Keresés

Részletes keresés

mental asylum Creative Commons License 2015.04.29 0 0 14870

Szia!

Mi van a cicával, már rég írtál róla?

Üdv!

Előzmény: KoPe50 (14849)
oroshazicsaj Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14869

Szia Kriszta!

 

Lehet érdemes lenne elvinned egy csekkolásra... én azt szoktam mondani bármi ami eltérő a megszokottól a cicán, akkor azt érdemes megmutatni valakinek... (doki) :)

Előzmény: Nico.Cat (14868)
Nico.Cat Creative Commons License 2015.04.19 0 0 14868

Jó estét!

 

Ma fehér váladékot vettem észre a cicám orrában. Októberben volt fogkő eltávolítása és egy részletes vérképet is kértem. Egészségesnek bizonyult a cica. Mi lehet a baj? Benti cica, soha nem jár ki. Nem tudom, hogy van e bármi köze az ételhez, de nemrég áttértünk nyers etetésre( csirke mell, nyak, comb, szív, kevés máj, marhahús). Eddig főtt ételt evett. A kedve jó, étvágya változatlan, szőre fényes, így én változást nem vettem észre a hangulatát illetően. Nem tüsszög, nem köhög, nem folyik az orra. Ez normális vagy vigyem orvoshoz?  

Köszönettel,

Kriszta

oroshazicsaj Creative Commons License 2015.04.19 0 0 14867

Írtaaam :) Kösziii

Előzmény: Diofa Szelleme (14864)
Evicke2 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14866

Ha választhatsz a nyers és a főtt között, a nyerset válaszd.

Az egy dolog, hogy én mit választok, az az érdekesebb, hogy a macska mit méltóztat megenni. :-/
Én simán választanám a nyerset, mert azzal még annyi meló sincs.
Szalmonella:

BARF-etetésnek már vannak hagyományai Mo.-on is, olyasmit hallottam, hogy X hétig fagyasztani kell a nyers húst, akkor már okés. Többek között FB-on lehet sok infóhoz jutni gyakorló nyersetetőktől.

Előzmény: Diofa Szelleme (14865)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14865

Szivesen, a macskák szivügyeim, magam jártam ki a szamárlétrát velük és otthon kezdtem (amikor még a R. Canint se engedhettem meg, ami amúgy mázli volt mert azidőtájt otthon olcsóbban adták az Acanát - ua a gyártója mint az Orijennek) meg mi mindig adtunk valamennyi húst.

 

Ha választhatsz a nyers és a főtt között, a nyerset válaszd. (Nem tudom mekkora szalmonella, stb veszély van ha nyers, de erre is van egy tudományos kísérlet ahol macskákat 4 generáción át főtt húson tartottak, a 4. generáció már totál beteg, szaporodásképtelen, stb, stb volt). Az még a jelentősége hogy mivel nem érzik rendesen a szomjúságot, a nyers hús nedvdús valamit egy csomó anyag megmarad ami a főzéssel esetleg elbomlik, eltűnik. = jobb nekik.

Előzmény: Evicke2 (14848)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14864

Ne haragudj, nem facebookozom. :( Egyszerűen nincs rá időm. Ha nagyritkán van  egy kis szabad, akkor érdekes cikkeket olvasok, esetleg felnézek ide a macskák miatt. Irnál privátban esetleg? Nem nézem ezt a mélt rendszeresen de akkor majd pár nap múlva ránézek h jött-e valami.

Valamint van site-om (macskákkal) privátban megadom, ott többet láthatsz, tudhatsz, ha akarsz. Üdv. :)

Előzmény: oroshazicsaj (14850)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14863

Ha csak a lehúzás... ne felejtsd el hogy a vakcinázás veszélyes és marhára nem mindegy (nekem legalábbis) hogy feleslegesen be kell-e adatnom.

 

Ahogy Antisystem írja, van rá mód, hogy ellenanyagot nézzenek, de akkor vajon miért vackináztatunk, miért nem rögtön azzal indítunk hogy ellenanyagot nézetünk és akkor kapja, ha tényleg kell.

 

De egyébként pont a cikkben amit most találtam is ide tettem a linkjét írják le, hogy az oltása és kezelése iszonyat veszélyes mig maga a betegség egy nagy kérdőjel (bazi nagy kérdőjel), de úgy megszoktuk hogy rettegjünk (ettől is).

