Keresés

Részletes keresés

lhakhang Creative Commons License 2008.12.09 0 0 4366

Szalagtészta spenótos mártással

 

(4 személyre)

 

40 dkg szalagtészta (linguine)

10 dkg spenót (gyorsfagyasztott)

2 gerezd fokhagyma

2 ek dió

2 ek olívaolaj

0.5 dl frissen facsart citromlé

3 paradicsom, kockákra vágva

1 nagy piros húsú paprika, kicsumázva, kis kockákra vágva

reszelt parmezán sajt ízlés szerint

friss bazsalikomlevél

bors

 

Miközben megfőzzük a tésztát, enyhén megpároljuk a kinyomkodott, lecsepegtetett spenótót. Konyhai robotgépben a spenótot, a bazsalikomot, a fokhagymát, diót összeaprítjük. Miközben a gép dolgozik a keverékhez adjuk az olívaolajat, a citromlét, a sót, borsot, és addig turmixoljuk, míg sima állagú mártást nem kapunk.

A leszűrt tésztához adjuk a mártást, a paprikát és a paradicsomot.

Jól összerázzuk, végül a parmezánnal meghintjük.

/akit zavar a nyers zöldség jelenléte, párolja meg a paprikát-paradicsomot; mi imádjuk a zöldet minden formájában, így a vitamindúsabb változatot készítettem el:)/

 

ui.: Gere Tamás Roséját ittuk mellé; mindenkinek ajánlhatom! ;)

 

Jó étvágyat!:)))

 

Előzmény: nagypapi51 (4365)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 4365
köszi, hátha mást is érdekel!
Előzmény: lhakhang (4364)
lhakhang Creative Commons License 2008.12.08 0 0 4364

Szép estét!:)

 

Köszönöm az érdeklődést, végül jól sült el a vacsora, bár a kaviár kimaradt és az eredeti elképzelés nagyban átalakult /a parmezán, a legbiztosabb pont azért megmaradt:)/.

Végülis szalagtésztából készítettem el az olaszos kaját, spenótos mártással tettem "krémessé". Ha érdekel a recept, szívesen leírom :) pá!

Előzmény: nagypapi51 (4363)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 4363
Na mi újság, végül mit készítettél?
Előzmény: lhakhang (4357)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4362

A paradicsom már tényleg lutri, bár épp ma vettem törököt, és minden szempontból jó.

Szép spanyol padlizsán van a piacon, egy darab még megfizethetó.

Előzmény: H_G (4361)
H_G Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4361
A szicíliai caponatába szoktak tenni sonkát is, nem? Akkor megfelel a második kívánságnak (más kérdés, h. a padlizsánnak most nincs szezonja, sőt, lassan a paradicsomnak sem...)

Előzmény: nagypapi51 (4359)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4360
Bűvös szakácson van karfiolos panna-cotta kaviárral
Előzmény: lhakhang (4357)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4359

Ilyen feltételekkel ötlettelenek vagyunk.

A kaviár+szósz nem megy egymással.

A másodikra van tippem, de csak elméleti: pancettával sült zöldségek (padlizsán, cukkini, articsóka) gorgonzola mártással.

Előzmény: lhakhang (4357)
carbonara Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4358
Ez nagyon nehéz feledat !

Kaviárra pl. a Cucchiaio d'argento, a nagy olasz receptgyüjtemény egyszerűen passzol, semmilyen receptje nincs.

Bacon + zöldség = Quiche lorraine, ami ugyan francia, és csinálhatsz hozzá tetszés szerinti szószt, ha nagyon akarsz.

Bacon + szósz = keresztatyám, Spaghetti carbonara, tegyél hozzá brokkolit vagy zöldborsót, ha akarsz.

Jobbat sajnos nem tudok, de azért remélem, jó lesz a vacsora !

Előzmény: lhakhang (4356)
lhakhang Creative Commons License 2008.12.04 0 0 4357

Hahó! Vki dobjon meg egy-két recepttel!

