Keresés

Részletes keresés

agi-72 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 167

Szia!

 

Érdekelne, hogy rajtad milyen vizsgálatokat végeztek! Milyen gyógyszereket szedsz, és mindezek után milyen tüneteid vannak!

 

Hátha tudunk egymásnak segíteni.

Írhatsz e-mailt, ha úgy gondolod: tanito@freemail.hu címre.

 

Én folyamatosan próbálkozom mindennel, nem akarok ebbe az állapotba beletörődni. Ill. nem is tudok, hiszen amikor rosszabb állapotban vagyok, még a munkám elvégzése is komoly gondot okoz. Szóval ez így nem mehet tovább!!!

Lehet, hogy vissza kellene mennem a dokihoz, csak hát én is már úgy unom!

 

 

Kellemes /tünetmentes/ ünnepeket kívánok!

 

Ági

Előzmény: drpassat (165)
drpassat Creative Commons License 2007.04.06 0 0 166

Üdv mindenkinek !

 

Hallott valaki a

Truncus coeliacus betegségről,

vagyis érelmeszesedés hasi erekre

 

ha igen, kérem írjatok róla valamit, mert semmit nem találok róla sehol.

 

Köszönöm

 

drpassat Creative Commons License 2007.04.06 0 0 165

 Szia ági-72

 

Azért válaszolok neked, mert én is hasonló cípőben járok és figyelmesen olvastam soraidat. Segíteni én sem tudok másban csak abban hogy hátha közelebb tudunk jutni a diagnosztizáláshoz.

 

Én is 34 éves vagyok, 3 éve vagy több is már, szenvedek egy titokzatos szörnyű betegségtől amit mai napig sem fejtett meg még egy orvos sem, igaz hogy szerintem nem is vették elég komolyan, hónapokig huznak minden 5 perces vizsgálatot és stb, inkább nem sorolom, szóval teljes felelőtlenség, sokszor éreztem azt hogy kísérleteznek és próbálnak lerázni..

 

Szóval nemrég nekem is a köv-ket írta az orvos, hogy

- IBS, -

- Maldigestio, -

- Coeliakia

 

feltöltöttem a lakást különféle gyógyszerekkel de sajnos semmi sem segít és ugyanazt érzem hogy megőrülök a fájdalomtól ami folyamatos , kihagyás nélkül jelentkezik heteken át.

 

Talán összehasonlíthatnánk a tüneteinket, hátha többre jutunk

 

ja és a vicc az hogy egyszóval sem említette az orvos soha hogy esetleg hasnyálmirigy lehetne ???

 

Egészséget !

Előzmény: agi-72 (156)
Zoli_fiú Creative Commons License 2007.04.02 0 0 164

Sajna a Pangrol nagyon "gyenge"........

 

A Kreon pedig nem is helyettesíthető gyógyszer.... s a legjobb hasnyálmirigy nezimek benne vannak.... igaz a 25.000 Ne is támogatással 3200 Ft, de jó.

 

Pangrol kb olyan minnt a Dipankrin :(

 

S nem ciki, ha ezt kéred! Mert mondd el, hogy Neked a Pangrol semmit nem ér. :)

 

S a gyógyszerkönyvben hasonlitsd össze:

 

Pangrol  25000 kapszula:

Lipáz                25000 Ph.Eur.E.

Amiláz             22500   Ph.Eur.E.

Proteázok         1250 Ph.Eur.E.

 

Kreon  25 000 kapszula: 300 mg pancreatinum kapszulánként, ( 25 000 Ph.Eur.E. 18 000  Ph.Eur.E  amiláz és 1000  Ph.Eur.E   proteáz. ).

Csak a Pangrol hatóanyaga nem megfelelő a felsziváshoz...... :(

Előzmény: agi-72 (163)
agi-72 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 163

Szia!

 

Köszi a tanácsot. Szerinted nem ciki az orvosnak azt mondani, hogy inkább írjon a Pangrol helyett Kreont?

Te egyébként próbáltad már mindkettőt?

 

Ági

Előzmény: Zoli_fiú (162)
Zoli_fiú Creative Commons License 2007.04.02 0 0 162

Szia!

 

A Pangroltól jobb gyógyszer a Kreon.......... s ha krónikus, akkor 70%-osan kiirja a kezekőorvosod.....

