Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2006.01.03 0 0 293
sziasztok, elöljáróban annyit, hogy a harmincas évei közepén járó értelmiségi férfiember vagyok és elég régóta küzdök már ezzel a dologgal, anno még óvodás koromban szinte érteni sem lehetett mit beszélek, aztán jártam logopédushoz, erre nem emlékszem:), a szülők azt mondják, hogy azt mondták akkor, hogy azért dadogok, mert gyorsabban gondolkodok, mint ahogy beszélni szeretnék, és összetolulnak a dolgok a fejemben. Hát ez olyan semmilyen magyarázat, mert azt még nem magyarázza meg, hogy egyes mássalhangzós szavak miért nem mennek...

Mindenesetre az évek folyamán megtanultam a kezelni a dolgot és ma már csak az veszi észre, aki nagyon figyel. És akkor lehet észrevenni, ha leeresztek főleg családi körben, mert akkor ugye nem kell annyira koncentrálnom, és ilyenkor előfordul az, hogy az ember csak másodpercekig hápog, aztán meg semmi se jön ki a torkán...na ilyenkor röhögöm el magam és kezdem előlről....

Anno nekem is azt mondták, hogy ússzak sokat, mert a levegővétel az nagyon sokat számít. Még ma is sokszor kell alkalmaznom azt a technikát egyes szavaknál, mondatoknál (telefonban pl. jó napot kívánok...), hogy ki kell fújjam a levegőt, mikor megszólalok, másképp nem megy.

Azt persze nem is tudom, hogy ez most betegség e vagy nem, génhiba e, vagy "tanult" rendellenesség, de azt biztos, hogy vannak fokozatai. Van olyan ismerősöm, akin kifejezetten észrevehető, hogy dadog, most ő vagy nem tanulta meg kezelni a dadogását vagy súlyosabb, mint az enyém. Persze fogalmam sincs milyen kategóriái vannak ennek a "betegségnek".
drveres Creative Commons License 2006.01.01 0 0 292

szia!

mit jelent az hogy dadogós korodba?

ez a dolog hogy múlik el.

januártól fogok logopédushoz járni, ez neked segített?

a k betű előtt az a betű kiejtése jó ötlet én is igyekszem, de sokszor bennem marad a  levegő és nem tudok megszólalni sem, ezen remélem valamilyen helyes levegővétel segíthet.

üdv

Előzmény: Mumu (287)
A magyar zsivany Creative Commons License 2006.01.01 0 0 291

Boldog Uj Evet Kivanok !!!

 

zsivany

A magyar zsivany Creative Commons License 2006.01.01 0 0 290

Haliho megint!

 

Felvettem a CD-ROM- ra egy DVD masolo programot is,

es a CD-ROM-on a film meg formaban is rajta van.

Az mpeg format konnyu masolni a szamitogeppel mint egy file-t.

Igy esetleg meg tobb masolat is keszulhet a filmrol.

Az AVI- formatja a filmnek nagyon nagy memoria igenyu.

 

Most csak ennyit.

 

 

Akire 7 Creative Commons License 2005.12.31 0 0 289
Találkoztunk mi már? Erika
Előzmény: Masi Gran (284)
Akire 7 Creative Commons License 2005.12.31 0 0 288
Állítólag a "T" is nagyon nehéz! :)
Mumu Creative Commons License 2005.12.29 0 0 287
A k es a g nekem sem ment dadogos koromba. Akkor vagy egy nagy lelegzetet vettem es  a kilelegzessel egyutt mondtam ki a betut vagy tettem ele egy maganhangzot ha lehet "a"-t. A gorcs egy megszokasbol kialakult  hibas lelegzesi technika kovetkezmenye.
Előzmény: drveres (286)
drveres Creative Commons License 2005.12.29 0 0 286
Kedves Zsivány és a többiek!

nagyon köszönöm a cd megkaptam, de én sem gondoltam volna, hogy ilyen messziről küldöd.
de köszi még 1x.
megnéztem és nagyon tetszett.

Sok szakavatottól kérdezem:)
én is dadogok, hol alig észrevehető, hol erősebben, ez főleg attól is függ, hogy mennyire vagyok fáradt és hogy mennyi az önbizalmam.
de a k és a g betű általában nagyon nehezen szokott kijönni.
kérdésem:
minden hasonló problémával küzdő személynek vannak meghatározott betűk amelyek nem mennek, vagy egyszerűen csak nem akar kijönni a hang az ember torkán.
üdv
Masi Gran Creative Commons License 2005.12.29 0 0 285

Hello Zsivány

 

Megkaptam a DVD t köszi,nem tudtam hogy olyan messziről küldöd!!! Mit csinálsz ott? Én másfél évig dolgoztam a keleti parton...

