Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.28 0 0 72
"Apropó ti szoktátok szétszedni az olajszűrőt leszedés után? Érdekes mennyi dzsuva tud benne lenni, nembeszélve az alkatrészdarabokról :))"
Még sosem vitt rá a lélek.
Mindig örültem, hogy végre sikerült egy szemeteszsákkal becserkészni, befogni, és rácsomózni a sikamlós fenevadra a zacskó száját...

Apropó, Ti hova teszitek a használt olajszűrőt?
Én szépen becsomagolom, és valamelyik benzinkútnál az olajos hulladék című tárolóedénybe helyezem. Egyéb ötlet?

Előzmény: GTI 16V (71)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.28 0 0 71
Ja nagy csavarhúzó átbök, egy gusztustalan de célravezető megoldás lehet, én egyszer csináltam még a segglyukam is olajos lett :))

egzébként aki használja a kocsiját és törődik vele annak sosem kell hozzá szerszám, de egy két három éve rohadó darabot leszedni már tényleg művészet :)

Apropó ti szoktátok szétszedni az olajszűrőt leszedés után? Érdekes mennyi dzsuva tud benne lenni, nembeszélve az alkatrészdarabokról :))

Előzmény: Koltai Péter (70)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.28 0 0 70
Ha egy kicsit tovább magyarázod, magad is megérted... :)))
Egyébként meg minek ilyen drága szerszám az olajszűrőhöz? Át kell böki rajta egy jó nagy casvarhúzót, és kész... :)))

QuadCam!
Örülök, hogy lealább valami értelme van a topicnak, és tudtam segíteni... :)

Előzmény: GTI 16V (69)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.28 0 0 69
Peti,

erre gondoltam, közben én is megnéztem a számát, tényleg lehetett érteni amit mondani akartam? :))

Előzmény: Koltai Péter (68)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.28 0 0 68
Szia!


Beta 1493T
4520 forint, eddig még mindegyik szűrő megadta magát. Akkor jó, mikor oldalt nincs hely, viszont alulról hozzá lehet férni a szűrőhöz...

Előzmény: kelemenb (66)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.28 0 0 67
kelemenb,

gyúrjál alkarra :))
vagy vegyél egy olyan fajtát ami alulról fogj a szűrőt, nem körülöleli, egy darab vezérműszíj szerü izé. az a ciki hogy én sem érem amit leírtam, de megmondom este a BETA cikkszámát :))

Előzmény: kelemenb (66)
kelemenb Creative Commons License 2001.11.28 0 0 66
Hali!

Olajszűrő leszedéséhez hol érdemes szerszámot venni?

kelemenb

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 65
Sajna én csak a Belzer kulcsokat ismerem közelebbről, azokra tudnám tiszta szívvel mondani, hogy tökéletesek.:(
Előzmény: Zola V8 (64)
Zola V8 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 64
No igen. :)

Egyébként vettem csökulcsot. Connex, ennek bírnia kell a kiképzést, ugye?

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 63
A cső ismerős, de a motor mintha kicsit nagyobb lenne, mit a Ladáé.:))))
Előzmény: Zola V8 (61)
QuadCam Creative Commons License 2001.11.26 0 0 62
Koltai Péter:
Rugófeszítős infot köszönöm, megnézem!
Előzmény: Koltai Péter (31)
Zola V8 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 61
Ha már hengerfej leszedés! :))


