Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Fercsi 41 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 365

Helló!

Nekem már két éve van F2 -es combim és egyáltalán nem érdekel,hogy ki mít mond.

Mikor megjelent nagyon leszolták a hátsó ajtó lehuzó gumit,de röhely az ,hogy a Superb 2 combinak is ugyanilyen van és egy szóval sem bántották.

Mikor megjelent a szögletes BMW  akkor, voltak olyanok akik azt mondták,hogy ronda és voltak olyanok akiknek igenis tetszet.Nekem is bejön.

Nenekem pl. az Audik eleje (nyított száj) egyáltalán nem tetszik .(ronda!?)

Tehát izlések és pofonok.

Szerintem a F2 eleje átlagos,semmi extra, semmi feltünő nincs rajta és nem ronda.

Ha egy kocsi meg van kimélve és rendszeresen van karbantartva akkor,sokáig gond nélkül lehet vele autozni.

Nálam az  F2  többet fogyaszt O.5 L-rel mint a F1-es.

Előzmény: 1.Fabia (363)
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.03 0 0 364
Nekem egyik sem tetszik az újak közül. Az ilyesmit ráncfelvarrásnak nevezik, de szerintem sokkal megfelelőbb kifejezés lenne erre a fomaelbaszás.
Előzmény: 1.Fabia (363)
1.Fabia Creative Commons License 2010.08.02 0 0 363
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Fabia2 kombiról?
Van valami amire fel kell készülni persze
ami negatív...
1-2 tesztben azt mondják hogy ronda,
bár én ezt nem így látom...
Mi a véleményetek?
SkodaKlub Creative Commons License 2010.06.25 0 0 362
Kedves Skodás Barátaink!

A Skoda Racing Day időpontja augusztus 8.-ra változott!

A teljes programlista és időterv megtalálható a következő címen: http://skodaklub.com/index.php

Tedd próbára magad az autódat és az új Fabia RS-t(!) több versenyszámban!

Skoda találkozó igazi versenyhangulatban a Kakucs ringen!


Figyelem!
Lehetőséget biztosítunk klubok, topicok, baráti körök együttes megjelenésére!
Külön kérésre előre lekerített területet tartunk fenn a megérkezésig.
Amennyiben igényt tarotok rá, kérlek jelezzétek hány autónyi helyet kértek!

Tisztelettel: Horváth Krisztián - Skoda Klub
skodaklub96@gmail.com Tel: 20-500-6079 (H-P 10-18 óráig)

Tomcyboy Creative Commons License 2010.06.25 0 0 361
Én a Skodánál ilyet a vezető felőlinél tapasztaltam. Ilyenkor egy kicsit visszatolom és úgy próbálom ismét kihúzni. A szétszedését nem ajánlom (bár én még nem szedtem szét.) Régebben ladáknál volt ilyen probléma. Ott segített ez a kicsit visszatolom módszer. Szétszedésnél csak óvatosan. Mert a rugók könnyen kiugranak, és nehéz összerakni.
Előzmény: malacy (360)
malacy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 360
Sziasztok!
Hátsó ülések kivételekor 2005-ös kombim hátsó középső biztonsági öve befeszült, s az övfeszítő azóta sem enged. Mi a teendő?
tarejos Creative Commons License 2010.06.11 0 0 359
Detto!
Az én Fabia kombim is 7 éves, és nem látok rozsdát sehol.
(Persze aztán lehet h. egyszer csak valahol előbukkan majd hirtelen, de jelenleg rozsdamentes.)
Előzmény: Tomcyboy (358)
Tomcyboy Creative Commons License 2010.06.10 0 0 358

Szia.

Nekem is felicia volt előtte. Azután váltottam Fabia kombira. Nekem 7 éves múlt a kocsi. Hóban fagyban télen sárban esőben kint áll, és járok is vele. Én semmi rozsdát nem tapasztalok rajta. Persze néha néha egy mosás nem árt meg. De én ezt is kézzel szoktam, nem igazán jártam még mosóban vele.

Szóval nem nagyon van rozsda.

Előzmény: Rauspeter (356)
zoltan71 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 357

Sziasztok.

Megválaszolom magamnak a kézifék problémát, hátha másnak is lesz ilyen gondja.

A kézifékbovden szorult, az nem engedte vissza a fékpofákat. A jobboldali is rosszalkodik, az sem enged vissza mindig, az is csere lesz.

Üdv.

