Keresés

Részletes keresés

bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 41
Szóval Ő az! Őméltósága Borostyán!
Előzmény: bükkaljai (40)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 40
Xil ! Akkor egyetértünk, most már értem mire gondolsz.Sajnos akadnak doberman jellegűek is.
Ezeknek a szőrük is teljesen más, nagyon rövid és aljszőrzet nélküli.A kopónak pedig kemény tapintású ,hosszabb fedőszőrei vannak alatta pedig aljszörzet.Alkatra is másabb egy dobis kutya, húzottabb has, a mellkas keresztmetszete is inkább oválisabb.Úgy látom csak egy képet sikerült felraknom pedig többet akartam.Most megpróbálom felrakni az egyik szuka kopómat, Ő Borostyán a Basa mamája, az Anyakirálynő egy rém intelligens kutya.Imádom!!!Mint mindegyiket...


Előzmény: bükkaljai (34)
MA850 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 39
Bella Várpalotáról tavaly került Pestre. Előző gazdija Luca adta ajándékba, mert kicsi udvara volt és kevés ideje... Egyébként megvannak az adatai, de így fejből nem tudom... :( Az előző kutyánk egy magyarvizsla volt, de szegénynek labilisak voltak az idegei, majd egy kevésbé szép napon teljesen eltűnt. Ekkor kezdtünk keresni egy igazi "strapabíró" magyar fajtát. :) Így került hozzánk ez a "kopó-fajzat". :)

Air...

Előzmény: bükkaljai (38)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 38
Ezaz! Gyerünk kopósok kapcsolódjatok be !
Meg lehetne tudni Belláról kicsit többet, honnan való, TKV-i neve stb...igazán helyes kopólány
Előzmény: MA850 (37)
MA850 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 37
Sziasztok!

Íme Bella, aki tavaly költözött Budapestre, de mint a képen is látható néha méltó környezetben töltheti napjait! :)

http://www.nexus.hu/akv/kepek_elemei/image044.jpg

Üdv.: Air...

Xil Creative Commons License 2003.04.30 0 0 36
Ismerem a rövid lábú erdélyi kopót, nem erre gondoltam. Az én kutyám is viszonylag magas volt, szuka létére, de szép, arányos is.
Inkább a kicsit dobermannos felépítésre gondoltam.
Nagyon szép a kutyád, és jó alkatú. A szép egyenes, feszes hátvonal, amit gyakran hiányolok, de itt meg van. És az a bölcs, méltóságteljes tekintet.. Most kicsit írigyellek.
Előzmény: bükkaljai (35)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 35
No, akkor még egyszer nekifutok.Bocsánat a bénázásért, remélem nem cseszem el megint.

Előzmény: bükkaljai (34)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 34
Íme a képek. Az álló képeken Basa kutyám látható (a klubkiállításon készült, ahol Fajtagyőztes lett), az ülő kopó pedig a mamája Borostyán.
< i m g s r c = " http://www.extra.hu/Transylvanian/Basa1.jpg " >
< i m g s r c = " http://www.extra.hu/Transylvanian/Boró.jpg " >
< i m g s r c = " http://www.extra.hu/Transylvanian/Basa Klgy.álló.jpg " >

