Keresés

Részletes keresés

Gonzalo Creative Commons License 2007.05.03 0 0 1058
ALMUERZO DOMINGO 6 DE MAYO

 

El menú para el almuerzo de este domingo 6 de mayo será el siguiente:

* Töltött káposzta  (Repollo relleno)

* Hortobágyi palacsinta csalamádéval (Creppes de pollo a la Hortobagy con ensalada)

* Egybesült disznóhus alma pürével, petrezselymes krumplival és piros káposztával (Pernil horneado con puré de manzanas, acompañado de papas al vapor con perejil y repollo morado.

 

** Ricos postres

 

Precio del almuerzo: Bs. 20.0000,- (con postre incluído)

 

Los esperamos este domingo!

(para detalles ver invitación al final)

---------- Forwarded message ----------

 

MEGHIVÓ

 

Vasárnap, május 6-án, d.e. 11-kor

 

MINDSZENTY JÓZSEF HERCEGPRIMÁS HALÁLÁNAK 32 ÉVES MEGEMLÉKEZÉSÉRE

 

MISE A MAGYAR HÁZBAN

 

 

 

Utána ebéd magyaros ételekkel

 

ANDRES CORRALES

 

által elkészitve.

 

MINDENKIT SOK SZERETETTEL VÁRUNK!

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

INVITACIÓN

 

El domingo, 6 de mayo, a las 11 de la mañana se celebrarár en la Casa Húngara

 

MISA EN MEMORIA DE LOS 32 AÑOS DE LA MUERTE DEL PRIMADO DE HUNGRÍA

 

CARDENAL JÓZSEF MINDSZENTY

 

 

A continuación, habrá un almuerzo con especialidades húngaras preperadas por el chef

 

ANDRES CORRALES.

 

LOS ESPERAMOS CON MUCHO CARIÑO!

 

 

Hora Misa: 11:00 am

Hora Almuerzo: 12:30 pm 

Lugar: Casa Húngara, Av. Alvarez Michaud, No. 4. Los Chorros 

Tlf: 235-6610 / 235-3489

zsu999 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1057
Szia!
Bár mostanában nem nagyon ír itt senki és én sem nagyon nézek be ide, de olvastalak és ha segít, akkor nézz és olvass vissza a 798-as hozzászólásban megtalálod a Magyar-ház címét. A 809-es és a 811-es hozzászólásoknál találsz képeket.
Sajnos többet nem segíthetek, mert még nem jártam Venezuelában csak szeptemberben megyek.
Mise elképzelhető, hogy még mindig van vasárnaponként, mert miért ne lenne???

A navigációs rendszerhez nem tudok hozzászólni.
Előzmény: Plutokas (1056)
Plutokas Creative Commons License 2007.04.27 0 0 1056

Tudna valaki információt adni, hogy merre van a Magyar ház? Van-eott még mise vasárnaponként? Esetleg egy képet beszúrni a házról?

Van valamilyen navigációs rendszer ami működik Venezuelában?

Múltkori ottjártamkor még a Vodafon telefon sem működött. Jövő héten mennék..

Gonzalo Creative Commons License 2007.04.25 0 0 1055
Plutoka Creative Commons License 2007.04.20 0 0 1054

SZiasztok

2 hét múlva megyek Venezuelába. Eddig csak Argentínába és Braziliában vltam a déli részen. Pontosabban egyszer már voltam Venezuelában de egy érdekes dolog miatt a következő járattal jöttem is vissza.

Írjatok 1 hét alatt mit érdemes csinálni, megnézni, hol érdemes megszállni?

A Mindszenti plébánia miatt van ott Magyarság is?

 

Gonzalo Creative Commons License 2007.04.12 0 0 1053

Los invitamos a la Casa Húngara este domingo 15 de Abril, para compartir con sus familiares y amigos un delicioso almuerzo preparado por nuestro Chef Andrés Corrales Matute, quien nos ofrecerá el siguiente menú:

 

    Töltött káposzta (Repollo relleno) Marha pörkölt nokedlivel és salátával (Gulash de res con ñoquis y ensalada) Paprikás csirke nokedlivel és salátával (Pollo a la paprika con ñoquis y ensalada)
                 +  Postres varios

 

 

Precio almuerzo + postre: Bs. 20.000 ,-

Hora: 12:30 pm (Después de la misa católica) 

Dirección: Los Chorros, Av. Alvarez Michaud, No. 4

Teléfonos: 235-6610 / 3489

Gonzalo Creative Commons License 2007.04.12 0 0 1052

CARACAS

 

 

zsu999 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 1051
Szia R-U-D!