 

A cikkíró orvos a veszettség történetét kutatta a cikkben a középkortól kezdve Pasteur-ig és utána, rengeteg orvos, orvosi társaság, kutatóintézet és kórház meg tesztek vannak ott hogy úgy mondjam névvel-cimmel. Ezek alapján  - én se tudom elhinni, de azt írják - még a léte se bizonyított, amik veszettség gyanús esetek voltak ott olyanokat találtak, hogy féreg, idegrendszeri károsodás bántalmazás miatt, stb, stb, mig maga a teszt valami Negri sejteket keres és nincs két szakember aki ugyanazt látná a mintában = megbizhatatlan és nem bizonyítja a veszettség jelenlétét, pl egészséges állatot is megnéztek és találtak benne Negri-t (wow..) nem tudom, szeretek nyitott lenni a világra de ez még nekem is durva volt, de egy bazi érdekes cikk, aki tudja olvassa el és hozza meg a saját véleményét, döntését. Én a továbbiakban veszettség ellen se oltatok (de mondjuk a UK-ban ezzel könnyű dolgom van).

Előzmény: Kilencujjú Logan (14851)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14862

Rengeteget utaztam macskával Európán át Magyarország-UK oda-vissza. Senkit se érdekel, soha senki semmilyen papirt nem kér, ez alól kivétel a UK, ott mielőtt kompra vagy a tunnelre szálsz, be kell villantanod az útlevelet és lennie kell érvényes veszettség elleni oltásnak, chipnek bla-bla. Kifelé szintén senkit se érdekel, emiatt szerintem nem kell aggódnod, ha Európán belül vagy még útlevelet se kérnek se tőled, se tőle, nemhogy bárki oltást ellenőrizzen.

Előzmény: Szipolykaa (14857)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14861

Hali,

itt van nektek egy érdekes cikk (tudományos kutatások összegzése veszettség fronton) amibe pont most futottam (én is rettegtem tőle, emiatt mindig utána mentem ha láttam egy-egy cikket).

 

Ettől meghasaltam, de komolyan, mintha az égbolt szakadt volna rám, kb. Aki tud angolul olvassa el, megéri.

 

http://www.whale.to/vaccine/rabies.html

Előzmény: Antisystem (14858)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.04.18 0 0 14860

Akkor pont fordítva emlékeztem. De jó!

Előzmény: Antisystem (14858)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14859

ÁÁÁÁÁÁÁ

Köszi! Tüsi nevében is :-)

Előzmény: Antisystem (14858)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14858

, akkor Magyarországon mégis elkobozhatják a macskát????? 

Nem.

A 998/2003/EK rendelet 6. és 8. cikkében meghatározott követelmények sérelme nélkül – a rendelet 5. cikke (1) bekezdésének b) pontja alkalmazásában – a veszettség elleni vakcinázás azon vakcinázási eljárás befejezésének időpontjától számított 21. naptól tekintendő érvényesnek, amelyet a gyártó az elsődleges vakcinázásra előír arra az országra vonatkozóan, ahol a vakcinát beadják.

A veszettség elleni vakcinázás azonban az ismételt vakcinázás (booster) napjától tekintendő érvényesnek akkor, ha a vakcinát azon az érvényességi időszakon belül adják be, amelyet az előző vakcina gyártója megjelöl arra az országra vonatkozóan, ahol az előző vakcinát beadták. Az előző vakcinázást tanúsító állategészségügyi igazolás hiányában a vakcinázást elődleges vakcinázásnak kell tekinteni.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2005:031:0061:0061:HU:PDF

Tehát a lejárat tekintetében az EU-n belül annak az országnak a szabályai a mérvadók, ahol az oltást beadták.

 

ÜdV

Előzmény: Szipolykaa (14857)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14857

Az igaz... Angliából Írországba legfeljebb kék határ van...

 

Viszont én Németországban élek, ahol a veszettség elleni oltásra 3 év az érvényesség. Namármost ha Tüsi útlevelébe bele van pecsételve, hogy érvényes 2017 júliusig, mellette a vakcia matricája, pecsét, aláírás, akkor Magyarországon mégis elkobozhatják a macskát????? Mondjuk nem adnám, inkább fordulnék vissza (de akkor örökre), csak kérdezem. Évente nem oltatnám, mivel nem kijárós cica, kizárólag az évi 1 magyarországi utazás miatt vegzáljuk szegényt.

Antisystem Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14856

Ezt spec az angolok-írek játsszák, ahol nincs nagyon "zöldhatáron átkelő macska":)))

Meg tán a svédek...

 

ÜdV

Előzmény: Szipolykaa (14855)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14855

Jeeeezusom... Es a zold hataron illegalisan atkelo macskakkal mit csinalnak? Megmondjak nekik hogy "Sracok, meg egy ilyen, es lecsukunk"?

