Keresés

Részletes keresés

nemertemenezt Creative Commons License 2023.04.10 0 0 32317

Hm.

Köszönöm.

Előzmény: kiss_atti (32316)
kiss_atti Creative Commons License 2023.04.10 0 1 32316

Nem tudom,

 

milyen videót láttál, de 2012-13 körül már csináltunk a 11. ker-ben ablakcserét úgy, hogy a fal külső síkjára konzolokat szereltünk és azon álltak a szerkezetek ( vagyis nem is a fal külső síkjára építettük, hanem sokkal kintebb). Külső síkra építeni tök egyszerű, nem tudom, mitől húzza a száját az ablakosod.

Előzmény: nemertemenezt (32315)
nemertemenezt Creative Commons License 2023.04.09 0 0 32315

Az ablakossal beszéltem, hogy a már meglévő műanyag ablakot tegye át úgy, hogy falsíkba essen (lesz kívül 15 cm szigetelés, és jobb, mint ha rá kellene fordulni).

Húzta a száját, hogy nem feltétlen lehet, mert a rögzítés túl kívülre esne és bizonytalan volt az új ablakok elhelyezése kapcsán is.

Tegnap láttam egy videót, ahol azt mondta egy előadásban egy szakember, hogy valami "fület" tesznek oda, ahol a csavarhely van és a tényleges rögzítés beljebb történik.

Hol az igazság? A videón látott módszer bevált gyakorlat vagy csak egy ötlet?

kiss_atti Creative Commons License 2023.04.06 0 0 32314

Publikus a mailem, írj egy levelet légyszi egy elérhetőséggel.

 

A Veka - szerintem - sokkal jobb profil, de NEM Winkhaus vasalattal.

Ha ebből kell(ene) választani, akkor éna  Realtherme-se, itthonit választanám, de a Veka 82-re van alternatívám.

Előzmény: goldfish106 (32313)
goldfish106 Creative Commons License 2023.04.06 0 0 32313

Köszönöm szépen a választ! Szerinted melyik lenne a jobb választás, a Deceuninck Elegant Design, amit a Realtherm gyárt itt Magyarországon Maco vasalattal vagy a Veka Sofline 82, amit Lengyelországból hoznának Winkhaus vasalattal? A Deceunincknál a tok 76 mm, a szárny pedig 92 mm széles, középtömítéses, melegperemes, 4-20-4-20-4 üveggel (Uw=0.72 w/nmK, Ug=0.5 K) 

A Veka 82 mm széles, ugyanúgy melegperemes, középtömítéses és 4-18-4-18-4 üveggel lenne. (Uw=0.76 w/nmK, Ug=0.5 K) Acélmerevítés mindkettőben van, a Deceunincknál mérettől függően 1,5 vagy 2,5 mm vastag, a Veka-nál azt hiszem, hogy 1,5 mm. Árban és designban a Deceuninck lenne a jobb választás, de nagyon vacilálunk, mert nem ismerjük ezt a típust. Előre is köszönöm szépen! 

 

Előzmény: kiss_atti (32312)
kiss_atti Creative Commons License 2023.04.06 0 0 32312

A Realtherm

 

gyártásával tudomásom szerint nincs baj, magát a profil(rendszer)t ( Design/Alustyle) nem ismerem.

 

A Deceuninck/Inoutec jó, vállalható középkategóriás profilrendszer egyébként, jó vasalattal lehet belőle rendes szerkezetet csinálni.

Előzmény: goldfish106 (32311)
goldfish106 Creative Commons License 2023.04.05 0 0 32311

Sziasztok! A Deceuninck / Realtherm Elegant profilról tudnátok véleményt mondani? Engem kifejezetten az Design / Alustyle típus érdekelne. Előre is köszönöm szépen! 

asdf_ Creative Commons License 2023.03.30 0 0 32310

G betűvel mondjuk úgy 98%, hogy Gealan lesz.