Nos a repcsijegy 243.255,-Ft volt cakk-pakk biztosítás + storno-val együtt Budapest-Róma-Caracas-Róma-Budapest. ALITALIA-val megyek, mert a Lufthansa 225.400.-Ft lett volna + 16.560.-Ft a biztosítaás + 12.655.-Ft a storno. Ez így együtt= 254.615,-Ft lett volna.
Sajna olcsóbb nem volt és már hely is alig van, mert a Római járatra gyorsan elfogy a hely. A Frankfurtira sem volt már sok.

Át akartam menni még Mexico-ba is de azt most elhalasztom. Lehet, ha ott leszek még meggondolom.

Los Roques bizti szép. Képeken már láttam, de még pontosan nem tudom hová megyek. Van még bőven időm. Viszont aránylag jól tudtam szerezni dollárt. Nem tudom mennyi lesz, ha már utazom. Most jócskán 200.- alatt van.

Nem akartam utolsó időre hagyni. Még az oltásokat kell majd beszereznem, de még az is ráér.

Az idő??? Hát nem tudom milyen idő lesz, de legalább nem lesz az a nagy meleg. Ha esni fog, az nem zavar, mert imádom az esőt. Csak utána lesz rossz ha kisüt a nap, mert akkor nagyon párás a levegő.
Egyelőre úgy néz ki egyedül megyek, mert a filmes barátom még nem döntötte el, hogy jön-e velem. Tegnap beszéltem vele, hogy ha akar jönni akkor csipkedje magát, mert nem kap jegyet. A barátaimnak már megírtam, hogy megyek.
Margaritát azt hiszem kihagyom. Oda nem is akartam menni. Az első héten a barátaimmal szeretnék találkozni Caracasban. Van egy barátom Maracaybo-ban és lehet, hogy oda megyek utána. De Puerto La Cruz és Maturin is szóba jött.
Majd én is teszek képeket, ha hazajöttem , hogy merre csavarogtam. Az Angel Falls-hoz bizti nem megyek!!!!!!!!
Előzmény: R-U-D (1050)
R-U-D Creative Commons License 2007.04.04 0 0 1050

itt vagyok, itt vagyok!

 

húúú szeptember, jó idő lesz akkor?

 

mennyi volt a repjegy?

 

lesz bő 3 heted. ismerve az igényeidet mindenképpen iktass be egy Los Roquest. Akár Isla Margarita helyett is. Nem fogod megbánni ezt garantálom.

Előzmény: zsu999 (1049)
zsu999 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 1049
Sziasztok!!

R-U-D! Merre vagy???
Megvettem a repcsijegyet. Szeptember 14.-én megyek és Október 6.-án jövök vissza.

Sajna a Lufthansa drága volt és így Róma lett az átszállás helye. Vagyis, Alitalia-val utazom.

Kedves Etus!

Remélem a postán küldött levelemet megkaptad, és a szülinapodra is írtam, de nem válaszoltál.
Szeretném ha legalább annyit megírnál, hogy a DVD-ket hogyan juttassam el hozzád, amiket szerettél volna, mert megvannak és viszem ki amikor megyek.

Gonzalo Creative Commons License 2007.03.10 0 0 1048

Mindszenty József Egyházközösség

Caracas
 
 MEGHIVÓ A VENEZUELAI MAGYAR KATOLIKUSOKHOZ

2007  Szombat  Március  10  d.u. 3:30 ra a Magyar Házba


 

Igen   tisztelt Hölgyeim és Uraim !     
 
Szeretnénk az Önök véleményét és tanácsát  kérni  a régi Egyházközösségböl az uj Plébániába való  átmenethez  és  az új Plébánia eltartásához.
 
Közismert   hogy az  új  papunk, Monseñor Humberto Acosta, Caracas  Kardinálisa, Urosa  Püspök Ur  jóakaratából új életre keltette a Szent István Személyes Plébaniát (Parroquia Personal San Esteban)  .
 
