Keresés

Részletes keresés

CapriFun Creative Commons License 2011.11.16 0 0 7388

Korrekt ár! Nekünk 300e/fő volt oda-vissza idén februárban (majdnem 1 évvel előre foglalva), Korean Airlines, visszafelé 1 éjszaka Seoul-ban. Mondjuk az a hotel nem volt rossz, az ő költségükön :)

Előzmény: audimania (7387)
audimania Creative Commons License 2011.11.16 0 0 7387

Ez a 31 ev alatt/felett nekem eleg szarul hangzik.Tiszta rasszizmus.Negereknek/fehereknek olcsobb?Dragabb?

Amugy a 245e nagyon jo.

Előzmény: Aronpv (7385)
Aronpv Creative Commons License 2011.11.15 0 0 7386

A repülőjegyet a Vista utazási irodában vettem, nem Neckerman bocsánat!

Előzmény: Aronpv (7385)
Aronpv Creative Commons License 2011.11.14 0 0 7385

Sziasztok!

Lenne 170e Ft-om(vagy akár kevesebb is)  amit NZD-re szeretnék váltani középárfolyamon Auckland környékén vagyok.

Ha valakit érdekel: 0221542817 a számom.

 

A repülőjegy témával kapcsolataban én 245e Ft-ért vettem 2 hónappal ezelőtt oda vissza mindennel eggyütt, a Neckermannál, (emirates Dubaiin keresztül), az ár 31 év alattikanak szól diákkedvezménnyel.

 

31 év felett 320e Ft volt ugyanez.

 

Üdv Áron

 

 

Jana76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 7384

Én pont azért mentem oda. Engem a városok riasztanak. Talán néhány napot voltunk Aucklandben még az elején, amikor nem tudtuk merre induljunk. Utána kerültem is mindent, ami város. Tauranga viszont tetszett.

Előzmény: audimania (7383)
audimania Creative Commons License 2011.11.12 0 0 7383

Az egyszeri magyar turista mondta: hat itt NZ-n semmi sincs,csak ko,viz meg zold. Bazmeg, ha betondzsungelt akarsz akkor nyujorkba menj.Jol ossze is vesztunk.

Előzmény: Jana76 (7380)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7382

kiteheted ide is

Előzmény: divanyka (7381)
divanyka Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7381

Hali,

 

Mi 2012 márciusban készülünk ki. Blogot is írunk a felkészülésről, ha gondolod dobj mailt és átküldöm az url-t.

Előzmény: stilo1 (7378)
Jana76 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7380

Auckland és Wellington szerintem sem érnek meg egy-egy napot. Simán felejthető mind látványban, mind élményben. Sokkal jobb helyekre is el fog menni az a két nap.

Előzmény: CapriFun (7379)
CapriFun Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7379

Úgyis benne van minden kölcsönző szerződésében, hogy csak aszfaltozott úton mehetsz vele, tilos a murvás út, illete a 90miles beach is :) szerintem teljesen elég a normál autó, nem ezen fog múlni. Lakóautóval körbejártuk a két szigetet, nem futottunk bele olyan útba, ahol ne vitt volna el az autó (volt olyan, amikor egy 8km-es köves földút vezett le az óceánpartra, ott azért elgondolkoztunk a közepén, de semmi gond nem volt (persze tíltott út volt az is bérelt autóval).

 

Lehet érdemes úgy bérelni, hogy Aucklandben veszitek fel az autót, és a déli szigeten adjátok le (vagy fordítva), és onnan repültök, néha van olyan akciós (50-80%!) ajánlat, hogy az ilyen autókat vigye valaki vissza Aucklandbe... hiszen a 16 nap nem biztos hogy mindenre elég lesz (sőt), érdemes pontosan megtervezni mik a fő néznivalók (esőnapot is érdemes bekalkulálni, déli szigeten, a fjodrvidéken nem sok látnivaló van ha éppen 10m-t látni az esőtől), és könnyű belefutni. Mi a Milford Soundhoz és a Mt. Cook / Aoraki-hoz 2x mentünk vissza, mert olyan eső volt. Auckland-et pedig akár ki is lehet hagyni, szerintem nem ér meg egy napot hogy ott eltöltsetek.

Előzmény: stilo1 (7378)
stilo1 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7378

Koszonom az eddigi hozzaszolasokat!!!!

 

Megneztem az ajanlott oldalt es nagyon szimpatikus:)

 

Majd ha lessz idom akkor osszehasonlitom a bookingos arakkal.