Előzmény: zoltan71 (354)
Rauspeter Creative Commons License 2010.05.14 0 0 356
Kedves Fórumozók!
Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok, mennyire rohad a Fabia kasztnia? Mik a kritikus pontok?
Nekem Feliciám van mely eléggé rohad....
Előre köszönöm a válaszokat.
Dulifuli Creative Commons License 2010.05.14 0 0 355
Én nem vagyok profi ebben, de elmesélem, hogy látom a dolgot. Szerintem nem a bowden hibája. Inkább az a gond, hogy a csap, ami körül a fékpofa elforog, egy kissé szennyeződik vagy rozsdásodik, és ettől hajlamos úgy beállni, hogy a rugó nem tudja visszahúzni. Szét kell szedni, és alaposan megtisztítani, esetleg megkenni, vagy kicserélni az egészet újra (ez nyilván egy kissé megdrágítja a dolgot). Egyébként én tartós parkolásnál soha nem szoktam behúzni a kéziféket, csak sebességbe teszem a váltót, rövidebb várakozás esetén viszont általában a kéziféket szoktam használni (vagy azt is). Mindezt éppen azért, hogy lehetőleg ne álljon be a dobfék, és a bowdent is kíméljem, amennyire lehet.
Előzmény: zoltan71 (354)
zoltan71 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 354

Sziasztok!


Olyan gondom van a Fabia Combimmal (40e km), hogy a jobboldali dobfékem kézifék használata után nem engedi vissza teljesen a fékpofákat, állandóan a dobhoz érnek, ami iszonyatosan felforrósodik. A fék tele volt fékporral, kipucoltam de sajnos nem oldódott meg a gondom. Már csak a kézifékbovden hibájára tudok gondolni.  Ha valakinek már volt ilyen jellegű gondja, vagy tudja a megoldást, kérem írjon. Előre is köszi.

shud Creative Commons License 2010.05.13 0 0 353
Sziasztok!

Keresek megvételre keveset futott 2002-es Kléber 185/60 R14 Viaxer 4 évszakos pótkereket.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 352
sziasztok!
ALUFELNI 5x98 15ös gumival.szép peres kinézet!frissen szerelve,centírozva!!!!!
most hallom,h a Fabia 5x98as.bridgestone a gumi.
Gyári alfa147 kerék,nem replika!!!nagyon májer cucc,80%os gumikkal eladó.
saskacsa@citromail.hu
küldök képeket!
68000ft a 4 alukerék gumival.
ilyen kereket nem látsz másik Fabián!!!!
06702489805
hívhatsz is!
4 karika Creative Commons License 2010.04.28 0 0 351
hali
segitsen v ki ha tud ,szuksegem lenne 1 AWY motorkodu 1.2 HTP motorra kpl
tud-e vki valahol? ja,2003 -as fabia 5 ajtos kivitel
köszi
Dulifuli Creative Commons License 2010.03.17 0 0 350
Na de miért csak négy? Pótkereket nem szoktál használni? Én biztos nem vennék meg négyet, ha nincs meg hozzá az ötödik. Amikor tavasszal és ősszel lecserélem a kerekeket, akkor is mind az ötöt cserélem. Mások nem?
Előzmény: andrejgy (349)
andrejgy Creative Commons License 2010.03.16 0 0 349

Hello,

 

Autócsere miatt eladó a nyári szettem:

http://www.expressz.hu/auto/jarmualkatresz/szemelyalkatresz/kerekgumi/hirdetes-19468681/

 

Üdv: Andrej

malacy Creative Commons License 2010.03.10 0 0 348
Köszi, már meg is csináltam. Közben rájöttem, hogy a használati útmutatóban is benne van....Természetesen van szerelőm, hozzá fogom vinni átvizsgálásra. Mivel jó barátom egyben, anyagárban azért olcsóbban kijön mint egy hivatalos szervizelés:)))
Előzmény: Dulifuli (347)
Dulifuli Creative Commons License 2010.03.10 0 0 347
Találtam erről egy leírást, de olvasd végig:
skodafabiaclub.com
Viszont vannak olyan szervizek, ahol meg tudják csinálni, a szükséges dolgokkal együtt (mert az a villáskulcs nem véletlenül jelenik meg), és jóval olcsóbban, mint a márkaszervizekben. Ha megírod, melyik városban laksz, akkor talán tud valaki ajánlani egyet. Vagy keress rá a neten!
Előzmény: malacy (346)
malacy Creative Commons License 2010.03.10 0 0 346
Sziasztok