A Szent Miséken való részvétel hétröl hétre nö és úgy a Plébanosunk mint a Cardinális ö Eminenciája nagy reményeket füz  az uj szervezkedéshez . 
 
Ez az uj Pébania, a  Caracasi Püspökség szerves tagja ami bizonyos organizatív követelményeket  és költségeket hoz magával.
 
Kérünk mindenkit, aki ezt a Meghivót kézhez kapja,  tartalmát barátaival  és ismeröseivel  haladéktalanúl  ismertesse .  Mivel az egyházközösség fennmaradásáról és jövöjéröl kell dönteni,  kérjük hogy  minél többen vegyenek  részt  ezen a gyülésen.
 
Maradok tisztelettel
 
Kammerer Egon
Az egyházközösség elnöke
 
 

 

Comunidad Católica Húngara
 
Invitación para los Católicos Húngaros para el Sábado, 10 de Marzo de 2007, 3:30 pm en la Casa Húngara.
 
Estimadas Señoras y Señores,
 
la reunión se convoca para conocer su opinión y su consejo con relación a la transición de la antigua comunidad religiosa a la nueva parroquia y al mantenimiento de esta nueva parroquia.
 
 
Seguramente están enterados de que debido a los buenos oficios de Su Eminencia Cardenal Urosa, Monseñor Humberto Acosta se ha encargado de revivir la Parroquia Personal San Esteban de Hungría.
 
La asistencia a la Santa Misa aumenta de semana en semana, y tanto Su Eminencia Cardenal Urosa, como Monseñor Acosta están esperanzados con los resultados de la reorganización.
 
Esta nueva Parroquia forma parte integral del Arzobispado de Caracas, lo cual conlleva tanto obligaciones de tipo administrativo, así como gastos adicionales.
 
Pedimos a todos los que reciben esta invitación, transmitan su contenido a todos sus amigos y conocidos. Como en esta reunión se decidirá sobre la permanencia y el futuro de la comunidad, pedimos que asista el mayor número posible de los católicos de la colonia húngara.
 
Atentamente,
 
Egon Kammerer
Presidente de la Comunidad Católica

Gonzalo Creative Commons License 2007.03.10 0 0 1047

YA LE ARREGLARON EL INTESTINO A FIDEL.......

 

Az évszázad legjobb operációja.
zsu999 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1046
Szia R-U-D!

Ha nem végeztél, akkor rajta!!!! Várom!!! Engem nagyon érdekel minden ami az ottani dolgokkal kapcsolatos. Persze azért nem sűrgős!! Az első a saját elintézni való!
Amúgy ha minden igaz akkor június végén megyek Tenerife-re egy barátnőmhöz. Még nem beszéltük meg a pontos időpontot.

Majd én is mesélek. Július 28-án pedig Olaszországba. A szállásunkat már elintéztem. 100.-€ előleget fizettem és 440.- € lesz egy hétre egy 2 szobás apartman 4 főre.
2006-ban a fiammal egy 4 lakásos társas apartman alsó részsét ( kép--3 szoba-nappali-konyha-fürdő) béreltük 150,-€-ért egy hétre!!!!

Szeptemberben pedig irány Caracas. Már nagyon várom. Lehet, hogy nem megyek egyedül, mert egy filmes - operatőr barátom és egy egyetemista barátom is csatlakozna az utazáshoz. Majd áprilisban lesz biztos, hogy ki jön még velem?!

Milyen volt a repülő út??? Melyik légitársasággal utaztál? Irjál arról is. Hány óra volt az út és hányszor szálltatok le? stb.....
Előzmény: R-U-D (1045)
R-U-D Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1045

R-U-D! Köszi a beszámolót!!!

 

korántsem végeztem még, csk nincs időm...

Előzmény: zsu999 (1044)
zsu999 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1044
Szia Gonzalo!!!

Már én is régen jártam erre! Miket nem találsz???? Nagyon klasz!! Megnéztem!!! Köszi!

Mi újság van Venezuelában??? Mostanában semmi hír?????

Etus sem ír mostanában??? Vajon mi lehet vele????


R-U-D! Köszi a beszámolót!!!
Előzmény: Gonzalo (1043)
Gonzalo Creative Commons License 2007.03.05 0 0 1043

Musica llanera

 

egy kis venezuelai zene!

