Keresés

Részletes keresés

noemi07 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2515
Hát az messze lenne nekem... De nagyon édesek, gratulálok a családhoz! :D
Tenyésztő vagy?
Előzmény: r4hu (2514)
r4hu Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2514
bp. hétker, keleti, de még szopiznak!!!
Előzmény: noemi07 (2513)
noemi07 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2513
Szia r4hu!
Hol vannak ezek a kis drágák? Te tenyésztő vagy? Én szeretnék egérkéket, de a világ végére azért nem tudok elmenni értük... Csak hobbiból tartanám, nem tenyésztési célokból.
köszi!
poppadom Creative Commons License 2009.11.08 0 0 2512
Nekem is igy ment el Hendikep... :((( vittem doktornenihez, ugy tunt jobban is van picit, de aztan elment... :(((
Előzmény: angel_84 (2501)
r4hu Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2511
egerkek két barna foltos, két fekete foltos szaporulat...
noemi07 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 2510
Helló!
Szeretnénk venni/ befogadni 2 szelíd, emberhez szoktatott mongol egérkét. Debrecen vagy Békéscsaba közeli városokba tudnánk elmenni értük. A válaszokat ide várom: noemisylvestris@gmail.com
Köszi!!
r4hu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 2509
kérdésem lenne, a fiúkat el kell szeparálni a kismamáktól?
AgathaChristie Creative Commons License 2009.10.21 0 0 2508
Bocsánat, hogy bele OFF-olok a topikotokba, de a degus fórumon a tenyésztésre hajlamos betegtársaimnál telt ketrecek vannak...
Többünk, több évnyi munkájával sikerült előállítanunk az első 2 nem beltenyésztett kék degu fiúcskát, és nem szeretném, ha ki kerülnének a tenyésztésből. Ezért olyan gazdit keresek nekik, aki kiházasítja őket. Diócska már gazdira és menyasszonyra talált, de Hercig még otthon lakik.

Sajnos ahhoz, hogy a kék deguk ne legyenek beltenyésztettek, egyedül kevés vagyok. Ha valaki úgy érzi, hogy neki is kedve van a kék degu projekten dolgozni, és szeretné hozzá otthonra, ezt a kis bújós tündért, akkor keressen!

Bővebb infók:
ilovedegu.fw.hu
Vagy az index degus topikjában.

Ime, Ő. Nagyon szelíd, bújós természet. Igazi kis ölbe-degu lesz.
beaglessrac Creative Commons License 2009.10.16 0 0 2506

Ha valaki az alábbi rágcsálók közül(roborovszki és dzsungáriai törpehörcsög,mongol futóegér,afrikai versenyegér,csíkos fűegér,egyiptomi tüskés egér,zsírfarkú egér) Veszprém megyében vagy Keszthely környékén(Zala) mely elvihető vagy tenyésztőtől vásárolható az legyen szíves írjon nekem a fórumon vagy ezen az e-mail címemen értesítsen!

 

Köszi,András

angel_84 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 2505
Bocs ha kicsit nyers voltam, csak nagyon hiányzik:( az egyik kedvenc egérkém volt.
Előzmény: Peszti 689 (2503)
angel_84 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 2504
Kösz nagyon kedves vagy, de talán azért nem vittem orvoshoz mert az itteni állatorvos nem foglalkozik ilyen kisállatokkal, egyszer vittem el hozzá az egyiket de jobb lett volna ha nem viszem, sajnos elég szívtelen az itteni.És bocs de mielőtt bármit mondasz inkább kérdezz épp elég hogy elvesztettem:( Ha csak bántani tudsz inkább ne írj semmit. És egy beteg idős kisegeret inkább nem tettem ki egy 50 km-es utazásnak, hogy valami normális orvoshoz vigyem.Én csak megkérdeztem hátha valaki tudja mi a baja. De már tök mindegy.
Előzmény: Peszti 689 (2503)
Peszti 689 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 2503
Ne haragudj, de ilyen tünetekkel hiába is kaptál volna tanácsot, inkább orvoshoz kell rohanni!!!!!!!!!
Előzmény: angel_84 (2502)
angel_84 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 2502
Már nem kell tanács :( Elpusztult.
angel_84 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 2501
Sziasztok!

Segítség!
Kisegerem (3.5 éves) nehezen veszi a levegőt, zihál és fel van puffadva picit, és csak piheg csukott szemmel.Mi lehet a baja? Külön vettem a többiektől mert nem tudom, hogy ez valami fertőző betegség lehet, vagy öreg és ez a baj?
nbs86 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 2500
Sziasztok!

