Keresés

Részletes keresés

micimaca222 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 45499

És egyébként most hogy vagy? Jelenleg mi újság veled?

Előzmény: boxerkutya (45497)
pozo Creative Commons License 2022.02.12 0 0 45498

Köszi:)

Előzmény: boxerkutya (45497)
boxerkutya Creative Commons License 2022.02.12 0 1 45497

Igen kaptam 2× is, de akkor bénulásos tüneteim voltak, az orvos és én is a legjobbat akartuk . Ez indított el a gyógyulás útján. Mai véleményem szerint , elég lett volna doxicyclyn is ,sőt a minocyclyn akár még hatékonyabb is lehetett volna. Összességében jó volt ,de ez is csak addig ,míg kaptam, de többet nem adatnám , mert drága rövid ideig hat és kellemetlen a szurkálás. A harmadik  ceftriaxon kúrát meg kellett szakítani, mert garinii aktiválódásom volt, arra meg nem jó. Komoly rosszullétet okozott. Ma már csak béta laktámokat, vagy tetraciklineket szedek szükség esetén. Jelenleg az Urbánt használom ez kiváltja az ab - ot.

Előzmény: pozo (45495)
timycat Creative Commons License 2022.02.11 0 1 45496

Nagyon szépen köszönöm a választ! 

 

Jobbulást mindenkinek! 

Előzmény: csumpilumpi (45494)
pozo Creative Commons License 2022.02.11 0 0 45495

Szia boxerkutya!

Ha jól emlékszem, Te voltál rocephin kúrán. Segített? Utólag mi a véleményed, érdemes volt belefogni? Köszi a válaszod.

csumpilumpi Creative Commons License 2022.02.09 0 2 45494

Istenhegyi klinikán voltam, Esztó doktornő a leletbe beleírta, hogy ajánlja a tesztet, majd ott nekik van kontaktjuk a Lymediagnostics-hez. Vele beszéltem telefonon és a többi ment magától. 

Előzmény: timycat (45493)
timycat Creative Commons License 2022.02.09 0 0 45493

Megkérdezhetem, hogy hogy jutottál el hozzájuk? Hol, kinél kell bejelentkezni? 

Előzmény: csumpilumpi (45489)
Marobert1 Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45492

Fel év után tűnt fel, hogy gyengébb lett a fejfájás és nem tamolyogtam annyira. A 11ik hónapban már zenét hallgattam és énekeltem a kocsiban hazafelé. Ilyen az előző 6 évben nem fordult elő. Elő halott voltam.. 

Előzmény: micimaca222 (45487)
Marobert1 Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45491

Leirom megegyszer. Fél év után csökkentek a rosszullétek és egy év után tűntek el végleg. Nem a szaunában lettem rosszul, hanem utána. Általában az öltözőben kezdődött a borzalmas fejfájás és a hazafelé úton ez fokozódott. Nem volt kísérőm, egyedül voltam. 

Előzmény: micimaca222 (45486)
csumpilumpi Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45490

Ha tőlem kérdezed, kell persze, DD pozitív lett, ami mindenképp azt jelzi, hogy kell ellene tenni. 32 nap lement, 18 van még. Egészen jól bírom, még a heti 3 napot is, amikor ugye 3 különböző fajtát is be kell venni. Mellette persze egy gramm cukrot nem eszem, gluténmentességet tartom ,de azt már enélkül is évek óta, tejterméket sem (doxy mellé nem is tanácsos). Azért vannak Herx-ek, de túlélem. 

Szerencsére minden nap tudok edzeni, mozogni, ezért nagyon hálás vagyok. 

Előzmény: 47Zsolti (45485)
csumpilumpi Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45489

Ők csinálják a DualDur-t. Nekem is ez mutatta ki. 

Előzmény: timycat (45488)
timycat Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45488

Sziasztok! 

 

Teljesen új vagyok a témában, egy másik fórumon egy kedves fórumtárs ajánlotta ezt a fórumot, mondván itt már elég sokat tapasztalt, segítőkész sorstársakat találok. Segítségre lenne szükségem.

Az én kálváriám 2021 áprilisában covid oltással kezdődött. Az első után fájt a csípőm, a második után ez fokozódott és beindultak a vállaim is, aztán szépen fokozatosan ráment minden ízületemre. Jelenleg már menni is alig tudok.

Számtalan orvost megjártam, reumatológustól kezdve, neurológuson át, hematológusig. Minden eredményem náluk tökéletes volt.

