Keresés

Részletes keresés

nscatto1 Creative Commons License 2022.04.29 0 0 85822

blikkmag, a Giro kapcsán:

 

https://bikemag.hu/magazin/budapest-koszonti-a-girot-budapest-saluta-il-giro-kiallitas-a-btm-varmuzeumban/

 

 

Ha lesz időm, utánajárok annak az amőbának, aki a cikket elkövette. Giro. Ennek kapcsán sikerült billentyűzni a zsidókról, a női indulóról, a Budapest-Bécs versenyről. 

Oké, hogy a cikket elkövető szar nem vállalja a nevét, de akkor is, ez minimum meggyalázása az olasz körversenynek. 

NAR Creative Commons License 2022.04.27 0 0 85821

"többniyre azok is inkább a városon mennek át, akik pl. északról (M2, M3) mennének mondjuk dél felé (M5 irányába). Merthogy az M0 kerülő."

 

Azért szerintem aki az M3-ról jön és az M5 felé megy, az nem megy be a városba. Az M31-en le is lehet vágni. Az M2 felől is csak kilométerben kevesebb a városon keresztül, időben több. De én még a 11-es felé is inkább körbemegyek, sokkal kényelmesebb az autóúton beállítani a tempomatot és haladni, mint a Hungárián piros lámpáknál ácsorogni... Az M2/M3-M6 már határeset, ott már időben alig rövidebb körbemenni, M1/M7 felé meg egyértelműen a városon keresztül a nyerő.

Előzmény: Friczy (85820)
Friczy Creative Commons License 2022.04.27 0 0 85820

Amilyen kicsi a Lánchíd átbocsátóképessége (beleértve a Clark Ádám tér lehetőségeit is) túl sokat nem vesztene az autósforgalom a híd hiányával. Budapest kikerülésére nem (csak) a lehetőség hiányzik, hanem az akarat sem. Mindenki jön a körgyűrű nyugati részének hiányával, de többniyre azok is inkább a városon mennek át, akik pl. északról (M2, M3) mennének mondjuk dél felé (M5 irányába). Merthogy az M0 kerülő. És valóban, egy körív mentén hosszabb az út, mint az átmérő mentén.

Előzmény: nscatto1 (85819)
nscatto1 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 85819

Amíg nem lehet kikerülni Budapestet autóval, addig a dugó meg is fog maradni. Ha lenne rá akarat, rég építhettek volna hidat pl. Soroksár, Nagytétény, Gubacs, Albertfalva, Megyer, Római part, stb. környékére, abból is lehetne lopni gazdagon, de nem építenek. Sajnos olyan a város felépítése, hogy sokaknak be kell menniük a belvárosba akkor is, ha nem akarnak.

 

És nincs annyi bringás, hogy csak ők használjanak egy hídat a BKV-n kívül. 

Előzmény: Friczy (85817)
Pinyo Creative Commons License 2022.04.27 0 0 85818

Azt tapasztaltam, hogy az Alagút levegője a mostani minimál forgalommal elég jó lett.

Előzmény: Friczy (85817)
Friczy Creative Commons License 2022.04.27 0 0 85817

A Lánchídon tényleg érdekes lenne, ott elfér két bringasáv, de akkor más nem. Mindenesetre megfontolandó lenne rajta a busz+kerékpárközlekedés autók nélkül. Sajnos attól tartok, ettől még az Alagút nem lenne lényegesen jobb levegőjű, így - legalábbis számomra - nem igazán lenne alternatíva mondjuk a Déli felé.

Az Üllői úton viszont vígan elférhetne a kerékpársáv, és értelme is lenne.

Előzmény: nscatto1 (85816)
nscatto1 Creative Commons License 2022.04.24 -1 2 85816

Örömmel látom, hogy nem pusztult ki a baromság a nagyfaluban tekergőző biciklistásokból.

"A Lánchídon bringázható buszsávokat kérünk, hogy dugómentes, vagyis átjárható legyen a város legszebb jelképe. Az Üllői úton és az évente 1.000.000. kerékpározó által használt Astorián alakítsák kerékpársávvá a metrópótlás után feleslegessé váló buszsávokat, hogy levegőt kapjon a forgalmas út, ahol Ferencvárosnak is lehetne belvárosi kapcsolatahídra"

 

Aki közlekedik Budapesten, az tudja, hogy mekkora faszságot sikerült megint kinyilatkoztatni valami svájcisapkás, tanyabájkemelgető pedálrugdosó liberális hibbantnak:((( 

csabate76 Creative Commons License 2022.04.12 0 0 85815

Sziasztok,

 

Van esetleg valaki Szarvas környékéről aki rendszeresen outizik és aki(k)hez lehetne csatlakozni heti egy-két tekerés erejéig?

