Keresés

Részletes keresés

Vestas Creative Commons License 2016.03.15 0 0 25074

Nem adtam fel, csak volt 2-3 napom, amikor olyan kimerült voltam, hogy csak este beestem az ágyba, utána pedig bekaptam valami nyavalyát, ami kiütött pár napra! Legalább volt időm gondolkodni! :-)

 

Szóval, a CAD pozik kistoppolódtak! Eredmény: 105 +107 USD veszteség!

 

Elhelyeztem egy GBPJPY pending ordert 159-re 5k-val és déli iránnyal! Majd kiderül, hogy teljesül-e!

 

Valamint nyitottam egy új pozit is!

 

28. Trade: 15k NZDSGD short

 

arenarock Creative Commons License 2016.03.13 0 1 25073

Ez tényleg nagyon jó ajánlat, de ha a tvshopon keresztül veszem meg, akkor egy áráért kettőt kapok, és grátisz még egy hámozókést is...

Előzmény: USSB-FX (25072)
USSB-FX Creative Commons License 2016.03.13 0 0 25072

Utolsó lehetőség a csatlakozásra a technikai elemzések kedvelőinek!

Az USSB-FX Turtles csoportba már csak a jövő hét végéig fogadunk el újabb jelentkezőket.

Az elmúlt 3 hónapban szerencsére már kialakult az a "kemény mag" akikre alapozva tudjuk folytatni a munkát azaz a közösségi kereskedést. 
Nagy a valószínűsége, mint az elején jeleztük is, hogy nem lesz többet alkalom a csatlakozásra, tehát aki kimarad az lemarad - legalábbis az USSB-FX által képviselt csoportos kereskedésről. 
Ha viszont te még be szeretnél kapcsolódni (kezdőknek már nem ajánlott), akkor azt megteheted a videó sorozat 4. részének utolsó videójában felajánlott rendkívül kedvezményes lehetőségeket kihasználva.
Most már nem kell variálni, íme itt a videó a linkre kattintva, ha nincs időd megnézni a sorozat többi részét, bármennyire is ajánlott. Tudom, hogy mindenki a lényeget akarja és azonnal tudni - hát akkor legyen. 

Mit kapsz és mennyiért az USSB-FX-től, ha szeretnél másokkal együtt kereskedni? 

A teljesség igény nélkül - havi kevesebb, mint 4 azaz négy ezer HUF-ért: 

- USSB-FX Multi Expert Advisor elsődlegesen trendkövetéses és pozícióépítéses stratégiákra

- USSB-FX Pyramid trendkövető stratégia online tanfolyam

- USSB-FX Multi Expert Advisor online tanfolyam 

- USSB-FX RF Scalper inline tanfolyam (+ egyedi expert hozzá)

Újdonság! USSB-FX Pro Trading Panel (egy kis panelről minden kezelhető, ami csak szükséges lehet a rajzoláshoz, elemzéshez, hírfigyeléshez) 

- USSB-FX saját fejlesztésű indikátorok és scriptek

- Klubtagok Fóruma a fejlemények dokumentálására, megvitatására

- Facebook privát csoport a közösségi kereskedéshez

- Online Trading Room és archívuma

- Napi összefoglaló videók

Újdonság!! Klubtagok Myfxbook statisztikai oldala 

- Online technikai segítség programtelepítéshez

- 30 óra egyéni konzultációs keret (soha vissza nem térő egyszeri ajánlat)



Vestas Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25071

Nyitottam 2 fél pozit (fél kockázati egységgel), ami valójában 1 CAD short pozi!

 

28. Trade: 10k CADCHF short

 

29. Trade: 5k EURCAD long

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.03.02 0 0 25070

Tegnap lezártam az utolsó nyitott pozimat is! Szerencsére! Így elkerültem a vártnál jobb Ausztrál GDP adat okozta kistoppolódást és megspóroltam 170 USD-t!

 

Azóta még nem nyitottam új pozit! Van 1-2 kiszemeltem, de még figyelek!

 

AUDCHF short zárás - Eredmény: 30 USD veszteség!