Előzmény: agi-72 (159)
cincinatus23 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 161
En is irtam
Előzmény: agi-72 (159)
aggódom Creative Commons License 2007.03.23 0 0 160

Szia!

 

Írtam mailt!

Előzmény: agi-72 (159)
agi-72 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 159

Szia!

 

Én a SOTE I. sz. Sebészetére járok. Itt dr. Takáts Alajos gasztroenterológushoz.

A refluxra Controlocot, a hasnyálmirigyemre Pangrolt szedek.

Szeretnék veled tapasztalatot cserélni, ha nem vagyok tolakodó.

Te is szenvedsz refluxtól is?

Milyen gyógyszereket szedsz?

Nálad is előfordulnak a rosszullétek a gyógyszerek mellett is?

Az utóbbi időben /már a gyógyszerszedés alatt/ jelentkezett nálam új tünetként a puffadás. Ez korábban nem fordult elő. Nagyon kellemetlen, és az az érdekes, hogy nem tudom mihez kötni. Amikor szinte semmit nem eszem, akkor is előjön. Máskor napokig semmi. Ált.  15 óra körül kezdem érezni, ill. este felé. Van, hogy éjjel arra ébredek, hogy fel van fújódva a hasam, és görcsöl.

Már arra gondoltam, hogy ez nem lehet a gyógyszer mellékhatása?

Neked nincs ilyen panaszod?

 

Ági

 

 

Előzmény: aggódom (158)
aggódom Creative Commons License 2007.03.21 0 0 158

Szia!

 

Az én történetem dettó ugyanez, kivéve az epekövességet. Sajnos a hasnyálmirigy-enzimjeimet pótló gyógyszer sem mindig használ, de ha emelem az adagot, elkezd menni a hasam.

Nekem is rossz lett a terheléses vércukor-értékem, én sem ehetek cukrosat, de sajnos már a tészta is nagyon megdobja a cukromat.

 

Megkérdezhetem, hogy téged hol kezelnek?

Előzmény: agi-72 (156)
aggódom Creative Commons License 2007.03.21 0 0 157

Szia!

 

Írok mélt!

Előzmény: Zoli_fiú (155)
agi-72 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 156

Üdv Mindenkinek!

 

Most írok először erre a fórumra. Történetemet megpróbálom röviden összefoglalni. 8 évvel ezelőttig semmilyen egészségügyi problémám nem volt. Ekkor megműtöttek epekőre. /A műtét előtt hónapokig kínlódtam, rengeteg éjszakai rosszulléttel. A műtét azért húzódott, mert nem sokkal előtte szültem./ Az epehólyag eltávolítása egy időre megnyugvást hozott. Kb. egy év elteltével azonban kezdődtek emésztési problémáim. Ezt aztán évekig húztam. Gyógyteák, csodaszerek, diéták. Közben rengeteg gyomor- és hasfájás, hasmenés, éjszakai rosszullétek hidegrázással stb. Persze eleinte csak ritkán jelentkeztek a tünetek, majd az évek alatt egyre gyakoribbá és elviselhetetlenebbé váltak. Végül tavaly tavasszal kórházba kerültem. Itt tükrözés után refluxot diagnosztizáltak és kaptam gyógyszert. Állapotom azonban nem akart igazán javulni. Most azonban úgy döntöttem, hogy a végére járok. További kivizsgálások a következőket állapították meg:

- Post-cholecystectomiás syndroma /epeműtétet követő szindróma/

- IBS

- Maldigestio

- IGT

Ez utóbbi kettő azt jelenti, hogy a hasnyálmirigyem nem működik megfelelően. Egyrészt nem termel emésztőenzimet, ezt most tablettázva kapom. Másrészt szintén a hasnyálmirigy nem megfelelő működése miatt magas lett a terheléses vércukrom, tehát cukormentes diétát kell tartanom.

Kérdezném a fórumozóktól:

Jár-e vki hasonló cipőben? Mitől alakulhatott ki ez a hasnyálmirigy probléma? /Én is sok helyen azt olvastam, hogy ezt az alkohol okozza. De én nem iszom!!!/

Visszafordítható lehet ez az állapot?

Most vannak jobb és rosszabb időszakaim. Az bosszant, hogy ha rosszul vagyok /ált. éjjel/, nem tudom mihez kötni. Odafigyelek az étkezésre és az életmódbeli tanácsokra is, de hiába.

