Keresés

Részletes keresés

Krinya20 Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 57041

Jó nevelt, kontrollálható kutyáról álmodsz?
Ehelyett van egy igazi rendbontó barátod, akivel nem tudsz mit kezdeni?
Nincs lehetőséged, fix időpontokra, kutyaiskolába járni?
Jártatok suliba, de nem váltotta be a hozzáfüzött reményeket, úgy érzed nincs változás, vagy ha van nem pozitiv? 
Néha elmennél ide-oda, de nincs ki lemozgassa a kutyád?
Keress bátran!
Amibe segíteni tudok:
kutya-gazda kapcsolat kialakítása (pl behívás)
alapengedelmességi gyakorlatok elsajátítása

szocializáció
viselkedési problémák korrigálása
sétáltatás (amibe szellemi+fizikai lefárasztás is beletartozik)
http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1 vagy krinya20@gmail.hu

zsirpari Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57040

Ami a nagy nyugalmat illeti: Az én labim iszonyatosan hiperaktív. :) De a többi fajtajelleget illetően minden rendben, kivéve azt, hogy a környező "falusi" kutyák hatására full házőrzőre edzette magát.

Előzmény: exhighand (57013)
zsirpari Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57039

Én hagynám "élni". Mindenképpen koszos lesz, a homoktól is. Időnként ki kell kefélni. Ha ezt nem annyira szeretnéd, legyen labi. Az ő szőrükből hamarabb kihullik a kosz.

 

Előzmény: hzsotya (57022)
zsirpari Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57038

Az én Füleském mindjárt 2, de cseppet sem lassult. :(

Előzmény: Forestlabi (57033)
zsirpari Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57037

Mosolyog. :)

Előzmény: Abrash (57035)
Forestlabi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57036

Nagyon cuki! :D Vidám kutyus.

 

Akkor még van pár "nehéz" évünk. :D :D

Előzmény: Abrash (57035)
Abrash Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57035

 

boldog? :)

Abrash Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57034

az enyémek 2 évesen kezdtek kicsit felnőttek lenni :)

most 5 és hat, talán most nyugodtak le. (de a macskák ezt nem veszik be :) )

Előzmény: Forestlabi (57033)
Forestlabi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57033

:D

Tanulnak egymástól, az biztos. Nagyon elfigyelgetem őket, mikor suli végén mindenki szaladhat szabadon.

Érdekesen vélem felfedezni, hogy a mi tutyink a sokféle kutyus közül szintén a labradorokkal foglalkozik.

A többi kutyus nem igazán érdekli.

Sokat olvastam már róla, hogy milyen temperamentumú kutyát válasszunk majd mellé, de még mindig nem

jutottam egyről a kettőre.

A miénk egy igazi energia bomba. Néha a séta is olyan, hogy kb épp hogy nem lobogok a póráz végén, mint egy

zászló, olyan erővel indul meg. :D

Van, aki szintén aktív kutyát ajánl mellé, van aki nyugodtabbat, mondván majd azt a stílust átveszi. Hát nem tudom.

Abból mi igaz, hogy kb 1,5-2 éves korukra lenyugszanak?

Előzmény: Abrash (57032)
Abrash Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57032

Dorka pszeudolabim kb másfél évesen elkezdett unatkozni, és döngette a kerítést. Nagyon.

Szereztem mellé egy másik utcalabit, hogy lekössék egymást. A két kutya közt kb ez a párbeszéd zajlott le:

 

- szia új kutya, itt az a szokás, hogy döngetjük a kerítést.

- szia régi kutya, ezt a szokást szívese megtanulom.

 

Olyan fenékizmuk van az ugrálástól, hogy csuda. :)

Előzmény: Forestlabi (57031)
Forestlabi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 57031

Én nagyon szeretnék mellé egy labi társat örökbe fogadni. Párom szerint még korai lenne mellé egy társ,

mert ő még fiatal, és vele sem bírunk mindig. 