Előzmény: nemertemenezt (32307)
nemertemenezt Creative Commons License 2023.03.30 0 0 32309

Ha meglenne a számlája, nem kérdeztem volna. Azt hittem, hogy valami rejtettebb standard helyen leolvasható az ablakról.

Előzmény: kiss_atti (32308)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.30 0 0 32308

Eladó mondja meg,

 

kitől vette ( nézze meg a számlát, emlékezzen, stb), azt a céget meg kell keresni, és megkérdezni tőle.

Előzmény: nemertemenezt (32307)
nemertemenezt Creative Commons License 2023.03.30 0 0 32307

Egy házat vettünk nemrég. Egy ablak már műanyag ablakra van cserélve. Honnan lehet megállapítani, hogy milyen gyártó milyen ablaka? Az eladó csak annyira emlékszik, hogy 3-4 éve cseréltette és valami G betűs.

kiss_atti Creative Commons License 2023.03.30 0 0 32306

A Fehér Ablaknak nincs rossz híre,

 

de a Decco profilok kapcsán olvasgathatnál egy kicsit - akár itt, a topicban is. 

És milyen vasalattal szállítják ?

Előzmény: soldier05 (32305)
soldier05 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 32305

Sziasztok!

 

FehérAblak_Kft (Székesfehervar) , mint gyártóval, van valakinek tapasztalata? 
Kaptam egy nem rossz ajánlatot(20 ablakra) Decco 82-re,ahol ők a gyártók.Beválhat? 

kiss_atti Creative Commons License 2023.03.26 0 0 32304

Én inkább

 

 

egy 70-es univerzális toktoldót csavaronék fel az aljára.

Előzmény: Kisfiatal (32303)
Kisfiatal Creative Commons License 2023.03.26 0 0 32303

Üdv!

A következő kérdésem lenne: van egy Kömmerling 70es műanyag teraszajtó, ez még 7 éve lett beépítve. Házbővítés miatt ez most áthelyezésre kerül, de viszont az új helyén meg kellene emelni egy 3 centit, erre pont jó lenne egy "párkányfogadó", vagy "szállítóprofil" (?). Kérdésem: ezek a profilok univerzálisak, vagy külön ehhez a profilhoz való kell?

kiss_atti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 32302


Lehet érdemes lenne részben megbontanom 1-2 helyen a tokot

---

 

Lehet.

:-)

Előzmény: itaprak (32301)
itaprak Creative Commons License 2023.03.16 0 0 32301

Csak arra gondoltam, hogy ki tudja, hogy mi van az ablak alatt egy 50+ éve épült házban. Lehet hogy a kávát tört tégladarabokkal hozták ki pontosan az ablak méretére, ami gondolom szinte magától kiesne a bontás után, de ha nincs szerencsém, akkor befuttatták a téglát mint ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=4rjZY0AyTBY&t=60s

 

...és nem értek hozzá de biztos van még sok más variáció is. ezek akár befolyással is lehetnek arra, hogy mekkora kávát lehet/érdemes kialakítani.

 

Lehet érdemes lenne részben megbontanom 1-2 helyen a tokot, úgy hogy azért ne rogyjon össze, az ablak bennmaradjon még a helyén?

 

 

Előzmény: kiss_atti (32300)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 32300

Nem nagyon értem,

 

mitől lenne ez "vaktában"...

 

Azt írtad, hogy a belső, nagyobb nyílásba szeretnéd az újy ablakokat, hogy a fényveszteséged minél kisebb legyen.

A belső falkávák szélessége és magassága gond nélkül mérhető jelenleg is.

 

( Az más kérdés, hogy ezzel ki tudja mennyi időre szétbarmolod a külső homlokzat képét, de majd a külső hőszigetelés eltünteti. Ahogyan írod)

Előzmény: itaprak (32299)
itaprak Creative Commons License 2023.03.16 0 0 32299

Köszi!

 

És szerinted nem lesz rosszabb a végeredmény minősége így, hogy kb. vaktában, előre kell megbecsülni a leendő káva méretét?