Előzmény: bükkaljai (33)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.30 0 0 33
Mit értesz azon, hogy "nagyon hosszú" lábú?
A hosszúlábú erdélyi kopó (mert van rövidlábú változata is)55-65 cm marmagasságú.Az én két kanom 63 cm marmagas a szukák 58-59 cm.Én inkább azt veszem észre, hogy sok a nagy, darabos, durva, burkolt fejű és nehézkes mozgású kopó.Egy ilyen kopó nem bír egy több napos vadászatot, de még egy egy napos kirándulást sem.
A hosszúlábú erdélyi kopóval nagyvadra vadásznak és a nagyvadat hajtania és állítania kell, ehhez kellenek a hosszú lábak.De leginkább atlétikus felépítés, erős csontozat, rugalmas, tértölelő mozgás kell.Olyan gyönyörű mikor ügetés közben szinte úsznak a levegőben, olyan elegánsak és nemesek.Megpróbálok felrakni ide egy képet, nem biztos, hogy sikerül.
Előzmény: Xil (32)
Xil Creative Commons License 2003.04.29 0 0 32
Igazad lehet, én is így látom. Egy ideje járok kiállításokra, nézegetem őket és keresem az "igazit", vagyis ahonnan jó lenne kölyköt szerezni. Az igazán típusus, jó küllemű kutyák száma nem nőtt, a "mi időnk" óta, de azért van 1-2, nem mindennapi eb , hál' Istennek.
Ami nekem is feltűnt, hogy nagyon hosszú lábú, vékony ebek kerültek elő.
Továbbra is várom a képet a kutyáidról, tényleg szívesen megnézném!
És tényleg nőtt az alomszám? Mert csak elvétve találkozni pl. a kutya újságban is kopós hirdetéssel.
Előzmény: bükkaljai (31)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.29 0 0 31
Mármint inkább legyen kisebb az állomány (ezt a szót ez előbb kihagytam)de az jó minőségű legyen.
Előzmény: bükkaljai (30)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.29 0 0 30
Nem az a legnagyobb probléma az erdélyi kopóval, hogy kevés van belőlük, mert a született almok száma Magyarországon az utóbbi időben növekedett, hanem az hogy a meglévő állomány nagyon rossz minőségű és teljesen heterogén. Csak szét kell nézni egy CACIB-on ahol általában 15-30 kopót szoktak benevezni.Rengeteg eltérő fejtípusú és felépítésű kutya van.Arról ne is beszéljünk, hogy némelyik teljesen fajtaidegen vonásokat hordoz.
Ez sokkal nagyobb probléma a fajta szempontjából mint, hogy nem születik olyan sok mint egy divatosabb fajtából (Pl.:golden retriever,westi)
Inkább legyen kisebb de az jó minőségű legyen.
Nemsokára elkészül az új weboldalam és oda felteszek pár képet a kopóimról.
Előzmény: eriks (29)
eriks Creative Commons License 2003.04.28 0 0 29
Én minden 'nem macska méretben' kapható kutyát imádok. De pont erdélyi kopót azért fogok majd tartani, mert egyszer láttam az m1-en egy műsort róla, és ott döbbentem rá, milyen kevés van belőlük, holott egy nagyon okos, ráadásul magyar fajtáról van szó. Nem kéne hagyni, hogy végképp eltűnjön, leírni is szörnyű.
Xil Creative Commons License 2003.04.27 0 0 28
Hát igen, sajnos így van, különleges alkalomnak számít, ha látok egy-egy erdélyi kopót sétáltató gazdit az utcán. Pedig szerintem nincs hozzá fogható kutyafajta, gyönyörű, okos, kedves és odaadó és ha kell a házadat is megőrzi. Remélem azért nem nem fogyunk ki belőlük lassan teljesen.
Előzmény: trójai nőfaló (27)
trójai nőfaló Creative Commons License 2003.04.25 0 0 27
Gyerekkoromtól kezdve én is nagyon szerettem-tiszteltem ezt a fajtát, bár személyes kapcsolatom nem volt vele.
A szomorú az, hogy alig látni belőle az utcán. Bezzeg minden 2. házból különböző harci (kinézetű) ebek vicsorognak kifele, amikből 20 éve még 1 darabot nem lehetett látni.
Xil Creative Commons License 2003.04.25 0 0 26
Nagyon büszke voltam a barátságára, mellette váltam felnőtté, gyönyörű, őnérzetes, okos és kedves kutya volt. Az a fajta, aki csak egy embernek fogad szót, bár az egész családhoz kedves. Utána nem mertem másik kopót, de azt hiszem ez elhibázott döntés volt. Azóta is könny szökik a szemembe, ha látok egy erdélyi kopót egyetlen más fajtához sem hasonlítható büszke, okos tekintettel. Na ez kicsit érzelgős lett, de igaz. Jövőre tervezem, hogy talán beszerzek egy kölyköt..
Előzmény: Xil (25)
Xil Creative Commons License 2003.04.25 0 0 25
Megpróbálom közkinccsé tenni Zana képét.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: bükkaljai (23)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.25 0 0 24
Hello Leda !