 

A filmben az a rész tetszik amikor kiállnak a tér közepére és mindenki beszél,az nem semmi. A technikákat nem lehet ellesni a filmből ahhoz részt kell rajta venni,mármint a tréningen...

 

Üdv

Előzmény: A magyar zsivany (276)
Masi Gran Creative Commons License 2005.12.28 0 0 284

Hello

 

Köszi az invitálást láttam a honlapon a dátumot , és megpróbálok elmenni az elmúlt 3 évben nem sok klubbot hagytam ki...

 

Mindenki!

 

Gyertek el minél többen , kezdjük az új évet aktívan. A cím Vörsmarty utca 13. Info : www.demoszthenesz.hu

 

Sziasztok ,mindenkinek BUÉK 

Előzmény: Akire 7 (283)
Akire 7 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 283
Mashi Gran: január 14-én összeülünk a demósokkal egy évtervező, programkészítő megbeszélésre, hogy összeállítsuk a jövő évi programot. Ha el tudnál jönni, akkor a filmnéző eseményt okvetlenül beterveznénk! Erika
Előzmény: Masi Gran (280)
Akire 7 Creative Commons License 2005.12.26 0 0 282
positiv... : és te nem jössz el?
Előzmény: positivethinking (278)
Akire 7 Creative Commons License 2005.12.26 0 0 281
Köszönöm.
Masi Gran Creative Commons License 2005.12.25 0 0 280
Sziasztok

Remelem meglesz hamarosan a film es akkor beviszem a klubba

Udv
Előzmény: positivethinking (278)
dekóder diler Creative Commons License 2005.12.25 0 0 279
az én beszédem mostanában elég jonak lehet nevezni söt ha idegenel beszélek és ha kevesett kell beszélni akkor is jo de ha kérdéseket tesznek fel akkor kicsit bepánokolok nem tudom miért de most már kicsit jobb mint gyerekoromban akkor szinte rettegtem hogy a rokonok kérdezgetek hányadikos vagy stb meg azt nem szeretem ha nem hagynak hogy elmodjam amit akarok .
positivethinking Creative Commons License 2005.12.25 0 0 278
Masi Gran azt írta lejjebb, hogy már intézkedik ezügyben.
Előzmény: Akire 7 (277)
Akire 7 Creative Commons License 2005.12.24 0 0 277
Szia ö.... izé....ezt a nevet nem tudom beírni, valami "p" betűs! A Démoszthenész fórumba már beírtam, de itt is megkérdezném, hogy elhoznád a klubba majd ezt a filmet, és netán beszélnél róla nekünk? Kíváncsivá tett!
Előzmény: positivethinking (246)
A magyar zsivany Creative Commons License 2005.12.24 0 0 276

Haliho!

 

Szerintem, a dadogas elfogadasa az hatasos.  Valoszinuleg az elfogadas

nem elegendo. Kell meg tobbet csinalni.

 

Peldaul ha elfogadod, hogy dadogsz az jo irany.

 

Aztan ha e mellett meg plusz felotlik a gondolat, hogy lehetne ez maskeppen is.

Valahogy ahogy, csak egy sanda gyanu, hogy esetleg tortenhet valtozas.

Es ez a valtozas tortenhet egy kedvezo iranyban.

 

A jelenlegi helyzettel a jovobeli valtozast is el lehet fogadni, a ketto nem mond

egymasnak ellent.

 

Gondolom vannak meg mas gondolatok is amik eredmenyre vezethenek.

Nekem meg lennenek otleteim.

Szerintem erdemes ezekrol itt irni es olvasni.

 

A ketfajta dadogasrol nekem az a velemenyem, hogy lehetseges, hogy

a ketto ugyanaz, es az esetek csak sulyossagban kulonboznek.

 

 

positivethinking Creative Commons License 2005.12.23 0 0 275
A mások leírásából nekem űgy tűnik, hogy a dadognak két fajtája van (biztos van több is, de én csak ennyit ismerek).

Az egyik típus az, aki akkor is dadog, ha otthon egyedül hangosan beszél, vagy olvas. Itt nyilván valami beszédtechnikai problémáról van szó.

A másik típus otthon, egyedül nem dadog, viszont akkor igen, ha másokkal kell beszélnie. Ebben az esetben inkább valami pszichológiai mozgatórugót kell keresni, ami a társas kapcsolatokban jön elő (önértékelési problémák, önbizalomhiány, az önelfogadás hiánya, stb.).