35 éves vagyok, és vannak időszakok, amikor a rosszullétektől tiszta depis leszek. Pedig dolgozni kell, meg ott a család!

Remélem vki válaszol, ír vmi bíztatót!

 

 

Köszönöm! És jó egészséget mindenkinek!

Zoli_fiú Creative Commons License 2007.03.21 0 0 155

Ha még aktuális.... :)

 

Szerintem hasnyálmiriggyel menj a SOTE-ra az I.Seb Pancreas Sebészeti Ambulanciára. Itt tényleg olyan orvosok vannak, akik nap, mint nap ezzel foglalkoznak. S szerintem nagyon jók :) ( priviben adok dokit is, ha gondolod)

 

300 Ft a vizitdij, de készülj fel egy napi szenvedésre.....

Előzmény: aggódom (148)
cincinatus23 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 154
Kosz a valaszt:-)
Ezek szereint nem valoszinu hogy epeko.

Es az vajon tenlyeg igaz, hogy idokent meg erezhetek nemi kis fajdalmat ez elkovetkezenod 3-4 honapban? Nem komoly fajdalom, csak neha erzem hogy van, aprobb nyilallas, kis nyomas.
Előzmény: TamásD (153)
TamásD Creative Commons License 2007.03.10 0 0 153
100%-osan semmivel, viszont a sima UH találati aránya epekőre 90-95%, a CT-é sem rossz, tehát ha ez a két vizsgálat azt mutatja, hogy nincs epeköved, akkor azt el lehet fogadni. Másrészt epés panaszokat nem csak kövesség okozhat, sok oka lehet még.

TamásD
Előzmény: cincinatus23 (152)
cincinatus23 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 152
sziasztok.

En epp most kuszkodom hasnyalmirigy gyulladassocskaval:-))
Vegig olvastam a topikot, es kisse osszezavarodtam.
Nekem nem voltak komolyabb gorcseim, csak enyhebb fajdalom a jobb bordaivem alatt.
Ennek ellenere 25 napot toltottem kulonbozo korhazakban, csovel az orromban, (volt egy kis szerencsetlenkedes a doktorurak reszerol, az amilazom soha nem volt tobb mint 350) tapszeren. Vegul aztan elengedtek, es most dietaznom kell, de a legutobbi konzultacio szerint a bovithetem az etrendem. kenyeret eszem, sovany sajtot, almalevet, fott zoltseget (repat, krumplit), paradicsom levest..most kezdhetem a fozelekeket, es kicsit tobb csirke es pulyka hust esetleg sovany disznot.

A jobb bordaivem alatt idonkent erzek egy kis fajdalmat - semmi komolyabb gorcs (hozzateszem ilyen nem is volt), de erre azt az informaciot kaptam, hogy ez meg 3-4 honapig eleofrdulhat, tekintve hogy a hasnyalmirigy mukodose eleinte meg kisse sztohasztikus.

Az UH vegig azt mutatta hogy a hasnyalmirigyem mersekelten megnagyobodott, es kisse inhomogen. De semmi ciszta, vagy szabadhasi folyadek. Voltan CT-n az sem mutatott szovodmenyt. A majam kisse megnagyobodott, enyhen zsiros.

Az oka persze nincs meg, alkaholt soha nem iszom, megcsak alkalamankent sem. Azt teny, hogy szep nagy darab voltam, mig le nem adtam a 25 nap alatt vagy 20 kilot:-)(egytelen pozitiv hozadaeka a dolognak:-))
Viszont a verzsir szintem nem magas.

Viszont azt irta az egyik sorstasam, hogy a jobb bordaiv alatti fajalom epe porblemkara utal. Vajon elkelpzelheto hogy nekem is epe eredetu a dolog? De ezt a CT kimutatta volna, vagy nem?
Milyen vizsgalattal mutathato ki 100%-os biztosnaggal az epeko?
aggódom Creative Commons License 2007.03.02 0 0 151

Szia!

 

Köszönöm szépen a választ! Feltétlenül kivizsgáltatom magam és beszámolok a remélhetőleg megnyugtató eredményekről.

Előzmény: SzJucus (150)
SzJucus Creative Commons License 2007.02.28 0 0 150
Szia!
Segíteni sajnos nem tudok, de az orvosod kijelentésével egyáltalán nem értek egyet!!!