 

Ha meg tudtok megosztani tanacsokat az szivessen vennem:)

 

Autobol eleg egy sima 2 kerekes autot berelni?  Nme kell 4wd?

 

Udv

 

Lacko

CapriFun Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7377

Szia!

 

Mi idén feb-márciusban voltunk, kompot érdemes előre foglalni. Elvileg januárban épp a nyár közepe van, mi még márciusban is fürödtünk a tengerben. A TOP holiday parkok tényleg jók, Rotorua-ban például élveztük az ingyen forró szabadtéri fürdőt, a Tongariro lábánál lévő holiday parkban pedig a túra után a jacuzzi volt igen kellemes :) nem beszélve a Fox gleccsernél lévő ingyen belépőt a közeli fürdőbe... pálmafák között pihenni 1 órával az után, hogy még a gleccseren mászkál az ember, megfizethetetlen. Felszereltek, tiszták, főzni/mosni it lehet mindenhol. Egyedül Dunedin-ben voltunk úgy, hogy az utolsó szabad hely lett a mienk, sehol nem foglaltunk előre. Matauri Bay-nél ezt a képet pl. az autó mellől készítettem, a víztől kb 4m-re :)

 

Vásárolni érdemes a nagyobb "szupermarketekben. Gyönyörű húsárúk vannak a henteseknél is, érdemes kipróbálni, nem ettem még olyan steak-et mint ott...

 

Irigyellek, mennék vissza én is. Jó utat nektek!

Előzmény: stilo1 (7373)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7376

ahhoz, hogy leégj itt, nem kell meleg sem. télen is meg esőben is le lehet égni, oda kell figyelni

Előzmény: NAR (7375)
NAR Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7375

Januárban az Északi szigeten bőven meleg van, én 15 perc alatt égtem le. A Déli sziget déli részein azért annyira nincs meleg, a Milford Soundban elkelt a dzseki, a nyugati parton pedig esik az eső.

 

Én szállásokat itt néztem: http://www.wotif.com/?country=NZ Itt lehet maximim árat is meghatározni a kereséshez, ami hasznos.

Előzmény: stilo1 (7373)
hobe Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7374

Hat ezt elqurtad.. Abban az idoszakban iskolaszunet van, a szallas draga lesz es nehezen fogsz talalni. En a kompot is elore lefoglalnam, ha mar tudod, hogy mikor mesz arra.

Az idojaras miatt ne aggodjal, elvileg frankon nyar lesz. Naptej, napszemuveg, kalap/sapka.

Előzmény: stilo1 (7369)
stilo1 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 7373

Kossz az infokat.

 

Az ido milyen januarban?

 

Ha meg van fontos info azt megkosszonem.

 

Szallas?

 

Udv

 

Lacko

Jana76 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7372

Ja, a kompot mi biztosan előre foglaltuk. Arra nagyon emlékszem.

Előzmény: Jana76 (7371)
Jana76 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7371

16 nap szűkös.

Szállással kapcsolatban tudom ajánlani a TOP10 holiday parkokat. Mi mindig ilyenekben szálltunk meg. Olcsó és színvonalas. Lehet sátorhelyeket bérelni és pici faházakat is. Nézz utána hol vannak ilyenek!

Enni bárhol. A holiday parkokban konyhát is találtok, tehát simán tudtok főzni is, ha bevásároltok egy nagyobb boltban. A többiben már nem tudok tanácsot adni, régen voltam ott.

Előzmény: stilo1 (7369)
NAR Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7370

A 16 nap szűkösen elég, persze a több jobb :-) Én a http://www.rentalcar.co.nz/default.aspx oldalon béreltem az autót, lehet kompjegyet is venni hozzá. McDonald's, KFC meg Subway mindenhol van, viszonylag olcsó. Túl sok készpénzt nem érdemes vinni, mindenhol lehet kártyával fizetni, forintért viszont közvetlenül nem hiszem, hogy kapsz NZD-t, azaz kétszer is van átváltási veszteség.

Előzmény: stilo1 (7369)
stilo1 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7369

Hello  Mindenkinek!!!

 

Informaciokat szeretnek kerni Toletek:)

 

Januarban megyunk Nzbe.

 

01 10 erkezunk aucklandba es 01 26 tavozunk christchurchbol

 

Azt gondoltuk ki hogy berelunk autot es azzal jarjuk korbe a szigeteket.

 

Ez a 16 nap eleg lesz ra?