Gonzalo Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1042
R-U-D Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1041

Szia Zsu999!

 

igen ott vettünk szúnyog elleni krémet és sprayt is.

 

Volt 1-2 hely ahol voltak szúnyogok este 1-2 óra erejéig. Ez a deltában volt és a Maracaibo tónál.

 

Canaimában 1 szúnyoggal sem találkoztunk.

 

Aludni meg símán lehet 1 fárasztó és kimerítő nap után. Ezzel sohasem volt gond. A hammockok meg kényelmesek is lehetnek.

Előzmény: zsu999 (1037)
zsu999 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1040
Szia Gonzalo!!
Nagyon klassz a link. Köszi!
Előzmény: Gonzalo (1038)
R-U-D Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1039
ez nagyon jó. azáltal, hogy mozognak a képek azt az érzést keltik mintha térben lennének.
Előzmény: Gonzalo (1038)
Gonzalo Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1038
zsu999 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1037
Szia R-U-D!

Egyik nap egy nagyon klassz útifilmet láttam Venezueláról és benne az Angel-Falls-ról. Rögtön eszembe jutottál, hogy miyen csodás élményben volt részed, hiszen a tv-ben is nagyon lenyűgöző látvány volt a vízesés.

Én is a tv-ben látottak alapján szerettem bele Venezuelába. A Carib-tenger már régen vonzott és Mexico- de mikor megláttam pár évvel ezelőtt Venezuelát a tv-ben azt mondtam magamnak, ezt látni kell. Tehát az idén megyek, csak az idő olyan lassan megy.
Előbb menni sajnos nem tudok. Juniusban valószínű megyek Tenerifére egy hétre egy kis spanyol nyelv gyakorlásra. Júliusban olaszba és csak szeptemberben tudok menni Venezuelába. Éppen tegnap rendeztem az olaszországi szállásunkat.

A képek amiket idetettél nagyon klasszak. Aranyosak lehetnek azok a kis indián kölykök. A halkaját azt hiszem kihagyom, mert nem szeretem, de húst is csak ritkán eszem. Meg sem látszik rajtam. hahaha
A banánkaját láttam hogyan készítik a tv-ben. Az biztos ízleni fog, mert már ettem sült banánt. És a zöldségek!! Imádom a zöldkaját és a gyümölcsöt.

Hogy bírtál aludni??? Voltak problémák a szúnyogokkal? Esetleg valami bogárral?
Tudod hallottam, hogy van valami szúnyogféle ami veszélyes lehet. Vittetek valami krémet a szúnyogok ellen?
Szia Zsu.
Előzmény: R-U-D (1035)
zsu999 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1036
Szia Gonzalo!
Nagyon tetszett amit találtál és érdekes-tanulságos. Én speciel nagyon örülök minden ilyen infónak. Már nagyon várom, hogy mehessek. Csak az idő olyan lassan megy.

Köszi és a képek is nagyon klasszak.
Zsu.
Előzmény: Gonzalo (1033)
R-U-D Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1035

1. Robby a piranjaval

2. Piranja szája egy fadarabbal

3. Piranja megsütve

4. Hajo irapaba

 

 

 

 

R-U-D Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1034
Az Angel Fallsnál töltött éjszaka után visszaindultunk ugyanazon az útvonalon Ciudad Bolivarba. Volt szerencsénk a Sapo vízesés mögé is besétálni. Hát nem mindennapi látvány egy dübörgő vízesés mögé bemenni…

 

Visszarepültünk La Paraguába, ahol várnunk kellett a többiekre. Az utolsó géppel érkezett az egyik amerikai srác, aki elájult a gépen, így korházba vitték rögtön (ezt korábban írtam). Estére visszaértünk Ciudad Bolivarba és ekkor még nem tudtuk, hogy másnap mit is csinálunk. Végülis Luis tanácsára úgy döntöttünk, hogy elnézünk Tucupitába, ahonnan az Orinoco deltába indulnak kirándulások. Adott is egy telefonszámot, akit útközben felhívtunk és megbeszéltük vele, hogy a Hotel Amacuroban találkozunk. Bolivraból először San Felixbe, onnan Tucupitába mentünk busszal. Kb 5 óra volt az egész út.