Előzmény: kiss_atti (32298)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 32298

Én

 

30 mm-es toldókat raknék körbe, kivéve alul, ahol 50 mm-est.

És ebben az állapotban kihívnék egy ablakost, megméretném vele a belső falkávák méretét, levonnék a szélességből is és a magasságból is 2-2 centit szerelési hézagnak, és lehet gyártani bele az ablakot.

 

Amikor a szerkezeteket készre jelentik, akkor két lehetőség van

 

- kijönnek, és megcsinálják ők az egészet ( bontás, falvágás, betonpárkány leütés, stb, stb),

- Te kibontod az összes, régi ablakot,  kialakítod a nyílást, helyreállítod alul a párkány helyét, majd szólsz az ablakosnak, hogy jöhet szerelni tiszta nyílásba.

Előzmény: itaprak (32296)
itaprak Creative Commons License 2023.03.15 0 0 32297

Elírtam, nem 72-es, hanem 76-os lesz az új ablak.

Előzmény: itaprak (32296)
itaprak Creative Commons License 2023.03.15 0 0 32296

Sziasztok!

 

Kapcsolt gerébtokos ablakok cseréje előtt vagyok, 72-es profiilu, 3 rétegű, műanyag ablakokat tervezek a helyükre. Több évre visszaolvasgattam itt, és összeállt a fejemben egy terv, de nem tudom hogy működőképes-e, ezért fordulnék hozzátok.

 

Itt az egyik ablakról kívül-belül fotó:

 



Ezen videó alapján mindenképp kellene szigetelés az ablakok köré, és két opció van:

  1. a kávát körberakni 5cm XPS-el és abba tenni az ablakot

  2. az ablakra tenni 5cm toktoldót, és a jövőben (pár év mire lesz rá pénzünk) majd ráfuttatni erre toldásra a hőszigetelést

 

Utóbbi jobb megoldásnak tűnik, mert szigetelésben szinte ugyanazt adja, viszont nem vezeti be az XPS a hangot. 

 

Mivel mindkét megoldásnál ugrik  az üvegfelületből 10cm hosszában és magasságban is, ezért felmerült bennem, hogy nem a külső, kisebb szárnyhoz csináltatnám az ablakokat, hanem a benti szárny méretére kivésném/flexelném a külső káva méretét. Így visszanyerném az 5-5 centiket és teljesen ki lehetne tolni az új ablakot a falazat külső síkjáig, mínusz a külső vakolat vastagsága.

 

Ennek hátránya, hogy sérül a külső vakolat, ami pár évig, a hőszigetelésig, csúnyán nézne ki, de akár így javítanám addig:

 

 

Az alsó beton párkányt megpróbálnám kiszedni, úgy hogy egy gerendát ráteszek egy autóemelőre, és azzal kinyomom, ha ez nem megy, akkor gondolom jön a vésőgép és a flex.

 

A házat jelenleg lakjuk, a gyártásra ~8 hetet mondtak, és örülnék ha minél jobban passzolna az ablakok mérete a nyílásokhoz. Hogy minél pontosabb legyen az eredmény, ahhoz 2 opciót tudok elképzelni:

  1. Megpróbálom a külső részét úgy nagyobbítani hogy a régi ablak még bent van. Mivel az ablak jelenleg 13cm-el beljebb van, mint a falazat külső síkja, erre jó eséllyel lenne helyem. Az ablakosokat csak ezután hívnám méretet venni. Közvetlen az új ablak beépítése előtt vennénk ki a régit. De ha kívülről elkezdem bontani a vakolatot/falazatot, akkor fogom valahonnan látni, hogy már ott vagyok mint benti nyílás mérete, vagy ezt mérjem ki centivel? Ez egy járható út egyáltalán vagy teljes őrültségnek hangzik? :)

  2. Kiszedem az egész ablakot, kialakítom a végleges kávát és utána hívom az ablakosokat méretet venni. A gyártás idejére meg veszek polikarbonát lapokat amiket becsavarozok az ablak helyére, és ~9 hétig így élünk.