Szerintem minél előbb, annál jobb. De türelmesen várok, remélem beadja a derekát rá mihamarabb. :D

Szomszéd nem igen van, csak nyáron, mert üdülő területen lakunk. Akkor viszont lesz neki pezsgés. :D

Előzmény: Abrash (57030)
Abrash Creative Commons License 2017.04.18 0 1 57030

másik labi remekül lemozgatja egy nagy kertben, főleg ha szomszédot is lehet ugatni :D

Előzmény: Forestlabi (57027)
Abrash Creative Commons License 2017.04.18 0 0 57029

legyen apró vigasz: ismerős Jack Russelnek kivették a szemét kb 8-9 évesen. Most vicces kalóz feje van, de egyáltalán nem zavarja a hiányzó szem. Jobbulást a kutyusnak és marék kutyaszart a "tenyésztő" párnája alá hátralévő életében, de Zorka nem fogja nagyon zavartatnji magát. Esetleg jobban kell rá vigyázni autós környezetbenm ha egy oldalra nem lát.

Előzmény: ropacsek (57026)
merQree Creative Commons License 2017.04.18 0 0 57028

Bármennyire is a szivedhez/szivetekhez nőtt Zorka, én beszélnék a tenyésztővel a jótállásról.

Mert a labikat (is) szűrik szemrendellensésre.

 

Én visszavinném, és a következő alomból elsőként választanék, vagy elállnék a szerződéstől. Ez hosszútávon nektek is, és Zorkának is szenvedés lesz sajnos.

Előzmény: ropacsek (57026)
Forestlabi Creative Commons License 2017.04.18 0 0 57027

Sziasztok!

 

Van valakinek valami jó tippje, hogy mivel lehet nagyon jól lemozgatni a labradort :)?

A séta, apport lassan kevésnek bizonyul.  Vasárnaponként járunk kutyasuliba is, ott 

gyorsan lefárad. Otthon gyakoroljuk/próbáljuk a suliban tanultakat, hogy az agya is dolgozzon. A környékünkön sajnos

nincs olyan kutyás, akinek a kutyájával nyugodtan összeengedhetnénk a miénket. 6 hónapos fiú labink van.

Köszi az ötleteket előre is! :)

 

ropacsek Creative Commons License 2017.04.18 0 0 57026

Mi sajnos első kézből tapasztaljuk, hogy a bejegyzett tenyésztő és a szűrt szülők sem garancia az egészséges kölyökre. Pedig csak ezért vettük egy kisebb vagyonért tenyésztőtől a kutyánkat, a törzskönyv egyáltalán nem volt fontos szempont.

Zorka most lesz 8 hónapos, van egy nagyon ritka de nagyon súlyos szemfejlődési rendellenessége, a bal szemére már szinte teljesen vak, és valószínűleg idővel az egész szemét el kell távolítani. Több zápfoga is hiányzik, azt mondták, az már valószínűleg nem is fog kinőni. "Nőgyógyászati" problémával is többször kezelték már, azt remélhetőleg az ivartalanítás meg fogja szüntetni. És még nagyon fiatal, ki tudja, mi fog még előjönni. (Most elsősorban a jobb szeméért aggódhatunk.)

Ez a pár hónap alatt többet volt szegény orvosoknál, mint más kutya egész életében. A szemét élete végéig (pontosabban amíg megvan a szeme) naponta kell kezelni, havonta kell szemészeti kontrollra vinni. Már eddig is százezres plusz költség volt a kezelése, a jövőben még ennek a sokszorosa lesz.

És emellett lelkileg is nagyon nagy teher egy ilyen beteg kiskutya, én teljesen kikészültem az elmúlt pár hónapban, és a szívem szakad meg minden alkalommal, amikor rámnéz a kis beteg szemével.

 

Ha lesz még valaha másik kutyánk, valószínűleg nem ragaszkodunk a tenyésztőhöz. Most úgy érzem, ugyanolyan lutri, mint egy nem pedigrés kiskutya, csak jóval drágábban. Mivel Zorkánál nagyon valószínű, hogy genetikai eredetű a probléma, mondták, hogy nemcsak őt, hanem az összes testvérét ki kellene vonni a tenyésztésből, mert bármelyik lehet hordozó. De megtiltani nem lehet, a gazdájukra van bízva. Több testvérét is vitték már szemlére, lehet, hogy őket tenyésztésre szánják; és akkor csak reménykedni lehet, hogy ilyen rendellenességek a kiskutyáknál nem fognak előjönni.

 

Előzmény: SnAkE (57021)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.04.17 0 1 57025

én azt mondom/gondolom, hogy - már csak a "kötődés" miatt is - legyen övé az egész kert és "engedd be ! :-) 

 

Nem tudom mennyi idősek és mennyire szeretnének kutyát, illetve mennyire vannak tisztába azzal, hogy mivel jár az " egész", de sanszos, hogy ha veszel , akkor  (egy idő után) lesz egy kutyád  !