Előzmény: Törölt nick (59)
eszgab Creative Commons License 2001.11.25 0 0 60
Hali!
Visszatérve a krokodil probémára.Amiket itthon lehet venni olcson itt-ott /pl. piacokon,Metroban, Praktikerben stb..../ az mind gagyi szar.Viszont 1990-ben vettem Bécsben az ottani Metroban egy krokodilt és egy kerékkulcsot
és mind a kettő kiváló minőségű és a mai napig üzemelnek bár mostanában az emelő egy kicsit gyengélkedik.Ja és mind a kettő névtelen, fogalmam sincs milyen márka lehet.Ha valaki jár arra mostanában és körülnézne, hogy lehet-e még kapni és mik az árak az küldjön légyszi egy emailt!Előre is köszi!
Üdv!
Előzmény: GTI 16V (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 59
Uraim, valamelyik nyáron a kerék keresztkulcsommal nyitottuk ki az Öregem Ladájának hengerfej csavarjait (és persze két csővel), és teljesen jól bírta, semmi baja sem lett, pedig 2 dugókulcs fejet és számtalan hajtókart tettünk elötte tönkre a leszedéssel. Nem is gondoltam, hogy ilyen jó anyagból van, merem ajánlani mindenkinek ha valahova befér és ilyen méret kell, érdemes megprószálni (gondolom azért kulcstól is függ).
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.25 0 0 58
Meg tudnád mégni, hogy mennyi lóg ki a csavarból az anya után?
Meg persze az is számít, hogy mekkora az átmérője...
Előzmény: Zola V8 (57)
Zola V8 Creative Commons License 2001.11.25 0 0 57
Öööööö. :)

Dugó nem megy rá, túl hosszú a csavar, az anya meg nagyon az elején van. Mindez a lökhárítóban.

Előzmény: Koltai Péter (56)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.25 0 0 56
Most például kéne egy normális csökulcs készlet. Mindennek ellenálló. Lökhárító szétszedéshez.
Dugókulccsal nem megoldható? Proxxonban pl. van megfizethető áron hosszú kivitel...

A megfizethetetlen meg itt van, tájékoztató jelleggel:


Előzmény: Zola V8 (55)
Zola V8 Creative Commons License 2001.11.25 0 0 55
Különben nem vagyok olyan izé fan. Csak a kényszer visz rá. De tényleg.

Most például kéne egy normális csökulcs készlet. Mindennek ellenálló. Lökhárító szétszedéshez. Hol? Milyet?

Előzmény: BkorVette (54)
BkorVette Creative Commons License 2001.11.23 0 0 54
Itt is az elsö Baumaxtescopraktikerobi Fan!:-))

Üdv: B.korVette aki mindig csak igér neked szerszámokat, de csak nem jut oda, hogy találkozzon veled...:-(((((

Előzmény: Zola V8 (53)
Zola V8 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 53
Én pl. a Praktikerben vettem a TONA torxokat.

Ha nem spórolsz és nem a gagyit veszed, akkor nem rossz hely az, föleg, ha nincs más a közelben. :)

Előzmény: gt500 (47)
eszgab Creative Commons License 2001.11.23 0 0 52
Sziasztok!

