Keresés

Részletes keresés

Crazyworld Creative Commons License 2009.02.21 0 0 37368

Jajj de édesek! ^.^

Ez az első kép nagyon jó. Szépek együtt!

 

Málna!!! :DD Hogy integet.

Előzmény: Cateye_ (37366)
Crazyworld Creative Commons License 2009.02.21 0 0 37367

Én is beállok a sorba Ricanta mellé. :)

http://hordeofkingrat.atw.hu

 

Monjuk most éppen nincs nagy kínálat, de már lassan vihetők a fókasziámik, valamint a héten megszülettek az "orosz kékek", mint lentebb írtam. Ebben az alomban várható fekete és orszkék. Ezen felül tegnap párzott be két lányom, ott várhatóak feketék és ezüstök, recesszív blazed, berkshire és csuklyás mintákkal.

Egyszerűbb, ha figyelemmel kíséred a honlapot. :)

Előzmény: Asy999 (37360)
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37366

Kicsit régebbi csoportkép, balról jobbra: Málna, Lina, Falatka. :)

 

Egyik kedvenc képem Falatkáról, amíg tudott, gyakran felment a polcon lévő plexi szállítóba, fészket épített magának és ott pihent. :)

 

Pillanatkép Málnáról. :)

 

Nagyon ritka egy helyben ülős kép Lináról. :)
Előzmény: Crazyworld (37357)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37365
Igen-igen, Lina épp ilyen. ;) Jól megdögönyözi az ember, világgá fut csipog mint a kisveréb, de három métert nem szalad el, rohan vissza máris, nehogy kimaradjon valamiből... ;)
Előzmény: Ricanta (37359)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37364
ismerős aki ingázik Bp-Miskolc távon ;) ez is nagy divat ááám :) eljön: rokon, ismerős, haver érte, és "leszállítja" és királysáááág :)
Előzmény: Asy999 (37363)
Asy999 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37363
amúgy a honlapodon az eladó lányoknál a jobb felső sarokban lévő sziámija álmaim patkánya:D de sajnos túl messze vagy...:(
Előzmény: Ricanta (37361)
Asy999 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37362

háát...nyígtam folyamatosan:D:D azóta volt csíkos mókusom, őt nagyon szerették, de sajnos meghalt...most deguim vannak, őket kevésbé szeretik:D Viszont ők 1-2hét múlva egy barátnőmhöz kerülnek végleg, és mondtam anyának, hogy nem mind1, hogy degu vagy patkány? úgyse látod:D meg folyamatosan képeket meg videókat mutogatok neki:D Igaz, még nem mondott rá konkrétan igent, de ismerem, innen már belemegy, max a száját fogja húzogatni:D

  Akkor marad az állatkereskedés:S csak félek a beltenyészettől...nincs vmi jele pici korban, ha a pati apja meg anyja rokonok voltak? Vagy ez csak később derül ki?

Előzmény: Ricanta (37361)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37361
Sajna miskolcon nem tudok, de Bp.-en ajánlom magamat :D
Hogy sikerült rábeszélni anyudat?
Előzmény: Asy999 (37360)
Asy999 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37360

Sziasztok!

 

 Már 5éve szeretnék patkányt, és úgy tűnik, most sikerült anyut megdumálnom:D Viszont Miskolc és környékén nem találtam egy tenyésztőt se...Ti nem tudtok véletlenül? Állatkereskedésből nem nagyon szeretnék, rossz tapasztalataim vannak...

 Köszi előre is!:)

Ricanta Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37359
ismerős ez a Lina-s téma, csipog-csipog, lelép, és mint a bolond teper vissza, hogy még-még, de mégse, most ne, most haggyál, aztán vissza, vissza de még-még kínozz :D - a patik akkora arcok és egyéniségek, hogy hihetetlen :D
Előzmény: Zeus SH (37356)
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37358
Gratulálok! :) Biztos szép babák lesznek, mondjuk a kék nekem a preferencia sorrend vége felé van, sokkal inkább tetszik pl. a vadas, a csuki (szinte minden színben), a fekete, a vörös, a husky (esetleg banded mint Kyra), ... De ha eljutunk odáig, biztosan találunk Nálad két megfelelő pici lányt. :) Fotót igyekszem majd este küldeni/feltenni, munkahelyről nem tudok, most szigorítottak a cégnél, letiltották az USB eszközök használatát. :(
Előzmény: Crazyworld (37357)
Crazyworld Creative Commons License 2009.02.19 0 0 37357

Jól van! :) Nagyon örülök a bizalmatoknak és a hűségeteknek! :D Azért ha már élőbennem láthatom őket, néha pár fotóval eláraszthatnátok engem. :) Jöhet mailben is!