(Bocs, csak en a volt NDK-ban elek :-D)

Előzmény: Antisystem (14854)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14854

Tudod, az egyéni, hogy az adott egyedben milyen időtartamú védettség alakul ki egy-egy vakcinától... na ezért van az, hogy nem egy EU országban már nem az oltás keltét nézegetik, hanem egy meghatározott ellenanyag-titert írnak elő, és azt határozzák meg egy vérvizsgálattal az országba beléptetéskor. Az meg a saját kutyád/cicád szervezetén múlik, hogy erős az immunrendszere és elég 3 évente az emlékeztető oltás, vagy gyengébb, és évente kell...

  • Az állat csak akkor léphet ezekbe az országokba, ha a vizsgálat eredménye szerint az említett ellenanyag-titer 0,5 NE/ml vagy annál magasabb. Ezt - a laboratóriumi vizsgálati eredmény megérkezése után - az állatorvos igazolja az állatútlevélben.
  • Ha az ellenanyag-titer 0,5 NE/ml értéknél alacsonyabb, a veszettség elleni vakcinázást meg kell ismételni, majd ismételt vizsgálatot kell végezni.

ÜdV

 

Előzmény: Kilencujjú Logan (14851)
Kilencujjú Logan Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14853

Na erre nem is gondoltam! Köszi az infót :)

Előzmény: Nyafkamacska (14852)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14852

A gyógyszereknek, vakcináknak van egy eljárás amivel engedélyeztetik. Itt 1 évre engedélyezték. Állítólag annyira is kérte a forgalmazó. Aki nemfeltétlenül azonos a gyártóval.

És úgy tudom, hogy hiába van máshol 3 évre engedélyezve egy vakcina. ha ide hozzák az állatot 2 éves oltással, akkor az oltatlannak számít.

 

Előzmény: Kilencujjú Logan (14851)
Kilencujjú Logan Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14851

Nagyon érdekes amit írsz! Pár éve nekem 2 évet mondtak a veszettség ellenire. Lehet a lehúzásra mennek az évenkéntivel, fene se tudja.

Előzmény: Diofa Szelleme (14847)
oroshazicsaj Creative Commons License 2015.04.17 0 0 14850

Diófa szelleme!!! Facebook-on nem tudjuk felvenni a kapcsolatot???? :)

 

Olyan kíváncsi vagyok a cicáidra... azaz egy kép nagyon megfogott... kérleeeek :)

 

Köszi

Előzmény: Diofa Szelleme (14847)
KoPe50 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14849

Nálunk egy idő után mindenért balhézott már.

 

A legszebb az volt, mikor a combjáról a cukros trutyit akarták leszedni, hogy ne maradjon sokáig a bőrére ragadva.

Először fésű, nem ment, de már nyávogott.nyírógép, újabb nyávogás, borotva, előtte pamaccsal beken, de a pamacsolástól úgy nyávogott, hogy a környéken mindenki hallotta. Szerintem azért az túlélhető, ha egy borotválkozópamaccsal piszkálják a macskát. Utána jött a bódítás, vízcsap, lemosás.

Kimentem a váróba, sok állatvédő úgy nézett rám, mint ha az előbb fordítottam volna ki rituálisan a macskát. Pedig pont fordítva történt az előtte eltelt napokban, hetekben.

 

Egyébként minden ok, vidám, kijár, csavarog, eszik, iszik. A héten találtunk hányást az udvaron, a paszta nem játszik, így majd abba fogja hagyni amikor visszaszokik a mosakodáshoz és kész.

Előzmény: Evicke2 (14843)
Evicke2 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14848

Köszönöm a sok információt.

Jobban nem érzem magam tőlük, mert csak megerősítettél az oltásokkal kapcsolatos eddigi negatív benyomásomban és továbbra is biztos vagyok benne, hogy ugyanez vonatkozik a humán oltásokra is. :-(

Azt hiszem, a veszettségoltás időközeit tovább fogom nyújtani, a kombináltat még nem tudom... Jut eszembe: 2 hónapos macskanáthás macska#2 megérkezésekor macska#1 már 2 éves volt, vagyis túl több kombinált oltáson, és mégis elkapta tőle. Hát ennyit akkor ugye az oltásokról - még csak nem is hatásosak, és az ártalmaikról még nem is beszéltünk. De akkor tényleg minek??!