Előzmény: hzsotya (57022)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 57024

Ne költs rá semmit.

Ha már valamit akarsz csinálni, akkor egy fedett részt, fa deszkázattal és egy házat, hátha beleköltözik, de ez két esélyes.

A kenel takarítás heti meló lesz, gondoskodjatok valami fertőtlenítőről, amivel havonta körbelocsoljátok, elsősorban a szagok ellen. 

Ne gondold túl :-)

Előzmény: hzsotya (57022)
absztinens Creative Commons License 2017.04.17 0 0 57023

Kár a geotextíliáért! Egy időre viszont izgalmas játék lesz belőle.

Ekkora területen, ráadásul a kert végében (ahol feltételezem kevés az inger) nem annyira izgalmas az élet, hogy ne nézelődjön lefelé is.

Ha meg a füvet kitapossa, akkor a gazt is...bár igaz, hogy az jobban bírja, de legalább öko-zöld :-)

Homokos vidékeken is van dagonya.

Előzmény: hzsotya (57022)
hzsotya Creative Commons License 2017.04.17 0 0 57022

Üdvözlök Mindenkit a topicban!

 

Még új vagyok a fórumon, és jelenleg kutyánk sincs, de két kamaszlányom nagyon szeretne egy golden retrivert. Egyenlőre azt szeretném felmérni, hogy a ház körül hol lenne a legalkalmasabb kialakítani számára megfelelő helyet. Jelenleg egy a ház mögötti rész tűnik a legjobbnak kb. 3*17 m. 

Segítségetek szeretném kérni, hogy milyen aljzat lenne a legmegfelelőbb, mert jelenleg egy keskeny betoncsík fut végig rajta hosszában a többi rész füves, de gondolom a füvet hamar kitaposná, és utána sáros, koszos lenne a bundája, ezért én arra gondoltam, hogy mi lenne ha  homokkal lenne terítve 10-15 cm vastagon, alatta geotextil, hogy ne gyomosodjon. 

SnAkE Creative Commons License 2017.04.16 0 0 57021

Viselkedésben lehet igazad van, az egészség részében nem igen, az tény hogy egy törzskönyves kutyánál jobb eséllyel kerülöd el azt hogy valami örökletes betegsége legyen, amire aztán többet költesz, mintha vettél volna egy megbízható alomból.

Sajnos nálunk volt rá eset, menhelyről hoztuk el az előző kutyusunkat (nem retriever), és a két oldali csípő diszpláziájára 100k fölött költöttünk, plusz a folyamatos rimadyl élete végéig.

 

A mostani kutyánkat (Goldi) szerencsére olyan ismerőstől kaptuk, ahol láttam a szülők törzskönyvét, bár a miénknek nem lett törzskönyve. és lekopogom 3 éves korára súlyos betegségnek nyoma sincs.

Bár allergiája van valamire a kertből, de ezt nem hinném hogy kilehetne szűrni bármivel is.

Előzmény: exhighand (57020)
exhighand Creative Commons License 2017.04.16 0 0 57020

Mint írtam, a személyes hitemet nem akarom másokra erőltetni. Hiszem és vallom, hogy az emberhez való viszonya tekintetében minden ember és minden kutya egyformának születik. Mégsem csak rajtunk áll, mivé formálódik később. A gyermeket is érik az iskolában is, a TV -ből is hatások. A mi szerepünk csupán annyi lehet mint a gondos kertészé:

 

A formálódó csemetefáról egy életen át nyesegetjük az oda nem való ágakat, támogatjuk a törzsét, hogy egyenesen nőjön minél magasabbra, de azt, hogy merre fog dőlni a fa - azt a szél határozza meg.

donci2 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 57019

A kolyok mindig kockazat is. Viselkedes, egeszseg. A pedigres alomnal ez kisebb, de ott is van kockazat. Ez kikerulhetetlen. En nem bantam meg, hogy gyerekek melle pedigres kolykot hoztam, de mint jeleztem, ez a dontes a kockazat minimalizalasarol szolt es ,nezve a maskent donto ismerosoket, anyagilag is ez volt a jobb valasztas.