Felkerestem egy infektológust, akinél kaptam egy ELISA Borrelia IgM megerősítendő (18,5 BBU/ml) eredményt, egy pozitív Borrelia IgM/Immunoblot (Viramed) eredményt és egy negatív Borrelia IgG/ELISA (8,9 BBU/ml) eredményt.

 

Szedtem 4 hét Doxicyclint. Sajnos a tüneteim nem szűntek meg. Így felkerestem egy immunológust is, aki szerint felesleges kör volt az antibiotikum, ez autoimmun lesz. Most ő kutakodik. Talált magas nukleoszóma elleni antitest számot és elindított egy hydroxychloroquine kúrát. Még nem tudom meddig tervez vele, de 6 hete szedem és csak romlik az állapotom.

 

Azt olvastam, hogy a fenti Borrelia tesztek igen megbízhatatlanok. Találtam a neten egy LYME DIAGNOSTIC Kft. nevezetű céget akik azt állítják képesek kimutatni magát a kórokozót is, nem csak az immunválaszból következtetnek egy esetleges fertőzésre.

Írtam nekik a Kapcsolat rovatba, egyelőre még nem kaptam semminemű visszajelzést tőlük. Ma írtam nekik, szóval ez nem szemrehányás. 

 

Esetleg hallott valamelyikőtök róluk? Ne adj Isten járt valaki náluk?

 

Az infektológushoz február 16-án megyek vissza, de nyilván újra csak a fenti teszteket tudja elvégeztetni. 

Az immunológushoz február 21-én megyek. 

Szteroidot bár felajánlották, egyelőre nem kértem, jobban félek a mellékhatásoktól mint a fájdalomtól. 

 

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat! Minden válaszra, tanácsra, útmutatásra szükségem van, mert eléggé elveszettnek érzem magam. Sosem voltam beteg, mindig is sportoltam, egészségesen éltem, ez derült égből jött. 

micimaca222 Creative Commons License 2022.02.08 0 0 45487

Most persze nem arra gondolok, hogy mikor érezted először a szauna után, hogy gyógyulsz (azt tudom, hogy kb. fél év elteltével), hanem hogy KÖZVETLENÜL szauna után már nem annyira rossz az állapotod.

Előzmény: micimaca222 (45486)
micimaca222 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 45486

A szaunával kapcsolatbn lenne még két kérdésem: írtad, hogy eleinte rosszul voltál utána. A szaunázás végeztével hogy tudtál kimenni a kabinból? Talán hülye kérdés, de én ilyenkor annyira gyenge vagyok, hogy ha külső helyre kéne mennem szaunázni, akkor valószínűleg be sem vállalnám. Neked volt valaki kísérőd ilyenkor, akibe támaszkodhattál? Merthogy írtad, hogy te is borzasztó állapotba kerültél szauna végén. A másik, hogy te mikor érezted először, hogy könnyebb szaunázás után?

Előzmény: Marobert1 (45468)
47Zsolti Creative Commons License 2022.02.07 0 0 45485

Kell most szedned antibiotikumot úgy hogy a WB negatív, ès a dualdur pozitív lett? Mit mondott az orvos?

47Zsolti Creative Commons License 2022.02.06 0 0 45484

Köszönöm

csumpilumpi Creative Commons License 2022.02.06 0 0 45483

Western Blot-ot elég sok labor csinál, synlab, vagy az Istenhegyi klinika is. 

 

Dualdur-t azt orvosnak kell ajánlania, akkor lehet kérni. Nekem spec. az Istenhegyi klinikán adták meg a kontaktot, és onnantól már a Dualduros ügyintézővel ment minden. 

Előzmény: 47Zsolti (45482)
47Zsolti Creative Commons License 2022.02.06 0 0 45482

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy a Westen blog ès duál dur teszteket hol lehet megcsináltatni? 

pozo Creative Commons License 2022.01.29 0 0 45481

A krónikus Lyme-kór B vitamin hiányt okoz(hat). A B vitamin hiánya idegrendszeri problémákat okoz(hat). Beszéld meg az orvosoddal!

Előzmény: micimaca222 (45480)
micimaca222 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 45480

Nagyon vigyázz magadra!