 

A Hotel Amacuro egy eléggé lepukkant szállodácska Tucupita központjában. Robbynak volt egy special rate-je, azaz 40.000 bolivarért kaptunk egy tök piszkos és büdös szobát, ahol hetek óta nem volt takarítva. Szellőztetni meg egyébként sem lehetett mivel nem volt ablaka. No mindegy, belefért. Este elmentünk vele és családjával vacsorázni egy étterembe, ahol Lau-Laut (macskahal) ettünk. Megállapodtunk 450.000/fő 3 nap 2 éjszaka all inclusive túrában.

 

Másnap reggel egy reggeli után elindultunk felfedezni a deltát. Északra, Pedernales irányába mentünk. Több helyen is megálltunk:

-egy farmon kitépték egy ananásznövény közepét, amelyből előmászott egy tarantula pók.

-ettünk kakaónövényt (magjának fehér burkát lelehet szopogatni)

-fogtunk piranjat, amit meg is ettünk

-láttunk majmokat, madarakat, édesvízi delfineket meg egyéb állatokat.

Az éjszakákat egy Warao-indián cölöpfaluban töltöttük. Itt alkalmunk volt megfigyelni a hétköznapjaikat. Elég „természetes” szállás volt, nagyon élveztük. Chaveznek köszönhetően volt egy generátoruk, így jól működtek a mélyhűtők és a DVD-lejátszók is J. Hihetetlen, hogy őket is utolérte a civilizáció ezen vonulata. Persze WC-jük nem volt, se tiszta vizük.

 

Úgy döntöttünk, hogy nem megyünk vissza Tucupitába, mint ahogy eredetileg tervbe volt véve, hanem áthajózunk egy halászbárkával Irapába, így megspórolva 1 napos buszutat. Robby segítségével találtunk is egy ilyen bárkát, aminek kapitánya 150.000 bolivar / fő áron elvitt minket.

 

Ezen az uton láttam először Pelikánokat a vízbe csapódni és halakat olyan magasra ugrani, hogy majdnem beesett a hajóba. Hihetetlen látvány volt. Ezekről csak videót készítettem.

 

1. warao kirakat

2. piros madarak

3. warao falu

4. egy rendetlen otthon

5. még egy warao falu

6-7. indián kölykök

 

 

 

 

 

 

 

Gonzalo Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1033
A reptérről két út is vezet Caracasba. A régi út a hegygerincen keresztül melyet a helyiek a 300 kanyar útjának neveznek (az első kanyarban számolatlan Mária szobor lett beépítve a hegyoldalba – nem véletlenül) és az „autopista” ahol sajnos egy nem olyan rég leomlott híd miatt a forgalom most a 2 x 3 sávról 2 x 1 sávra szűkült és a 10 km hosszú forgalmi dugók állandóak lettek (igen Vasárnap este 11-kor is ekkora a sor). A venezuelai emberek ebben is lehetőséget látták, így mire az ideérkező beér Caracasba már pontos információkkal rendelkezik a helyi árakat illetőleg az üdítőktől kezdve, a dísztárcsákon keresztül egészen a DVD-kig.

A város szélén a favela találhatók. Házak, házikók, kulipintyók egymás hegyén hátán. Egy biztos az épületek soha nincsenek bevakolva és több millió ember él bennük. Caracas hivatalos lakossága 5 millió, a város maga 8-at „vall be” és azt mondja, hogy a környező településeken él még további 3-4 millió ember. A valóságban ezek a környező települések is összeépültek már Caracassal.

Szállást az 5 csillagos hoteltől a youth hosteltől az luxus szállodákig egyaránt találhatunk a városban és bárhova is költözzünk egyben szinte biztosak lehetünk. Ha szerettük Angliában a kis motel szobák is szinte elválaszthatatlan szobai teafőzőjét, akkor a helyi szobák kávéfőzője is tetszeni fog nekünk. A kávéval egyébként az egész város elég jól ellátott. Átlagosan 10 méterenként futunk majd az utcai kávéárusokba. Kedvenc elnökük Hugo Chaves aka „ugító” is állítólag naponta több tucat kávét iszik. Lehet, hogy ettől lett olyan szókimondó és talán kicsit „agresszív” (mint mikor egy aláírással újra államosította az élő olajkoncessziókat)?!