Holnapra kellene, S.O.S.! Tudom, h. a neten van belőlük elég, de én olyat szeretnék kérni, ami biztosan kipróbált!

Előzmény: lhakhang (4356)
lhakhang Creative Commons License 2008.12.03 0 0 4356
Szép jó estét mindenkinek!

Olasz konyhában jártas fórumlátogatókat kérdezem:
tudtok nekem ajánlani egy olyan receptet (nagy levegő...speciális igényeim vannak :-D), amiben:
1. kaviár van, mellette esetleg vmi zöldség és persze ízletes szósz
másik verzió
2. van benne vmi sonkaféle, vagy bacon, ezen kívül zöldség; a szósz itt is nagyon fontos

Legyetek kedvesek megosztani velem ötleteiteket! :)
bárányfelh Creative Commons License 2008.12.03 0 0 4355
Turdus Merula Creative Commons License 2008.11.17 0 0 4354
Mindenkit értesítek, hogy Olasz Élelmiszerbolt nyílt meg a Mammut I. alagsorában. A bolt kicsi, ahhoz képest gazdag. Természetesen nem olcsó.
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4353
Magvetés nedvesítéséhez tisztára mosott szórófejes flakon (pl. ablaktisztító) használok. A vetést célszerű üveglappal takarni, hogy csökkenjen a párolgás.
Előzmény: Yamini (4351)
Morcsi Creative Commons License 2008.11.14 0 0 4352

Az sem mindegy, hogy milyen gyakran öntözöd azzal az ásványvizes kupakkal! Inkább ritkábban több vizet adj neki, mint folyamatosan keveset. Ha csak a felszínt tartod nedvesen, az pont a penésznek kedvez. Ha ki is csírázik a mag, úgyis lefelé indul a gyökér vizet keresni, a felszíni nedvesség eredménye pedig az lesz, hogy elrohad a kis növényed szára és eldől.

Előzmény: Yamini (4351)
Yamini Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4351
Ásványvizes kupakkal öntöttem rá a vizet, nehogy az üvegből túl sok ömöljön, így csak a felszíne lehetett nedves...
A föld meg... frissen bontott, zöldségtermesztéshez ajánlott föld. Bár ez gondolom semmire se garancia.


Azt sejtettem hogy a novemberi csíráztatás nem túl alkalmas, csak túl kíváncsi voltam hogy tavaszig várjak :)
Hát...aki kíváncsi, az viselje a kudarcokat is :D


Igen, az a lyukas cserepes!
Csak a lyukakban maradt meg a növény, hisz belülre semmi fény nem jutott... A lyukaknál meg nem túl nagy az életterük...szóval szép az a cserép nagyon, de nem százas a tervezése:)

Akkor inkább kinthagyom, csak beljebb hozom védettebb helyre. Először amikor a 10 fokot olvastam gondoltam beteszem a szekrénybe ami kint van, de aztán elértem a lehetőleg világos részt is :)


Köszi a segítséget mindenkinek! :)
Előzmény: beetee (4350)
beetee Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4350
Penész: ha nem sterilizált vetőföldbe szórod a magot, és az egyéb körülmények is összejönnek (légnedvesség, hőfok), akkor szokott bepenészedni. Általában a túlöntözés jele. Ahol megjelenik a penész, ott szinte biztosan sokkal több a víz, mint ami a csírázáshoz feltétlenül szükséges...
Előzmény: Yamini (4346)
beetee Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4349

Petrezselyem, majoranna télálló, de vigyázni kell, hogy télen se száradjanak ki, tehát, ha kint hagyod, és lesz olyan téli nap, hogy a földje kiolvad, akkor egy kicsit meg kell locsolni. A bazsalikommal bármit csinálhatsz, nemsokára befejezi földi pályafutását. Nem télálló, átteleltetni csak a nagyon kísérletező kedvűek próbálják, de nem sok sikerrel, ráadásul tavaszi magvetésből szebb példányok lesznek addigra, mikorra az esetleg megmaradt tő magához tér...