 

Engem az Omikron is padlóra küldött 2 oltás után, na nem annyira, mint a Delta, akkor még oltatlanul, hiszen még nem is volt oltás. Egy biztos: nekem a gyenge pontjaimra fókuszált a vírus és azokat ráncigálta meg: 2 éve a lábam izmai beton keménységűvé váltak, alig tudtam járni, később az idegek égni kezdtek benne, a bal kezem pedig elkezdett zsibbadni. Azt hittem, sztrókom lesz, kísérteties volt,  de aztán jobban lettem. Hőemelkedés és szédelgés akkor is volt meg most az Omikronnál is. Ekkor a lábaim erőtlenül rogyadoztak és csak szédelegve, támaszkodva tudtam járni.

Előzmény: csumpilumpi (45479)
csumpilumpi Creative Commons License 2022.01.28 0 0 45479

Ez engem is érdekel, egyre valószínűbb, hogy nem úszom meg én sem (bár 3 oltással csak nem lehet annyira para egy Omikron), viszont remélem, hogy legalább nem akkor, amikor épp az 50 napos AB kúrámat nyomatom rá (22. napnál tartok). 

Előzmény: micimaca222 (45478)
micimaca222 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 45478

Volt itt a fórumozók között olyan, mint jómagam, hogy a Lyme-kórral való küzdelem mellé szuvenírként kapott egy kis Covidot is? Aki benne volt/van, az hogy élte meg?

pozo Creative Commons License 2022.01.15 0 0 45477

Köszi, hogy felraktad. Hasznos és érdekes írás.

Jó lenne viszont, ha a gyógynövény protokollnak nálunk is lenne orvosi háttere.

Előzmény: klarix (45476)
klarix Creative Commons License 2022.01.14 0 0 45476

Szilágyi Tibor leforditott cikke

Kicsit hosszú, de érdemes végigolvasni.Ez egy széles látókörű, nagyszerű ember.Stephen Harrold BuhnerBármilyen pillantást vetünk a lyme közösségre, azt mutatja, hogy az orvostársadalom nagy részét nem igazán érdekli, hogy a lyme-os betegek valóban meggyógyultak-e vagy sem, elsősorban az érdekli őket, hogy az ő paradigmájuk legyen az egyetlen dolog, amit a betegség kezelésére használnak. A téves diagnózisokról, csődökről, elveszett életekről és évekről szóló rémtörténetek szívszorítóak. Lényegében a legtöbb ember azt hiszi, hogy a baktériumok okozzák a betegséget, és ha megöljük őket, akkor jól leszünk. Ebben van bizonyos igazságosság, és valójában rövid távon, mostanáig, úgy tűnt, hogy a megközelítés nagyon jól működött. A pontosabb megfogalmazás azonban az, hogy ez az orientáció egy ideje egyre nagyobb arányban kudarcot vall. Ennek a kudarcnak számos tényezője van. Ezek közül a legszembeötlőbb az a feltételezés volt, hogy a baktériumok buták, az emberek pedig nem, más szóval, hogy a baktériumok csak ülnek, és forgatják a nem hüvelykujjukat, miközben mi megöljük őket. Ez a téves előfeltevés ahhoz a rendkívül veszélyes helyzethez vezetett, amelyben most vagyunk a rezisztens bakteriális betegségek tekintetében.Tehát a betegségek kezelése egy új paradigmába lép át: 1) célzott antibakteriális szerek; 2) immunrendszer támogatása; 3) citokin kaszkád megzavarása; 4) tüneti kezelés. És valójában, ha az utóbbi három feltétel teljesül, akkor az első gyakran szükségtelen. Valójában az utóbbi három a legfontosabb.Megállapítottam, hogy a lyme-betegek gyógyulásának elősegítése során, ha immunműködésüket támogatják, kezelik a konkrét tüneteket, és megzavarják a citokin kaszkádot, a tünetképük javul, és jobban lesznek. Másrészt, sok lyme-os ember nem gyógyult meg , ha olyan antibiotikumot kaptak, amely valójában elpusztította a spirochetákat. Valójában gyakran évekig voltak tüneteik, amit egyesek poszt-lyme-kór szindrómának neveznek.Csupán arról van szó, hogy a legtöbb orvos egy elavult paradigmát használ a kezelésre.Röviden, az antibiotikumok ritkán tesznek valamit a gyógyulásért bakteriális fertőzés okozta károsodás esetén. Az orvosok ezt a páciens testére bízzák (majd később elismerik). A lyme esetében azonban a fertőzés által okozott károsodás mértéke közvetlenül összefügg az immunrendszer egészségi szintjével. Minél rosszabb az immunrendszer kezdeti működése, annál rosszabb a károsodás. Sok ember egyszerűen nem tudja helyreállítani az energiaszintjét, az immunrendszer működését stb. Ezenkívül gyakran vannak idegi károsodások, amelyeket önmagában nehéz korrigálni. Minél idősebb az ember, annál nehezebb a gyógyulása. Ezért gyakran speciális protokollokra van szükség a sérülések gyógyítására. Az orvosok gyakorlatilag semmit sem tudnak arról, hogyan kell ezt csinálni, és az általuk használt gyógyszereknek sincs ilyen hatása. Tehát egy másik megközelítés elengedhetetlen.A növények egész ideje alatt bakteriális fertőzésekkel küzdöttek ezen a bolygón. Hogy egy példát mondjunk arra, hogy milyen összetettek a válaszaik: ha egy baktérium megfertőz egy növényt, a növény nagyon összetett választ ad. 1) a növény antibakteriális vegyületeket bocsát ki a baktériumok elpusztítására; 2) a növény olyan vegyületeket bocsát ki, amelyeknek egyetlen funkciója van: csökkenti az antibakteriális vegyületek mellékhatásait (ez megvédi saját szöveteit a károsodástól); 3) a növény olyan vegyületeket bocsát ki, amelyek hatástalanítják a baktériumok által az antibiotikum elkerülésére használt rezisztencia mechanizmusokat, pl. 4) a növény olyan vegyületeket bocsát ki, amelyek szinergikusan hatnak más vegyületekkel, hogy fokozzák azok hatását; 5) a növény olyan vegyületeket kezd létrehozni és felszabadítani, amelyek serkentik saját immunválaszát.Ezenkívül a növények biológiailag lebonthatók (a gyógyszerek nem), megújulóak (a gyógyszerek nem), nem okoznak rezisztenciaproblémákat a baktériumokban (a gyógyszerkészítmények), nem okoznak környezetszennyezést, ahogy a gyógyszerek. Szinte minden gyógyszer egyetlen vegyi anyag. A baktériumok nagyon könnyen azonosíthatják ezt a vegyi anyagot, majd átrendezhetik genetikai szerkezetüket, hogy elkerüljék. ezt nem tudják megtenni a növényekkel, a növények több száz vegyületet tartalmaznak, amelyek mindegyike szinergikusan működik. A baktériumok egyszerűen nem képesek megbirkózni ezzel. Nem tudnak egyszerre több száz szinergikus vegyülettel szemben rezisztenciát kialakítani.Ezek a spirocheták evolúciós szempontból nagyon régiek. És olyan módszereket fejlesztettek ki, amelyekkel elkerülhető az immunválasz, és elrejtőzhetnek a szervezetben. Nagyon intelligensek, nem hülyék. Tehát tanulnak és alkalmazkodnak. Ahhoz, hogy hatékonyan reagálhassunk, támogatnunk kell saját testünk intelligenciáját, hogy jól tegyük, amit csinál, megelőzzük a fertőzést vagy meggyógyítsuk azt, amint az bekövetkezik.https://www.tiredoflyme.com/stephen-buhner.html

