Keresés

Részletes keresés

Orsika711 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 159

Sziasztok!

 

Én is most készülök először. Arra lennék kiváncsi, hogy hétköznap is jó a piac? Minden nap van?

 

Köszönném a gyors választ, mert a jövő héten már mennék.

 

Melegítő, papucs, póló, ... (adidas, nike, ...) kb milyen árba van. Persze az ottani fajta! :)

 

BluElite Creative Commons License 2013.07.24 0 0 158

Kedves Fórumozók!

 

Mi is készülünk a jövő héten szombaton - életünkben leőször - a szabadkai piacra. Sok hasznos infót az eddig írottakból.

 

Egy gyakorlati kérdésem lenne - mondjuk nem a piaccal összefüggésben - Mennyire éri meg műszaki cikket vásárolni? Ugyanis úgy tűnik az utolsó perceit ketyegi a tévénk.

 

Előre is köszönöm: BluElite

mojan Creative Commons License 2013.07.13 0 0 157

Szia.  

 Igen a harmadik lámpánál jobbra és pár szá méter után a piac balra van.  Előtte van egy foci pálya és annak a parkolója privát. Ott a parkoló őr és adja a jegyet. A napi díj 400 ft. Mindenütt tudsz forinttal fizetni. Ha dínárt akarsz akkor a piac bejáratán belül ott a pénzváltó.

Előzmény: Forráskód 2013 (155)
Pakcsi Creative Commons License 2013.07.13 0 0 156

Sziasztok!

 

Évente 2x3 megyek a piacra ruháért a családnak :)

Tompánál. Szabadkán 3 lámpa jobra, majd parkoló szintén jobra.

Jön az őr, fizetek.

Forintot szoktam vinni.

Forráskód 2013 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 155

Sziasztok! Vasárnap csak buliból kimennénk erre a piacra. Olvastam itt is meg másik fórumokat. Tompa felől megyünk akkor Szabadkán a harmadik lámpánál jobbra ugye? google műholdas térképen néztem az a piac ahol szemben van valami stadion féle vagy rossz helyen néztem? Ha 8 felé megyek reggel hol parkoljak,vannak parkoló örök akik adnak jegyet vagy van automata? Pénz az ugye szerb dínár amit érdemes vinni? Előre is köszönöm a segítséget

Szajci Creative Commons License 2013.07.05 0 0 154

Magyarországon a Tesco-kban lévő valutaváltóknál is lehet szerb dinárt venni :)

Előzmény: Pet40 (152)
mojan Creative Commons License 2013.07.05 0 0 153

Helló.  Meg volt az első út. Köszönöm szépen az információkat.  Nagyon hasznos volt az összes.  Nem is volt időnk mindent átnézni. Na de majd következőleg.   Köszi szépen.

Pet40 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 152

Hello! Cigiből 2 csomag (ott még 20 szál van benne!), italból 1 liter személyenként.Nem érdemes ezzel ügyeskedni, mert ez az első amit megnéznek-:) A cigi most 170-220 dínár (pl.Pal 170, Marlboro a 220) A Jagermeister 750 dínár (a literes).Inkább a ruhanemű az amit érdemes hozni a családnak.Ja és ha már ott vagy menj el a RODA-ba is (megamarket, a városból kivezető úton Palics felé) Sok minden olcsóbb az élelmiszerekből.cukor pl.80-85 dínár/kg. Üditő lényegesen olcsóbb! Édesipari termékek szintúgy. Ráadásul szombaton és vasárnap a teljes számlából 10 % kedvezményt kapsz ha 1000 dínár felett vásárolsz!(bár lehet hogy csak június végéis volt az akció, nem figyeltem) Ja, és a Rodanál rosszul váltják a forintot (1000 Ft-ért 355-360 dínár) úgyhogy máshol válts annyit amennyi kell.

Előzmény: mojan (151)
mojan Creative Commons License 2013.07.02 0 0 151

Köszönöm a választ.  Annyi kérdésem lenn még, hogy italból és cigarettából mennyi a megengedett mennyiség? A műszaki cikk mennyire van korlátozva. 

  Köszi.

Pet40 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 150

Szia! Mint alább írtam, mindenképpen a tompai átkelő a legjobb választás, úgy a forgalom, mint az anyagiak miatt is. Szerbiában autóval a következő dolgokra kell NAGYON odafigyelni!!!