Én kint hagynám, mert ha nem tudsz 10 fok alatti teleltetőhelyet (lehetőleg világosat) folyamatosan biztosítani, akkor inkább ártasz azzal, hogy nem szakítod meg a vegetációjukat.

Előzmény: Yamini (4346)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4348

Rémlik, vmi soklyukú.

Fagyokig kint hagyhatod, utána be valami hűvösebb helyre, előszoba, folyosó pl.

Zöldségmagot vetni ilyenkor már nem célszerű, ha ki is kel, nem fog fejlődni, kevés a megvilágítás.

Előzmény: Yamini (4346)
Yamini Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4347
Rájöttem hogy a konyhakész nagyon nem jó szó.
Szóval adták hozzá a földet meg a magokat, és itthon összeborítottam, vártam hogy nőjjön.
Kertkész:D inkább.
Előzmény: Yamini (4346)
Yamini Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4346
És a penész? :S

Amugy az erkélyen van egy ilyen "konyhakészen" vett fűszeres cserép (konyhás topicban mutattam nyáron tán rémlik), abban megmaradt a petrezselyem, majoranna és egy állandóan kb 6 mini levéllel büszkélkedő bazsalikom :D

Nekik jó kint, vagy hozzam be?

És a magos cuccnak jó az ablakban, vagy tegyem ki? :D
Előzmény: nagypapi51 (4345)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4345
Gondolom valami hyperben vetted, ezek azonnali felhasználásra jók csak, még az sem segít, ha azonnal átülteted normális földbe. A magvetés a biztos, idén már én is így termeltem, még mindig virít az erkélyen a ládában 2 tő.
Előzmény: Yamini (4344)
Yamini Creative Commons License 2008.11.13 0 0 4344
Hogy mi a gond az aurámmal, hogy a bazsalikomok nem szimpatizálnak velem... :S

Amit vettem cserepeset, elkezdett meghalni, aztán láttam hogy penészedik a szárától felfele.

Most vettem magot, beszórtam a földre pár napja, azt írta a tasak nem kell befedni földdel.
Most szépen látom hogy csírázik. Mellette meg hogy penészedik:S

Na megyek is megkeresem a fűszernövényes topicot, hátha van ott valaki.
Előzmény: nagypapi51 (4343)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4343

Az úttörő ott segít, ahol tud.

Mit szeretnél még tudni magadról? :))

Előzmény: Yamini (4342)
Yamini Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4342
Nem hittem volna hogy ez kiváltság:D
Szerintem idén találkoztam először ezzel az eidami "írásmóddal" talán pont az említett márkák csomagolásain.

De örülök hogy megtudtam az igazat. :)
Előzmény: nagypapi51 (4339)
Yamini Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4341
Najó hát ezek a csomagolt "lapraszerelt" sajtok sok esetben a sajt elnevezést se érdemelnék ki.
Mint a parmezán por, amit sótartó szerű izében árulnak és abból szorható... Brr.
Előzmény: H_G (4340)
H_G Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4340
Azok csak írják is máshogy, ha már sem a színe, sem az illata, sem az állaga, sem az íze nem olyan, mint egy eredeti "Edammer"-é, akkor inkább ne legyen az a neve sem.
Előzmény: Yamini (4338)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4339
Te abba az 1 %-ba tartozol, aki helyesen tudja.
Előzmény: Yamini (4338)
Yamini Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4338
Én meg azt hittem hogy az én elmaradásom hogy edáminak ismerem az edámit, mert már több helyen is láttam eidaminak.
Pl a bakony és a sole márka is így írja.
Előzmény: nagypapi51 (4337)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 4337
Engem kissé nyugtalanít, hogy egy "szakáruház" honlapján az edamit következetesen eidaminak írják, de ez legyen az én bajom.
Előzmény: Yamini (4335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!