 

 

Egyébként ha már itt tartunk, ma születtek picikék. :) Aurora első alma, Gizmo a papa. Remélhetőleg lesznek cuki orosz kék kicsik. :) Ezt nem azért mondom, hogy vinnetek kell, csak úgy mellesleg beharangoztam! :D

Előzmény: Cateye_ (37351)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37356
Köszönjük szépen! ;)
Falatka mondjuk már nagyon öreg, ő jobban szeret már a pulóverujjamban pihenni, Málna ijedős, bizalmatlan és könnyen megbántódik, na de Lina... ;))
Igazi kis gyűrhető jószág, pofátlan módon barátságos, ha nagyon összegyűröm, csipog, szabadulna, és úgy rúg, mint ahogy egymást rugdalják, ha "konfliktus" van... ;))
Ha meg nagy nehezen sikerül neki elszökni, fél percen belül megint jön vissza, egyáltalán nem veszi a lelkére a piszkálásom. ;)
Előzmény: Ricanta (37354)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37355

Drótozd vagy varrd össze :) ha jó nagy dobozod van akkor jóóól be lehet rendezni mindenfélével. Mi a patiknak fából csináltunk játszóteret,  asztalon van nagyon élvezik, és nem akarnak lelépni.  Vagyis lehet szerezned kellene egy kis asztalt, vagy meneszteni a számítógépet, és építeni egy pati játszóteret :D  mondjuk sok kis dobozból is tök jókat lehet alkotni :)

 

A mienké ilyen:

 

 

Előzmény: habris (37352)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37354
Nagyon szépek a lányok, olyan kis gyömöszölhető méretűek :)
Előzmény: Zeus SH (37348)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37353
Szia!

Hát, nem is tudom... Inkább abban gondolkodj, hogy "patkánybiztossá" tedd a szobád, és engedd őket ott futkosni. Ha belegondolsz, az egész napos ketrecben ücsörgés után egy doboz nem túl nagy perspektíva. Ezzel az erővel a ketrecüket is felszerelheted játszós dolgokkal, szeretni fogják azt is.

De ha kiengeded őket "szabadon", már csak egy-két kartondoboz kell, hogy megbújhassanak, papírtörlő (vagy papírzsepi) amit "ellopkodhatnak" maguk alá gyűrni, sokkal nagyobb lesz az örömük.

Nem kell izgulni, nem jellemző, hogy szétrágnák a dolgokat. Nálunk mondjuk notorikusan kikezdik a falat, valamiért a mész (meszelt falunk van) szimpatikusabb nekik mint a szépia meg a nyalósó, fene sem érti. Jól tartott állatnak nincs ingere fát, műanyagot, ilyen hülyeségeket rágni, jobban szeretik a kaját. Persze odafigyelni nem árt, hisz folyamatosan nő a foguk, előfordul hogy csak a "móka" kedvéért megkezdenek valamit, de ha odafigyelsz, nem lesz gond.
Előzmény: habris (37352)
habris Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37352
Sziasztok!
Azt olvastam az interneten, a patikat ki kell(ene) néha venni, a szobában sétáltatni. Kivenni ki szoktam venni, de a vállamra vagy az ágyra. De gondoltam, hogy meglepem őket egy "játszótérrel". Ez egy kartondobozban lenne berendezve mindenféle mászókával-bújókával, de rájöttem, hogy a folyékony/stift ragasztó mérgező, így nem tudnám ősszeszerelni. Van olyan ragasztó, ami nem ártalmas, ha megennék, vagy az egés olyan ötlet, ami nem megvalósítható? Előre is köszönöm a válaszokat.
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.18 0 0 37351
Köszönjük. :) Élőben megnézni őket... Ez nem egyszerű. Ezeken a vasárnapi bp-i talikon sajnos nem voltuk még, a vasárnap nálunk a családé, vagy Anyuéknál vagyunk, vagy Pároméknál, meg Falatkát ilyen idősen és betegen nem szívesen vinném más patik közé. Kéthetente autózunk arra amerre laksz (igaz autópályán), de egyelőre, amíg Falatkám él, nem ígérem, hogy meglátogatunk. Az oka sajnos egyszerű: nem biztos, hogy ellenállnék a kísértésnek, és jelenleg a 3 lány mellé nem szeretnék új picit (hely, idő és energia híján). Idővel persze szeretnénk majd piciket, kettőt, mert Lináék mellé nincs esély senkit beszoktatni, örülök, hogy ők ketten jól megvannak együtt. Ha aktuális lesz, szólni fogok (szín terén rugalmasak vagyunk, de "szokás szerint" sima fülű, sima szőrű lányokat szeretnénk).
Előzmény: Crazyworld (37350)
Crazyworld Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37350

Hát, sajnos őt is utolérte a végzet... :( Soha nem bántam meg, hogy megtartottam! Talán a sors akarta, hogy kiszúrja valaki a szemét, és ezért megtartsam.

