Keresés

Részletes keresés

scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1863

Nekem a sima meridionalis-telepemet elkapta valami rothadás, így kénytelen voltam szétkapni. Pedig egész szép telep volt... Remélem, hogy megmaradnak a darabok.

 

Előzmény: kicsitibi (1845)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1862

Nna, az én strictám ilyen:

 

Előzmény: koppany_wazul (1846)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1861

Talán a helytelen téli tartás lehet a felelős ezeknek a funckianáknak a ramaty állípotáért. Vagy van valakienk valami ötlete? Ősszel alig fagypont feletti hőmérsékletnél hoztam be őket. Lehet, hogy az viselte meg? Bár van egy másik funckiana-klónom, annak kutya baja.

 

Előzmény: Butzii-ta (1848)
scacico Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1860

Ha jól emlékszem, valamikor 93-94 környékén egy szobavitrines cikket olvastam a Kertbarát magazinban. Akkoriban - 12 évesen - nagyon megragadtak a tillandsiák, de mivel nem találkoztam velük sehol, így ennyiben maradt a dolog. Azután a 2006-os őszi orchideakiállításon ismét találkoztam - immár élőben - a tillekkel. Akkor vettem az első 4 növényemet. Ezután minden kiállításon bővítettem növényeim körét, de gyűjtőtársaktól is kaptam tilleket. Jelenleg mintegy 100 körüli faj lehet nálam.

Előzmény: Butzii-ta (1857)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1859

Szia!

 Nem semmi mutatvány amit eddig tettél! Érdekes feladatokat választottál !

Én még csak a harmadik telet próbálom a Tillandsiáimmal szerencsésen túlélni.

Ők az első és egyetlen növényszerelmeim.

Eddig én néha rajzolgattam és gyönyörködtem mindenféle színekben és ívekben. Alkatom ellentéteként imádom a légiesen könnyed figurákat és formákat.

Vajon a férfiak és a többi nőtársaink, mit mondanak a saját " őrületük " magyarázataként?

 

Alma Kee Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1858

Szia!

Az őrült fogalma rám igazán érvényes (talán)

 

Először kaktuszoztam a 70-es években, aztán madarásztam a 80-as években, a 90-esben egészen tavalyi évig orchideákat gyűjtöttem, 2010.ben eladtam az orcikat,és most kaktuszt gyűjtök. Viszont a tillandsiák szinte minvégig kitartottak nálam.

Főleg a T.ionanthákat kedvelem, belőlük van pár ritkaságom is,de a többit sem utálom.

Ja és közben halaztam is pár ezer liter medencével, afrikai szájban költő sügereket tartottam.

Kb. ennyi

Előzmény: Butzii-ta (1857)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1857

Örülök, hogy elkezdtetek gondolkodni az ötletemen! ....:)

A kaktuszoselőadás időpontját ( úgy tudom ) ma fogják egyeztetni.

Addig is kíváncsian kérdezem , hogy : KI ? és MIÉRT ? lett "őrült" Tillandsiás ?

szaguaro Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1856

János, aki Kajda, biztos ott lesz, le se lehetne kötözni. Icával szoktak jönni.

Előzmény: Alma Kee (1855)
Alma Kee Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1855

Szia Zsolti!

Ha sikerül megfűzöm  a Janit,vagy a H.Ferit, és lemegyünk Fehérvárra a kiállításra. A részleteket majd megdumcsizzuk. OK?

Előzmény: szaguaro (1852)
scacico Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1854

Őrült??:-)

 

Hát őrület ezekért a különleges növényekért rajongani?:-)

Előzmény: kicsitibi (1851)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1853

Szia Zsolti! Akkor hát jer és sasolj!  Várlak . Bárki csatlakozhat hozzá aki Tillandsia gyűjtő.

 

Április 29-30 és máj.01-én Székesfehérváron rangos kaktuszkiállítás lesz . Előadóval.

Ott találkozhatnánk és onnan jöhetnénk ki hozzánk a falunkba megnézni az én gyűjteményemet.(11 km )

Ez egy baráti és nem egy szakmai találkozó lenne. Tőlem azt senki ne is várja..:).

Akit ez így is érdekel- jelezze és majd egyeztetjük a részleteket.

Üdvözlet mindenkinek !

u.i A kaktuszosok írtó jófejek. Sokféle növénnyel foglakoznak és már több évtizede nem únták még meg egymást...:) . A férjem kaktuszozik. Én NEM .

 

szaguaro Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1852

Asszem, mi ismerjük egymást! Meg a tilljeidet is láttam már képen, Tamás elküldte, mikor megjött Mexikóból. Majd ha megyek májusban a kaktuszkiállitásra, megsasolom személyesen is!

Zsolt

Előzmény: Butzii-ta (1850)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1851

ugy igazából csak az orchideatársaság összejövetelein szokunk összefutni(volt egy próbálkozás csak a tilleseknek de többszöri felelevenités után is ugy néz ki hogy hamvába holt a dolog)

az igazán őrült tillesek névsora alant:

horváth ferenc(fehérnyirfa bt)

marczika andrás(marczika kft)

gyáni péter(orchideaház kft)

kajdacsi jános(j bácsi)

tyahun szabolcs

schmidt attila(scacio)

fogarasi istván

és talán én

bocs ha valakit kihagytam

Előzmény: Butzii-ta (1850)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1850

Köszönöm a gyors választ. A budapestiek közül J.bácsit ismerem . Szeretnék még több, hozzá hasonlóan rendes , kedves Tillandsia gyűjtővel találkozni. Egy icipicit önző célzattal fűszerezve...( csodálják meg az enyéimet....(sic!) ), ha pedig véletlenül elpusztulnak: legyen olyan aki megért.

Pompázatosak, ha virágoznak, de akkor is gyönyörűek számomra hogyha nem.