 

Vestas Creative Commons License 2016.03.02 0 0 25069

Igazad van, meg van a veszélye, főleg ezen a terepen! Viszont a terveknek és céloknak köszönhetően értem el az életben, amit eddig sikerült! Sokszor irreálisnak tűnő célokat tűztem ki magamnak gyerek korom óta, de többnyire elértem őket! Most is a mindennapjaim részei a tervek, a munkám is erről szól, hogy terveket kapok és osztok le ill. teljesítek hónapról-hónapra! A forexben is szükségem van rá, hogy legyen igazodási pont, megérdemelt jutalom, pihenő, stb. Igyekszem kezelni a tervek okozta feszkót és kényszert. Q1-es terveket tűztem ki, de mégis lebontottam havira és úgy volt, ahogy írtad a hónap vége felé éreztem a nyomást és beléptem olyan pozikba, amibe nem kellett volna! De felismertem a hibát és remélem, hogy a jövőben többnyire elkerülöm! Most például 2 napja nincs 1 pozim se! Ilyen nem volt mióta elkezdtem a forexet! Igyekszem korlátozni magam, ill. sokkal megfontoltabban belépni! Aztán majd kiderül mi sül ki belőle! 

Azt már éreztem az elejétől kezdve, hogy amennyiben negyedévente 5-6 kockázati egységet kell bezsebelnem a 60%-os éves hozamhoz, akkor a havi 10 feletti trade sok, ill. értelmetlen! Ezen próbálok most változtatni!

Bő 2 hónap és 27 trade után nullában vagyok! Ezt is sikernek értékelem! A beazonosított orbitális hibáim min. 1000 USD bukót jelentettek, ezt sikerült nullába hozni! Ha csak 2 hibával kevesebbet vétek, elég jól állnék! :-) Szóval nem többet és jobban akarok kereskedni, hanem kevesebbet hibázni és akkor szerintem rendben lesz a hozam is!

Előzmény: arenarock (25066)
yagya Creative Commons License 2016.03.02 0 0 25068

most néztem, már 9750 felett van. lehet a 10000 ismét egy pszichológiai szint? erre érted, hogy hiba lehet. Ez esetben nem leszek mohó és 9950 -re teszem a target-et.

arenarock Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25067

Technikailag lehetne simán 10 felett gyorsan, de ha a gazdasági környezetet nézzük, akkor kissé árnyaltabb a kép.

(Ettől függetlenül én megszavazom a 10500-at is áprilisra, de csak mint csúcspont...)

Előzmény: yagya (25065)
arenarock Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25066

Szerintem ne ess abba a hibába, hogy terveket gyártasz. Mert így hamar belelovalod magad kétes pozikba.

Inkább a lehetőségeket keresd, és ha mutatkozik akkor csapj le rá, ha meg nincs semmi akkor pihenj, tanulj...

Előzmény: Vestas (25063)
yagya Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25065

végül nem nyitottam bele a GBPNZD párba. jobb is. nagyon gyorsan mozog és esküszöm nem merem megjátszani.

A DAX elég jól megindult viszont - legalábbis a feb.11.-i mélyponthoz képest- . most azt kivánom, hogy törje át a 10000-es szintet, lehetőleg még a héten :D


mit gondoltok, bejöhet?

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.29 0 0 25064

EURJPY long pozim kistoppolódott! Eredmény: 172 USD veszteség!

 

Előzmény: Vestas (25063)
Vestas Creative Commons License 2016.02.29 0 0 25063

Vége a februárnak, így itt az ideje a újabb számvetésnek!

 

Januári eredmény: +281 USD (februári nyitó) - Elmaradás a 333 USD tervtől: -52 USD

 

Februárt így zártam:

 

Egyenleg: 207 USD

Biztosított egyenleg: 207 USD (nincs olyan nyitott pozim, ahol lenne bebiztosított nyereség)

Nyitott egyenleg: 43 USD

Február végi cél: 666 USD

Különbség: -469 USD

 

A februárt tehát 407 USD (469-52) veszteséggel zártam! A 2 hónap alatt 469 USD elmaradásbab vagyok! 1 hónap múlva zárom a Q1-es időszakot. Ahhoz, hogy teljesítsem a Q1-re kitűzött 1000 USD-s tervet, márciusban 800 USD nyereséget kell realizálnom! Ez elég soknak tűnik, de februárban is már az első héten jártam 1000 USD pluszban, csak ezt követően elvesztettem. Januárban ugyan ez volt a helyzet. Bízom benne, hogy márciusban is lesz esélyem lezárni 1000 USD nyereséget!

Februárban is több elkerülhető hibát vétettem, ami több száz USD-be került! Részletes elemzést Q1 végén teszek, de azért az már most látszik, hogy túl sok pozit nyitottam! Januárban 9-et, míg februárban már 13-at! Ezt próbálom csökkenteni márciusban, azaz igyekszem megfontoltabban poziba lépni! Az az érzésem, hogy az ideális szám valahol a havi 5-6 trade körül van napos charton történő kereskedés esetén!

yagya Creative Commons License 2016.02.29 0 0 25062

amíg kavarnak az angolok egyre csak gyengül a font, ellenben a kiwi dollár erősödik. 

nyitok is gyorsan egy short pozíciót GBPNZD

Longedli Creative Commons License 2016.02.29 0 0 25061

 

Ja, az EUR/CHF-es fekete hattyúnál nagyon csúnyán viselkedtek, nem velem,

nem volt pozim akkor és ügyfelük sem voltam. (asszem nem is leszek)

Azt mondták sok ügyfélnek a lezárt pozikra, nem 1.1975-nél teljesült,

500 EUR mínuszban, hanem 0.85-ön, bocsika. Légyszike fizess be 100.000 EUR-t

8 napon belül, kedvesem.