 

Lesznek majd ilyen szép borostyán babákok, van most sok lányom, és tervezek is legalább egy ilyen színű almot. Most volt topáz, aztt úgy elkapkodták, hogy csak na! Még most is érkeznek rájuk foglalások! :D Úgyhogy muszáj leszek összetenni mégegy topáz párt. :)

 

A lányok pedig nagyopn szépek lettek, jól megnőttek. Szívesen megnézném őket élőben is. :)

Előzmény: Cateye_ (37349)
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37349
Részvétem. :(( Meggy is gyönyörű volt, szép lánya Lángosnak, és igazán még mindig nem tettem le róla, hogy szeretnék egyszer vörös színű patit is. És eszembe jut, hogy Málnát másmilyennek vártuk, de örülök, hogy elhoztuk, azóta nagy szerelmem a vadas szín is. :)
Előzmény: Crazyworld (37345)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37348

Falatka, Málna, LinaMai fotó a lányokról. Felül Málna, balról Lina, jobb oldalon pedig az ágytámlánál Falatka. ;)

Előzmény: Zeus SH (37344)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37347
Az egy szeméről meg eszembe jutott, milyen gonoszok is az emberek...;( Pedig Meggyecske olyan nagyon szép volt, mint az álom.
Majd mikor legközelebb hozunk Tőled valakit, lehet, hasonló lánykát keresünk majd. Pláne, ha olyan szép bordó szeme lesz, mint Kyráé szeme volt, valami gyönyörű...
Előzmény: Crazyworld (37345)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37346
Arany Meggyecske... ;(
Nagyon nagyon sajnáljuk, és részvétünk. ;((
Előzmény: Crazyworld (37345)
Crazyworld Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37345
Apropó, most ohgy emlegeted...akartam is hívni Cateye-t, csak valahogy elmaradt: egy hete meghalt Meggy. :( Már nagyon öreg volt a lelkem, tiszta gebe volt, és az ép szemére is megvakult a végére. De mostmár nem fáj neki semmi... :(
Előzmény: Zeus SH (37344)
Zeus SH Creative Commons License 2009.02.17 0 0 37344
Falatka mellett két "pici" van: Málna (Meggy babája) és Lina, aki "felnőttként" (Ez a kis hülye felnőtt? ;)) lett elhozva kereskedésből.

Kicsit később keresek róluk (valami frissebb) képet, ha Cateye meg nem előz. ;)
Előzmény: Crazyworld (37343)
Crazyworld Creative Commons License 2009.02.16 0 0 37343
Tündérkém! :( Jobbulást Nektek mostmár mihamarabb! Jó lenne, ha nem jönne ki több tályog már. Majd alkalmasint mutatsz fotót a lányokról? Kik vannak most?
Előzmény: Cateye_ (37340)
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.16 0 0 37342

Köszönjük. :) Jó lenne, de sajnos ennyire nem egyszerű a helyzet, Falatka bal oldalán is van egy hosszanti csomó, amit viszont úgy gondolom, nem fogunk műttetni, ilyen idősen nagyon rizikós, és annak örülök, hogy a mostaniból ilyen szépen gyógyul. Azért is írtam, hogy most örülök, hogy rendes étvágya van és nem fogy látványosan. De mindent megteszünk, hogy jó legyen neki amíg itt van velünk.

Sajnos nincs szerencsénk, eddig mindegyik lánynak lett valami komolyabb baja idősebb korára (kiújuló tályog, emlődaganat, áttételes nyirokcsomó daganat, agyérgörcs és emiatt bénulás deréktól lefelé). :(

Előzmény: Ricanta (37341)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.16 0 0 37341
Na ennek örülök, remélem mostmár mindenféle tályog és daganat elkerül titeket :) az nagyon jó ha van és eszik is :) akkor az tuti gyógyulás jele az életkedv visszatérte :)
Előzmény: Cateye_ (37340)
Cateye_ Creative Commons License 2009.02.16 0 0 37340

Szia Ricanta!

 

Köszönöm az érdeklődést, Falatka tályogja gyógyul. :) Még nem múlt el teljesen, a tok egy része még a sebben van, ahogy szárad és meg tudom fogni, úgy vágom ki neki (óvatosan, nehogy az ép húsba is belevágjak), hogy az alatta lévő nyálkásabb rész is levegőre kerüljön. Továbbra is napi Betadine+Tetra Delta kezelés teljes gyógyulásig, szegénykém már egészen rezignáltan tűri. Ettől eltekintve Falatka aktív, jó az étvágya (úgy látom, mintha most lassulna a daganat miatti fogyás üteme is), jön-megy kint a kicsikkel, ugrik, mászik amennyire tud. :)

Előzmény: Ricanta (37339)
Ricanta Creative Commons License 2009.02.13 0 0 37339
Cateye - hogy van a tályogja, elmúlt már?
Előzmény: Cateye_ (37320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!