Helyhiány miatt szeretnék szerető gazdikat találni fiatal, fekete mongol futóegereknek. Most együtt vannak fiúk-lányok, lassan ivarérett korba lépnek, nem szeretnénk beltenyésztést, de nem nagyon tudjuk őket külön tenni, sajnos.
Nem kérünk cserébe mást, csak egy zacskó forgácsot. :)
Jelenleg 8-an vannak. Nagyon jól elvannak együtt, jó nézni őket, hogyan játszanak, fürdenek a homokban, csak mostmár kinőtték a ketrecet.
Ha valakit érdekelne, akkor légyszi írjon ide:
pulykakakas[kukac]gmail.com


Üdv.:
nbs86
Peszti 689 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 2499
Sziasztok! Már rég nem írtam, eddig minden rendben volt, 4 éve élt együtt egy lányka testvérpár nálunk. De ma mire hazaértem, meghalt az egyik. Tudom, h ezek nagyon társas állatkák, de ugye nem fog utánahalni a másik?! Teljesen kétségbe vagyok esve, a kisfiam még nem is tudja!!
r4hu Creative Commons License 2009.07.28 0 0 2498
tényleg akár tizenöt centire is megnő...???
poszmete Creative Commons License 2009.07.01 0 0 2497


Előzmény: poszmete (2493)
angel_84 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 2496
Szia!

Ha csak simán a kezeteket dugjátok be természetesen megharap, mert úgy érzi fú ezt most meg kell rágcsálnom, hiszen ezek mindent rágnak.
Mindig adjatok nekik kézből ennivalót, így hamar hozzászoknak a gazdájuk illatához. Ezután már könnyen kézbe lehet majd venni őket, az én egérkéimnek úgy szoktam szotyit osztani, hogy a tenyerembe rakok egy marékkal, aztán körbe ülik a kezem, van amelyik egyenesen a tenyerembe csücsül és ott lakmározik.:)
Előzmény: Mozerta (2495)
Mozerta Creative Commons License 2009.06.21 0 0 2495
Sziasztok!

Kezdő mongolos vagyok.
Két héthetes egérkénk van, fiúk.
Úgy tudtam, hogy ők egyáltalán nem harapósak, ezért is választottuk ezt a fajtát (többek közt).
Az egyik viszont-ő a kevésbé félénk-harap.
Óvatosan szelídítettük őket, nem volt hirtelen mozdulat, a gyerekek sem nyúzhatták őket. Csak bedugtuk a kezünket, és hagytuk, hogy szimatolják.
Ő ilyenkor megfogja a kezünket, és azonnal beleharap. Ha emberi mércével mérném, azt mondanám, sunyi módon, mert ilyenkor hunyorít.
Le lehet őt szoktatni erről, vagy ez már így marad?
A gyerekek szeretnék, ha el tudnánk érni, hogy megsimogathassák, kézbe vehessék, nem tudom, így lehet-e?

Várom a segítségeteket.

Köszi!
Mozerta
Előzmény: poszmete (2493)
Kisvacak66 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 2494
SOS!

Az egyik kislányunk anyuka lett... :-))
Reggelre született két bébije, aztán még 2.
99 %, hogy a másik lány is "várandós"

Segítsetek légyszi, hogy mit csináljunk!

A fiút különvettük. A két lányt külön kell venni? Akár fial a másik akár nem?
Mikor lehet hozzájuk nyúlni, vagy takarítani? Vagy egyeltalán kell valami + alom nekik a "fészeknek"?
poszmete Creative Commons License 2009.06.10 0 0 2493
Sziasztok!

Megszülettek nálunk az első dilute mongol futóegérkék: kék és dilute vadas színekben. :) Majd nemsoká hozok képeket is róluk. Meg vannak pala és fekete színű babák, a két alom kölykei pár hét múlva elvihetők lesznek.
Indumiel Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2492
Sziasztok!
Idén nyáron az Életfa Kisrágcsáló Tenyészet is vállalja Rágcsálók panziós tartását! Ha elutaznál de nincs kire hagyni kedvencedet bátran írj nekünk, segítünk!
info és időpontfoglalás: ragcsapanzio@gmail.com
Gamma Leonis Creative Commons License 2009.05.31 0 0 2491

Szia!

 

Az a baj, hogy a megyéből nem tudok tenyésztőt. Eme alom felbukkanása is kisebb csoda, mert legalább egy éve nem láttam a helyi kisboltokban mongol futóegeret! Mintha senki sem foglalkozna már velük, pedig egy könnyen tenyészthető rágcsáló és a családi élete valami elbűvölően édes. Volt anyaállatom, ő volt az utolsó egerem, 3 és fél éves korában hunyt el. Azóta tengerimalacokat tartok, két fiút. Aranyosak, de túl lusták, még akkor is, amikor szabadon futkoshatnak a szobában. Általában pár perc elteltével lefekszenek, pedig nincsenek elhízva. Egy szó mint száz, a tengerimalac egy békés és tunya jószág, csöppet sem szórakoztató. Míg a mongol futóegerek élénk futkosásukkal, vészjelző dobogásukkal, erősebb szociális érzésükkel (a két fiú malacom tartja a két lépés távolságot, nagyon önállóak) sokkal több élményt adnak.

 

Persze nem válnék meg a haspók malacaimtól! Őket így szeretem. Azonban az egerek több életet hoznának a szobámba.