Sajna a jo szerszámok nagyon drágák de csak egyszer kell megvenni és ha a gazdájuk szakszerüen használja és megbecsüli őket akkor hosszu évekig jo szolgálatot tesznek.Tapasztalataim röviden.A BÉTA nagyon elterjedt de ár/minőség vagy érték aránya nem tul kedvező.Ezenkivül az állitolagos örökgarancia is kb. 10 évre szol.Már kétszer is elhajtottak mikor megprobáltam 1-1 törött BÉTA szerszámot kicserélni mondván, hogy ez egy 20 ével ezelötti széria volt.Csavarhuzoi nagyon sz@rok voltak.
WÜRTH: nagyon jo de drága és kevés helyen lehet kapni,A raktáruk illetve üzletük valahol Budakeszin vagy Börsön van.
USAG:hasonlo paraméterek mint a BÉTA.Üzletük Bpest XIII.ker Forgách u.Nálunk nem elterjedt szerszám.
Kamassa:A csillag-villás készlete jonak tünik,a többi egy-két szerszám ami van belöle nekem nem jött be sorra tönkre mentek.
Belzer,Hazet:Jo minőség de árat nem tudok,elvétve kapni itt-ott őket.
FACOM:A szerszámaim nagy részét ez a márka teszi ki.Jo monőség de drága és állitolagos örökgarancia./meglátjuk 20 év mulva!!!/A crova készletei nagyon erősek de nem olcsok csavarhuzo készleteik nagyon jok és nem drágák.Tőbb helyen is árulják Őket.Bp IX.k. Táblás u. Berner KFT
Bp.XIII.k.Forgách u. 14 Birner
stb......
Snapon:Amcsi szerszámok nagyon jok és nagyon drágák.Forgalmazojuk;GATS KFT Budaörs /a neten is fenn vannak/Aki ezekkel a nagy vasakkal foglalkozik érdemes náluk körül nézni.Csak jol tömje ki elötte a pénztárcáját.
A féltengelyanyákhoz kb. 11éve vettem egy 30-as fejet és egy hajtoszárat 1 colost.Márkája Sthanvil.Ez akkor 6000Ft körül volt több mint az akkori havi fizetésem.Nem bántam meg.Még nem volt csavar vagy anya ami ellen tudott volna állni neki pedig már két méteres cső is volt rajta.A szerszámnak semmi baja mind a mai napig.
Bocsi ha hosszu lett.
Üdv! eszgab

AtomAnti Creative Commons License 2001.11.23 0 0 51
Köszi, megpróbálok összeeszkábálni egyet!:))

Üdv,
AtomAnti

Előzmény: Koltai Péter (49)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.23 0 0 50
Topicgazda vannak még izgi cuccaid?

Nem nagyon, sajna csak ennyi ami igazán "izgi"... :(((
De gyűjtögetek szorgalmasan! :)

Előzmény: gt500 (47)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.23 0 0 49
Egy kis segítség... :)

Előzmény: AtomAnti (43)
elf Creative Commons License 2001.11.23 0 0 48
A Prakiker és az Obi még istenes, ott még -barkácsolási szinten- használnható holmik vannak ,többnyire.
De a Tesco, Metro, Baumax kritikán aluli. Nem tudom hogy engedhetnek olyan vackokat árulni...
Egyszer vettem egy olyan fúrókészletet, aminek az egyik fémfúró szárával még az aluminiumot sem bírtam megfúrni !!!
Vazeee!!!
Előzmény: gt500 (47)
gt500 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 47
Hali!

Látom beindult a topic!
Sajnálom, hogy kidobáltam minden elkurt szerszámot,milyen jól mutatnának itt:-))

Annak azért örülük, hogy senki nem kezdte el magasztalni a Tescos, Practikeres cuccokat, (szinte vártam egy ilyen pofát:-))

Topicgazda vannak még izgi cuccaid?

Üdv gt500

elf Creative Commons License 2001.11.23 0 0 46
bocsa a duplázásért

Előző hozzászólás storno.

Előzmény: elf (45)
elf Creative Commons License 2001.11.23 0 0 45
Jó ötlet ez a topic.
Nekem dugóskulcsból a Proxon-t ajánlották, elég jó az ár/érték aránya.
Jókat hallani még a Tengtools-ról is.
A Betáról viszont mondják, hogy nem olyan nagy szám(mint az ára), viszont van rá garancia.

Nekem hamarosan esedékes lesz egy nagyobb(kézi)szerszámkészlet beszerzése. Dugós kulcs kb 4-26mm, csillag-villáskulcsok, mindebből metrikus és colos(kellett nekem angol autó), csavarhúzók stb.

Szerintetek hol érdemes mindezt beszerezni?

GTI 16V Creative Commons License 2001.11.23 0 0 44
fél
Előzmény: AtomAnti (43)
AtomAnti Creative Commons License 2001.11.23 0 0 43
Az tök jó, én sem gondoltam, hogy rohanok megvenni! És mégis hány collos vízcsőből csináljak ilyent??:))
Előzmény: Koltai Péter (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!