A dél amerikai kontinensen egyébként elég hektikusan működő mobil a városban üzembiztosa, igaz szinte megfizethetetlenül drága. Még akkor is ha egy helyi előfizetéssel próbálod kikerülni a szokásos roaming díjakat. Gondolom nem meglepő ha a helyiek ebben is a lehetőséget látták meg, így a legtöbb utcában takaros széken és napernyő alatt láncolt mobilok sorakoznak. Az ügyét – telefonját intézni kívánó lehuppan egy sámlira, elintézi a hívást, fizet és távozik. Sőt az árusok már a markkom egy újabb vívmányával is megismerkedtek: árukapcsolás. Így a telefonjukat intézők, a gondosan és szálanként kihelyezett cigaretták közül is választhatnak. Így pöfékelve telefonálnak majd a telefonért és a cigiért is fizetve indulnak útjukra.

Írtam már a Caracas lakosainak számáról de persze a város igyekszik gondoskodni lakóiról, így az 1000 méternek nevezett sugárútjukat (ezer méter magasan megy a hegyoldalban kb. 10 km hosszan) minden vasárnap lezárják a forgalom elől és a városlakók birtokba vehetik futásra, biciklizni, sétálni de akár görkorizni.

A helyiek szeretik a betont, az impressziv, tömeget sugárzó épületeket. Van is belőlük bőven, hiszen a nem is olyan régen némiképpen megégett egyik „közepes” irodaházukban naponta 650.000 ember fordul meg egy átlagos munkanapon. Mindezen közben kínosan ügyelnek a biztonságra ezért a 20 emeleten is az összes ablakra rácsokat helyeznek (indoklásuk szerint – mi van akkor ha felső szomszédtól mászik be valaki).

Éjszaka: ha európai vagy akkor szinte minden helyre eljuthatsz, kérdés, hogy érdemes-e. Ez ügyben érdemes egy kicsit körültekintőnek lenne. Egyébként Caracas jelenleg a Whisky lázában él. Állítólag az elmúlt évben közel tízszeresére nőtt ezen ital fogyasztása. Zenében elég furcsa a felhozatal, a spanyol nyelvterület összes zenéje azonnal hallható, ugyanakkor a gyanútlan utazó könnyen belefuthat bármibe az Eurodisco idejéből. Még tudom fokozni: sajnos a Modern Talking is kedvelt a városban. Jelenleg egyébként az esős évszak vége felé járnak így a hőmérséklet 30 fok körüli csupán. Ettől függetlenül a szórakozóhelyekre a jeget zsákokban, értsd 20 kg-os zsákokban szállítjákJ Bárhogy is lesz, ha valami tetszik akkor arra kötelező azt mondani, hogy sikk!

Kaják: Bármit is tesznek eléd koriandert fogsz benne találni és nagy valószínűséggel lime-ot is. Banánból bármit el tudnak készíteni és nincs helyi ember a napi betevő banánja nélkül. A Ceviche szót érdemes megjegyezni, kinézetre mint egy hideg halleves amiben tintahalat vagy polipot, kukoricát, hagymát, koriandert, lime-ot és paradicsomot (pontosabban a levét találod meg). A tintahalról még egy mondat: a magyar utazó tintahallal leginkább a horvát tengerparton találkozik. Nos a latin amerikaiak kicsit erősebbek „derékban” az ízük ugyanakkor nem olyan mint az óriás paradicsomoké, vagyis tökéletesek. Persze ahány ház annyi Ceviche így belefuthatunk babbal és vagy paprikával bolondítottakba is. Kipróbálni kötelező, utána már ugyis magától kéri az ember bárhol is eszik legközelebb.
Aji (hosszú ível ejtendőés az a pedig rövid az elején) – ezt mondjuk ha erőset szeretnénk és nem fogunk csalódni. Az aji ránézésre mint valami folyékony szósz, ízre pedig…!!!!! Ettünk még kacsás rizottót (nem írtam el, valóban kacsás volt) apró rákokat panírozva és karamelizálva. Az biztos, hogy szeretik az édeset mindenben és ezt bizony meg kell szokni.

