Keresés

Részletes keresés

BlueFazer Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265558

Esetünkben ugyan elnézést kért, hogy "programot csinált" nekünk estére és várnunk kellett rá, de nem nagyon üdvözölte a kutyát és a kutya sem őt. Nincs köztük belsőséges viszony, de ez nem a kutyán múlik. Mi jól megdogönyöztük, amig vártunk vele :) 2x meg akart indulni és elég erélyesen kellett vissza húznom a nyakörvénél fogva, hogy maradjon. Ekkor egy kicsit paráztam, hogy hátra kap, de jól tűrte a feltartóztatást :) A villamosmegállóból úgy néztek minket a "medve idomárokat" :), mintha nem erről a bolygóról származnánk :)

Előzmény: euro (265555)
Riki Ré Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265557

Mi is szedtünk már össze kóbor csivit vidéken, vagy a város másik felén, köszönöm ritkán járt érte, nemhogy a sérült kutya orvosi költségének megtérítése. Persze emiatt volt olyan is, hogy a gazdinak le kellett mondani a kutyáról, és új családot kerestünk neki.

Gerzson egyébként Luca az könnyű feladat Rikihez képest, aki még kisebb, és nem jön vissza azonnal. Az utolsó otthoni napon több, mint egy órára elszökött, pedig 10 fokban általában ki sem teszi a lábát a lakásból, itt meg nem megy le 15 fokban sem mindig. A vérnyomásom a helyén volt:)

A szilvesztert meg a fürdőszobában töltötték, az elég  kicsi, és nincs ablaka, tehát annyira nem is hallották a zajt valszeg, mert nem voltak megrettenve, amikor hazaértem :)

Előzmény: euro (265555)
gerzson_156 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265556

Ezért kell egy macskaméretű szökőbajnokot szerezni és hagyni, hogy minden rést kipróbáljon. Az első 3 nap stresszes és sportos, de utána biztonság!!! :))

Előzmény: euro (265555)
euro Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265555

A kis bernáthegyi méretű kutyust úgy vettem észre a kertünkben, hogy már a gyerekek játszottak vele. Nem kicsit kaptam frászt tőle. A gazdája pedig nem bírt még egy köszönömöt se kipréselni magából, nemhogy egy elnézést.

Előzmény: BlueFazer (265549)
tomcat Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265554

Jajh, csaknem majd elfeledtem: a másik szíjjel röhögős, közel 10 pontos zenemű az elmúlt évből (itt a részletes elemzés).

Azok a boldog '90-es évek és a grunge. Robin Daggers izda. :D

http://www.imdb.com/video/imdb/vi544319257/

 

tomcat

tomcat Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265553

A bootleg meg már csak kutyafasza. :))

 

tomcat

Előzmény: dhpage (265551)
tomcat Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265552

Hát, nálunk így telt a nagy petárdadurrogtatós időszak:

 

tomcat

Előzmény: BlueFazer (265549)
dhpage Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265551

az album halott. már csak a remix feldolgozásának a mashup-ja létezik csak. :)

Előzmény: tomcat (265550)
tomcat Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265550

Valóban? És nem pont ez a poén? :)))

A 3 perc végén szvsz kellően megcifrázták, de legjobban a szövegen mulattam... b@zzz, próbáld csak meg elsőre akár végigmondani. :D

Na mindegy, a főlényeg, hogy nagyot alkottak ismét, monnyuk a Viciuos Delicios a mérce, ahhoz képest sem rossz ez az album. Már ha az album kifejezés egyáltalán értelmezhető mainapság - főleg ebben a szcénában. :)

 

tomcat

Előzmény: dhpage (265548)
BlueFazer Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265549