 

Darabja 1000 forint a boltban. Ennyit megér nekem legalább 3 évnyi egerészés. :)

 

Ha valaki Békés megyei tenyésztő, lehet szó kapcsolatfelvételről. :-)

 

Előzmény: Indumiel (2490)
Indumiel Creative Commons License 2009.05.30 0 0 2490
Szia!
Azon még nem gondolkodtál, hogy inklább tenyésztőtől vegyél kisegeret? Többet is ért hozzá és több esélyed van rá, hogy az információi az adott állatról pontosak és helytállóak!
Nem akarom, hogy reklámnak tűnjön pedig sajna az lesz de én is mongol futóegerek tenyésztésével foglalkozom. Ha érdekel a tenyészet akkor néz körbe az oldalamon a www.eletfatenyeszet.fw.hu címen megtalálsz minket. Természetesen a személyes kontaktus is nagyon fontos a választásnál így a tenyészet és a kisegerek előre egyeztetett időpontban meg is nézhetők :D!
Előzmény: Gamma Leonis (2489)
Gamma Leonis Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2489

Sziasztok!

 

Az egyik helyi állatkereskedésben van egy alom ifjonc mongolegér. Jövő héten tervezem, hogy megveszek két lányt, ha vannak.

 

Ugyan már van rágcsáló a házban, és nagyon szeretem őket, tengerimalacok, de a mongolegér nagyon szórakoztató, eleven kiskedvenc.

 

És egy kép, ugyan ugróegér, de hihetetlenül aranyos!

 

 

ugróegér

 

Eme állatkát is szívesen befogadnám. Kedvenceim a rágcsálók.

Kisvacak66 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2488
Köszi a válaszokat!

Azóta tetszik nekik a saláta és az ubi és természetesen az első perctől van bent nekik itató.
Terrárium most egy van 50x25-ös alapterületű. De nemsokára új otthonuk lesz, egy 70x35-ös.
Akkor ezek szerint a két csajszi össze fog marakodni... Ha észrevesszük legfeljebb kivesszük azt az egyet. De akkor meg ő fog unatkozni egyedül, nem?

Mellesleg mikor lesznek a csajszik ivarérettek? Lehet azt előre látni rajtuk? Vagy esetleg csak bizonyos ideig tart gondolom... Mert akkor talán célszerűbb olyankor a fiút kivenni, nem?

poszmete Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2487
Szia!

Először is, salátát ne kapjanak, csak piacit, alaposan megmosva. imádják, de a saláta remekül felveszi és raktározza magában a különféle vegyszereket, melyek mennyisége az asztalra kerülő salátában gyakran még az emberekre megállapított határértéket is megüti - hát még ilyen kis rágcsálóknál.
Másrészt pedig készüljetek fel sok-sok terrárium vásárlására - első körben a két csaj 90%, hogy össze fog verekedni az ivarérés környékén: 1 hím + 2 nőstény nem stabil felállás, mert csak az alfa nőstény párosodik, viszont másik ivarérett nőstényt nem tűr meg maga mellett. Másrészt pedig a rengeteg kölyöknek sok hely fog kelleni, hacsak már az elején nem szeditek őket külön.
Előzmény: Kisvacak66 (2485)
angel_84 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2486
Szia!

Az enyémek zöldségek közül a sárgarépát, kígyóubit és a fejes salátát imádják, a gyümölcsök közül pedig az almát és a szőlőt. Szerintem rakjatok be nekik pár falatot, aztán hagyjátok bent, hátha rákapnak. Egyszer csak elpusztítják. :) De még gyümölcs és zöldség etetése mellett is legyen bent nekik itató! Hihetetlen szomjasak tudnak lenni. Csak azért írom ezt, mert sokszor azt hallani, hogy sivatagi állat lévén nem kell neki a víz, de ez nem igaz. Enyémek akár negyed órát is képesek az itatón csüngeni, ha megszomjaznak. :)
Előzmény: Kisvacak66 (2485)
Kisvacak66 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2485
Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat.

A férjem és két lányom nem várták meg az itteni választ, hanem még másnap elmentek társat venni "Cuki" mellé.
Meglátni és megszeretni alapon végül is a mi Cuki kisfiúnk kapott két kislányt (Fahéj és Mogyoró). Mindkettő fiatalabb Cukitól.
A "szoktatás" kb. egy órácskát vett igénybe, azóta is a legnagyobb békességben vannak, összebújva alszanak.

Azért ha kérdésem van jövök ha nem baj... :-))

Mindjárt van is egy: zöldséget, gyümölcsöt nem igazán akarnak enni. Úgy mondták a kereskedésben, hogy K betűsöket ne kapjanak ha nem muszáj. Mi próbáltuk az almát, a banánt, a répát, a körtét, az uborkát de egyik sem jött be nekik. Mit lehetne még próbálni ami lédús, hogy ne csak szárazat egyenek? Vagyis fejes saláta levelet is próbáltunk az nagyon megy nekik.
Rengeteget olvastunk róluk és a táplálásukról, de gondolom mégiscsak jobb egy olyantól tanácsot kérni akiknek jelenleg is van egy ilyen kis rágcsálója.

Hirtelen ennyi... :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!