J.bácsin keresztül jó lenne, ha fel tudnám venni a találkozós kapcsolatot veletek. ( senki korát nem ismervén, bocsánat a tegezésért ! )

Előzmény: kicsitibi (1849)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1849

üdvözlet közöttünk!

sajnos nagyon kevesen vagyunk(aktivak)ezen a fórumon és ami még sajnosabb,nem tudok fehérvér közeli gyüjtőt.a zöm:bp és környéke,kkmét,cegléd

remélem azért jelentkezik valaki akit csak lakcim szerint nem ismerünk.

szép napos időt neked

Előzmény: Butzii-ta (1848)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1848

Üdvözlet mindenkinek!

Hamarosan jön a tavasz és akkor majd számot kell vetnünk a Till.-ek helyes vagy helytelen téli tartásával....Nagyon ,nagyon reménykedem az első variációban. Sajnos én "béna" vagyok a fényképezéshez és a képek feltöltéséhez- éppen ezért nem tudom bemutatni a sajátjaimat. Lakik-e önök közül valamelyikük Székesfehérvár közelében? Szívesen felvenném vele a személyes kapcsolatot. Előzetes egyeztetés után , szerettel vendégül látnám. A férjem kaktuszozik, de most ez a meghívás egy Tillandsiásnak szól ! Nagy a "kaktuszosélet" körülöttünk, rajtuk felbuzdulva szeretném a Till.-eseket is idecsábítani.

Én még egy kicsit kezdőnek számítok. Egyáltalában nem veszem zokon az "észosztást".

kicsitibi Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1847

igaz a levelei kicsit hosszabbak az átlagosnál de ettől csak szebb lesz:-)

Előzmény: koppany_wazul (1846)
koppany_wazul Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1846

Sziasztok!

 

scacico: köszönöm a segítséget!

Nagynehezen sikerült használható képeket készítenem (25 képből 4 jó lett! :) Tehát ő lenne a kérdéses növény:

 

 

 

 


kicsitibi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1845

hopp ez sem sűrű gaz asszem

 

scacico Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1844

Szia!

 

Én is szétnéztem a neten és szerintem is lehet stricta. Bár az enyém még nem virágzott és a levelei sem teljesen ilyenek, de a stricta meglehetősen változékony faj, így enniy belefér.

Előzmény: koppany_wazul (1842)
kicsitibi Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1843

igen,beugrott!cardenasi-t küldtél

Előzmény: scacico (1840)
koppany_wazul Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1842

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen faj a belinkelt képen látható tillandsia. Neten fellelhető egyéb képek alapján T. stricta-ra tippelek. A sajátomról nem sikerült képet csinálnom [a gép nem szereti a makrót, ha meg megfelelő távolságra viszem, a növényből nem látszik semmi...], de a levelei olyanok, mint a képen, a virágzata pedig még a levelek között csücsül. Előre is köszönöm a segítséget!

üdv: wazul

 

http://www.florapack.hu/albums/feltolt/03-3/normal_Tillandsia%20016.JPG

scacico Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1841

A paleacea tavaly ilyenkor is próbálkozott, de hiába jött a tavasz és vittem ki a szabadba, már nem nyílt ki rajta a virág. Talán most.

 

Sajnos kezd sokukon meglátszani a száraz, meleg üvegházi levegő hatása. Amint lehet, tavasszal egyből mennek is ki a jó levegőre!

Előzmény: kicsitibi (1839)
scacico Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1840

Szerintem nem küldtem, mert - ha jól emlékszem - amikor megvettem, akkor tört le egy sarja és az még mindig nálam van. Nem túl nagy, de úgy tűnik, hogy megmaradt. Ha tavasszal megyek a kiállításra, akkor szívesen odaadom, ha nem, akkor majd elküldöm csomagban.

 

Köszi a dícséreteket, de én csak pakolgatom őket ide-oda, ahol sikerül helyet találni, a többit ők csinálják:-)

Előzmény: kicsitibi (1839)
kicsitibi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1839

nem haldoklik csak kevesen vagyunk

mit mondjak?gyönyörüek!!

nekem a pulchellám már elvirágzott

a velutina bizti nem az(túl keskenyek a levelei hozzá)

nekem retortából csak 1 szál darabka van,viszont az virágot hoz

gilliesii f. major hát ebből bizony szeretnék kapni(bár asszem mintha küldtél volna??)

a paleaceához külön gratula nekem még egyszer sem virágzott

a flexuosa hozott 30 centi virágszárat és megállt a hüvösben.vártam 1 hónapot és betettem az orchivitrinbe,na ott meglódult és szerintem 1-2 hét mulva már nyilik is rajta az első virág.

Előzmény: scacico (1838)
scacico Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1838

Na, rakok fel egy-két képet, mielőtt teljesen meghal a fórum:-)

 

Sok minden nem történik csak szép lassan növögetnek a bimbók.

 

T. butzii

 

T. caliginosa

 

T. pulchella

 

T. gardneri

 

T. velutina néven vettem, de gyanús.

 

T. fasciculata

 

 

T. argentea

 

T. retorta

 

T. gilliesii f. major

 

 

T. velickiana

 

T. paleacea

 

T. albida

 

T. ionantha v. stricta

scacico Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1837

Olyan, mint egy csenevész aeranthos.

Előzmény: kicsitibi (1835)
Kátya2 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1836

Sziasztok! Boldog új évet nektek és mindenkinek aki erre jár!

Előzmény: kicsitibi (1835)
kicsitibi Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1835

ha már csak mi visszük a fórumot akkor BUÉK nektek(és mindenkinek)

 

 

szerinted ez mi a szösz lehet?

Előzmény: scacico (1834)
scacico Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1834

Boldog Új Évet!:-))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!