Mi otthagytuk a WRC-t a Császári rezidencia előtt, mert a Főnök is és én is ittunk tegnap;) Tekintetes bíróság kérem a megértésüket! Önök sem mernének ellent mondani egy Császárnak miközben egy teli kupicát ad a kezükbe! ;) Emiatt a Roc sofőrszolgálat dobott minket haza (ezúton is köszönet érte!;). Ma amikor mentünk az autóért (1000 év után újra buszoztam :D) a Gellért téren össze futottunk egy brutális méretű kutyával. Kb. egy berni pásztor mérete volt, csak barna színű. Eléggé "esetlenül" mozgott és látszott, hogy nem szokott utcán közlekedni, a járda szélén megállni, várni, stb. Amikor végül egy autó majdnem elütötte, akkor végül megfogtuk. Senki nem mert odamenni hozzá (gondolom a mérete miatt:), mindenki csak nézte, hogy mit szerencsétlenkedik a kocsik között. Mivel nyakörv is volt rajta, meg mielőtt az útra leténfergett több ember közelében is nyugodtan elsétált, valószínűsíteni lehetett, hogy nem "emberevő" :) A nyakán egy bilétán volt gazdi név, cím és telefonszám is. Felhívtam és kb. 5 perc múlva jött is érte egy srác. Azt mondta, hogy már rengetegszer megfoltozta a kerítést, de rendszeresen kiszökik. Most 3 hónapot bírt ki otthon :) Valószínűleg most a durrogtatást nem bírta. Amikor a Császárt felhívtam, hogy ne aggódjon, mert mindjárt eltűnik a ház elől a WRC, de mi visszük el, majd elmeséltem neki a kutyás sztorit, akkor kiderült, hogy ő is ismeri, hozzájuk is bement már a kertbe és ő is a gazdit hívta :D Globetrotter kutyus :D Na meg szerencsés is, hogy nem ütötték el!

Előzmény: tomcat (265547)
dhpage Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265548

ez inkább reggae-dubstep :)

Előzmény: tomcat (265547)
tomcat Creative Commons License 2014.01.02 0 0 265547

Kedves egészségtekre! :)

Magával az éjféli tűzijátékkal amúgy nekem nincs különösebb bajom (mondjuk mértem éjféltájt 5 percen keresztül egy átlag 86 dB zajszintet, ami nem annyira hétköznapi errefelé, de az újév sem hétköznap), sokkal inkább a petárdázókat nem értem. Miért szükséges hajnal 4-kor durrantani még egy nagyot? A más kertjébe, élőlényekre poénból petárdát bedobálókat végképp nem értem.

De a derék ebek vitézül viselték az idei tortúrát is, mondjuk mindkettő kapott roppanósra sült malacfarkat. :))

 

tomcat

 

ps. a 2013-as év számomra legkedvesebb, ortzámra legtöbb mosolyt csaló zeneszámát küldeném évértékelő, évzáró bejegyzésként mindenkinek aki szereti a psy-trance vonulatot (K!?, dh?), amikor meghallottam elsőre azt gondoltam, hogy neeeeee.... ilyen nincs, ezek tényleg ekkora hülyék??? (jó értelemben) :))))))))

Előzmény: BlueFazer (265546)
BlueFazer Creative Commons License 2014.01.01 0 0 265546

"Csülökben, virsliben és sörikében gazdag múlatságot kívánok minden kedves Genyának! :)"

 

A Császárnál sushi, malacpöri, nyúlpöri, (nagyon:) tömény piák és pezsgő volt a menü. Mi is durrogtattunk, de ehhez megmásztuk a Gellért hegyet és egy eldugott kis kilátó részre helyeztük el a tüzijátékokat. Augusztus 20.-a nudli volt a mi brutális tüzijátékünkhoz képest :D

 

BÚÉK! :)

Előzmény: tomcat (265544)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.01 0 0 265545

Neked is BUÉK!

Előzmény: tomcat (265544)
tomcat Creative Commons License 2013.12.31 0 0 265544

Mostanság nem nagyon lehet a tűzijáték zajongás miatt magukra hagyni a kutyákat az évnek ebben a szakában, akármennyire szocializáltak/képzettek.

Valami idióta ráadásul idénre kitalálta, hogy a pesti oldal 3 kerületében számára érdekes kerítésen keresztül bedobálni pirotechnikai eszközöket és az mekkora vicc. Hasonló élményeket kívánnék neki is, sebészeti ügyeleten töltött újévnél nincs is emlékezetesebb.

Na de duzzogást félre:

Csülökben, virsliben és sörikében gazdag múlatságot kívánok minden kedves Genyának! :)

 

tomcat

Előzmény: euro (265543)
euro Creative Commons License 2013.12.31 0 0 265543

Ide is beírom, hátha van még valaki, aki nincs facsén: ma este évzáró mulatság nálunk. Mindenkit szeretettel várunk.

Előzmény: tomcat (265542)
tomcat Creative Commons License 2013.12.31 0 0 265542

Nincs mit.