1. A tompított fény éjjel-nappal MINDENÜTT kötelező! Vagyis a lakott területen belül is.

2. Legyen nálad minden ami itt kell, plussz vonatókötél, esetleg plussz láthatósági mellény is! Ja, és a kezed ügyében legyen, ne kalaptartóban!!

3. Ha a rendőr megállít, nem ugrasz ki a kocsiból....hanem ülsz nyugodtan és adod amit kér!!!

4. Nincs tolerancia gyorshajtásnál!!! 41 km/h -nál is megbüntetnek, ha 40-es tábla volt.Inkább tehát lassabban.Aztán Horgos felé is...de máshol is, nem ritka, ha 100 méteren belül 3 sebességkorlátozó tábla is van!!! Mondjuk tekersz 80-nal és hirtelen egymás után 60,40,20 !!!! Aztán győzzél fékezni!!! Ja, és Palicson gyakran mérnek!(ott mindenütt 40-es van)

5.Parkolás: Szabadkán van piros, sárga, kék, és zöld parkolási zóna.Az első három a belvárosban, a zöld a piac környéke.A zöldnél napidíj van, az előző 3-nál egy vagy két órás intervallum.A piacnál a parkolóőr adja kb.82 dínárért, a belvárosban trafikban tudsz venni kártyát (jóval drágább, de még mindig olcsóbb mint itthon), amin neked kell kitölteni a parkolás KEZDŐ időpontját.

Ha szabálytalanul parkolsz, a kocsidat máris viszi a "PÓK"-:) Ott ugyanis így hívják a lópósautót-:) Drága dolog, és macerás a város szélére kimenni érte!...kb.ennyi,de kérdezz ha még kell valami-:)

Előzmény: mojan (149)
mojan Creative Commons License 2013.07.02 0 0 149

Sziasztok. 

  

Én is most szeretnék először átmenni a piacra csak egy kicsit rossz híre van az ottani rendőrségnek.  Érdekelne, hogy igaz lehet-e ez a pletyka vagy nem.  Mire kellene odafigyelni? Honnan jobb érkezni. Tompánál jó lehet? És melyik nap a legérdemesebb menni?  

 

 Köszönöm.

Phoenix73 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 148

Helló, sziasztok!

 

Az a helyzet, hogy először szeretnék eljutni a szabadkai piacra. Tudna valaki segíteni, hogy merre érdemes menni ha Mórahalom felől érkezek? Mikor érdemes kimenni (szombaton szeretnék)? Parkolás, mivel érdemes fizetni? Mire jó oda figyelni?

Előre is köszi.

Pet40 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 147

Szia! Én gyakran járok át, s mindig személyivel megyek.Leginkább Tompa felé érdemes, megspórolván az autópálya díjat.(megjegyzem lasan-lassan a szerb szakaszon is kell majd fizetni, a hazai 10 naposról nem is beszélve!) Az út erre rendkívül egyszerű!Szabadkán addig menj egyenesen, amíg egy olyan kereszteződéshez nem érsz, ahol jó nagy sárga útirány jelző tábla nem lesz kitéve..-:) Itt egyébként fordulj jobbra (Somborski put), és a piac innen néhány száz méter.(az út jobb oldalán lesz, de Te a bal oldalon parkolj!) A piac környéke "zöld zóna" már ami a parkolást illeti.Itt kapsz egy napijegyet...most éppen 82 dínárért..(forintot a piacnál lévő pénzváltónál válthatsz...most 1000 Ft-ért 370-378 dínárt kapsz, napi árfolyamtól függően.Máshol én egy kicsit rosszabb árfolyamokat tapasztaltam néhány dínárral) Érdemes megtanulnod néhány kifejezést szerbül (ami a piacoláshoz kell), s lehetőleg dínárral fizess.Mivel az árusok nem pénzváltók, ezért a forintot nem a legjobb árfolyamon számolják (nyilván érthető is)

Ha még szerbül is beszélsz kicsit, biztos hogy jobb feltételekkel vásárolsz!-:)

307swjgh Creative Commons License 2013.06.01 0 0 146

sziasztok! mostanában nem voltam szabadkai piacon,a határon személyig: -nyal  lehet átt kelni,parkolás milyen és mennyi,mire figyeljek oda minden értelembe.köszönöm!!

laguna1,8 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 145

Természetesen lessz piac

Előzmény: kobold21 (144)
kobold21 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 144

Hali valaki megtudná mondani, hogy május 18.-án lesz-e piac Szabadkán?

