Keresés

Részletes keresés

Generic Jingle Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17457

Ha lenne esze a cégnek, a tételenkénti feltöltési díj mellett bevezethetnék a havi általánydíjat, ha már ingyen nem akarják engedni a dolgot. Sokan az általányt választanák, pl. havi 500 forint, és igyekeznének min. annyi motyót feltölteni, hogy megérje az 500 forintot befizetni. A cég is jól járna, egyrészt így is pénzhez jutna, másrészt lehet, hogy több termék kerülne fel, ami növelné a látogatottságot, így a sikeres üzletek számát, ezzel pedig a jutalékot, és a többi...

Előzmény: Real Putyur (17455)
tengerész300 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17456

Értem, köszi a választ!

Előzmény: Generic Jingle (17454)
Real Putyur Creative Commons License 2017.09.01 0 1 17455

Azt erdemes licitaltatni, amire van kereslet, vagy amitol mindenaron szabadulni akarsz (ez esetben 1 Ft-rol, minimalar nelkul). Konyvet, PS-jatekot fixre feltenni orultseg (kiveve ha fix 5 Ft-ra teszed). Ezeknek a teteleknek a forgasi sebessege nulla. Mire elkelnek, az aruk tobbszoroset kifizeted feltoltesi dijban.

En korabban 3-4 evig(!) hirdettem konyveket 1-200 Ft-os aron, tobb tucatot; egy se kelt el. Krimik, ifjusagi konyvek, ponyvak, stb. voltak. Tobbszaz CD-m van elado, haromhetente a feltoltesi dij lenne kb. 3000.- kozben elkel egy-ket darab (a 7-800 Ft). Konnyu kiszamolni, hogy megeri-e...

A feltoltesi dij megoli a bolhapiacot.

Előzmény: tengerész300 (17452)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17454

Az ilyen licitek nagyon sok majmot bevonzanak, ne csodálkozz, ha majd az aukció végén nekiáll alkudozni meg variálni, másrészt ha peched van, lehet hogy pont akkor csak egy embert érdekel a dolog, aki hiába adna érte többet is, verseny hiányában marad az alacsony ár. Ezért írtam, hogy lehet licitre is tenni a terméket, de vagy minimálárral, vagy olyan kikiáltási árral, hogy akkor is megérje neked, ha csak egy ember licitál.

Előzmény: tengerész300 (17453)
tengerész300 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17453

Tehát nem muszáj 1 Ft-ról indítani a liciteket? Amikor nézelődtem az oldalon, csak 1 Ft-os aukciókat láttam.

Előzmény: Generic Jingle (17451)
tengerész300 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17452

Nem kifejezetten kurrens árukat töltenék fel, inkább könyveket, PS játékokat, stb. Ezek szerint akkor azokat jobb, ha fix áron teszem fel. Milyen termékeket érdemes licitre meghirdetni? Pl. nagyszülők antik hagyatékait?

Előzmény: glashuette (17444)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.09.01 0 0 17451

Egy szabály van, akár licit, akár fix ár: annyi legyen a fix ár, licit esetén a kikiáltási ár, amennyiért szívesen oda is adod.

Előzmény: tengerész300 (17443)
LadyP Creative Commons License 2017.09.01 0 1 17450

Nem vagyok ősrégi vaterás, így nem tudom azt sem, hogy volt-e olyan időszak, amikor csak ritkaságokat lehetett kapni az oldalon. Azt viszont nem értem, hogy miért zavar, hogy vannak fent olcsóbb használt cuccok? Nagyon nem mindegy, hogy újonnan 4000 Ft-ért veszel meg egy rugdalózót vagy 500 Ft-ért. A baba úgyis pár hétig tudja csak hordani. Amúgy láttam olyat, hogy valaki elvitt egy zacskónyi műanyag kupakot (nem viccelek! :)), szóval ami valakinek kacat, másnak kincs.

