Keresés

Részletes keresés

Tomás de Pedro Creative Commons License 2005.01.26 0 0 318
Megtörtént végre az aucklandi vidámparklátogatás.
Ha így hirdeti magát, h NZ's premiere theme park, akkor nem szeretném látni a többit.
Kisgyerekes családok biztos nagyon élvezik, de nekünk semmi extázisba ejtő élményt nem nyújtott. A park területre kb 2× akkora, mint a budapesti, a játékok száma viszont a fele. Az egyetlen értékelhető dolog a 3× fejre álló hullámvasút, de az is csak azoknak, akik még nem ültek olyan igazi nagyon... :)
Csak ezért nem érdemes Kiwiföldre látogatni.

Tomi
Előzmény: Reiszmatyi (314)
R3D+ Creative Commons License 2004.12.19 0 0 317

ja, és egy hír!

annó minden cuccom eltünt a tar.hu-ról  :(

átpakoltam az ATW-re, de kb pont olyanok ezek is, innen is csomó fotómat eltüntettek :(

 

ha valaki ide tervezi a képeit tenni, akkor nem ajánlom, és kapj@  be aki törölte !

Előzmény: R3D+ (267)
R3D+ Creative Commons License 2004.12.19 0 0 316

Hali!

 

ha valakit készül a közeljövőben egy Orlandói parktúra, tettem fel jó pár fotót és videót, egy 5 parkot érintő túráról

 

a videó anyag kb 5-6 giga :)

 

www.extra.hu/cross  bal szélen Orlandó a link

(van több parkról is anyag)

 

 

apropó, tavasszal mennénk megint, esetleg van érdeklődő rá?

 

ha igen, inkább mélben keressetek, ezt ritkán nézem mostanában

laczko@freemail.hu

tipós tomi73 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 315
Végigolvastam a topicot, de nem találtam infót arra vonatkozóan, hogy kb. mennyi időt kell sorbaállni, hogy felülhess egy-egy jobb játékra. (ha mégis leírtátok már ,akkor bocs).

A saját tapasztalataimat írom :
2002.aug. hétvége (szo-vas) Europapark kb. 1-1,5 óra
2003.aug. péntek Europapark kb. 0,5 óra
szombat Europapark kb. 1-1,5 óra
2004.05.01. (igen, mi itt és így ünnepeltük az uniós csatlakozást ) szombat Holidaypark: délelőtt szinte semmi sor a Ge-Force előtt, déltől kb. 20perc , Freefall tower meg egész nap 5 perc.

Csak azért írtam le ezeket, hogy aki még nem járt ezekben és az ehhez hasonló vidámparkokban, mindenképpen számoljon a hosszú sorbanállási időkre. Ajánlatosabb az iskolai tanítási szünetek előtt, vagy után látogatni a parkokat, illetve hétköznap.A hétvégéket a nyári időszakban nem ajánlanám.
A Holidayparkban végre széthullámvasutazhattam magam,azt hiszem jövőre is megyünk egy napra.
Üdv minden rollercoaster fan-nak.
Reiszmatyi Creative Commons License 2004.10.15 0 0 314
Igen! Van! http://www.rainbowsend.co.nz itt a linkje!
Tomás de Pedro Creative Commons License 2004.10.11 0 0 313
Hello!

Tudom, h nem európai, de tud vk jó vidámparkot Aucklandben?

Köszi
Reiszmatyi Creative Commons License 2004.09.21 0 0 312

A Fertő-tó melletti "vidámpark" valójában egy állatkert, melynek van egy játszótérszerü része is, ahol vannak egyszerű játékok! De tényleg egyszerűek! Még a mi kis magyar vidámparkunknál is rosszabb! Kisgyermekeknek tetszhet! ha már Ausztria, akkor inkább Prater!

Kriszyke Creative Commons License 2004.09.21 0 0 311

Sziasztok!!!

 

Hétvégén Sopronba és a Fertő-tóhoz megyünk kirándulni.... úgy hallottam hogy Ausztriában a Fertő-tó környékén van egy város ahol egy fantasztikus vidámpark található. De sajnos az illető nem emlékezett a hely pontos nevére. Szeretnénk oda is ellátogatni.... esetleg ha valaki tudna ebben segíteni örömmel fogadadnám.

Köszike és szép napot mindenkinek!!

Reiszmatyi Creative Commons License 2004.09.15 0 0 310
1 kis hiba csúszott az utolsóba, azt lehetöleg www nélkül írjátok be (wipeout.free.fr)!
Reiszmatyi Creative Commons License 2004.09.15 0 0 309
Pár link, a sok százból, amit erősen ajánlok: www.rollercoasterpro.com . www.rcdb.com , www.wipeout.free.fr ...
Reiszmatyi Creative Commons License 2004.09.15 0 0 308

Hi!