Amit írtam az a második típusra vonatkozik. Te nem tudom hova sorolod magadat.
Előzmény: dekóder diler (273)
Masi Gran Creative Commons License 2005.12.23 0 0 274

Hahó

 

Positivethinking!  Nekem nagyon nagyon tetszik az amit írtál , egyszerü és igaz.

 

Dekóder: Nem ismerlek egyáltalán de azt leszürtem hogy most a dadogásod áll a mindennapok "közepén". Ha majd  lesz sikerélményed , és bízom benne hogy lesz akkor Te is értékelni fogod Positivethinking gondolatát,és mások okosságait. :)))

 

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket

dekóder diler Creative Commons License 2005.12.23 0 0 273
én nem másokra várok de azért nem ugy van engem az iskolákban elfogadtak és elötük nem zavart a dadogásom mégse tudtam miatta jobban baszélni szóval ez csak süket duma ugyanilyen okoságokat mondogatak nekem a többi helyen is.
positivethinking Creative Commons License 2005.12.23 0 0 272
A dadogásban az a "szép", hogy az ember megszabadulhat tőle, ha elfogad egy paradoxont.

Minél inkább rejtegeted, szégyelled a dadogásodat, annál inkább felerősödik a beszédhez kötődő szorongásod és annál erősebb lesz a dadogásod.

Viszont minél inkább elfogadod a dadogásodat és minél nyíltabban vállalod az emberek előtt, annál kisebb problémát fog okozni különböző szituációkban.

Vagyis azzal, hogy elfogadod magadat, mint dadogót, lényegében megszűnsz azzá lenni.

Persze ebben nincs semmi új, csak azoknak a kedvéért írtam ide, akik még nem jutottak el erre a felismerésre. Másrészt ez csak az út fele, hogy az ember felismeri ezt, a másik fele (ami jóval nehezebb), hogy beépítse az életébe ezt a gondolatot.
A magyar zsivany Creative Commons License 2005.12.19 0 0 271

Haliho,

 

Az en velemenyem az, hogy nem mas emberen kell javitani, hogy a

dadogos dadogasa csokkenjen.  Bar az is lehetseges, hogy mas embernek is

van pszihologiai problemaja, es ez befilyasolja a dadogost. Kulonosen

befolyasolja a dadogost ha meg kiskoru es ettol a masik embertol fugg.

Az szep hogy a szulod eljart a pszihologushoz.

 

Szerintem a dadogosnak sajat maganak kell legyoznie ezeket a tobbe-kevesbe

tevhiteket. De nem szukseges hogy egyedul kuzdje le.

Mas segitsege elfogadhato es jol is jon.

 

Valahogy en ugy gondolom, hogy a sajat problema megoldasa nem

szuksegszeruen azt jelenti, hogy egyedul  kell megoldani a problemat.

De azt sem jelenti, hogy masnak kell atengedni az iranyitast.

Csak egy kicsit hallgatni masra, aztan elgondolkodni, probalkozni, aztan

ha sikerul folytatni.

Előzmény: dekóder diler (268)
A magyar zsivany Creative Commons License 2005.12.19 0 0 270

Haliho

 

Szerintem a legzes is fontos lehet.

Ugy latszik amikor beszelek, ha erosebben preselem ki a levegot a tudombol akkor

hangosabban es folyamatosabban tudom mondani amik akarok.

 

En eleg sokat foglalkoztam cselganccsal ez ta kwon do - val.

Ezekben a sprtokban a legzes nagyon fontos es kulon tanitjak, hogy mikor

es hogyan vegyek levegot.  Uszni is szeretek. Uszas kozben is fontos, hogy

mikor es hogyan veszek levegot.

 

En azt tapasztalom, hogy a legzes hatasfoka emelheto ha lelassitom a legzes

ritmusat.  Eloszor jol tele szivom a tudomet es benn tartom a levegot

kb 3-5 masodpercre, aztan kifujom es ugy tartom kb 3-5 masodpercig, es

ezt gyakorlom egy darabig.

 

Aztan gondolom a legzes fiziologiaja, vagy mechanikaja is fontos.

A mellkas es a hasureg kozott van a rekesz izom ami foleg a legzest mukodteti.

Vannak meg a borda kozotti izmok amik szinten reszt vesznek ebben.

Ha felemelem a kezem akkor az azt okozza, hogy a mellkas es a mellkas csontjai

tavolodnak egymastol, ami a belegzest segiti.  Ha osszefonom a kezeimet

a hasam elott es lehajlok egy kicsit az osszepreseli a mellkast es a kilegzest

segiti.