Nekem ebből sajna semmi érdemi technológiai előrelépésem nem lesz, az itthoni Xeon E3 média server memória limitje marad 32 GB. Xeon E5-re mini-ITX méretben nincs megoldás jelenleg. Főleg nem 100W teljesítményfelvétel alatt.

Na persze nem mint ha ki tudnám hajtani a Xeont, de az elv az elv. :DD

 

tomcat

Előzmény: Törölt nick (265541)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 265541

Nekem is az. Köszi az infót. 

Előzmény: tomcat (265540)
tomcat Creative Commons License 2013.12.30 0 0 265540

Cé: lehet hogy ez csak nekem új (mostanság rakok össze itthonra egy NAS/média szervert), a vmware törölte a 32GB memória korlátot a free verzióban. Asszem, korábban ilyesmiről leveleztünk.

 

tomcat

tomcat Creative Commons License 2013.12.29 0 0 265539

Nem kissé kommunista ez a felvetés? A geci iPad és Microsoft Surface tulaj majd nem érzi meg azt a pár ezer Ft-ot, de a rezsicsökkentés jár mindenkinek? :DDD

Mondok inkább egy jogi és még inkább pénzügyi megközelítést: ahhoz, hogy a Google Music az iTunes Match jellegű szolgáltatások elérhetők legyenek egy országban, bizony meg kellett állapodni a közös jogkezelőkkel, tehát jelenleg aki becsületesen fizet, az járt sz@rul, mert kétszer fizet. Egyszer az üres adathordozó díjat és még egyszer a szolgáltatásba beépített díjat.

A töltikézők szlovák sd kártyán lopják továbbra is a torrentes mp3-akat okosba'.

És csak hogy a nagyságredeket érezzük: az Artisjus valami éves 10-14 milliiárd Ft-ból gazdálkodik, ebből szerényen megtartja a bevételek ötödét. Alsó hangon 2-2,5 Mrd!

Ehhez képest az össz bevételük negyede az üres adathordozó díj. Nagyságrendileg.

És ez csak egy adminisztratív szervezet, helyettük a NAV jár a plázákba razziázni, hogy az okostelóknak van-e üres adathordozó matricája.

Félreértés ne essék, nem a zenészektől, előadóktól sajnálom a pénzt, pont nekik kéne ezt a gittegyletet rendberakni, csak hát az évtizedes berögzült minták mentén ez nem fog menni, mert akik jól jártak, azok vannak pozícióban. Az NKA meg egy vicces NER pénzpumpa.

 

tomcat

Előzmény: gerzson_156 (265537)
__BB__ Creative Commons License 2013.12.28 0 0 265538

Szerintem átlagban azok 8 gigásak, így +10%. Nekem van erre-arra tablet, telefon,  sd kártyákban jóval 100 giga felett, egy darab nem jogtiszta mp3 nélkül. 

Persze én vagyok a hülye, mert a googli music helyett lehetne torrenteli is.

Előzmény: gerzson_156 (265537)
gerzson_156 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 265537

Tudom hogy elvek meg ilyesmi, de egy iPad itthon amúgy is borsos árát nagyon nem befolyásolja. A 20e Ft-os szemeteknek meg alig van belső memóriája. Olyat venni amúgy is hiba, saját tapasztalat. 

Előzmény: tomcat (265535)
tomcat Creative Commons License 2013.12.28 0 0 265536

Minekutána korábban jelentősen ekéztem a Win8 és különösen a Win2012Server csempés f@szkodását, most így az ünnepek között volt alkalmam kicsit rágyúrni a Windows vonalra unalmas ráérő időmben.

Az új Win8.1 teljesen használható - ha a júzer a telepítés után (nekem hamadikra lett jó a Win 8.1pro) betartja az alábbi szabályokat:

- telepíteni kell a Classic Start-ot (és ízlés szerint még sok minden mást via ninite.com)

- és be kell állítani, hogy az a csempés fasság a fullscreen appokkal, főleg a böngészővel az életbe' ne térjen vissza a desktop/laptop felhasználói felületen.

 

tomcat

 

ps. volt egy kisebb harcom a Visual Studioval, a 2013-assal, de végül megegyeztünk abban, hogy a .net 4.0 még ma is elég menő, nem mindenki a WP8 shopra gyúr :)

tomcat Creative Commons License 2013.12.28 0 0 265535

http://itcafe.hu/hir/artisjus_ures_hordozo_dij_csokkentes_tablet.html

Menjenek a büdös picsába! 0 azaz nulla darab olyan zeneszámot/klipet/filmet tartok a telefonomon, tabletemen, memóriakártyáimon, ami az Artisjus hatáskörébe tartozna.

