Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2012.09.09 0 0 23634

Adtál neki enni?

 

bb

Előzmény: szigetréme (23632)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.09.07 0 0 23633

Böszőke!

 

Extra jó bálás szénát kaptam. Zöld is, gazos is, de 3 különböző van belőle, ki kéne jönnöd választani a XVIII. kerbe. Utána Apum hazavisz bálástól, ha gond a szállítás.

20/775 2985

szigetréme Creative Commons License 2012.08.31 0 0 23632

Sziasztok!

A befogadott kis kucukánk nagyon szépen viselkedik és nagyon szelid. De. Ma reggelre szét durta az összes forgácsot és kikaparta a kis lábával a ketrecéből  annyira, hogy körülötte minden forgácsos volt. Nem is ez a gond, hanem azért aggógódok, hogy ezzel valamit jelezni akar, esetleg nem megfelelő a hely, stb....... Lehet csak én aggódom nagyon?

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 23631

segitsegkent - ezen az oldalon kapsz informaciokat a kopasz tengereszekröl.:

 

http://www.hotdog.hu/kisemlos/tengerimalacok/kopasz-tengerimalac

 

- vigyazz ra, mert sokkal fazekonyabb es erzekenyebb a betegsegekkel szemben mint a

  bundas malackak.

Előzmény: haborgo1975 (23629)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 23630

Adhatsz, csak ne rakd huzatba!

 

Előzmény: haborgo1975 (23629)
haborgo1975 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 23629

Sziasztok!

 

A kopasz tengerimalacnak adhatok friss füvet?

Mondjuk úgy, hogy ketreccel kirakom a kertbe.

 

Köszi:

 

hg

AgathaChristie Creative Commons License 2012.08.18 0 0 23628

Ha elérhető nektek vigyétek el a rágcsamentős doktornénihez. Mármint általános ellenőrzésre.

A szőrhullás lehet vitamin hiány, vagy élősködő is.

A doktornő tengeri malac függő, és rengeteg hasonló állatot látott már, rááll a szeme.

http://hungarovetrendelo.ning.com/

 

Előzmény: szigetréme (23627)
szigetréme Creative Commons License 2012.08.18 0 0 23627

Sziasztok!

A mai napon mi is gazdái lettünk egy kis malackának. Őt nagyon rossz körülmények közül mentettük meg, nem foglalkoztak vele, a fenekén összevolt csomósodva a szőre, szegény az a csoda, hogy igy tudott éldegélni. Most szépen rendbe raktuk, megnyirtuk egy kicsit, csak nagyon hullik a szőre. Mit lehet neki adni, hogy ez a szőr hullás megszünjön?

PUCSP1 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 23626

Sajnálom a malacodat:(  Nálunk már nagyon sok malac megfordult,sőt kicsik is voltak és az állatorvos mondta h azt kell tenni ha valami baj lenne:))

Sztem   vegyél mellé másikat :)Nálunk az egyiknek most volt műtétje és külön kellett lenniük de még úgyis érezték egymást:))

:)))

Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.31 0 0 23625

Szia! Köszi hogy írtál,sokat gondolkodtam hogy mit kellett volna másképp. De igazán utólag könnyebb helyzetben van az ember mint amikor csinálni kell valamit. Én előtte így láttam jónak,most másképp csinálnám,de már nem lehet. Inkább vigyázok az egyetlen malackára,egyenlőre nincs bátorságom másikat hozni. Mivel nem egy ketrecbe voltak(csak egymás mellett) mert nem akartunk szaporulatot,talán ezért mintha nem lenne akkora probléma hogy egyedül maradt. Majd a jövő eldönti hogy hozok neki barátnőt,vagy megmarad egykének. Üdv: Ficzek

Előzmény: gitta1972 (23624)
gitta1972 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 23624

Szia !