" ... idült hasnyálmirigy-gyulladásra .... szinte kizárólag az alkoholista emberekre .. "

Nem ijesztgetni szeretnélek, de ha visszaolvasol, sok mindent olvahatsz a férjem történetéről.
Az első komolyabb vizsgálatnál kiderítették, hogy már többször lehetett hasnyálmirigy gyulladása és hozzáteszem, egyáltalán nem lehetett őt alkoholistának nevezni!

Ugye, van egy olyan mondás, a kivétel erősíti a szabályt!!!!???

Tehát, ha tényleg többet szeretnél magadról megtudni, akkor mindenképpen kérjél egy alaposabb kivizsgálást, komolyabb véreredmény vizsgálatot is olyan adatokkal, amik a hasnyálmirigy működésére is utalnak!
Ha esetleg probléma lenne, talán még az elejét lehetne venni!
Minden jót!
Előzmény: aggódom (148)
malone11 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 149

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy barátomnak volt hasnyálmirigy gyulladása. Megállapították, hogy a hasnyálmirigy egy része elmeszesedett, mivel kő van a vezetékben (a gyulladás is ezért volt) és saját magát emésztette. A kő ráadásul nem mozdítható ki. Egyenlőre diétás étrendre van fogva és további vizsgálatoktól függően a jövőben derül ki, hogy mit lehet csinálni. A gyulladás után nagyon lefogyott és legyengült, ezért olyan kérdésem lenne, hogy nem ismer-e valaki olyan immun erősítő készítményt, amit ebben az esetben lehetne szedni és segítene a megerősödésben.

Javaslataitokat előre is köszönöm.

aggódom Creative Commons License 2007.02.20 0 0 148

Sziasztok!

 

A "történetem" a következő: évek óta fennálló emésztési zavaraim vannak, kb 2 éve tapasztalom, hogy néha étkezés után a bal oldalon éles, görcsös fájdalmat érzek, ezzel egyidőben hihetetlenül felpuffadok és ez az érzés 1-2 óra múlva szűnik csak.

A keményítő-terhelés eredménye azt mutatta, hogy a hasnyálmirigyemben elégtelen mennyiségű enzim termelődik és Pangrol25000-t kell szednem. Pár hete folyamatos hasmenéssel küszködöm és azóta ez a fájdalom - a Pangrol szedése mellett - már pár falat után, sőt, néha vízivás után is jelentkezik.

 

Folyamatosan járok orvoshoz, de a válasz mindig tanácstalanul széttárt karok. UH-ot csinálnak szinte minden alkalommal, sosem mondták, hogy látszana elváltozás a hasnyálmirigyemben. Amikor rákérdeztem az orvosnál, hogy mi okozhatja az enzimhiányt, azt válaszolta, hogy sokminden. Rákérdeztem az idült hasnyálmirigy-gyulladásra, de az volt a válasz, hogy nekem olyan biztos nincs, mert az szinte kizárólag az alkoholista emberekre jellemző. Egy igen jóhírű belgyógyászról van szó, aki mással is kezel és alapvetően nagyon elégedett vagyok vele, de én szeretném ezt a hasnyálmirigy-dolgot kivizsgáltatni, mert a tendencia nem éppen javuló és az állandó fájdalom, hasmenés és fogyás meglehetősen rontja az életminőségemet.

Van valami ötletetek, hogy merrefelé induljak ezügyben? Ahova most járok, az hasnyálmirigy-szempontból elég jóhírű, de házon belül nem szeretnék más orvoshoz kerülni, érthető okokból. Mondjam meg az orvosnak kerek perec, hogy vizsgáljon ki? Már így is hipochondernek tart szerintem :-)

Ja és mégegy kérdés: véres széklet lehet-e akármilyen kapcsolatban hasnyálmirigy-problémával?

 

Köszönöm, ha válaszoltok!

Zoli_fiú Creative Commons License 2005.11.12 0 0 147
Szia!

Véleményem szerint ez nem hasnyálmirigy gyulladás, hanem inkább , mint TamásD irta, máj és epeúti probléma lehet.

Nekem UH nem mutatta ki, sem az ERCP, hanem a CT és az ultrahangos endoszkópia a hasnyálmirigy gyulladásom.