Google Music, iTunes Match, netrádiók?

Barmok, ez a XXI. század, egész máshogy fizet az ember jogdíjat, nem Jeszenszky, Presser és a haverok (főleg nem az NKA) zsebeinek tömögetéséről szól ma már a világ.

Aztán majd reprezentatyv felmérés keretében rácsodálkoznak, hogy mindenki az északi szomszédunktól rendel most már nem csak adathordozót, hanem táblagépet is.

 

tomcat

dhpage Creative Commons License 2013.12.27 0 0 265534

na, így kell bevenni egy kanyart. :)

 

tomcat Creative Commons License 2013.12.26 0 0 265533

Tudtam, hogy valamit kihagyok: a főlényeg pedig a bioetanol mellett az volna, hogy a négyütemű Otto-motor 60+% hőveszteségének egy részét valamilyen eljárássál alacsony költségek mellett tárolható (akár villamos) energiává lehessen alakítani. A jelenleg ismert és ipari méretekben gyártható termoelektromos átalkítók teljesítménye kevés (pl. Peltier-elem), vagy magasabb hőmérsékletet igényelnének, ami folyamatos üzemben lenne csak biztosítható (gőzturbina+generátor), ami szintén nem gazdaságos.

 

tomcat

Előzmény: tomcat (265532)
tomcat Creative Commons License 2013.12.26 0 0 265532

Szerintem már leírtam korábban, miért tartom marhaságnak ezt a mostani hibrid vonulatot: egyszerű méretgazdaságossági okokból. Egy csomó holt tömeget kell cipelni akku pakk és kapcsolódó részek formájában, ami minden egyes gyorsításkor a mozgási energia felépítésével veszteségként jelentkezik és a rekuperációs fékrendszer csak a töredékét képes visszatermelni.

Mondjuk egy dízel-elektromos mozdonynál ez ugye nem kérdés, az utána kötött tehervagonok tömege  nagyságrendekkel nagyobb, mint a mozdonyé. Vagy ott van a másik hibrid kedvencem a szintén dízel-elektromos Libherr T282B:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liebherr_T_282B

Ebben a méretben ez teljesen értelmezhető, ráadásul a T282 ha rendesen meg van pakolva, akkor a villanymotor jobban szabályozható nyomatékával könnyebb azzal az 5-600 tonnával elindulni (bár esős időben 30-nál gyorsabban nem mennek vele, mert keresztbe tolja a seggét laza talajon, ami bányákban elő-előfordul :) ).

Nem tudok olyan TCO kimutatást összerakni, amiből az jönne ki, hogy 5-10 éves időtávlatban személyautó szintjén megérné hibridet venni. Még ott is határeset, ahol az adókedvezményekkel, állami támogatással csak kicsivel drágább az üzemeltetés, mint egy benzinesé.

Továbbra is fenntartom, hogy a második generációs (cellulóz, pontosabban mezőgazdasági száras növény hulladék alapú) bioetanolos autózás emisszióban és gyártási költségekben is veri mind a hibrid, mind az üzemanyagcellás megoldásokat. Nem kicsit.

 

tomcat

Előzmény: dhpage (265531)
dhpage Creative Commons License 2013.12.26 0 0 265531

viszont abban igazság van, hogy mivel elektromosan indul így a motorindítás kíméletesebb, illetve a generátorok miatt a fékek sincsenek szinte használva, elég sokmindenen lehet spórolni.

viszont ezzel szemben ott a drága akksipakk és a bonyolult vezérlési rendszer, na meg az autó ára.

Előzmény: tomcat (265530)
tomcat Creative Commons License 2013.12.25 0 0 265530

A minap valamelyik ismeretterjesztő csatornán Priust bontottak, valami 170 fontért tudták csak eladni az fő akksi pakkot, végül egy szélkerékhez került felhasználásra. 370 ezer mérföld volt az autóban, amikor kipurcant.

 

tomcat

 

Előzmény: dhpage (265524)
BlueFazer Creative Commons License 2013.12.25 0 0 265529

Bedig biztos van ott vagy 20-30 fegyverbuzi csoport ;) Rákeressek neked, hogy mennyi? Hátha érdemes lenne emiatt regisztrálni, ha miattunk nem is ;)

Előzmény: gencsydani (265528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!