Előzmény: glashuette (17446)
glashuette Creative Commons License 2017.08.31 -1 1 17449

Félreértetted az egészet. Egyedül a Vatera vezetése van lesajnálva itt, senki más.

Előzmény: Real Putyur (17448)
Real Putyur Creative Commons License 2017.08.31 0 4 17448

Rath-Vegh Istvan irja egyik konyveben, hogy egy ferfi egy fel eletet toltott azzal, hogy osszegyujtson egy pakli kartyat; minden egyes lapot az utcan kellett talalni, ez volt a feltetel. Evtizedek teltek el, mig osszejott a komplett csomag; de osszejott. 

Nem hinnem, hogy kisebb oromet erzett ez az ember, mint az aki mondjuk a szemetdombon talal egy eredeti Rolexet.

Es nem hinnem, hogy barkinek is jogaban allna elitelni vagy plane lenezni ot ezert az oromert.

 

Van aki mukincseket gyujt, van aki sorosuvegkupakokat. Mindketto ugyanolyan ember.

glashuette Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 17447
glashuette Creative Commons License 2017.08.31 -1 1 17446

Kurrens áru: ritkaság, érdekesség. Semmiképp sem a kinőtt rugdalódzó, a Zámbó Jimmy maxi CD-je, az ömlesztett Legó készlet, meg az olyan karóra aminek a hátlapján egy áthúzott kuka embléma található, hogyha lejárt az elem akkor nem szabad kidobni. És a rengeteg hamisítvány. Valamint a leharcolt, lepukkant ócskaságok. Eek teszik ki jelenleg a felhozatal 99%-át.

 

Ezeken is megvan a 6% jutalék, persze. A Vatera ezt az utat választotta...

 

Akikből élt, azokat nyírta ki az első körben. A plebsznek maradt a sok hamisítvány, a 8 ezer forintos Rolex kamuk tömkelege. Csak a Rolex hivatalos képviselője tehet panaszt az ügyben (RÖHEJ AZ EGÉSZ BAGÁZS) ez nyilván csak egy kiragadott példa.

Előzmény: Real Putyur (17445)
Real Putyur Creative Commons License 2017.08.31 0 2 17445

Nagy kerdes, hogy kinek mi a "kurrens aru". Van am elet egymillio forintos leutesi ar alatt is.

glashuette Creative Commons License 2017.08.31 -2 2 17444

A licit már  rég meghalt érdeklődés hiányában. A kurrens áruk rég elköltöztek a Facebook/Ebay/Catawiki/Chrono24 és egyéb tematikus oldalakra, a legjobbak pedig a Sothebies és a Christies-nél vannak.

 

És mivel nincs áru, nincs vevő sem, a licit nem működik. Felteheted fixre aztán vagy elviszik vagy nem. Maradt a használt ruha cipő, CD, kártyanaptár, hamis festmény és egyéb bazári áruk.

 

Csúnyán lefingott a Vaterka, elszaladt mellettük az élet. Megszopatták a saját power sellerjeiket, velük együtt pedig eltűnt a kurrens áru is.

Előzmény: tengerész300 (17443)
tengerész300 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 17443

Hello! Új vagyok a vaterán. Szerintetek inkább fix áron vagy licitre érdemes feltölteni cuccokat? Volt már olyan, hogy valami kb 1000 Ft-ot ért, de licittel többet kaptatok érte? Mi az általános tapasztalat? Köszi

LadyP Creative Commons License 2017.08.08 0 0 17441

Na, szuper, akkor nem vagyok egyedül! :D Én is főleg vásárolni szoktam a vaterán - időnként persze felteszek pár dolgot az oldalra, amire már nincs szükségem -, és csak egyszer-kétszer ért eddig csalódás. Mondjuk tény, hogy mindig nagyon megnézem, hogy kitől vásárolok. Pl. 99% alatti értékelésű eladótól csak nagyon ritkán, végső esetben szoktam vásárolni, amikor már tényleg nem találok jobb értékelésű eladót, akitől megvehetném ugyanazt a cuccot. Az is tény, hogy főleg könyveket és DIY alapanyagokat szoktam rendelni a vateráról, szóval nem nagyon érint engem ez a "vajon eredeti-e?" kérdés. Ha mondjuk antik bútorokra vagy ritka érmékre vadásznék, már nagyobb gondban lennék. :)