Az viszont biztos, hogy továbbra is törekszem a nyers (vagy főtt) hús és belsőség etetésére, 0 gabona, szója, krumpli meg a többi sz@r nagyon minimálisra szorítása mellett (szárazból is már évek óta csak gabonamenteset esznek). És majd ha magamnak is sikerül organic húst beszerezni, abból a macskák is kapni fognak. :-)

Neked is minden jót, sok macskának nem különben. :-)

Előzmény: Diofa Szelleme (14847)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14847

A veszettség oltása egy érdekes dolog, otthon 1 évig érvényes, itt a UK-ban 3 évig érvényes (tök ugyanaz az oltás, Novibac). Vagyis szerintem jó kérdés, hogy meddig hat akkor? 1 év? 3 év? Örökké? Semeddig?....

 

És ugyan nem engem kérdeztél de én sem oltatok már (és nem nagyon érdekel az állatorvos véleménye, de privátban tudok olyan otthonit ajánlani neked aki szintén nem barátja az oltásoknak és szakmailag nagyon jó orvos).

 

Tapasztalatok: Macskatenyésztő vagyok (hadd merjem mondani, hogy a jobb fajtából, idekinn keresett vagyok és sorban állnak az egészséges állományom miatt).

Mikor eljöttünk otthonról ha nem is éves szinten de oltattunk (én is hittem benne). Valamint ahhoz hogy a UK-ba beléphessenek veszettség ellen is oltatni kellett (azelőtt nem tettem). Az egyik macskám akkor hülyült meg, hálisten nem teljesen, de azóta ilyen idegbeteg rohamokat kap és olyankor nekiesik mindenkinek és mindennek. És innen tudom  hogy az oltás mennyire necces, mármint most mi az hogy 1 év vagy 3 év vagy akkor mennyi????

 

A következő eset az volt - és ekkor kezdtem komolyabban kutatni a témát - mikor egy vevőm macskája 3 évesen, az éves leukémia-kombinált ismétlőtől meghalt, szinte azonnal, egy hét leforgása alatt. És egyre több esetbe futottam, plusz beszéltem pár szakértővel is. Ezzel együtt 2014 nyaráig a kismacskákat még oltattam mielőtt odaadtam a vevőknek. Cat-flu combináltat kaptak (egyszerit és aztán semmit és ezt javasoltam a vevőnek is, hogy ne ismételtesse, ha véd akkor egy adag is véd, ha nem akkor felesleges kockázat).

 

2004 nyarán a macskanátha kombinálttól 5 nagyjából azonos korú kismacskám betegedett meg. 7-en voltak, 4 kapott oltást, 3 nem (kifogytak éppen). Aki megkapták azok azonnal (egy órával rá) iszonyú fájdalmakat éltek át (azóta se értjük, sose láttuk ilyet), volt aki félrecsapta a fülét és nem tudta nyitvatartani az egyik szemét és mind hangosan sirt. Visszavittük őket a dokihoz aki mosta kezeit és nem csinált semmit. Pár óra múlva jobban lettek. Majd kb. 2  nap múlva elkezdett folyni a nyáluk mint atom, egy kb egy napon belül 7-ből a 5-nek (azonos helyiség, azonos vizestál), ebből 3 vakcinázott volt és kettőt meg megfertőztek. Gugli, telefon, magyar állatorvos és megtudtuk az elképzelhetetlent, hogy corona virus fertőzés (addigra már sejtettük a guglinak hála). A kinti klinika ismét mosta kezeit, semmit se tudtak se mondani se segíteni. Irtak egy jelentést a vakcinagyártónak aki azóta se felelt... és ennyi.

A  kismacskák nem voltak hajlandóak enni mert a szájukban (iny, nyelv, torok) vérvörös foltok, duzzanatok voltak. Kényszer etettük őket (csirkemell pépesítve, orijen lacolban áztatva, pépesítve). Mind felgyógyult. Rajtuk kivül senki se kapta el, sem az emeleten levő 7 hetes alom és 5 hetes alom, sem egyik felnőtt vagy süldő cicám. És hadd mondjam el, 30 éve vannak macskáim, macskanáthát eddig közelről akkor láttam ha egy leromlott gazdátlan cica betévedt a kertbe de mi sose voltunk érintettek, csakis az oltás után.

 

Ekkor hagytam abba teljesen az oltatást (és mindenkit le is beszélek róla), a tapasztalataim: addig is egészséges állományom volt, de most  kicsattannak, soha senkinek nincsen semmi baja, balesetek vannak emiatt látunk néha dokit, de senki nem beteg. Tavaly két macskámnál csináltak vérképet, mindkettőre azt mondták, hogy tankönyvbe illően egészséges állatok. De az is igaz, hogy színhúson, csonton, belsőségen élnek organic forrásból és a háttérkaja az Orijen már évek óta. (napi két főétkezés mindig hús).