Frajti Creative Commons License 2013.05.07 0 0 143

Köszi, akárhogy kerestem, ezt nem leltem.16 liter, akkor vehetek még. :D

Előzmény: Szajci (142)
Szajci Creative Commons License 2013.05.07 0 0 142
Előzmény: Frajti (141)
Frajti Creative Commons License 2013.05.07 0 0 141

mennyi alkoholt lehet átvinni a határon Szerbiából Magyarországra?

Szajci Creative Commons License 2013.04.28 0 0 140

ezek már lejártak, de próbáld meg Szerbiában valamelyik bankban becserélni. Vagy tedd fel vaterára és a gyűjtök talán megveszik.

Előzmény: kirgizke (139)
kirgizke Creative Commons License 2012.12.30 0 0 139
Sziasztok!

Minap találtam pár száz régebbről megmaradt (szerb) dinárt, de 2001-es és 2003-as címletek. Némelyikre még Jugoszlávia van ráírva. Nem tudom, érvényesek-e még, használhatóak -e manapság, vagy már nem? Esetleg be lehet-e cserélni bankban, vagy tegyem el emlékbe?

Köszi a választ.
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 138

Sziasztok!Tudna valaki segíteni,hogy somborban mikor van piac?????

 

Pakcsi Creative Commons License 2012.09.28 0 0 136

Bocsánat: TOMPA a határátkelő!!

 

Elírtam :)

Előzmény: Pakcsi (135)
Pakcsi Creative Commons License 2012.09.28 0 0 135

Sziasztok!

 

Dormád nál mentem, a határ után tovább egyenesen.Szabadkára érve 3 lámpás kereszteződésnél jobra, tovább egyenesen majd látni a piacot.

300Ft/nap a parkolás, hétvégén várják a magyarokat (kicsit drágábbak) Nekem azt tanácsolták hétköznap menjek olcsóbb.

Csak szétnézni indultam a családdal, de bevásárlás lett :)

Nekem megérte Kb.:20.000Ft olcsobban vásároltam be mint a hazai piacon

 

m.ircsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 134

Szia!

 

Nem nehéz megtalálni, ha Palics felől mentek, akkor át akkor át a vasúti aluljáró alatt, majd talán a 2. ( vagy első? ) lámpánál jobbra (Strosmajerova utcaO a körforgalomig, ott 3. kijáró ( 90fok Trg Cara Jovana Nenova utca) ) és egyenesen mentek egészen a piacig. Mi mindig forinttal fizetünk, elfogadják.

Előzmény: deakpilu (130)
m.ircsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 133

Szia!

 

Adidas, nike,puma, columbia,diesel stb. Pólók kb 3-4 ezer Ft, melegítők 5-7 ezer Ft, ami elfogadhatű. Olcsób is van, de azt nem érdemes megvenni, mert nagyon rossz minőségű utánzat.Tommy Hilfige pólót nem figyeltem, de lehet az is van.

Előzmény: Rayo74 (131)
m.ircsi Creative Commons License 2012.09.20 0 0 132

Szia!

 

Érdeklődnék, hogy vannak-e már őszi, téli  cuccok?

 

Előzmény: Pakcsi (129)
Rayo74 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 131

Sziasztok!

 

Tud nekem valaki segíteni, hogy milyen márkájú ruhákat lehet a piacon kapni, s milyen áron?

 

Pl: Tommy Hilfiger pólók vannak?

 

Válaszotokat köszönöm!

deakpilu Creative Commons License 2012.09.13 0 0 130

Szia !

 

A hónapban én is szeretnék kimenni, érdekelne, hogy merre találom a piacot, illetve mivel érdemes fizetni. Váltsak e át forintot és ha igen hol célszerű.

Válaszodat előre is köszönöm

Előzmény: Pakcsi (129)
Pakcsi Creative Commons License 2012.09.02 0 0 129

Sziasztok!

 

Tegnap voltam piacon Szabadkán!

Nekem 400Km oda vissza kocsival úgy hogy nem megyek pályára, mert az nekem drága :)

Így is megérte kimennem, ha leszámolom a benzin pénzt, nyertem kb.: 20.000Ft a hazai piacokhoz képest.(már amik felénk vannak)

Ruhaneműt vásároltunk (3 fiamnak)

Szeptember-Oktoberben megyek még egyszer. Tompánál mentem, nagyon egyszerű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!