A ruháknál viszont szerintem legtöbb esetben kiszűrhető a hamisítvány, pl. egyszer vettem egy új "Converse" cipőt 6000 Ft-ért, hát eszembe se jutott, hogy eredeti lenne! Annak tudatában vettem meg, hogy biztosan egy jó replika, és így is volt. A legtöbben ott rontják el a dolgot, hogy elhiszik, hogy megkaphatnak valamit újonnan 1.000 Ft-ért, ami alapból mondjuk 10.000... Józan ész kell, és akkor máris kevesebbet csalódik az ember. Persze ha az eladó kamuzza azt egy hamisítványról, hogy eredeti, akkor más a helyzet, az nagyon nem korrekt.

Az alkudozás egyébként tényleg egy agyrém, ki lehet kergetni vele a világból...:D

Előzmény: korovjov_100 (17440)
korovjov_100 Creative Commons License 2017.07.29 0 1 17440

Szerintem jól értelmezted, tényleg erről szól.

Ha megvagy elégedve valamivel, az nagyon jó. Ez lenne a cél mindenkinél, de nem mindig sikerül.

Részemről is úgy gondolom, hogy nem egy kis cégről van szó, és régen mottója volt, hogy csak eredeti dolgokat lehessen forgalmazni rajta, hát ez ellen lehetne mit tenni,

de ugyanakkor szembe mennének a saját pénztárcájukkal. Kevesebb termék, kevesebb lóvé.

Manapság telis tele az utángyártott, a replika és a hamísitvány, mindenkinek jól megkell nézni mindent, ha meg meg nem vette észre, az az ő baja.

Viszont tényleg ez a leghatalmasabb oldal, fantasztikusan pörög, itt a legkönnyebb eladni, ezért sok webtulajdonos kedvence is..

Én meg ha hébe-hóba eladok valamit, kishal vagyok, akkor jönnek a kis olcsó jánosok, a postából mennyit engedsz, a termékből mennyit engedsz, te úgy sem cég vagy, neked mér nem elég ha csak a felét fizetem ki?

Eladónak nehéz lenni. Ezért én soha nem alkudozom. Adjuk már meg a minimális tiszteletet..:)

Előzmény: LadyP (17438)
korovjov_100 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 17439

Sok webhely gyűjtőhelye, megvan hirdetve, de nem biztos, hogy kapsz belőle. Két szobára való fényforrást sem tudtam ott beszerezni, csak 3 féle termékből és azt ugyanannyiszor hozta a futár.

Viszont rugalmas a kapcsolattartás. És tényleg gyorsak.

Ha egy mód van rá, megnézem ki forgalmazza a terméket és ott vásárolom meg.

Ha valakinek számít, akkor áfát nem tudsz visszaigényelni, mert román számla jön és azon nincs áfa.

Előzmény: pajaci (17434)
LadyP Creative Commons License 2017.07.11 -1 2 17438

Lehet, hogy igazad van, és én értettem félre a topicot. Én azt hittem, hogy mindenféle Vaterás dologról lehet itt dumálni - egymást tájékoztatni jó és rossz dolgokról, aktuális akciókról, panaszokról, segíteni, ha valaki nem tud valamit, stb.... Ezért furcsa számomra, hogy ha valaki valami pozitívat mer írni az oldalról, akkor azt egyesek egyből elküldik a búsba. :D Ahogy visszaolvasgattam, ez a jellemző, úgyhogy előfordulhat, hogy ez tényleg egy panaszklub...:) 

Előzmény: Generic Jingle (17429)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2017.07.11 0 1 17437

14 napig elállhatsz a szerződéstől - nézd meg, hogy pontosan hogyan kell ezt jelezned az adott oldalon. Kötelesek visszautalni a pénzedet!