 

Az 1-es megoldás nyilván komfortosabb és pénztárcabarátabb lenne, de nem tudom működhet-e.

kiss_atti Creative Commons License 2023.03.09 0 1 32295

Kölcsön adnád

 

péntek estig a kristálygömbödet ?

Nyernék vele valami aprót a lottón, aztán fosztogatnám tovább a magyar vevőimet itten, belhonban.

 

Egyébként mi bajod ? Úgy összességében ...

 

Mert ha meg tudod fogalmazni, akkor az sem elképzelhetetlen, hogy képzett szakember tudna segíteni.

( Mondjuk azok még jobban lehúznak, mint az ablakosok...)

Előzmény: Opionelellael (32294)
Opionelellael Creative Commons License 2023.03.09 -1 0 32294

Nem volt nehéz kitalálni,a brutális túlárazás és a szaki kedvezménnyel dicsekvés mindig árulkodó ahogy a szakmai témák kerülése is.A nem lehúzós mesterek már rég külföldön vannak.

Előzmény: kiss_atti (32293)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.08 0 0 32293

utána még elkértek egy százast beépítésre.

--

 

Honnan tudtad ??

Ezt még le sem írtam !

 

( Mondjuk egy százasért még nem teszem ki a lábamat a bemutatóteremből, nemhogy ajtót építsek be - ráadásul kontár módon )

 

:-))))

Előzmény: Opionelellael (32292)
Opionelellael Creative Commons License 2023.03.08 -1 0 32292

Csak kíváncsi volt mennyivel árazzátok túl a vevőnek az ugyanannyit tudó ajtót.A kétszeresére és utána még elkértek egy százast beépítésre. ><

Kész.

Előzmény: kiss_atti (32290)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2023.03.07 0 0 32291

Volt ilyen kategóriájú műanyag ajtóm. Nem tudom, ha műhelyen lett volna milyen emléket őriznék róla, nekem sajnos lakáson volt. 
Annyira megutáltam, ma is az jut eszembe a gagyi szóról... 
Ha az az alternatívája, hogy nincsen egyáltalán ajtó a nyílásban, akkor érdemes lehet számításba venni.

Előzmény: PowerV (32288)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.07 0 0 32290

Tehát akkor

 

mégiscsak van 125-ért olyan ajtó, ami megfelel neked. Ez esetben viszont nem értem az eredeti postot.

:-)

Előzmény: PowerV (32288)
trebront Creative Commons License 2023.03.06 0 0 32289

bejárati ajtó általában menekülő út is (épületből ki), annak pedig nem elég a 75cm kőméretű (szabad átjárásban valahol 60-65cm) szélességű nyílás.

ezért nem nagyon találsz 75-ös bejárati ajtót, csak 90-100cm-től indulnak. mert szinte senki nem keresi.

megoldás: egyedi ajtó gyártás vagy nyílásszélesítés új kiváltóval

Előzmény: PowerV (32286)
PowerV Creative Commons License 2023.03.06 0 0 32288

Azért 100-ról 240-re ugrani elég erős. Szomszéd ajánlott egyet amit néhány éve építettek be neki, ez is mellék de ötkamrás ötpontos, 4-16-4 üveggel, még gyártják és bruttó 125e, kapható háromüveges kivitelben is. Salamander 73 a neve. Megnéztem, teljesen alap félig üveges, kilincszáras ajtó. Nem tűnik rossz minőségnek, könnyen nyílik-záródik, semmi díszítés, csak egy sima ajtó. Összehasonlítva egy majdnem százezerrel drágább Gealan ajtó 1.15 Uw értékét a Salamander 1.25-ös értékével nem jelentős a különbség. 190-ért már háromüveges Salamander kapható színre fóliázva.

De 240.. az durva.

 

Előzmény: kiss_atti (32287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!