Norvég kopód van? Írnál róla kicsit bővebben, esetleg képet is küldhetnél.Kiváncsian várom.
Üdv!

Előzmény: leda_ (15)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.25 0 0 23
Szia Xil !

Az én első kopóm Bükki Lármás is Transylvániai szülőktől volt, ismertem egy két Transylvániai kennelből származó kopót.Igazán szerencsés vagy, hogy 14 évig élt melletted. Olyan kiváncsi vagyok rá, küldenél róla nekem képet? Cserébe én is küldök Neked az enyéimről.

Előzmény: Xil (22)
Xil Creative Commons License 2003.04.25 0 0 22
Kedves Bükkaljai!
Én is erdélyi kopó rajongó vagyok, nekem ez a fajta az IGAZI KUTYA. 14 évig volt mellettem igaz barátként Transsylvániai Zabolás, vagyis ZANA.
Szívesen megnézném a kutyáidat, de hol elérhető az a kép?
Előzmény: bükkaljai (21)
bükkaljai Creative Commons License 2003.04.24 0 0 21
Sziasztok!

Csak most akadtam rá erre a fórumra, 15 éve vannak kopóim, jelenleg 2 kan és 2 szuka.
A lenti képeken az egyik általam tenyésztett kopó látható (nyakörv nélküli portré), Ő Bükkaljai Vadűző Blanka HJCH, aki az április 19-i szilvásváradi CACIB fajtagyőztese lett.A mellette látható prtré (nyakörves) az Ő apukája kb. 7 hónaposan és Brucla Oposnak hívják, az álló képen is Ő van fiatalon.A háromszínű szuka portréja (fehér jegyes) Ő Corvus Ara de sajnos Ő már csak múltidő. Ara a Blanka anyai nagy-nagynénje.Az összes fent említett kopót személyesen ismerem és mindegyikről elmondhatom, hogy fajtájának kiemelkedő példányik ők.Ők mind igazi ERDÉLYI ősökkel rendelkeznek.

pitya Creative Commons License 2003.04.11 0 0 20
Sziasztok újra!

Mivel megkaptam a helyes telefonszámot, így az előző hozzászólásom tárgytalanná vált.
Köszönöm Szilviának!:)

Előzmény: pitya (19)
pitya Creative Commons License 2003.04.10 0 0 19
Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok erdélyi kopó tulajdonos, de egy -feltételezem- tévedés során az én telefonszámom került be egy újságba (asszem talán Kutya magazin) az erdélyi kopókról szóló cikk végére, amin lehet érdeklődni. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen számra irányíthatnám az érdeklődőket? Van esetleg valakinek bővebb infója az újságról, illetve a részletekről? Válaszokat csak mail-ben kérnék a pitya@mailbox.hu címre, mert egyébként nem látogatom a fórumnak ezen topic-ját...
Köszi!
pitya

vikci Creative Commons License 2003.03.17 0 0 18
Sziasztok!

Nekünk most magyar vizslánk van (számszerint 11). 10 kölyök, 1 anyuka. A kölyköket április elején mind elviszik, az anyakutyut pedig a tesóm-elköltöznek :(
És nem akarok(unk) kutya nélkül maradni!!
Apukám él-hal az erdélyi kopókért, gondoltam György napra meglepném vele.
Nem tud vki kislány törzskönyv nélküli erdélyi kopót, áprilisi-májusi elvitellel?

bagifruzsi Creative Commons License 2003.01.18 0 0 17
GAZDIRA TALÁLTAK! :-)))
7 hetes kopó keverék szuka (Ócsa)
2 éves, kopó keverék kan (Ócsa)

bagifruzsi Creative Commons License 2003.01.16 0 0 16
Az alábbi menhelyeken gazdit keresnek az alábbi kutyák:
Bővebb információ a megadott elérhetőségeken vagy a www.zoldmagazin.com (itt képek is vannak a kutyákról) címen.
----------------------------------

Minden kutyus be van oltva veszettség ellen. A kutyák jelenleg az ócsai Szent Ferenc Állatotthonban laknak; örökbefogadásukról Nagy Henriettnél érdeklődhetsz a 06/20/562-89-88-as, és Nagy Ritánál a 06/20/340-4274-es telefonszámon.