 

Sajnálom a malackád. Mindent jól csináltál, de hibáztasd magad. Nekünk több malacunk is volt, már csak kettő fiú van. Az egyik nőstény meghalt 4 évesen, a másik 9 évesen. Egyformán voltak ellátva, mégis az lett petefészek cisztás, amelyik a két fiút szülte, a műtét során halt meg. Ha nem viszem műtétre, akkor a ciszta idővel elnyomta volna a tüdejét és szivét, bár még láttam volna néhány napig, hétig.

 

Jól döntöttél, csak sajnos tényleg nem minden orvos ért a tengerimalacokhoz, de ő is azt tette, ami a dolga volt.

 

A árván maradt bírni fogja, csak többet kell vele foglalkozni, mert alapvetően társaslények. Ha később úgy döntessz fogadj mellé egy másikat, de csak fiatalabbat, könnyebb szoktatni.

 

Üdv. Gitta

Előzmény: Ficzek Úr (23621)
gitta1972 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 23623

Szia !

 

Ha hülyeséget tudsz írni, akkor ne adj tanácsot légyszi.

 

Az újszülött malac a felnőtt kicsinyített mása, nem kell neki pipettából tejet adni, azonnal eszi, amit az anyja. Igaz szopik is, de ha az anya nem szoptatja valamilyen oknál fogva, akkor sem hal éhen. Mivel az anyjuk cökumját felveszik, ezért automatikusan megeszik, amit az evett, az új kajához óvatosan kell hozzászoktatni.

 

Üdv. Gitta

Előzmény: PUCSP1 (23605)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23622

írtam egy oldalt,de talán jobb hogy az index már megint eltüntette,sok volt benne a keserűség.majd pótolom,a saját hozzáállásomat írtam le az állattartáshoz.

 

Ami megbízható az Geda oldala,2000-ben kezdtem a malitartást,ő sokat segített,a mai napig e szerint élnek

  

http://www.gemon.ro/

 

Azt tetted,amit adott pillanatban jónak tartottál,segíteni akartál,most nem sikerült.Nyugodjon békében!

Előzmény: Ficzek Úr (23621)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23621

Hát,nem tudom.Annyi mindent lehet olvasni róluk,a tartásukról,betegségekről,gyógykezelésekről,hogy az ember feje szétdurran a sok információtól.Ráadásul sokszor ellentmondanak egymásnak.Abban biztos vagyok hogy amit írsz az úgy van,mert a tapasztalataidat írod le. De azt sem tudom mikor csinálok jót,ha viszem orvoshoz,vagy ha megpróbálom én kezelni a neten szerzett információk alapján.Csak egy példa: az előző malackámnak kihullott a szőre,c vitamin hiányról írtak.Beszereztem,beadtam,helyrejött.Később újra bekövetkezett a dolog,de hámlani kezdett a bőre is.Itt már bőrbetegségről volt szó,ennek is utánanéztem.Azt írták,ha nincsenek kis piros pontok a bőrén,akkor gomba,és nizoral sampon.Nem voltak,így kezelni kezdtem.Mivel semmi javulás nem volt,elvittem a dokihoz aki uv lámpával megnézte,és megállapította hogy atkás.Azt is mondta hogy szívesen javasolná hogy mit kezdjek a neten "szerzett" tudásommal a piros pontokkal kapcsolatban,mert ebben az esetben az eltérést csak uv lámpa segítségével lehet megállapítani,ugyanis annyira hasonlóak a tünetek mindkét esetben,de a végeredmény nem mindegy.Tehát egy jó infó,utána egy rossz.Így borzasztóan nehéz ezekkel a kis állatokkal,de annyi örömet okoznak hogy nélkülük nem megy.Nekem legalábbis nem.Így marad az ideg,és a csapások,mert ez az volt a javából.24 órája még semmi probléma sem látszott rajta,most meg már el van temetve.Mit kellett volna másképp csinálnom?Jól tettem hogy orvoshoz vittem és kitettem ezeknek a dolgoknak,vagy inkább meg kellett volna házilag próbálni,esetleg kamillával?Én jót akartam,hogy meggyógyuljon,de ez lett a vége.Nyugodj Békében Torzon,és ne haragudj rám,én csak jót akartam!

