Keresés

Részletes keresés

Mbazsika Creative Commons License 2005.11.27 0 0 225
En mindig teszek bele nyelvet is, bar most eppen marhanyelv kerult bele.. meg csak az elso fozes volt meg, most jon a masodik, du. meg a kitalalas :-)
Előzmény: Dydand (217)
szysssz Creative Commons License 2005.11.26 0 0 224

Én is citrommmal, vagy fűszerpaprikával ízesítem evés közben, utólag.

Csatlakozom Tuutuu-hoz: Stefiadri tekknikája valóban figyelemreméltó. Ki lesz próbálva.

Köszönöm a válaszokat és üdv: Szysssz

tuutuu Creative Commons License 2005.11.22 0 0 223
Ez érdekes technika, ha eszembe jut, kipróbálom..
Előzmény: stefiadri (219)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.22 0 0 222

Emlékszem, Apám egyszer valami receptet hallott, belefőzte valahogy a citromot, vagy a héját, már nem emlékszem, de qka lett..:}}

Persze, a citrom csak falatozás közben, sőt, én még úgy is csöpögtetek, hogy a villára vett darabra is egy csöpp, nem csak a tetejére.

 

Előzmény: Dydand (220)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.22 0 0 221

Üdv!

Én borsozom+ citromlé. Megyek is, mert még maradt..:}}

Előzmény: szysssz (218)
Dydand Creative Commons License 2005.11.22 0 0 220
Bors és fűszerpaprika (csak nagyon kevés) már főzéskor is megy bele, de citromlével már tálaláskor ízesíti ki-ki magának. Persze az egyéb fűszerekkel készített kocsonyákba (lásd lejjebb) mások mennek.
Előzmény: szysssz (218)
stefiadri Creative Commons License 2005.11.22 0 0 219

Én késhegynyi fűszerpaprikát szórok minden tányér kocsonyára. Csak nem mindegy, hogy mikor teszem ezt. Ha forrón, akkor "leúszik" az aljára, nem mutat jól. Ha hidegen, akkor meg már olyan "után"-szórás, szárazon ott lesz foltokban a tetején. A legjobb langyosan, akkor szépen "szétfut" rajta a pirospaprika, egyenletes lesz és nem ül le az aljára.

És hogy mivel esszük? Mi általában ecetet csepegtetünk rá. A férjem erős savanyúság levét is szokta.

Ja, és nagyon finom a kocsonya hagymás káposztával!

Előzmény: szysssz (218)
szysssz Creative Commons License 2005.11.22 0 0 218

Egyszer kedvenc sógoromnak - tudván, hogy jobban kedveli, mint a cukrászatit -kedveskedtem "kocsonytortával":

Rendes kocsonyát főztem: csülök, füle-farka, stb. zöldség, fokhagyma, bors, csak még főztem bele csirkehúst és nyelvet is.

Egy vékony falú inox lábast jégkockákra tettem beleöntöttem egy réteg levet, majd amikor megdermedt csirkehús rendeztem el sugárirányban, majd megint lé+nyelv, lé+csülök színhús. Közé tettem a zöldségeket, s az utolsó rétegként párolt zöldborsót szórtam rá. tetejére persze lé került.

Nagyon tisztára sikeredett a lé, szinte minden látszott ami a "tortába" került.

Igazán jól nézett ki.

A "tetthelyen" meleg vízbe mártottam az edényt, így simán tálcára lehetett borítani. közepébe egy szál gyertyát szúrtam.....

 

Egy kérdésem is lenne: Ti szoktátok fűszerezni (fűszerpaprika, bors, citromlé stb.) a kocsonyát, mielőtt elpusztítanátok?

Dydand Creative Commons License 2005.11.22 0 0 217
Nálunk is megvoltak az első tál kocsonyák, viszont csak evés közben jutott eszembe, hogy jó lett volna fényképezni.....
Szintén evés közben jutott eszembe, hogy sehol nem említettétek még a disznónyelvet, mint kocsonyakelléket. Nálam ez alapfeltétel egy jó kocsonyához (feleségem mindig kihalász magának egyet, amit aztán azon melegében tormával és majonézzel (+ friss kenyér) megeszik), a többi viszont szeletekre vágva a kocsonyában végzi.
tuutuu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 216
Amúgy van egy-két gombafaj, amit ha sűrűre főz az ember, akár kocsonyás is lehet az eredmény. TTAMÁS jobban tudja, de a fenyőtinóru pl. erősen nyálkás érzetű, nekem kocsonya lett a kalapbőr lehúzása nélkül, de lehet, hogy az alaplé is belejátszott..:}}}
Előzmény: eMM (212)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 215

fél háromig..:}}

Tényleg, a múltkor egyben kaptam jó süldőlábakat, én boncoltam, annyira kínálta magát, hogy valamivel megtöltsem..

Na, így jártam, legközelebb majd figyelek, ha tölteni is akarom. Így se lesz rossz.

Előzmény: tuutuu (214)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 214

Megette a fene az egészet..:{{{

Arra nem gondoltam, hogy a géppel hasogatott lábból nem lehet ( nem tudtam) úgy kibányászni a csontokat, hogy érdemes legyen a töltögetéssel veszkődni. Pár darabból azért sima rántott lesz, a kocsonya viszont "elég jó" minősítést kapott, reggel 3/4 6- -tól 1/3-ig izgett-mozgott.

Persze volt benne 2 laska is..:}}}

Előzmény: Dydand (211)
TTAMAS Creative Commons License 2005.11.18 0 0 213

Rántott köröm.

 

Bár én szinte mindenbe, többek között a kocsonyába is teszek gombát.