Előzmény: Moira29 (146)
Moira29 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 146

Üdv!

 

Igen, másik belgyógyászt fogok választani, remélem, semsokára kiderül, mi okozza a fájdalmat. Szerintem se idegbecsípődés. Az is kérdés, hogy ez az évek óta tartó fájdalom kapcsolatban van-e a tavalyi betegséggel egyáltalán.

Előzmény: András80 (143)
Moira29 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 145

Kedves Tamás!

 

Hálásan köszönöm a hozzászólásod.

 

A lapocka környéki fájdalom bal oldalon volt, nem tudom, ez fontos-e, jelentkezhet-e mindkét oldalon...? A szemem belső sarka kezdett besárgulni, néhány napig ilyen volt akkor, de nem terjedt el. Ez már sárgaság? Azt még kihagytam, hogy hirtelen magas lázam is lett egyik napról a másikra, és kitartott 3-4 napig.

Ez a lapocka környéki fájdalom még tavasszal kezdődött és kitartott ez év elejéig,  a súlyos roham a lázzal, fájdalommal, hasmenéssel, gyomorfájdalommal augusztusban volt. A szívem nagyon gyorsan vert, zsibbadt a bal tenyerem (erre határozottan emlékszem), és ülve aludtam, mert hanyattfekve úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt. A jobb bordaív környéki fájdalom már majdnem négy éve tart. A legtöbbször, amikor hirtelen felülök az ágyban roppanást érzek, ha odaszorítom az ujjaimat, érzem is. A bordáim épek, nem tudok róla, hogy megsérültem volna. Röntgenen is voltam már, azon sem látszott semmi.

Előzmény: TamásD (144)
TamásD Creative Commons License 2005.11.08 0 0 144

A jobb bordaív alatti, jobb lapockába sugárzó fájdalom típusosan epe eredetű, de belefér a hasnyálmirigy és a máj. Leggyakoribb okok az epekövesség, bár ha UH nem látja, akkor ez majdnem kizárható. Lehet még epeúti kövesség, amit az UH nem mindig lát, de az általában sárgasággal is jár. Ilyen nem volt? Lehet valóban valamilyen hepatitis, amit szintén járhat sárgasággal, a májfunkciós paraméterek jellemzőek. Ha erre gyanú van, akkor vírusszerológiai vizsgálat kimutatja. Szóba jön még a pancreas betegsége, ezt UH nem mindig látja, viszont tartósan nem is fájdalmas, legfeljebb ha a pancreas feje növekszik és elzárja az epevezetéket. Én első körben CT-t csinálnék, csak ha az nem egyértelmű, akkor mennék tovább MR vagy akár MRCP vizsgálat felé. Ha epe vagy pancreas betegség felmerül, akkor gyakran elsőkörben választható még az endoszkópos ERCP vizsgálat is.


TamásD

Előzmény: Moira29 (142)
András80 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 143

Ha már van biztosításod, ideje lenne keresni egy alaposabb belgyógyászt...

Ultrahang nem elengendő, főleg ha ilyen kitartó panaszod van!

3 éve fáj a jobb bordaív alatt, ez nem úgy hangzik mint egy idegbecsípődés.

Végső esetben egy hasi MR is szóba jöhetne, de ez már a belgyógyász dolga volna.

Előzmény: Moira29 (142)
Moira29 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 142

Üdv Mindenkinek!

 

Nemrég találtam rá erre a fórumra, szeretném megosztani veletek a történetem és tanácsot kérni tőletek.