El is marasztalta őket a Dán Felügyelet, perek is vannak csőstül, jogerős ítéletről

még nem tudok, nyilván ragyogó ügyvédeik vannak. Még a Buda-Cash felszámolója

is perben van velük, mert nem adja ki a pénzt, mondván más magyarok tartoznak

neki. Azok meg az SL drasztikus átrakása miatt nem lelkesednek túlzottan

kiegyenlíteni a cehhet. Nem is csodálom.

 

 

 

 

 

Előzmény: Longedli (25060)
Longedli Creative Commons License 2016.02.29 0 0 25060

 

Köszönöm az alapos, precíz választ.

 

Biztosan igazad van és jól látod ezeket.

 

A demót nyomom természetesen, én ezeket nem tapasztaltam, mert kizárólag

az FX opciókkal foglalkoztam, ahol nincsen SL.

Vagy lejár az opció vagy lezárod valamikor a lejárat előtt.

Nincs manipula.

Mert szent meggyőződésem, hogy a forex egyik legnagyobb rákfenéje az SL!

 

 

Előzmény: arenarock (25059)
arenarock Creative Commons License 2016.02.28 0 0 25059

Nos a régi felületet épp most szüntetik meg. Eddig az összes fejlesztésnél mindig rosszabb lett, de még mindig jobb mint a legújabb felületük. Átláthatóságban funkciókban egyértelműen. Olyan mintha gyerekeknek fejlesztenének egyre csicsásabb ám egyre kevesebb tudású felületet - nyilván nem véletlenül.

És akkor még mindig a felület. Hirtelen változásra már nem tudsz kötni, mert a.) lassú b.) nem enged, merthogy sokat változott az ár...

A szerver szakadozik, természetesen mindig akkor ha valami történik. (Régen ritka volt mint a fehér holló) Gondolom terjeszkedtek, de az infrastruktúrát nem bővítették (max a prémium ügyfeleknek...).

 

Spread, dow régen 2, mostanában 3-6, dax régebben 1-2, mostanában 3-4

 

Support, régen magyar összekötő volt, ma már csak prémium ügyfeleknek, a mezei 10 milkásnak marad az angol...

A képzésekről régebben egy hónapra előre tudtál, ma jó esetben aznap kapsz egy emilt...

 

Összeesküvéselméletem szerint pedig program van írva a stopbegyüjtésre, és a nyitáskori rosszabb pozícióból nyitásba szintén.

 

Apróságok, de olyan ez mint ha rulettkeréken a nulla mellé a duplanulla, aztán a tripla stb. kerül...

De azért már ők is fizetnek ha beszervezel valakit, szóval a nagy terjeszkedés már lejárt náluk is...

 

És az is lehet hogy a többi még rosszabb, csak én túl rég vagyok itt és még a kezdeti felívelő szakasznál kezdtem...

 

Azért egy pár hónap demót én lenyomnék a helyedben, nehogy drága legyen a tanulópénz...

Konkrét kérdésre esetleg tudok konkrétabb választ is.

 

Előzmény: Longedli (25057)
Vestas Creative Commons License 2016.02.28 0 0 25058

Saxo-t én sem javaslom. Náluk demóztam. Folyamatosan hívogatott a "kapcsolattartóm", de amikor nekem lett volna szükségem segítségre nem válaszolt senki a levelemre, mert szabadságon volt egy hétig!

Én az fxpro-nál vagyok, de eddig nincs negatív tapasztalatom! Mindig azonnal segítettek, ha kérdésem volt! Még éjszaka is néhány másodpercen belül válaszoltak a chat-en! Ami nagyon tetszik még náluk, hogy van egy un. trezor, ahol elkülínetetted tudod tartani a pénzed, de ha szükséges pár másodperc alatt át tudsz vezetni az éles számlára!

Előzmény: Törölt nick (25055)
Longedli Creative Commons License 2016.02.28 0 0 25057

Ne már, a jövő héten nyitnék ott számlát és utalnék pénzt.

Konkrétabban tudnád írni?