Köszi

nscatto1 Creative Commons License 2022.02.10 0 0 85814

Kiegészítés:

 

Bár nekem nem széles a lábfejem, de mostanra kiderült, hogy ez a modell (számomra) csak nyári zoknival megfelelő. Ha egy picivel vastagabb zoknit veszek föl, mint a nyári, akkor olyan "lábfejösszenyomós" érzésem van, ami nem ideális kerékpározás közben sem.

Előzmény: nscatto1 (85813)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.28 0 0 85813

Vettem egy Shimano SH-RC 300 cipőt.

 

https://ebike.hu/termekek/ruhazat/cipo/orszaguti/133511_shimano-sh-rc3-rc-300-orszaguti-cipo/

 

Bár egyelőre csak görgőn próbáltam ki, de mivel bővan van összehasonlítási alapom, ezért bátran merem ajánlani olyanoknak, akik viszonylag olcsón (28-34000.- körül lehet megkapni) akarnak országúti cipőt. A leglényegesebb, hogy végre emberi méretben sikerült gyártani, nekem 44-45-ös a lábam sportcipőim vannak, ennek a mérete 45-ös, és teljesen megfelel. Nem szűk, hegyes orrú fazon, inkább picit kerekebb az eddigieknél. Nekem eddig még a szélesebb fazonú montiscipőből is 47-es kellett, a "hegyes" fazon miatt. Az egy darab tekerő jól fogja a lábat, olyan körbeölelős érzés, pedig ránézésre kissé elöl van, gyakorlatilag a középső tépőzár helyére került. A sarok merevsége ennyiért megfelelő, a talpé szintén, amit 3D rácsos műanyaggal oldottak meg. Elöl a talpon szellőzés is van, SPD-SL/Kéo stoplit fogad és van a stoplibeállítást megkönnyítő sávozás is. A megszokott fekete és fehér színen kívül piros és kék is létezik. 

5E GT Creative Commons License 2021.10.17 0 0 85812

Sziasztok.

 

Érdeklődnék,hogy esetleg ABUS Viantor sisakot használ- e valaki közületek?  A színe mindegy,másra vagyok kíváncsi :)

 Ha valaki igen,akár az adatlapon található mail címre is írhat,megköszönném.

minerel Creative Commons License 2021.10.07 0 0 85811

Sziasztok! 

 

Érdekel valakit egy újszerű DHB puha gurulós bringaszállító táska egy 20-asért?

PMiheller Creative Commons License 2021.10.06 0 0 85810

Csak ez az egy bringája van szegénynek... :-D

Nekünk 7 van otthon de azok összesen nem érnek ennyit, futárkodnom kéne, többet is bicajoznék talán :-(

Előzmény: nscatto1 (85808)
Spek_the_wanderer Creative Commons License 2021.10.05 0 0 85809

Tubeless setup ügyben szeretnék tanácsot kérni. Adott egy tubeless-ready felni (vittoria elusion), amire tubeless-ready abroncsot szereltem (gp5000), decathlonos szeleppel, (ezt tudtam épp szerezni) megtöltve zefal folyadékkal. Működik a dolog, azonban kb. 1-2 nap alatt leereszt 4 bar körüli értékre. Ezt utána tartja elég sokáig. Kérdésem, hogy ez normális -e országúti tubeless setupnál? Arra gyanakszom, hogy ez a dekás szelep lesz a szűk keresztmetszet.

nscatto1 Creative Commons License 2021.10.04 0 0 85808

Ma láttam egy futárt, aki egy De Rosa SK-n végezte a munkáját. Arcom leesett.

henngergely Creative Commons License 2021.09.03 0 0 85807

Csak új alkatrészekről tudok. A szokásos, néha piacra dobnak valamit ami jobb, mint az elődje.

Előzmény: nscatto1 (85806)
nscatto1 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 85806

Azt mondják majd el, hogy megvették a Campát?

Előzmény: henngergely (85805)
henngergely Creative Commons License 2021.09.03 0 0 85805

A 9100 még marad, de ha Di2 váltó kell, akkor csak a 9200 lesz. Sőt, lesz itt még bejelentés Shimano oldalról- nem is olyan soká.