Előzmény: eMM (212)
eMM Creative Commons License 2005.11.18 0 0 212
gombakocsonya?:)
Előzmény: Dydand (211)
Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 211
Azt már nem? :))) Miért? Tudom, hogy laska az, ami van otthon, csak gondoltam, hogy valami aromásabb gombaporral, vagy gombával fel lehetne dobni, hogy íze is legyen:)
Előzmény: tuutuu (210)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 210
Na, azt már nem..:}}} Nem ragaszkodok a laskához, de az van kéznél. Azt hiszem, hogy megpróbálom egy kis fűszervajas kencébe begyógyítani, egy-két ilyet próbának, a többi fűszervajjal. Már főnek az alkatrészek hajnal óta, holnap megsütöm, aztán beszámolok.
Előzmény: Dydand (209)
Dydand Creative Commons License 2005.11.16 0 0 209
Igen, láttam, és nekem is az a véleményem, hogy valami aromásabbal jobb lenne. De ha mindenképpen ragaszkodsz a laskához, akkor tegyél mellé pár szárított vargányát, vagy valami aromás gombaport. Szerinted egy fűszeresebb darálthússal milyen lehet?
Előzmény: tuutuu (208)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.16 0 0 208
A másikban írtam, hogy talán laskából ácsolok valamit, azzal töltök egy-kettőt, meg azért a fűszervajat is megpróbálom..:}} Mindjárt húzok a henteshez az alapanyagokért, besózom, aztán pénteken élvezkedés főzésileg.
Előzmény: Dydand (205)
eMM Creative Commons License 2005.11.16 0 0 207
Nembaj mert a kukta amiben a kocsonya készült az meg fém.
Na be is szerzek neonzöld műanyag, lehetőleg fogmosó poharat és abban fogom inni a szürkebarátot a műanyagedényes kocsonyához.:)
Előzmény: zsandár (206)
zsandár Creative Commons License 2005.11.15 0 0 206

Emm bátyó!Tőled,mint étel-ital gurutól azért többet vártunk volna.:-))))A finom kocsonyához végképp nem illik a műanyagedény.Ez olyan-horribile dictu-,mint neonzöld műanygpohárból bort inni.

Előzmény: eMM (202)
Dydand Creative Commons License 2005.11.15 0 0 205
Kíváncsi leszek az eredményre :)
Előzmény: tuutuu (203)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.15 0 0 204

Ez tényleg Off:

Találtunk egy süldőkutyát, kirakták egy autóból, Apósomék befogadták. Túl sokat kellhetett önellátásra berendezkednie, mert bár mindig ehetett eleget, állandóan elmászkált, és hozott haza ezt-azt, lerakta, de nem ette meg.

Hozott oldal szalonnát is, de a csúcs egy tányér kocsonya volt..:}}}

Nyilván valaki kirakta a teraszra a cuccot..:}}

On

Előzmény: Dydand (199)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.15 0 0 203
Na épp ezt emlegettem, hogy a hét végére valamit belegyógyítok egy-két darabba, aztán beszámolok. Alighanem valami fűszervaj- figura lesz, majd kiderül.
Előzmény: Dydand (198)
eMM Creative Commons License 2005.11.15 0 0 202
nincshát, ízlések és pofonok!:D
Előzmény: jucó1 (200)
eMM Creative Commons License 2005.11.15 0 0 201
A fagy még istenes,mert max kicsit jegeces lesz a kocsonya,1-2 óra alatt kienged bent.persze a -5 fok alatti hőmérséklet már nem az igazi.A nagy hőmérséklet ingadozás a nagyon nemjó,meg a nappali mondjuk 10 fok feletti celsius meg az éjszakai -2-3 együtt.
Különben mi panelban is kiraktuk az erkélyre a kocsonyát..)
Előzmény: Dydand (199)
jucó1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 200
:)))
De azért nincs harag, ugye?
Előzmény: eMM (193)
Dydand Creative Commons License 2005.11.14 0 0 199
És még fájdítja is az ember szívét.....:)
Amúgy pont ezt szerettem volna kérdezni: mondtad, hogy ti szabadban tároljátok (kertes ház rulez), de ilyenkor nem kell figyelni a fagyokra? Ezek szerint igen. Azért gondolkodtam csak, mert én pl. szoktam, lefagyasztani is kocsonyát -ha esetleg bazisok készült volna és romlásveszély fenyeget) azt pedig újra fel kell főzni, hogy ismét kocsonya legyen.
Előzmény: eMM (194)
Dydand Creative Commons License 2005.11.14 0 0 198
Off a fenét, vagy mi :)))
Tehát: a rántott lábat ismerem, én azt hittem (azon túl persze, hogy mennyei ízt kap a sok zöldségtől és a többi hozzávalótól) hogy valami spec dolgot is művelsz vele. Plusz fűszer, töltelék stb.
Előzmény: tuutuu (195)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.14 0 0 197

Nálunk vegyes a kép, én használok - nem túl sok- sárgarépát, egy szál zöldséget, ezt-azt, de a magam adagjába mindig teszek sárgarépát, meg ( Irgalom Atyja ne hagyj el!) főtt tojás-karikákat.

Sőt, egyszer begorombultam, és rengeteg tököléssel csészében olyat tettem, hogy magam is megbántam:

ki lehetett borítani némi melegvizes lazítás után a tányérra, és még valahogy ki is nézett.

Na , de nem mostanában leszek ekkora marha, mert annyit nem ért..:}}}

Előzmény: kulináris kóstológia (187)
tuutuu Creative Commons License 2005.11.14 0 0 196

Hol veszed a pH-mérőt, amiből kiderül hogy a zöldség savanyítja a levet?

Kellene nekem is..:}}

Előzmény: jucó1 (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!