Előzmény: Böszőke (23620)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23620

A malik nagyon jól bírják az utazást,együtt mentünk rendszeresen nyaralni,meg se kottyant nekik másfél óra autózás,se az új hely, szabályosan élvezték a szabadságot,igazi felderítőként szimatoltak,kutakodtak a  kertben.

Egy hétig jártunk naponta injekcióra fülgyulladás miatt,télen,kutya baja nem volt az utazással,meggyógyult!

Nem sorolom,mert ez a malackádon már nem segít..,nem tehetsz róla,hogy a közeledben nincs egy igazi,hozzáértő orvos,ezt sajnos nagyon sok kis állat megszenvedte már máshol is.

Előzmény: Ficzek Úr (23618)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23619

Azt mondanám,menjen az orvos ahová gondolom!

Kicsit nyugodj le és fogadj örökbe mellé egy malikát,nagyon sokat ajándék mali van az expressz hirdetések között.

Egy tenyésztésből kiszuperált malit (ő lett Pocki)fogadtam én is örökbe Börszi mellé,mert mikor elment a társa,beült a sarokba és se evés,se mozgás,már attól féltem ott meghal bánatában,teljes csendben egy hang nélkül.Nem volt könnyű az összeszoktatás,mert mind ketten felnőttek voltak,de sikerült és már nagyon jóban vannak,egymás mellett fekszenek,semmi gond velük,édesen beszélgetnek,két fiúról van szó.

Előzmény: Ficzek Úr (23618)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23618

Felhívtam az orvost,aki azt mondta hogy a stressz okozta a halálát.Itt falun nincs orvos,a közeli városba kellett vinni.A szállítás és a két injekció sok volt neki a doki szerint,ezt nem bírta.Ki kellett volna hívni hogy az utazást megússza,de aligha jön ki egy tengerimalac miatt.Most azon vakaródzhatok hogy a társa hogy fogja bírni nélküle,kellene egy másik malacka de ezek után nem biztos hogy megkockáztatom.Amúgy sem tudom hogy honnan szereznék,mert az az állatkereskedés ahonnan vettük,az megszűnt.Gyönyörű virágok közé lett eltemetve,bár ettől nem lesz köztünk de sajnos már csak ennyit adhattam neki.

Böszőke Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23617

Sajnálom!Részvétem!!

 

Gondoltam erre a lehetőségre,mert már megesett velem,annyi különbséggel,hogy az orvos mondjuk úgy felkészített erre.Felébredtem ,még élt,kézbevettem és az ölemben,hozzámbújva távozott el belőle az élet,megmagyarázhatatlanul.....

Előzmény: Ficzek Úr (23616)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23616

VÉGE! ITT HAGYOTT!Egyik percben még jobban lett,jött,ment,azután lefeküdt,eldőlt, rándult néhányat,és befejezte.Meg fogok őrülni,tegnap délután óta volt beteg,ma meg már nincs.

Előzmény: Böszőke (23615)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23615

Szia,

reméljük sikerül meggyógyulnia.Amit tehetsz:kakukkfű teát itathatsz vele,az természetes antibiutikum.Magát a szárított kakukk füvet is nagyon szeretik és szívesen megeszik.Ketrec mellé tehetsz gőzölgő kamilla teát..,átjárja a levegőt,így neki is jut belőle.

Jobbulást  szegény kis betegnek!

Előzmény: Ficzek Úr (23614)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.26 0 0 23614

Szerencsére korábban rendelt a doki mint ahogy emlékeztem,így már itthon vagyunk.Légúti fertőzést állapított meg,adott neki 2 injekciót.De még kétszer kell vinni,az orvos szerint lassú javulásra kell számítani,azaz ma még aligha fog kajálni.Most már bízom a gyógyulásban,de ennél többet csak késő délután merek bevállalni ha jobban lesz.Köszi az aggódást,jólesik hogy legalább a malactartóknál van összetartás. Üdv: Ficzek

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23613

:((( jaj nem tul biztato, nem volt huzatban szegenykem, esetleg megfazott?