Előzmény: arenarock (25056)
arenarock Creative Commons License 2016.02.28 0 0 25056

Saxo, régen nagyon jók voltak, ma már nem ajánlanám őket. A felület, a support, a feltételek, mind sokkal rosszabbak mint rég.

És akkor még a trükkökről nem esett szó... (Főleg indexeken dolgozom)

Aztán lehet hogy a többihez képest még mindig jók...

 

Előzmény: Törölt nick (25055)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 25055

Sziasztok! Ki melyik brókernél kereskedik? Elsősorban tapasztalatokra (negatív és pozitív) lennék kíváncsi. 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.27 0 0 25054

NZDCAD long pozim pénteken kistoppolódott! Eredmény: 227 USD veszteség!

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25053

27. Trade: 15k AUDCHF short

 

Ez az utolsó pozinyitás ebben a hónapban!

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25052

26. Trade: 10k EURJPY long

 

Tegnap kistoppolódtam! Egy kicsit lejjebb kellett volna raknom a stoppot, vagy inkább várnom kellett volna még 1 napot! Remélem most már tényleg észak az irány! :-)

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25051

Gáz long pozi kistoppolódott! Eredmény: 111 USD veszteség!

 

Longedli Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25050

Extra nagy nyereségnél egy hét kötelező wellnessezés is lehet. :)

 

Igen, volt olyan napom, hogy pár óra alatt 7%-ra felszaladt a profit, nem zártam le és

lett belőle -2%. Szerintem az irreális nyereséget le kell aratni.

Jó, egyelőre gyenge amatőr vagyok.

Előzmény: Vestas (25048)
Vestas Creative Commons License 2016.02.24 0 0 25049

Ma 2 pozim is kistoppolódott!

 

EURJPY long - Eredmény: 136 USD veszteség! (ostobaságom egyik mementója!)

 

USDCHF long - Eredmény: 208 USD nyereség!

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.24 0 0 25048

igen! :-) illetve akkor van értelme az ostobaságból eredő  buktának, ha utána tényleg tanulok belőle! Ha legközelebb is elkövetem ugyanazt a hibát, akkor nem tanulópénz volt, hanem ablakon kidobott pénz! Szerencsére ez még a nyereségből ment el, de a Q1-es tervet remélem hozom! Azért bosszant mert már e hónap elején több alkalommal megvolt a teljes Q1-es terv és sokat gondolkodtam, hogy lezárom a pozikat és pihenek 2 napot! Most már tudom, hogy ezt kellett volna tennem, úgyhogy ki is fogom majd egészíteni a szabályrendszeremet!

Előzmény: arenarock (25047)
arenarock Creative Commons License 2016.02.24 0 0 25047

Amíg van tanulópénz nincs nagy baj... :D

Előzmény: Vestas (25046)
Vestas Creative Commons License 2016.02.23 0 0 25046

Az a helyzet, hogy nekem ebben a poziban nagy valószínűséggel már csak óráim vannak és kistoppolódom! Mivel a jen gyengülésére tettem, így nem a TP-t érem el, hanem a SL-t, hacsak nem lesz hirtelen fordulat!

Így másnap tiszta fejjel egyértelműen látszik, hogy korán szálltam be még magamhoz képest is! Ugyanez igaz a gázra is! Függetlenül attól, hogy mi lesz a vége a két pozinak!

Be kell ismernem, hogy kissé könnyelmű lettem! Kielemeztem az eddigi kötéseimet és a múlt hónapban is volt 2-3 orbitális hibám, ami min. 800 USD-be került, miközben a teljes Q1-es profitcél 1000 USD! Most a jen-be illetve a gázba is kisebb összeggel szálltam be, de ettől még, ha bukok velük, akkor ez elkerülhető lett volna! A jövőben igyekszem kevesebb pozit nyitni, ill. jobban megfontolni a belépéseket! Jól látszik ugyanis, hogy tényleg elkövetek néhány ostobaságot, ami nem egyeztethető össze a stratégiámmal! A GBPZAR long pozim, ami 1 nap alatt kistoppolódott nem bánt, mert ott minden passzolt és hasonló esetben ugyanúgy belépnék! Na de nem bánkódok, hanem tanulok a hibákból! :-)

Előzmény: Longedli (25045)
Longedli Creative Commons License 2016.02.23 0 0 25045

Kuroda nem fogja hagyni sokáig erősödni a JPY-t!

Kérdés, mikor fog beavatkozni?

Lehet, hogy nem sokáig lesz hatásos, mint legutóbb,

de az téged már nem fog érdekelni, ha eléri a TP-t.

 

Előzmény: Vestas (25043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!