Előzmény: nscatto1 (85804)
nscatto1 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 85804

Tegnap néztem én is, de a tárcsafék az nemgyerebe. Csúnya, nekem fölösleges, másik váz kell hozzá, stb. szóval marad a 9100. Illetve nem nekem gyártják, ráadásul 4300 euro környékére sikerült matekolni az árát, ami azért bőven fájdalomküszöb fölött van.

Előzmény: henngergely (85803)
henngergely Creative Commons License 2021.09.02 0 0 85803

Új Dura Ace 12 sebességgel (hátul), és drótmentes váltóval:

https://www.youtube.com/watch?v=GnBvRaAzal0&ab_channel=GlobalCyclingNetwork

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 85802

Még várom a buz SzeZo-t szakerteni.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.07 0 0 85801

De, pusz hárum ezer forintert (BKV). Nagyobb baj, hogy valamennyi ilyen. sejejt amit árlnak é tudják, hogy az. Enyhén pofátlanság..

Plusz a kieső idp.

Előzmény: henngergely (85799)
CB Híres Creative Commons License 2021.08.06 0 0 85800

Én most vettem 2 új kevlár peremes Cst Cito gumit 622-25 méretben. Az előző,ami rajt volt,az egy drótperemes Conti volt,ugyanilyen méretben. Ugye használtan került hozzám a bicó,az első gumi már kockásra kopott volt akkor is,a hátsó csak simán kopottnak tűnt. 600kilómétert még azzal használtam,minden gond nélkül,aztán a hét elején két egymás utáni alkalommal 2 hátsó defekt😒. Először kivágta valami,másodszor egy hangyányi üvegszilánk állt ki a külsőből. Javítás után meg arra lettem figyelmes,hogy "úszik" a hátulja. Átnézés után,olyan mintha szálszakadásos lett volna. Úgyhogy rendeltem gyorsan 2 új gumit,úgyis akartam már rá.  A Cst-vel idáig meg voltam elégedve a trekking bicajomon. Ez meg ráadásul rendelkezik egy valamiféle(eps) defektvédelemmel  is. Felrakni szerszám nélkül fel lehetett. Remélem bírja egy darabig👍!

henngergely Creative Commons License 2021.08.06 0 0 85799

Ha most vetted a gumit, nem tudod visszavinni?

Előzmény: Törölt nick (85798)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.05 -2 0 85798

No. Idei continentalt csak az vegyen, akinek van saját szervize!

Négy szervizt, köztük a boltot, ahol megvettem, hívtam fel, hogy tudnak-e így távolról segíteni a gumik felrakásában, van-e valami trükkje vagy tényleg kuka?

Gyakorlatilag mindenhol megerősítették, az idei ultra- és supersport biztosan olyan, hogy nem megy fel simán.

Két ember, spéci szerszám, faszsetudja, mi kell hozzá.

Ha útközben defektet kapok, akkor baszhatom.

Ennyit a continentalról, meg azokról, akiknek van pofájuk ilyet rásózni a gyanútlan vevőkre.

Miután nincs többre pénzem, számomra vége a bringaszezonnak is.

Úgyhogy tessék Újpesten nyitott szemmel járni, most szétkapom a biciklim és alkatrészenként szétszorom a környék szemeteseibe.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.05 -1 0 85797

Vicces. Sokmindentől tartottam az új gumi kapcsán, attól nem, hogy nem tudom felrakni.

És úgy tűnik, kénytelen leszek szervizbe menni vele szégyenszemre.

A drótperem picit feszesebbnek tűnik, mint bármely eddigi... 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.05 0 1 85796

B+... háromszor kellett elolvasnom, mire leesett, hogy amit én "kifogást"-nak olvastam, az "kisfogast" :DDD

Előzmény: vizus (85795)
vizus Creative Commons License 2021.08.05 0 0 85795

Én is évente cserélem a láncot, és a két-három leggyakrabban használt "kisfogast". Van úgy, hogy csak a legkisebbet kell. A nagyobbak már tizenévesek. Persze ehhez kell egy szervizes sporttárs, akit rá tudsz venni a pepecselésre.

Előzmény: Törölt nick (85791)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.05 0 0 85794

No most kezdek idegessé válni: nem figyeltem és sikerült megvenni egy pár Made in India gumit.

Előzmény: paddyjoe (85792)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.04 0 0 85793

Hát én most reménykedem, hogy nem tettem rosszul, hogy kitartó voltam.

Maradt a conti, csak eggyel alacsonyabb kategória, viszont elvben jobb defektvédelem. Viszont +100 gramm/kerék.☹️

Ma már nem szerelek, holnap meg max. annyi, amilyen esőt ígér az idokep.hu... 😁

Előzmény: paddyjoe (85792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!