Már kb. négy éve érzek fájdalmat a jobb bordaívem környékén. Azelőtt nem volt biztosításom, ezért magánrendelőbe jártam, ha valami gondom volt. Évente kétszer ugyanezzel a panasszal elmentem egy belgyógyászhoz, aki megvizsgált ultrahanggal, azt mondta, semmi sem látszik, zsebretette a 2000 forintot és hazaküldött. Így ment ez 3 évig. Utána megelégeltem a dolgot és elmentem egy ideggyógyászhoz azt gondolván, hátha idegbecsípődésről van szó. Az ideggyógyásznak is ez volt a gyanúja, kiírt lézerkezelésre. Sajnos, a kezelés hatására csak erősödött a fájdalom. Tavaly nyáron elkezdett fájni a vállam a bal lapockám és a gerinc közötti rész). Nagyon erősen fájt, néha járni is alig tudtam. Az orvos fájdalolcsillapítót írt fel. (A fájdalom hónapokig eltartott.)A közérzetem fokozatosan romlott, szédültem, fájt gyomrom, hányingerem volt, a vádlijaim és a térdem felduzzadt,és a jobb bordaív körüli fájdalom is erősödött. Falfehér voltam, később már többször hánytam és egészen sötét, csaknem fekete, folyékony volt a székletem. Újra elmentem a belgyógyászhoz, aki a férjem nevére kiírt vérvételre, mert nekem nem volt biztosításom. A véreredmény nagyon rossz lett a májfunkciók magas értéket mutattak, a vérlemezek száma lecsökkent, vérszegény lettem, gyulladás volt a szervezetemben, szinte minden érték "ki volt csillagozva". Amikor az eredményért mentünk, az orvos nagyon kedves volt velem, magyarázkodott, és valami olyasmit mondott, hogy mostanában sok a probléma az elcserélt eredmények miatt stb. Azt is mondta, hogy "valami beleharapott a májába" Szó szerint ezt mondta, és,hogy kellene virológiai elemzést végezni, de így, hogy nincs biztosításom nehézkes, menjek vissza egy hónap múlva. Mondhatom, kiakadtam teljesen. Két hét alatt lefogytam 6 kilót, egyfolytában csúnya, sötét hasmenésem volt, alig tudtam járni is, vérszegény lettem, a lábaim feldagadtak, a szemem sarka besárgult. Nagyon féltem, nem tudtam, mi bajom lehet, hiszen csak 28 éves vagyok, egészségesen étkezem, nem dohányzom, nem iszom alkoholt egyáltalán.

Nagyon lassan gyógyultam, hónapokig tartott mire megerősödtem. Májvédő teakeverékeket ittam, vitaminokat szedtem, antioxidánsokat, sok gyümölcsöt...

A jobb bordaív alatti fájdalom viszont nem szűnt meg. Néha napokig nem érzem, de gyakran visszatér. Elkezdtem keresgélni, olvasni és arra gondoltam, talán hasnyálmirigyemmel lehet a baj. Ultrahangon úgy tudom, nem is lehet látni, csak a májat és az epevezetéket, és a tüneteim is valahogy erre mutattak.

Ma már van biztosításom, voltam egy újabb ultrahangos vizsgálaton, de nem látszik semmi. MRI vizsgálaton egyértelműen kimutatható, ha valakinek elváltozása van a hasnyálmirigyében? Hogy érhetném el, hogy kiírjanak végre egy olyan vizsgálatra, ahol kiderülne végre, mi okozza a fájdalmat?

Már kb. három éve nem tudok a jobb oldalamon aludni, mert ilyenkor nagyon fáj. A háziorvos és az ideggyógyász szerint is valószínűleg idegbecsípődés, és tegyek magam alá párnát. Nem párnát akarok, azt akarom, hogy végre megszűnjön ez a fájdalom, hogy kiderüljön végre, mitől van!

 

Mit tanácsoltok? Mi a véleményetek? Köszönöm.

SzJucus Creative Commons License 2005.09.27 0 0 141
Szia!
Írtam mail-t!
Előzmény: dömpi1 (140)
dömpi1 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 140

szia jucus !

 

nagyon sajnálom !

 

Az én édesapám is ebben a betegségben  ment el, csak nagyon gyorsan. Hála Égnek, nem is tudta (és mi sem), hogy mi a baj és mi lesz...

Neki kétszer volt hascsapolása. Azért vártak vele, amíg csak lehet, mert akkor a szervezet sok fehérjét veszít és felgyorsította volna a folyamatot. Apu nem volt lázas,nem vérzett (csak a hasűri folyadék volt az ), csak nagyon fáradt és aluszékony volt, majd másfél nap kóma.....

 

ha gondolod, eszmét cserélhetünk

 

sok erőt kívánok !

Előzmény: SzJucus (138)
Nashira Creative Commons License 2005.09.21 0 0 139

Szia SzJucus,

küldtem mélt.N

Előzmény: SzJucus (138)
SzJucus Creative Commons License 2005.09.19 0 0 138
Kedves Nashira!
Köszönöm a soraidat!
Majd írok a másik topicba vagy külön neked is!
Előzmény: Nashira (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!