Helyek: Astrid y Gaston egy perui étterem lánc caracasi, limai, Quitoi és bogotai éttermekkel. Én csak a caracasit ismerem de ha egyetlen egyet kell választani akkor nem kérdés, hogy az csakis ez lehet. Az étteremnek több mint értékes borkészlete van amiben a világ minden tájáról találhatunk borokat bár én azt javaslom, hogy ha már valaki eddig eljött akkor bízza magát a helyi borászokra.
A
Malabar pedig egy „es un restaurante con muy buen gusto, elegante y discreto. A pesar de ser eclecticismo su specialidad es la comida francesa. Nehéz tudom de itt kell elmondanom még egy fontos tudnivalót: megszervezhetsz mindent itthonról és rábízhatod magad a szerencsére vagy tanulj meg spanyolul. Az emberek kedvesek de nem beszélnek nyelveket. Két alapszituációt kiemelve: a beutazóktól kért szokásos (ugyanakkor kötelező) információs papíron egy árva szó sem szerepel ami nem spanyolul lenne írva, a légitársaságok gépein nem csak az egyetlen információs nyelv a spanyol de az utaskísérők sem beszélnek más nyelvet (ez persze az Eu-ból közlekedő járatokra nem igaz, ugyanakkor Latin Amerika elég nagy szóval ha már itt közlekedsz akkor erre kell felkészülnöd). Vacsora után pedig egy helyre feltétlenül el kell mennie a turistának: Whiskey bar. A földszinten található a bár, míg az épület tetején megfelelő kilátással pedig a táncparkett. Ez tényleg „sikk”.

Vásárlás: nem ez volt a látogatásunk elsődleges célja így az új ismerőseink unszolása ellenére sem voltunk hajlandóak elmenni az új bevásárló központjaikba. Viszont a városi parkban található bolhapiacra már szívesen mentünk. Amit emberi kéz el tud készíteni az itt mind kapható, ráadásul az emberek is több mint érdekesek.

(ezt a neten találtam, gondoltam, hogy beteszem ide.9
zsu999 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1032
Szia Etus!

Bár már régen jártál erre, de azért gondolom beolvasol.

Feladtam postára 2007.02.02.-án az ígért sützacskókat. Két csomaggal küldtem 2 különböz méretűt. Amit kértél az a méret nem volt. Tudod én szavatartó ember vagyok!!
Szia! Zsu
Előzmény: Etus (1001)
zsu999 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1031
Szia R-U-D!

Mi itt egész jól elcsevegünk Venezueláról. Nagyon örülök, hogy sok jót hallok tőled, mert eddig csak mindíg a rossz oldalát láttam, de már volt olyan, hogy valaki azt írta nekem, hogy csak a főváros az ami olyan nagyon politika centrikus, mert a kisebb településeken nem annyira érezhető a Chavez elleni politikai helyzet.
Amint látom a túristák nem sokat éreznek belőle. Remélem én sem, hiszen én még csak szeptemberben megyek.

Örülök, hogy végül is nem nektek kellett a kórházban lenni. Nos egy idegen országban előfordul ilyesmi, mert az embernek a gyomra nem biztos, hogy tud alkalmazkodni az ottani higiéniához.
Én már kezdem beszerezni a gyógyszerkészletet, ha megyek, hogy ne az utolsó napra hagyjam. Valami antibiotikumot kell vinnem, mert hajlamos vagyok a megfázásra és az arcüreggyulladásra, márpedig a légkonditól siekerült már összeszednem néhányszor.
Most is abból lábadozok éppen.

A búvárkodás biztos nagyon élménygazdag lehetett, még akkor is ha nem sok újdonságot láttál. Gondolom azért nem hiányoltad a cápákat????

Ha nem nagyon magas a páratartalom akkor biztos jól viselem az ottani klímát. Én jól tűröm a meleget. Eső után sincs magas páratartalom? Igaz a tengerparton annyira nem érezhető, mint mondjuk ha Caracasban lennél.
Már alig várom hogy utazzak. Lehet, hogy Caracasból Mexico-ba megyek és onnan jövök haza. Egy barátom meghívott, de nem nagyon van kedvem városba menni.
A városok nem tudnak lekötni. A tenger ami érdekel. Most itthon van egy barátnőm aki Tenerifén él és lehet, hogy juniusban kimegyek 1 hétre nyelvgyakorlás céljából. Már megbeszéltem vele. Oda szivesebben megyek, mert az is tenger. Azután júliusban Olaszország a fiaimmal és szeptemberben pedig Venezuela!!!