 

Ma bukkantam rá erre a fórumra! Rendkívül örülök, mrt eddig azt hittem, hogy Magyarországon senki sem érdeklődik a hullámvasutak ill. vidámparkok után! Rendkívül sok anyaggal rendelkezek, hogyha valakinek kell valami, az szóljon!

Briko Creative Commons License 2004.09.14 0 0 307

Sziasztok!

 

Feltettem két Port Aventura videot a

BrikóFilm oldalra.

 

Üdv Brikó

Dharma Creative Commons License 2004.09.09 0 0 306
A szabadesést inkább hagyjuk!!!!! Szörnyű!!!!
Előzmény: csk87 (305)
csk87 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 305
Hi! Kb négyszer voltam a német Holidy Parkban és nagyon tudom ajánlani. Nem világklasszis, de sztem nem rossz.Van 2 hullámvasut szabadesés, meg két jó vizes ride. Az Alton Towersbe Londonból mennyi idő alatt lehet kijutni??REptértől mennyire van?Birminghami reptértől
Dharma Creative Commons License 2004.09.06 0 0 304
Most voltunk a Gardalandban, nekünk tetszett.
pts Creative Commons License 2004.09.06 0 0 303
Nem biztos, hogy ez a jó topik, de azért megkérdezem: hogy lehet olcsón eljutni az Oktoberfestre? Stoppal, busszal vagy vonattal menjek? Tudtok ajánlani jó autostoppos weblapokat?

Köszi:

pts
bopat Creative Commons License 2004.08.14 0 0 302

Nézegettem a képeidet Salouból, mi is a tegnap jöttünk haza onnan.

Nagyon tetszett ott, a környéket is beleértve. Mi is körbejártuk a környékbeli falukat, látványosságokat, Andorrát is beleértve.

Előzmény: Briko (301)
Briko Creative Commons License 2004.07.06 0 0 301

+ 60 mega fotó érkezik.

BrikóFilm

Briko Creative Commons License 2004.07.06 0 0 300

Egy kicsit érdekes lett a hivatkozás, megpróbálom mégegyszer:

 

 

BrikóFilm

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2004.07.05 0 0 299

Sziasztok! Egy-két fotót feltöltöttem kezdetleges honlapomra, köztük a spanyolországi Port Aventurában, angliai Alton Towers-ben készülteket.

 

Üdv mindenkinek: Brikó

 

 

BrikóFilm
egy ember Creative Commons License 2004.07.04 0 0 298
A Thorpe parkhoz nehéz Londonból kijutni, Chessington közelebb van. A buszmenetrendek összehangolásával lehet a legkönnyebben kijutni. Először vonattal indultunk, de eccerűen nem jött hozzá buszcsatlakozás. Végül elindultunk gyalog, de valóban órakáig tartott az út. Mikor utóljára voltam arra, úgy 4-5 éve, már okosabbak voltunk, mert megnéztük, hogy melyik busz visz oda és ahhoz kerestünk rácsatlakozást. Kb. két óra alatt kint voltunk. Hát igen, messze van.
De szerintem érdemes egy napra kiugrani, ha már ott van az ember.
Előzmény: Tomás de Pedro (297)
Tomás de Pedro Creative Commons License 2004.07.04 0 0 297

Hello!

 

Akkor ti jobban jártatok, mert nekünk nem sikerült megjárnunk az Alton Towers parkot, mivel péntek reggel közölték a pályaudvaron, h a 32 Fontos kombinált jegyet előző nap 6-ig ki kellett volna fizetnünk, így meg legalább 60 Fontból jött volna ki az egész, ezért letettünk róla. Majd jövőre jobban szervezünk.

 

Egy másik hozzászólás a Thorpe Parkhoz: ott 3 éve jártunk, akkor még 3 óra volt az út, de lehet, h csak mi rontottunk el vmt. Zárójelesen megjegyzem, h odafelé 5 órát utaztunk, mert lezárták a metrót...

 

Eddig az angol vidámparkokkal nem jártam sikerrel, ajánljatok vm használhatót a közelben :)

 

Köszi

Előzmény: Briko (295)
Bowril-TechRun Creative Commons License 2004.07.01 0 0 296

Helló mindenkinek!

 

Jövő héten pénteken Győrből indulnánk párommal Ausztriába egy 4 napos kiruccanásra, és a segítségeteket kérnénk.