Előzmény: exhighand (57017)
absztinens Creative Commons License 2017.04.10 0 1 57018

Nem annyira érzékeny téma, hiszen a retriverhelp ajánlat sem a törzskönyvről szólt...

Az oldal megtekintésekor is látható, hogy a pedigré nem kerül említésre egyetlen egy esetben sem.

Egy röviden és tömören, sallang nélküli figyelem felkeltés egy olyan lehetőségre, ahol hozzáértő emberek tudnak segíteni a kiválasztásban (az örökbeadási feltételek közt olvasható) nem arról szól, hogy bárminemű rossz érzés felé terel.

 

Keverék lehet? Hát persze, miért ne!

Nem kiállításra? Nem kötelező!

Kölyök legyen? Ezzel is egyetértek!

 

De ember legyen a talpán, aki egy kölyök (6-8-10 hetes) kutya esetében igazoltan is biztos véleményt tud adni arról a viselkedés formáról amivel rendelkezni fog.

...hát ezért volt a javaslat, hogy ne szaporítótól!

 

Érdemes lett volna visszaolvasni egy-két-három évet, vagy akár többet is. Nem a pedigrével való melldöngetés az, ami meghatározza a hozzászólásokat.

 

 

Előzmény: exhighand (57017)
exhighand Creative Commons License 2017.04.06 -1 0 57017

Én eléggé érzékeny témának látom a törzskönyv témát. Nyilvánvaló, hogy egy tenyésztő hatalmas költségeket és egyéb terheket visel azért, hogy az általa átadott kölykök esetében a legkisebb legyen a kockázata az örökölt negatív tulajdonságoknak. ( ez most lehet, hogy vadul hangzik, de én így fordítottam le magamnak és lehet, hogy rosszul) Teljesen elfogadhatónak tartom azt, ha ennek a tevékenységnek és felelősségnek elkérik az árát. 

 

Azzal viszont van bajom, ha éreztetik velem, hogy szégyellnem kellene, ha nem törzskönyves, Cacib győztes ( van ilyen?) szülőktől származó kiskutyát keresek.

 

Nekünk a lényeg a fajtára jellemző magatartás. Nem baj, ha vizsla, labrador keverék a kutyus. Nem baj, ha két körme más színű mint a többi. Nem baj, ha előre harapása van. stb. De már egy labrador - malamut keveréket nem fogok elhozni. Én is tudom, hogy nem mindig a szülők tulajdonságai ütköznek ki dominánsan.

 

Igen kölyökre van szükség, mert a 7 éves kisfiúnak a legelejétől ismernie kell a gondozás fogalmát, folyamatát. Jobb ember lesz belőle ezáltal. Hiszek ebben. Ez tehát hit, meggyőződés, amit senki másra nem akarok ráerőlteni.

Előzmény: kenderesp (57015)
kenderesp Creative Commons License 2017.04.06 0 0 57016

GF 600 -at ajánlom több szép történetet halottam róla 

Előzmény: csabulax (57010)
kenderesp Creative Commons License 2017.04.06 0 1 57015

Szóval szeretnél egy retrievert olcsón, mert nem érdekes a papít de a beütést elviseled, de nem tudhatod mit örökölt a beütő szülőtől... érdekes elgondolás.

Ajánlom neked a retrieverhelp-et, ott csak olyan kutyát ajánlanak neked, amelyik kutyát biztosan kitapasztalták gyerek mellé ajánlanak. Nem lutri, olcsó, de igaz nem biztos hogy kölyök lesz.

Előzmény: exhighand (57013)
Garfield007 Creative Commons License 2017.04.05 0 1 57014
Előzmény: exhighand (57013)
exhighand Creative Commons License 2017.04.05 -1 0 57013

Szép napot kívánok.

 

Balaton környékén szeretnénk találni egy labrador kölyköt 7 éves fiam mellé. Nem muszáj a törzskönyv, az sem baj, ha van egy kis beütés, csak fajtajellegeket hordozza, a családbarátságot, a nagy nyugalmat. Minden segítségnek örülnénk.

Szepi bá Creative Commons License 2017.03.26 0 0 57012

Ha ilyen súlyos a helyzet akkor első körben állatpatikából  Rimadyl testsúlynak megfelelően majd később lehet  folytatni egyéb ízületvédőkkel.  A Rimadyl lehet , hogy vényköteles , állatorvos írja ki.

Előzmény: csabulax (57010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!