 

Reggel 10 orkkor nagyon szoritok a kismalackaert, hogy a Doki meggyogyitsa..

Előzmény: Ficzek Úr (23612)
Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23612

Ami lemaradt:olyan mintha nehezen venné a levegőt,az egész teste mozgásba van minden levegővételnél.Enyhén szólva aggódok,és hol van még holnap reggel 10 óra?

Ficzek Úr Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23611

Sziasztok! Az egyik malacommal baj van,csak nem tudom hogy mi. Egész nap csak gubbaszt,enni alig eszik.Nem ette meg a paprikát a répát,és hiába cseréltem ki az eledelét az sem érdekli. A produktuma semmi eltérést nem mutat,legfeljebb annyi hogy kevesebb,a szőre sem hullik.Ha simogatom akkor is csendben van,nem kurrog pedig ez nála működni szokott,még a barátnője sem érdekli.Holnap viszem dokihoz,de ha valakinek van tapasztalata azt megköszönném. Üdv: Ficzek

Böszőke Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23610

Érdekes megoldás!

Nálunk pont fordítva van,egy tenyésztőtől tanultam:malackát öledbe veszed,félig fekvő,félig ülő helyzetben van,szétterpesztett tenyereddel úgy fogod magadhoz(hasadhoz),hogy nem tud moccanni,eközben hüvelyk és mutató ujaddal fogod kissé nyomva a pracliját,ezáltal szétállnak az ujjacskái és már vághatod is!

Akármilyen vad is így gond nélkül vágható a körme,mert a tenyered alsó felével masszívan helyben tartod.

ahány ház annyi szokás:)

Lényeg az eredményes körömvágás!

 

Előzmény: Dr. Lucifer (23609)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23609

Manikűrözéshez úgy lehet talán a legkönnyebben megfogni a malacot, hogy valaki kifelé fordítva (tehát a hasa néz feléd) két kézzel megfogja úgy, hogy egyik kézzel a fenekét, másikkal a mellkasát támasztja. A miénk egyáltalán nem szokott így mozgolódni, és a körméhez is könnyen hozzáférsz.

Előzmény: borsika79 (23607)
Böszőke Creative Commons License 2012.07.25 0 0 23608

Nem.Le kell vágni!!

Óvatosan csináld,nehogy belevágj az érző/vérző érbe!Ha világos  a körme,akkor a fényfelé tartva látod az eret benne,ha sötét akkor legalább  4-5 mm-esre hagyd meg első vágásnál,biztos ami biztos.Kéthetente vágj le belőle ezentúl kb 2 mm-t.Így remélem nem lesz belőle gond,s majd szép apránként rövidítheted.

Előzmény: borsika79 (23607)
borsika79 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 23607
Sziasztok. A tengerimalackánknak nagy és görbe lett a körme. Ezen csak állatorvos tud segíteni?
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.07.24 0 0 23606

Szemcseppentő pipetta. :-) Ezt a szót kerested?

Előzmény: PUCSP1 (23605)
PUCSP1 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 23605

Szia,nekem voltak már malacaim és születtett is :)

Nálunk szerencsére mindhárom egézséges volt persze a szülők miatt a kiváló vérvonalról :)

Ha nem etetné lehet kapni állatorvosnál vagy állatpatikában valamilyen tejszerű készítményt és azt fecskendővel a szájába nyomni,ha ki is folyik de adni kell neki.mesterségesen csak születése után 24 órával* kezdjük el etetni.Rosszat mondok neem fecskendő szóval nem a tűs injekció de nem is az a nyomós hanem kimondottan ilyen cseppentőszerű !Vigyázz nehogy megfulladjon:)

A tengerimalactej összetétele:
  3, 9 % zsírtartalom; 8, 1 % protein; 3, 0 % laktóz;

De ha baj van forulj vele állatorvoshoz:) Fontos csak olyanhoz menj akihez régebben valamilyen állattal jártál:)Ne menj valakihez csak mert a TV hirdeti,sajnos tett már be nekem ez.

Remélem segítettem:)

Előzmény: victoria0225 (23596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!