Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

deep forest Creative Commons License 2008.03.07 0 0 2493

Sziasztok!

 

Guminyomással kapcsolatos kérdésem lenne. Az ajtónál lévő matrica szerint elől 23 PSI (1,6 Bar), hátul kis terhelés esetén 26 PSI (1,8 Bar), nagyobb terhelés esetén 29 PSI (2 Bar) az előírt keréknyomás. Mi gyári gumival (Bridgestone Dueler), 2 személlyel, aszfaltos úton használjuk, 2 Bar nyomással. Egyszer fújattuk 2,4 Bar-ra, akkor már érezhetően pattogott. Előre nem kevés az 1,6 Bar nyomás? Illetve ki mekkora guminyomást használ?

takee Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2492
Tényleg érdemes megnézni a kipufogó környéki részeket.
Csináltunk egy alvázvédelmet a múlt héten, és bár az én autóm csak
28000-et futott már látszik rajta ott a kezdődő korrozió.
Egyébként ezen a kocsin alvázvédelmet csinálni eléggé harcos.
Előzmény: Törölt nick (2484)
atgaspar Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2491
MEgnéztünk mindent amit mondtál, a csomagtartóban lehet látni jelét a rozsdának, de a többi stimmel. A szerelőnk azt mondta gyertya, olajcsere ami kell a többi f sza.
Próbálgattuk már a gépet, jól megy valóban nem bántuk meg a vételt, de még hozzá kell szokni hogy magasabb mint az eddigi autóink.
Előzmény: Törölt nick (2490)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2490

Gratula! Nem fogjátok megbánni!

Amit írtam, megnéztétek?

Mi a rendszáma - ha lehet tudni (jöhet magánban is)?

Előzmény: atgaspar (2489)
atgaspar Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2489
Hello
Szóval ma megvettük az arany Jimnyt Maksiéktól. Rozsdát egy szemet sem találtunk rajta, olajat sem, egyszerűen nem tudtunk belekötni. Hátra van még egy vizit a szerelőnknél, aztán lehet hátradülni.
Garázsban tartott, hölgytulajdonostól, vezettett szervízkönyv, a belseje olyan kifogástalan, hogy meglepett. NEm kopott, nem karcolt, a kárpit újszerű.
A kereskedés hozzáállására egy rossz szót sem lehet ejteni. NAgyon kedvesek voltak.
Előzmény: Törölt nick (2484)
takee Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2488
Szia!

Az előző (arany színű) egészen jónak tűnt.
7-9 éves autó ritkán lehet kifogástalan.
Ha megfogadod a "fogódzókat", amit Matiz leírt jól alkudhatsz.
Ez az utóbbi még lehet,hogy nem is hard top.
Előzmény: atgaspar (2486)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2487

Kabrió hard toppal, biztosan ilyet keresel?

Előzmény: atgaspar (2486)
atgaspar Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2486
És esetleg erről a Jimny-ről tud valaki valamit mondani?
http://www.topauto.hu/suzuki/jimny/terepjaro/hasznalt-auto/372252.htm
Köszi előre is!
atgaspar Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2485
Köszi szépen az infókat, majd "nekifekszek":) Hétfőn megyünk megnézni a gépet. Ha valaki esetleg tud más eladót is jelezzen nyugodtan.
Előzmény: Törölt nick (2484)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2484

Nem néz ki rosszul!

 

Pár dolog amit tudni érdemes: a km óra csak jelzés értékű (kereskedőnél van, mindegy, melyiknél). A kasznit nézd át, mert a lámpák körül szeret rozsdállni meg hátul ha a hátsó ajtót kinyitod, hajtsd fel a szőnyeget, lennie kell ott egy fa lapnak, az alatt az emelő és a kerékkulcs. Fut végig egy illesztés, az is szeret rohadni nagyon, mert alatta van a kipufi, bejut a víz, hideg, meleg, pára.

A motor alá nézz be, elöl és hátul a szimmeringek szeretnek csöpögni. Nem nagy kaland a dolog, pár ezer Ftból megvan a javítás, nem kell megijedni, csak ha _nagyon_ olajos.