2 éves, kopó keverék kan
---------------------------------------
Az alábbi kutyusok a Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Szolnok, Mester utcai állatotthonában laknak. (Az állatotthon a Zagyva-hídon átérve, Besenyszög irányában, a magyar laktanya területén található.)
A kutyákért jelentkezni a telepvezetőnél, László Istvánnál lehet a 06-30/31-80-430-as telefonszámon.
Az állatotthon látogatókat keddtől péntekig 15-19-ig fogad. Egyéb időpontokban telefonos egyeztetés szükséges.

Manyi: 2éves, kopó-agár keverék, közepes méretű szuka. Nagy aktivitású, élink kutya. Agilityre is alkalmas lenne.
Reni: Manyi lánya. 10 hónapos, közepes méretű keverék szuka. Kissé félénk természetű.
Jane: Reni testvére. 10 hónapos, nagy-közép méretű keverék szuka. Igen félénk természetű, sok türelmet igényel. A gyerekeket és nőket kedveli, de a férfiaktól fél. Októberben gazdira talált, de visszahozták, mert a szárnyasokat kiirtotta a kertben, ezért háziállatok mellé nem ajánljuk!
---------------------------------------
Gazdira vár a váci Zöld Menedék Állatvédő Alapítvány több, mint 200 kutyája.
Levélcím: 2001 Vác Pf:233
Menhely:Vác, Külső-Rádi út
Telefon: 27-313-284 vagy 06-20-424-53-67

3 hónapos kopó keverék szuka
1 éves kopó keverék kan; az embereket szereti, de más kutyákkal nem jön ki jól
---------------------------------
Gazdira várnak a Szentendrei Árvácska Állatvédő Egyesület kutyusai. A kutyusokról bővebb információt Horn Edéné, Vilma nénitől kaphatsz a 06-30-291-81-77-es telefonszámon.

Léna: ivartalanítás előtt álló erdélyi kopó keverék szuka
Rex: fajtatiszta 1 éves kopó kan
---------------------------------------
Gazdira váró kutyák a Csellengő Kisállatmenhely Alapítványnál
A kutyusokért jelentkezni Pongó Györgynénél lehet a 06-20-421-12-29-es telefonszámon.
A menhely címe: 2120 Dunakeszi, Pestrejáró ú. 124/ 2.

Párduc: 1 éves erdélyi kopó keverék kan. Nagyon félénk, szeretetéhes, ragaszkodó eb; a kocsik között találtak rá, miközben testvérei az úttesten kuporogtak. Könnyen kezelhető bőrbetegsége van.
---------------------------------
Gazdira várnak a budaörsi sintértelepből lett állatotthon lakói. A kutyusokért jelentkezni Vida Istvánnál vagy Asztalos Sámuelnél lehet a 06-20-464-27-77-es telefonszámon.

közepes termetű, 2-3 év körüli, kopó-keverék kan
közepes termetű, 3 év körüli, kopó-keverék kan
fiatal, kopó jellegű kan, nagyon-nagyon barátságos

leda_ Creative Commons License 2002.08.22 0 0 15
Sziasztok!

Igaz nekem is kopóm van, nem erdélyi hanem norvég, de imádnivaló középkorú uraság.

Ösztöl ismét sürüsödnek a programjaim, mit gondoltok, hogyan lehet megoldani, hogy a kutyám ne legyen egyedül oly sokat. Sajnos a közelben senki sincs, aki legalább egyszer át tudna menni hozzá és kivinni sétáltatni. Semmi jó megoldás nem jut eszembe, Nektek?

KOPÓ Creative Commons License 2002.08.05 0 0 14
Most tervezem a közeljövőben, hogy újra készítek róla digitális képeket.
Pénteken lesz egy éves, és atóta - persze - sokat nőtt és komolyodott.
Majd jelzem, ha ezek is megtekinthetők lesznek ugyanott.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.08.02 0 0 13
:-)))))))))
Előzmény: KOPÓ (11)
iolah Creative Commons License 2002.08.02 0 0 12
Szép...
Ha lessz házam akkor én is tartok egyet..
Kicsit még esetlen ezeken a képeken :-)
Várjuk a folytatást...
Előzmény: KOPÓ (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!