 

Autoberlesnle nem kell felnem kis cegektol amiket a neten talatam ?

 

A szallast hol erdemes es hogyan foglani? En a bookingon szoktam de lehet hogy itt egyszerubb ha megyunk csak es barhol talalunk szallast.

A bookingon 50 euro egy ejszaka reggeli nelkul allatlaban mindenhol.

 

A kompal az atkeles konnyu? ( nem kell elore foglalni stb...)

 

Enni hol erdemes olcson? ( Take away)

 

Ahogy lentebb olvastam tenyleg a postan a legjobb valtani?

 

Egyenlore enny.

 

Valaszokat elore is koszonom:)

 

Udv

 

Lacko

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7368

hm... értelek ám, de szerintem olyasmiért teszel szemrehányást amiről a srácok nem tehetnek igazán. neked az a normális, hogy a jég hátán is meg kell élni, nekik meg az a normális, ha a jég a pohárban van :)

 

másban szocializálódtatok.

 

Nekem a kivándorlás mellett erős érv volt, hogy a gyerekeim ne abban szocializálódjanak, mint én.

 

Ettől függetlenül persze az iszpnak levés az nem jó és bosszantó is valakinek, aki mindig mozgásban van. Viszont itt nem lesznek visszahúzva, ha menni akarnak előre. H a meg nem akarnak, akkor úgysem tudsz mit csinálni.

Előzmény: audimania (7366)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7367

erre nem tudo neked válaszolni, mert nem igazán tudom, hogy neked mi a jó/rossz

 

csomó minden változik, nyilván az ország lényege nem változott, ahhoz kevés ez a pár év, de volt válság, rögbi, földrengés.

 

pont most van itt egy barátom Mo-ról, öt éve itt járt, ő azt mondja, hogy sokminden változott. Azért a kiwik még mindig kiwik :)

Előzmény: Jana76 (7365)
audimania Creative Commons License 2011.11.06 0 0 7366

Az utolso mondatod teccik. Nagyon ul.

Tudod mi az uberborzaszto? Ennek a hozzaallasnak a jeleit latom idonkent a lanyaimon,foleg a kisebbiken.Jol tanul o is,nincs vele ilyen gond,de a kiwi levego mar megerintette.Beletorodik ha nem sikerul valami elsore.Ha van emberi tulajdonsag amitol falra maszom,az "iszap viselkedes". Leulunk aztan lesz valahogy.Na nem. Felallunk es megyunk,ha kell 5X.

Előzmény: shepherdd (7360)
Jana76 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 7365

Jobb? Rosszabb? Érdekel komolyan.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (7364)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.05 0 0 7364

azért ahhoz képest is más, mint amikor itt jártál

Előzmény: Jana76 (7363)
Jana76 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 7363

Én is annyiért vettem. Öt éve. :DDDDD

Egyébként szerintem van. Néhány napja nézegettem a repjegy árakat. Sokszor tele a f*szom az itteni dolgokkal. Ha nem lenne senkim már régen visszamentem volna. Ott olyan más volt.

Előzmény: hobe (7358)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.11.03 0 0 7362

azért nagyvárosban megy az okosság, ha nem is keleteurópai szinten :)

 

dolgok esnek le teherattóról, ismerős ismerőse használja a dolgozoó kedvezményeket, stb... jó, hát sok ravaszság nincs, de azért ha nyitott szemmel jár az ember, akkor akadnak lehetőségek.

 

azon nem lehet segiteni, hogy "már a fater is ide hordta az autóját" :)

Előzmény: shepherdd (7360)
sani07 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 7361

Ne vicceljetek mar, 1700 dollarert van retur jegy felnottnek ha csak eg honappal elobb foglalod is le.

Előzmény: juancarlos (7359)
shepherdd Creative Commons License 2011.11.03 0 0 7360

Na latod, ezert fizetik ki a negyszeres arat: igy nem huzzak fel magukat :) hahahahaha

Teljesen hianyzik beloluk az a kelet-europai  "keressuk a kiskapukat" "ne bizz senkiben" "nezz a hatadmoge mert sosem tudod..." stb. ami a mi verunkben alapbol benne van. persze ennek elonye es hatranya  is van...

Nezd a masik oldal is: a nyugalom es gondolkozastalansag arat meg kell fizetni... :)

Előzmény: audimania (7354)
juancarlos Creative Commons License 2011.11.01 0 0 7359

hogyne lenne!

 

300 oda, 300 vissza.

 

:-)

Előzmény: hobe (7358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!