 

Aki tud jó vízi, vagy sima vidámparkot Ausztriában, szívesen vennénk az ötleteket, ezek azok a helyek, amik elsősorban érdekelnek minket.

 

Köszi előre is!

 

Bow

Briko Creative Commons License 2004.06.30 0 0 295

Szevasztok!

 

 

Hétvégén megjártuk Angliát, marha nagy pechünk volt, mert csak pénteken tudtunk elmenni az Alton Towers-be (szombaton zárva volt). A nyitvatartás is elég érdekesre sikerült aznap: 10 - 17 óráig üzemelt minden. Rettenetes nagy sorok álltak MINDENHEZ, nem csak a jobb hullámvasutakhoz, így csak három dologra tudtunk felülni: Oblivion, Air, Nemesis. Mindegyik meghatározó élmény volt azért... Fényképek, videók, árak dögivel vannak a hivatalos oldalon, ezért azt nem szúrok ide be, várom a kérdéseket.

 

Üdv mindenkinek: Brikó

Alton Towers
pts Creative Commons License 2004.06.30 0 0 294
Szerveztek idén nyáron buszosz európai vidámparki körutazást? Ha igen, akkor szívesen részt vennék.
egy ember Creative Commons License 2004.06.13 0 0 293
Most látom, hogy az utolsó oldalt elfelejtettem elolvasni, azért tűnt olyan csendesnek a topic.
Bocs, ez van, öreg szem.
egy ember
(de azért még nem vén)
egy ember Creative Commons License 2004.06.13 0 0 292
Na, most úgy láccik mindenki parkol valahol. Nagy itt a csend... :-)

Az Asterix parkban kb. 4-5 éve voltam. Inkább apróbb gyermekeknek való. Van viszont ott egy sziget, ahol különlegesen finom és sokféle palacsintát - sós és édes egyaránt - lehetett kapni. Nanááááá, hogy erre emléxem leginkább.

Érdekes, hogy Angliában mindenki az Alton Towers felé igyexik. Egyike a kevés nagyoknak, ahol nem voltam. Merhogy messze van Londontól, márpedig London bizonyos értelemben maga is egy megtermett vidámpark.

Szóval, ha valaki London felé veszi útját, két egészen különleges parkba is elmehet. Az egyik linken ajánlották az ottani Infernot, az a Thorpe Parkban van (http://www.thorpe-park.co.uk/), ráadásul nyáron ott még standolni is lehet. Sajnos, Londontól kicsit messzebb van, de kombinált utazással azért kb. másfél órán belül elérhető.
Imho érdemes megnézni.

A másik - vagyishogy az egyik, hiszen nekem életem első ilyen parkja volt, ahová eljutottam - a chessingtoni World of Adventures (www.chessington.co.uk/). Nagyon szép az a hely, megejtően zöld és tágas - főleg ha a rusti ajerópark zsúfoltságát nézem. A parkoz tartozott egy komplett állatkert, remélem megvan még... A legszuperebb része a Vámpír - hóhangolul talán Customglow... -, amely jelentős erdélyi reminszcenciák mellett hullámvasútként is élvezhető. Ha ugyan megvan még, mert amikor gyakran jártunk arra - úgy 8-10 éve lehetett - akkor elég gyakran átépítették azt, ami már elavult. A Victoriáról induló helyiérdekű végállomása (el)Csesszington, ahonnan vagy negyed óra gyalog, vagy két buszmegálló a park. Használjátok Ti is egészséggel :-)))))

Már évek óta nem jártam ott, de idén nyáron - időközben felnőtté vált - két fiammal visszalátogatunk, mert 15.000 froncsiért kaptam repjegyet augusztus elejére/each. Vannak még csodák...

Jó parkolást mindenkinek, ez az igazán kiráj szórakozás :-) (De télleg!)

Minden emjúzmentparkfánt testvérként ölel:
egy ember

miclobi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 291
Köszi! :)
Előzmény: Briko (290)
Briko Creative Commons License 2004.06.10 0 0 290
Ha mindent ki szeretnél próbálni, 2 napra menjél. Ha véletlenül marad fél napod, (amit kétlek) akkor ott van a közelben a Holiday Park, ami szintén nagyon klassz. Persze sok függ az időjárástól is, szar időben kevesen vannak, nem kell sokat várakozni.
Előzmény: miclobi (289)
miclobi Creative Commons License 2004.06.10 0 0 289
Sziasztok!

Jövő héten meglátogatom az Europa parkot Németországban. Szeretnék mindent kipróbálni csak még azt nem tudom 1 vagy 2 nap kell hozzá.
Szerintetek?

Előre is köszi
R :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!