Az első kereket érdemes még megnézni, a csapágyak az utaknak hála lógni kezdenek, ez sem vészes összeg, csak bosszantó ha rögtön szervízzel kezditek az ismerkedést. Az "ökölfej" körül van egy gumitömítés, ha el van öregedve, kijön az olaj, zsír, és annyi a kenésnek, az már nem annyira jó. Ha ránézel, meglátod miről van szó. Az első keréken belülről egy csepp zsírnak vagy olajnak sem szabad lennie, ha rossz a tömítés, akkor látni fogod a nyomát, oda "veri ki".

Ezen kívül kipufi el tud fogyni, de kapható hozzá többféle dob, csak mondom, hogy jó alkualap (nézzemámeg, tisztarozsda).

 

Maksiéknál jó autók szoktak lenni, Vitarákat néztünk ott, az ár miatt nem nyertek csak. Hozzáállásból viszont ötös - van olyan kereskedés, nem egy, amiről ezt nem tudom elmondani :)

Előzmény: atgaspar (2483)
atgaspar Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2483
Hello

Jimnyt szeretnénk venni. A fórumot olvasva valahogy úgy érzem nem sok lehet az országban. Esetleg ezt is ismeri valaki, és tud valamit az előéletéről:)
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,6570770,48,1.html
esetleg más eladót?
nyuszy Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2482

Létezik hozzá ARB lökhárító, de szerintem kurva ronda, nagyon nem illik az autóra. Nekem egyedi van, amit szerintem sokkal ízlésesebbre sikerült kitalálni, de mondjuk nem is lett olcsóbb, mint egy ARB. Más kérdés, hogy a fő védelmet ezen is a görgősablak adja, a fényezése sérülékenyebb, mint a műanyagnak, minthogy ez egyáltalán nem rugalmas.

Fák ellen király dolog a fém lökhárító, mert azok össze is törik a gyárit, de az ilyen meghúzásos dolog ellen nem véd a fém alapanyag...

De különben meg a bokrok úgyis összekarcolják az autót, szóval ilyennel hülyeség foglalkozni :))))

Előzmény: pro let art (2481)
pro let art Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2481
hello mindenki. szoval ki gyartja,mibol,mennyiert,hatulra is van e...bp-en nem tanitjak a parkolast nagy autoval kis helyre vagy ilyesmi lehet az oka de lezuzomafesteketaterepjarodrol tekocsi a divat. majd a talalkozon megmutatom. es ugye felelmetesen kozel van a hatsolampa a sarkahoz...
atompyka Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2480

Neked attól kopik? A Jimny-mek kétszer koccolták a lökösét, egyik sem csinált a többitől megkülönböztethető nyomot.

:-)))

Előzmény: pro let art (2478)
nyuszy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2479
Mire vagy kíváncsi?
Előzmény: pro let art (2478)
pro let art Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2478
szasztok. Lehetseges lenne, hogy nyuszi kollega irjon valamit a fem lokosokrol mert unom mar h allandoan belem parkolnak a t autosok es kopik a plezur a kocsimrol...
atompyka Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2477

Kérdezd meg az Üllői úti Suzukisokat, hátha van náluk bontott lámpa. Esetleg kölcsönbe is, vizsgára!

Megkérdeztem, nincs nekik.

 

 

Gábor, akkor jó, örülök neki, hogy gondolsz ránk!

:-)

A kereklámpás Réndzsbe is passzol a Trabi-lámpa...

Előzmény: Törölt nick (2475)
nyuszy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2476
Kölcsönbe én is odaadom, azon nem múlik.
Bontottan meg ha Köpcinél vagy Kónyáéknál nincs, akkor valószínűleg senkinél az országban.
Előzmény: Törölt nick (2475)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2475

Kérdezd meg az Üllői úti Suzukisokat, hátha van náluk bontott lámpa. Esetleg kölcsönbe is, vizsgára!

Esetleg a székesfehérvári bontósokat, bár náluk Samu meg Vitara van főleg.