Előzmény: pajaci (17434)
boxer-gs Creative Commons License 2017.07.10 0 3 17436

Elállsz a szerződéstől, visszakéred a pénzed.

Előzmény: pajaci (17434)
pajaci Creative Commons License 2017.07.10 0 0 17435

Felajánlották, hogy válasszak másfajtát, de azok 30%-al drágábbak.

 

Előzmény: pajaci (17434)
pajaci Creative Commons License 2017.07.10 0 0 17434

Rendeltem 4 biztonsági kamerát, egy nagy (magyar-román) webshopból. Ki is fizettem azonnal bankkártyával. Most írnak, hogy elfogyott, nem is tudják mikor lesz.

Ilyenkor mi a helyzet?

nemzep Creative Commons License 2017.07.06 -3 1 17433

"Szerzői jogot, vagy védjegyet sértő tartalom jelzése: Amennyiben Ön azt észleli, hogy a szerzői jogi törvény által védett szerzői művén, előadásán, hangfelvételén, műsorán, audiovizuális művén, adatbázisán fennálló jogát, vagy védjegyét a Vatera online piacterén megjelenő információ sérti, úgy az Ekrtv. értelmében teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt értesítésével felhívhatja a Vaterát a jogát sértő tartalmú információ eltávolítására.

Kérjük, töltse ki az alábbi márkavédelmi űrlapot, majd megfelelően aláírva jutassa el részünkre postai úton, vagy faxon."

Előzmény: W_B (17432)
W_B Creative Commons License 2017.07.05 -1 0 17432

Szerintem pont az elvárható gondosságnak lenne értelme; azaz ha egy termékről többen jelzik, hogy hamis, akkor talán érdemes megnézni.

Előzmény: LadyP (17427)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.07.03 -1 0 17431

Kiváncsi lennék a véleményetekre az online aukciós oldalakat illetően.

Előzmény: pajaci (17430)
pajaci Creative Commons License 2017.07.03 -1 1 17430

AngelFace 2001.01.22
0 0 topiknyitó Hali mindenkinek! (újra lehet nullázni!!)
Kiváncsi lennék a véleményetekre az online aukciós oldalakat illetően. Én a Vaterát használom, és meg vagyok vele elégedve, sok érdekes termék van, és pl. most 50 rugót lehet nyerni csak azzal, hogy regisztrálod magad...
Szerintetetek mekkora jövője van ezeknek a siteoknak, ti használnátok ilyet adás-vételre??

Előzmény: Generic Jingle (17429)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.07.03 -1 1 17429

Azért szerintem ezt a topikot nem az elégedett vaterázók hozták létre, hanem azok, akiknek valami baja van, de ott nem tudják ezt közölni. De lehet, hogy tévedek, és ez egy rajongói topik. :-)

Előzmény: LadyP (17426)
gepesz Creative Commons License 2017.07.03 0 1 17428

Nem biztos, hogy akinek üldözési mániája van, hogy nem üldözött. (üldözik)

Nem szeretem én sem a vatera seggnyalókat.

Előzmény: LadyP (17426)
LadyP Creative Commons License 2017.07.03 -1 1 17427

Igen, tudom, ez tényleg bosszantó, a saját bőrömön tapasztaltam. :/ De mindig megpróbálom az érem másik oldalát is nézni. Szerintem az a baj, hogy nincs középút, mert ha egy-két terméket kiszűrnek, akkor én már elvárnám, hogy az összeset vizsgálják. Te nem? A random szelektálásnak nem hiszem, hogy sok értelme lenne, tekintve, hogy több százezer termék van fent az oldalon.

Előzmény: W_B (17423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!