteni ezen a fórumon, de látom, az nektek nehezen megy.

 

gekokka: Az a két uszály, az három bárka volt. (Nézz utána, mi a különbség!)

Zsinórt nem használtak, nem volt mire, viszont vezetéket kb. 50kilométert.

Épkézláb bombát meg valószínűleg Te nem láttál még, vagy nem a budapesti tűzijátékot nézted, és 200-as is volt.

Béka segge alatt csak a helyesírásod van, úgyhogy van mit pótolnod!

 

 

Előzmény: oxidizer (8081)
bp04pyro Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8082

Volt a pesti tüzibe 150-es jócskán,de talán még pár 200-is.

Itt egy videó elejétől végéig:

oxidizer Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8081

Tökéletesen egyetértek veled, egy kis kiegészítéssel!

Idézlek: "Magyarisztánban persze ez is az állam meglopásáról szól..." de főleg ország lakosainak meglopásáról!

Előzmény: gekkoka (8079)
bonifac70 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8080

Hát szó mi szó, nagyon anyag gyenge gyakorlat volt. Ennyi pénzből többet kellett volna kihozni.

Előzmény: gekkoka (8079)
gekkoka Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8079

Hát gyerekek, ez vérszegény volt de nagyon!  Sok volt a dögkeselyű, alig várták a pirotechnikusok faszán állva, hogy valami baj történnyen, és jól picsán rúghassák a felelősöket. Nálunk ezt így szokás. "Persze legyen jó tűzijáték, és legyen olcsó, és biztonságos. "

 

150 milla, ennyi volt a költségvetése?? Ennek akkor hány% ment a biztonságra? Szerintem egy 100milla. (hogy ennek mennyi részét lopták el, az más történet) Vegyünk 50millát, azért annyiból lehetett volna ennél szélesebbet is teríteni, ha már mindenképp a víz fölött kellet tartani a dolgokat.

 

Fogtak két uszályt, telebaszták teleppel és meggyújtották a zsinórt. Nem volt itt koreográfia, zenei szinkron... Egy épkézláb bombát nem lehetett látni,  Magyar parasztnak jó lesz ez is alapon. Úgy se tudja senki, hogy kell kinézzen egy tűzijáték, akkó' meg minek erölködni.

 

Na jó azért túlzás, nagyjából egyszerre ment az összes bomba, ugyanaz a szar mindegyik uszályról, de itt ki is merült a történet. Mekkorákat lőttek? 100-asokat? Nem hinném hogy volt nagyobb, talán 150-es. Ez a tűzijáték, a Magyar állam ünnepének koronája kellet volna legyen, és az is, híven tükrözi magyarország színvonalát, ami a béka segge alatt van valahol.

 

Magyar:

 

 

Mondjuk egy Londoni:

 

 

Japán:

 

 

Jó nem azt mondom, hogy a Japó tűzijáték  nem nagyobb költségvetésből készült, tehát nem várom hogy olyan legyen, de ez egy MŰVÉSZETI ÁG! bassza meg, akinek nincs érzéke a művészethez, az ne kontárkodjon már bele. Magyarisztánban persze ez is az állam meglopásáról szól...

 

 

oxidizer Creative Commons License 2012.08.21 0 0 8078

Tegnap láttam két tűzijátékot (az egyik augusztus 20-ra, a másik egy rendezvényre volt), és szomorúan tapasztaltam, hogy csak 3-as kategóriával bezárólag lőttek termékeket. Azaz csak telepek voltak. Ebből látszik, hogy a költségvetésekbe nem fér bele a horror árú illetékek befizetése, és marad a bejelentés köteles tűzijáték. Már ha egyátalán tűzijátékra marad pénz.

bonifac70 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 8077

A szerző lehet, hogy a goa fesztiválon írta a cikket. Biztos valami jó fűszert próbált. Csoda hogy, világméretű apokalipszist nem vizionálta hozzá.

http://magyarnarancs.hu/tudomany/hogyan_csinaljunk_bombat_-_fedoneve_mutragya-66885

bonifac70 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 8076
bp04pyro Creative Commons License 2012.08.02 0 0 8075

És körülbelől mikor derül k,hogy ki lesz az a cég aki csinálja?

 

Rövid az idő,még zenét is kell rá keríteni,és rá kell dolgozni,na az egyhetes telepítési munkákról nem is beszélve.