Nem sok remény van a bontott alkatrészekre, újonnan meg valami 90 ropi darabja.

Előzmény: TWK-001 (2473)
nyuszy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2474
Hét, végülis ez alapján a Panda jobb terepjáró, mint a Range, szóval annyira nem is meglepő a dolog...
Előzmény: atompyka (2471)
TWK-001 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2473

atompyka

 

A lámpaeltakarással elkéstél :----)

Amikor lehajtottunk éjjel a Dover-Calais komphajóról, az első kis parkolóban leálltam, és felragasztottuk a "szimmetrizálóˇ-söntölő-árnyékolót".

Az itteni képeken is látszik a lámpán a kis fekete b@szirga! Csak nézd meg:-)

Mondom, 14 éve jobbkormányos gépekkel közlekedem, csak pl a Jaguárba belecuppant a Trabant halogén foncsor, úgy, minha mindig is ott lett volna.

Ezek a "mai" gépek már nem tolerálják annyira a stupekolást.

 

MG

Előzmény: atompyka (2465)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2472
Hát ez égő!! :D Köszi! :D
Előzmény: nyuszy (2469)
atompyka Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2471

Mé'? Nekem is van független első futójú, merev hátsójú Suzukim, amit mindenki terepjárónak néz! Sőt, összkerekes Suzukim is van...

:-)

(Komolyan, döbbenet, hogy terepjárószerű tárgynak tekintik az SX-et...)

Előzmény: nyuszy (2470)
nyuszy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2470
De van Vitarája, úgyhogy csak kicsit :))))
Nálad viszont már rezeg a léc :)))
Előzmény: atompyka (2467)
nyuszy Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2469
Jelen esetben érzékelhető mértékben rontotta a levél megérkezésének statisztikai valószínűségét, hogy a mailcímbe @freemai.hu -t írtál :o)
Kijavítottam, levelet már ne várj, viszont be tudsz lépni.
Előzmény: Törölt nick (2466)
atompyka Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2468

Eddig azt hittem, hogy a jobbkormányos autókban a pedálsorrend is fordított, tehát bal a gáz, jobb a kuplung...

Előzmény: nyuszy (2462)
atompyka Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2467

MERMÁRNINCSDZSIMNIDÉSEZÉÚÚÚTÁLNAK!

:-)))

Előzmény: Törölt nick (2466)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2466
OFF: Nyuszy! Én próbálok reggelni a suzuki4x4.hu -ra, és ígér folyton egy mailt nekem, de az nem akar megérkezni sosenem! Miértis? Fríméles címre. ON
Előzmény: nyuszy (2462)
atompyka Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2465

Kedves Gábor, lécci tedd meg a többiek kedvéért, hogy átalakítod a lámpádat (vagy legalább azt a fekete matricát felragasztod, amit az ide látogató angolok szoktak).

Amúgy Nyuszy oldalán nemrég valakinek összejött pár Jimny-vel esetleg foglalkozó emberke elérhetősége.

Vagy kérj meg egy itteni tulajt, hogy adja kölcsön.

:-)))

Előzmény: TWK-001 (2464)
TWK-001 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2464

atompyka és nyuszy!

 

Kösz és kösz!

 

Nincs ötletetek hogy honnan szerezzek egy foncsort a lámpába a  majdani vizsgára legalább? Az enyém ugyanis "balra asszimetrikus". A külső búra az itt már sima üveg, na jó műanyag:-) Csak a belső foncsort elég átdobnom, meg a fordított kanalas izzókat. A neten egy srác, aki ilyeneket bont, örült volna hogy elviszem a sérült lámpát, de sajna a foncsor is megrepedt benne :-(  A németeknél 177 Euro. Azt nem kéne ennyiért. Bontott meg nincs még, legalábbis nekem nem volt.

Végszükség estén beállítok egy komlett H4-es Trabant foncsort a műanyag mögé, üvegével együtt. A külső műa burkolat már csak "szúnyogprotection" lesz:---)

De ez azért a végszükség lesz.

 

Jó éjt!

 

Remélem egy kiránduláson találkozunk!

 

MG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!