 

Tudom, hogy drága, de aki megteheti próbálja meg, már pár falat igazi,  minőségi _nyers_ hús is sokat számit.

 

A másik amibe az oltások kapcsán botlottam: macskánatha oltása, a vakcinához a virust vesesejtben tenyésztik, emiatt a vakcina is mindig tartalmaz valamennyi idegen vesesejtet, amire a macska reagál. Egy időben - állatorvos irja - a vesebetegség szinte járvány volt,  és emiatt volt, a macska immunrendszere megbolondul és támadást indít a saját vesesejtjei ellen is. Emiatt nagyon sok a vesebeteg macska valamint a száraz-nem-tud-rá-eleget-inni etetési szokások miatt.

 

Remélem segít, minden jót.

 

Előzmény: Evicke2 (14834)
manya1 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14846

Őket se mindig lehet kiszámítani, a mienk, mikor rányomtuk a nyaka bőrére a (nem is hideg) pár cseppnyi Fypryst, úgy ordított, mintha élve boncolnánk.

De én is megsértődnék, ha úgy mérnének lázat a macskám fenekében, hogy sikít tőle.

Vagy hideg volt a lázmérő? A hideg dolgoktól visítanak.

Előzmény: Evicke2 (14845)
Evicke2 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14845

Értem, hát valszleg megvolt a 1,-5-2 cm.

És akkor legalább valami síkosító jó lett volna... - érik az újabb mínuszpont a rendelőnek. Persze még az is lehet, hogy nagyon be volt feszülve a macska... Most már jobban figyelni fogok, kezd nem tetszeni az eljárásmód meg a stílus sem. (Kissé túlreagálta a bepisiléses dolgot is.)

 

Előzmény: Antisystem (14844)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14844

Nem tudom, én valóban beteg maccsnak eddig simán mértem, paraffinolajat, étolajat vagy tetrán kenőcsöt használva sikosítónak... ami épp volt... a rendelőben szappant szoktak rátenni mifelénk...

Gondolom, digitális mérővel mérted, ha a fémes része benn van a végbélben a záróizmon túl - kb 1,5 - 2 cm - az jó... egy-két tizedet esetleg csalni fog, de annak nincs is túl nagy jelentősége, azért nem századfokra pontosak ezek a cc. ezer forintos patikai lázmérők...

 

ÜdV

Előzmény: Evicke2 (14843)
Evicke2 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 14843

Az aktuális esetünk kapcsán gondolkoztam - és már megint kérdéseim lettek...

 

 

Mennyire törvényszerű, hogy a macska erősen nyivákol egy lázméréstől? Csak kellemetlen vagy fájhat is neki? Ez utóbbi mitől lehet? Egyéni érzékenység vagy szakszerűtlen beavatkozás?
A mi esetünkben sírt a macska... igaz, ő elég ideges típus + biztos rossz lehetett neki az is, hogy pisilnie kellett és előtte a vizsgálóasztalra el is kellett intéznie, mivel nyilván már nem tudta tartani... De nem hiszem, hogy csak hisztizett, mikor utána mérték a lázát.
Amikor tanácsoltad, Antisystem, hogy mérjem meg a lázát, mondtam is magamban, hogy itt rögtön lapozhatunk, mert úgyse fog összejönni, látván a rendelői tapasztalatokat. + olvastam a neten, hogy ilyenkor folyton kicsavarják magukat, meg tekerjem törölközőbe a macskát. Hát az ilyen közelharcok nálam nem mennek, egyedül kevés vagyok hozzá. De azért adtam neki esélyt, bekentem vazelinnel, ahogy olvastam (doki nem kente be semmivel) és 1 centire bedugva szépen megmérte. Macska nyugodtan volt, bár ugye az itthoni körülmények között, nyugiban és a láztól le is lassulva. Csak kicsit izgett-mozgott, de csak amikor jobban be akartam tolni.

Vagy lehet, jobban be kell dugni, és azt már tényleg utálják? Milyen mélyen mérve kapunk korrekt eredményt?

Kilencujjú Logan Creative Commons License 2015.04.14 0 0 14842

Szép cica! :)

Előzmény: Evicke2 (14841)
Evicke2 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 14841

Nyirokcsomók vissza, kajálás rendben, úgyhogy ezt pipálhatjuk. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!