pozo Creative Commons License 2022.01.12 0 0 45475

Vajon mi erre a gyógymód?

Előzmény: Lyme6 (45472)
Lyme6 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 45474

Esztó doktornő szerint borrelia miatt van

Előzmény: micimaca222 (45473)
micimaca222 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 45473

Ezek szerint már többször is csináltattál agyi MR-t? És mit mondtak az okosok ezekről a "vándorló gócokról"? Te milyen diagnózist kaptál?

Előzmény: Lyme6 (45472)
Lyme6 Creative Commons License 2022.01.10 0 0 45472

Szia,nekem a feherjeallomanyban vannak magas jeladású gócok.Minden évben.mashol..par db 2-3mmesek...de a myelin allomany rendben van.

Előzmény: micimaca222 (45449)
csumpilumpi Creative Commons License 2022.01.08 0 0 45471

File természetesen, nem találtam hol lehet szerkeszteni a hozzászólást, lehet a mobil nézet miatt. 

Előzmény: csumpilumpi (45470)
csumpilumpi Creative Commons License 2022.01.08 0 0 45470

A füle infójában van, az e-mail, a mintaazonosító, a dátumok egymás után, minden stimmel. 

Közben elkezdtem a kúrát, mellette semmi cukor, tejtermék, glutén (kb. ahogy eddig is, csak most nem gyengülök el). Szerencsére szibabicajozni még tudok, remélem később sem lesz annyira rossz, hogy kimaradjon. 

Előzmény: pozo (45469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!