Előzmény: Éhesló (8074)
Éhesló Creative Commons License 2012.08.02 0 0 8074

Nem kapkodták el, 2012.07.12 a kiírás és 07.26 a beadás.

Alaposan fel lehetett készülni a meghívásra.

 

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:223622-2012:TEXT:HU:HTML&src=0

bp04pyro Creative Commons License 2012.08.02 0 0 8073

Hol tudjuk elolvasni,melyik honlapon?

Előzmény: Llg (8072)
Llg Creative Commons License 2012.08.01 0 0 8072

Már hogyne lenne.

 

Kiírták a közbeszerzési értesítőben, csak el kell olvasni.

 

Előzmény: Éhesló (8069)
Llg Creative Commons License 2012.08.01 0 0 8071

Természetesen a gazdasági helyzet is odatett az iparnak, de pirotechnikát szabályozó jogszabályok véglegesen kicsinlják és ellehetetlenítik ezt a szakmát :(

 

Ott tartunk, hogy egy falusi tűzijáték költségének több, mint az 50% illeték....

 

 

Előzmény: bonifac70 (8068)
bp04pyro Creative Commons License 2012.08.01 0 0 8070

Én is ezt kérdezem.

Még semmi hír az augusztus 20-i tüzijátékról,hogy melyik cég rendezi ,milyen programok lesznek stb.

Előzmény: Éhesló (8069)
Éhesló Creative Commons License 2012.08.01 0 0 8069

Lesz bármi egyáltalán?

Sehol semmi hír...

Előzmény: bonifac70 (8068)
bonifac70 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 8068

Az idén, 25 éve először augusztus 20.-án otthon, tévéből nézem a tűzijátékot. Most elősször nincs meló a nagy ünnepre.

 

Llg Creative Commons License 2012.07.09 0 0 8067

Nem mintha választ kaptál volna.

 

Viszont én megpróbálok válaszolni tekintettel arra, hogy változott az OKJ (jövő évtől hatályos).

 

Kikerült a pirotechnikus a robbantómester alól!!!!!!!!!!

 

Újra önálló OKJ-s szakma.

 

Hogy mit tartalmaz azt nem tudom.... (meg azt sem, hogy mit keres a Bányászat és kitermelőipar alatt), de logikusan ide bekerülhetett a gyártás, különben nincs értelme a két részszaképesítésnek.

 

Két részszaképesítése van:

pirotechnikai terméküzemeltető

pirotechnikus raktárkezelő

Érdekes ezek a vegyipar alatt vannak, mint részszaképesítések.

 

Várjuk a további fejleményeket.

Előzmény: kno3 (8065)
bp04pyro Creative Commons License 2012.06.20 0 0 8066

Budapesti vagy közeli pirotechnikusok,még nincs semmi az idei aug.20-al?

nem hallott senki semmit?

kno3 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 8065

én még ennyire sem számítottam úgyhogy nekem poz."csalódás"

 

oxidizer Creative Commons License 2012.06.19 0 0 8064

Igazad van.

Előzmény: naox (8063)
naox Creative Commons License 2012.06.19 0 0 8063

Hát igen, állásfoglalás-kérést írni ma már bonyolultabb dolog, mint szakdolgozatot. Úgy kell megfogalmazni, hogy lehetőleg

a) ne passzolhassa a kérdést (hisz a bürokrata semmitől nem fél úgy, mint  a felelősségtől, ezért első reakció a kérdés továbbítása)

b) ne adhasson semmitmondó választ.

Az a minimum, hogy egyértelműen megválaszolható kérdést tegyünk fel (legjobb az igen/nem: valamelyiket kénytelen választani), és tv-i helyre hivatkozva tegyük fel a kérdést, ami jelzi a felelősségi kört.

Előzmény: oxidizer (8062)
oxidizer Creative Commons License 2012.06.19 0 0 8062

Hmm. Szép.

"Jó Napot! Igen itt a Rendőrfőkapitányság! Pirotechnikai kérdése van? Ááá sajnos mi nem vagyunk ebbe kompetensek.... Keresse meg a szomszéd haverjának az apját mert annak a nagybátyja ismer valakit aki ért hozzá..."

 

Kíváncsi vagyok mit ír majd az SZFI!

Előzmény: kno3 (8060)
kno3 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 8061

Hoppá :D Kicsit elcsúszott de sebaj!

kno3 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 8060

Sziasztok!

A piro III képesítéssel kapcsolatos kérdésemre a következő választ kaptam az ORFK-tól:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!