2005-ös 1,4 16V 100 le Fabia kombim van. A km óra alatt megjelent egy kis villáskulcs és villog egy felirat is. Ellenőrző szervizt jelez. Miután a garanciám lejárt, nem kívánom a márkaszerviz szolgáltatásait igénybe venni. Valahol hallottam, hogy ezt a jelzést könnyen el lehet tüntetni szerviz beavatkozás nélkül is. Tud valaki tanácsot adni nekem??
bandi1.3 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 345
Köszönöm. Azóta már elaludt magától.
Előzmény: malacy (344)
malacy Creative Commons License 2010.03.08 0 0 344
Ha nem tapasztalsz semmi különöset nem kell vele törődni. Próbáld meg, hogy egy pillanatra leveszed az akkusarut. Vagy kormold ki egy picit a rendszert, forgasd meg a motort max. 3. sebességfokozatban pár km-en keresztül.
Gondolom sok volt a városi menet mostanában. Meg csapadék is volt bőven. Nekem akkor szokott jelezni. Ha huzamosabb időn, több héten keresztül nem alszik ki a jelzés érdemes kiolvastatni a hibakódot.
Előzmény: bandi1.3 (343)
bandi1.3 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 343

Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. 14.16v fabiámon kivillant a kipufogógáz-ellenőrző lámpa. Iyen már korábban is előfordult, akkor egy féklámpa izzó cserével megoldódott, most az izzók rendben vannak.
Köszönöm

jaeroke84 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 342
Ha a fogyasztás áll mindenek fölött és sokszáz ezer km-ert szeretnél megtenni az autóval, akkor talán érdemes a szívós dízelt választani.

Nem hiszem egyébként hogy az 1.9es turbo dízelekkel bármi gond lenne. Az RS ben is ez a motor van 135Le-vel, a 100lovas verzióval szerintem minden további nélkül el lehet menni 2-300 000km-ert és menetdinamikában ezerszer jobb az SDI-nél
Előzmény: fisher22 (335)
kukugoliat Creative Commons License 2010.01.26 0 0 341
Igen csak ha a jobb első ajtó, amikor kinyitom kb. 3/4 ig. Még a jelenség kezdetén azt hitten, hogy a beszálló személy nyomja le véletlenül a gombot, de utánna megfigyeltem, hogy nem az történik. (ill. nyitogattam az ajtót) Ma reggelre pedig kinyitott a központi zár magától, úgy vettem észre, hogy kiartam nyitni a riasztó távíkapccsal, akkor zárt -élesdett a riasztó. (szerencsére a kocsi a garázsban volt).
Előzmény: tarejos (340)
tarejos Creative Commons License 2010.01.25 0 0 340
Csak ezt nyitod ki?
Mindjárt bezár, vagy csak kb. 40 sec múlva?
Előzmény: kukugoliat (339)
kukugoliat Creative Commons License 2010.01.25 0 0 339

Sziasztok!

 

Szeretném kérni a segítségeteket

 

kissebb gondom van a központizárral. Egy 2007 évi combim van, ha kizárom a kulccsal, vagy ha risztó távírányítójával a kocsit, és kinyitom a jobb első ajtót, akkor a központi zár bezár.  A hiba szorványos nem minden nyitáskor jelentkezik.

két szervizben voltam, mindkét szervízben látták a hibát, de nem tudják mi lehet a hiba. (nem találtak hibakódot a számítógépben)

 

Várom az ötleteket, hátha tudtok segíteni!

 

Előre is köszönöm!

mj620di Creative Commons License 2009.11.19 0 0 338
Sziasztok!
Olyan problémám van 1.4mpi faábiával ,hogy hidegen indításkor eléggé egyenletlenül áll be az alapjárat ill. ahogy melegszik úgy javul!
Olvstam már több helyen ilyen problémát fábiáról,szerintetek?
karesz200 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 337

Hello

 

Skoda Fabia két első ülésem van eladó magasságállitós és hibátlan.

 

Fabia hengerfej 1.2-es 12 szelepes benzines 2006-os szelepekkel stb..nincs szétszedve, komplet.

 

vezérműtengely, dugók hajtókarral stb... tehát motorikus alkatrészek...

 

Összes ajtóra gumikéder, de ez a hachback kivitel. (csapott hátulju)

 

Hátsó hid szintén hachbak kivitel.

 

Rugók lengéscsillapitóval összes 4 db. (nem kombihoz)

 

Injektorsorléc

 

Üzemanyag tank

 

Ha valakinek esteleg kell valami telefonon érdeklődjön mert nem sokat tudok net közelben lenni. Megértéseteket köszönöm.

tel: 06304929927

üdv és szép napot Karesz

 

(nem bontó vagyok ezek egy-egy darabok, tehát meg tudunk egyezni)

 

 

 

Dulifuli Creative Commons License 2009.10.26 0 0 336
Sorry, én nem nagyon ismerem ezeket a motorokat, de szerintem egy átlagos dízel ennél jóval többet is kibír. Így azt gondolom, hogy ha eddig rendesen szervizelték, akkor nem túl sok, de legalábbis még sokat ki kell bírnia.
De talán jár még erre valaki, aki megmondja Neked erről a tutit.
Előzmény: fisher22 (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!