Te mikor tervezed a következő utazást? Gondolom akarsz még visszamenni! Magyarokkal találkoztál ott kint?
Előzmény: R-U-D (1030)
R-U-D Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1030

szia zsu999!

 

igen, los roques relatívan drága. inkább úgy mondom, hogy hasonló árban van mint itthon a közepes éttermek és közepes szállások. Egy egész napos hajótúra 60.000 / fő. Egy kiruccanás a közeli szigetre 15.000. Kaja pia ebben nicsen benne.

 

Voltak vega éttermek, de nem tudom megmondani, hogy hol és milyen sűrűségges. sajnos vagy nem, de imádom a jó stakeket, amiből ők nagyon jókat csináltak. Tehát általában steaket vagy halat ettünk. A túrákon persze azt ettük amit adtak, de azok is jók voltak.

 

Igen, voltunk korházban, de csak látogatóban. Az egyik amerikai lütyő elájult a repülőúton Canaima és La Paragua között (megviselte a cessna). Ráadásul az én rumom volt az oka. Megitta az összeset. Úgyhogy mindannyian utánamentünk a La Paragua-i korházba, ahol egy teljesen szimpatikus orvos látta el. Kapott egy infúziót, ami rendbe rakta a La Paragua - Ciudad Bolivar autóútra, úgyhogy együtt jöttünk el. Persze Ciudad bolvarban már semmi baje nem volt. A korház egyébként teljesen rendben volt (amin én is megdöbbentem) és végül egy fityinget sem kértek tőle.

 

A búvárkodás szép volt és végre láttunk teknőst is víz alatt. Van sok korallszirt és van egy öböl a Madrisqui szigeten, ahol snorizhatsz a "medencében". Ott a látótávolság is vagy 25-30 méter volt. A korallok 30-70%-a (helyfüggő) él még egyébként, a többi meghalt. Olyan átlagos trópusi merülőhelynek nevezném, a teknősön kívül semmi újat nem láttunk. Pedig már ráizgultam a kalapácsfejű cápákra. Majd legközelebb.

 

Az időjárás: néha esett, felhős volt. A szárazföldön nappal 25-27 fok körüli hőmérséklet volt. Meridában hűvösebb, de napos. Los Roques-on hibátlan, napos, meleg strandidő volt. Sztem könnyű hozászokni, mert tengerpartra száll le a gép, ahol soha nincsen fülledt idő. Olyan fülledtség és páratartalom, mint Bankgkokban biztosan nincsen errefelé (max nyáron). Viszont most, hogy visszaemléxem Puerto La Cruzban elviselhetetlenűl meleg volt.  

Előzmény: zsu999 (1029)
zsu999 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1029
Szia R-U-D!

Nos a Los Roques-i szállás, szerintem sem volt rossz annyiért, mivel hallottam, hogy az egyik legdrágább üdülőhely. Ha azt veszem, hogy itthon egy 3* szállodában 14.900.-ft egy éjszaka, akkor az még tűrhető ár volt.
A kajára. Hát én kissé gondban lezek a hallal, mert nem szeretem, a tengeri herkentyűket sem és a húsból is csak a csirkét eszem meg. Zöldségből viszont jöhet bármi a zeller kivételével. Gyümölcsöt mindent megeszek ami ehető. A rizst is imádom.

Kórház!!!! Mit kerestetek a kórházban? Milyen az ellátás, ha valaki bekerül?
Gondolom a biztosító fizette! Meddig voltatok kórházban?

Azt hallottam, hogy a kajával vigyázzni kell.

Mesélj a búvárkodásról is. Bár én nem merülhetek, mert tüdőbeteg voltam és amúgy is tériszonyom van. Úszni tudok, mert úsztam gyerekkoromban 4 évig. Készítettetek vízalatti képeket? Biztos nagyon szép az élővilág. A sok korall és a sok féle hal és egyébb tengeri herkentyű.

Időjárás milyen volt? Azon kívül, hogy biztos nagyon meleg. Hogy bírtad az ottani klímát? Tudtál alkalmazkodni az időeltolódáshoz? Engem lehet, hogy a nagy páratartalom meg fog viselni.
Előzmény: R-U-D (1028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!