Belegzes alatt probald a hasadat kinyomni, kilegzes alatt behuzni, es ezt

egyutt a karmozgasokkal.

 

A filmben ezt ugy probaljak erzehetove tenni a szemely szamara, hogy egy

derekszijjat kotnek a hona ala. Ugyan ugy mintha csak a derekszij felcsuszna

a hona ala.  Azt mondja: amikor erzed, hogy szorit a szij, akkor tudod, hogy

melyen lelegzel.

 

Akar hogy is a lelgzes ugy laszik fontos az eletben. haha-))

 

Az indiai jogik azt irjak a konyvukben, hogy a lelegzes a lancszen az elme

es a test kozott.  A legzes tudatos felismeresevel es iranyitasaval lehet nagyobb

uralmat nyerni a test mas reszei felett.

 

Most ennyi.

 

Tisztelettel;

 

zsivany

 

Masi Gran Creative Commons License 2005.12.19 0 0 269
Hahó Itt van még egy módszer: Diktafon vagy magnó ,és felveszed a beszédedet,ahogy szoktad tehát dadogva,beszélj kb 5 percet,mondjuk arról hogy mit csináltál tegnap.. Hallgasd vissza,nem egy jó élmény :) Ezután mond el ugyanezt las-san szó-ta-gol-va. Ezt is felveheted. Utana röviditsd le a szótagok közötti szünetet,és már már folyékonyan de lassan fogsz beszélni. Ez a lassítás nagyon nehéz. Olyan amikor mész az autópályan 130 al és letérsz és jön egy 50 es tábla. És aztán rájösz hogy lassan beszélve nem fogsz annyit dadogni. Ezt a gyakorlatot lehet erösíteni,hangos lassú olvasással,jól artikulálva. Ez is csak egy módszer egy a sok közül,mint azt látjuk nagyon sokféle dadogás van és nagyon sok módszer. Üdv
Előzmény: dekóder diler (268)
dekóder diler Creative Commons License 2005.12.19 0 0 268
köszi a biztatást de nem sajnáltatom magam és elmondhatom hogy jo néhány logopédust és pszihologusnál jártam nulla sikerül az a helyzet a legtöbenn csak hitegetik az embert és full hülyének hiszik példa elmentem egy pszichologushoz legelöször beszélgetünk a másodok találkozásnál szóba került a szüleim monta legközeleb fateromal együt menjek jo velementem majd azt mondja nem nekem kell pszichologuszhoz mennem hanem faternek és a kezelés végére az a apám hatására nekem töb önbizalmam lesz na mondanom se kell eljárt a kezelés nulla hatásal járt.másik elmentem természet gyógyázhoz voltam vagy 4-5 alkalomal majd azt mondja azért nem tud segiteni mert nem hiszek elégé benne szerintem túl sokat nézte a gyurcsok müsorát ő szokot ilyeneket mondani benne.és ez még a az eddig ért negativ dolgok nagyon kicsi része .....
A magyar zsivany Creative Commons License 2005.12.18 0 0 267

Haliho.

 

Hat ami mukodik az jo.

Egy ido utan lesz itt sok otlet, es lehet beloluk valogatni.

 

A filmben is azt mondja a Tomi az Antonionak:

OK, ne izgulj, nem kell hogy elogyere az egesz mondattal.

----------------------------------------------------------------------------

 

Mond el a mondat felet, aztan tarts egy kisz szunetet.

Ez normali es a folyekonyan beszelo emberek is igy csinaljak,

igy fel se tunik.

 

Ugyan igy  a mondat elotti kis szunet, fel se tunik, mert az mindekinel

van, hogy gondolkodik azon, hogy hogyan mondja a mondatot.

Az mar egy egyeni dolog, hogy ki mennyi szunetet tart es ezt mint

szemelyes kulonbseget az emberek elfogadjak egymastol.

 

Az egy megszokott dolog ha szunetet tartasz.

Szerintem ez jo otlet.

 

positivethinking Creative Commons License 2005.12.18 0 0 266
A Demoszthenész fórumban olvastam egy jó tippet, hogy szándékosan szünetet kell tartani, mielőtt megszólalsz.

Sok dadogót az aggaszt, hogy ha nem tud azonnal megszólalni, akkor a másik fél felfigyel a dologra és "lelepleződik" a beszédhibája és ez persze csak növeli a görcsösséget.

Ha viszont vársz néhány másodpercet a megszólalással, akkor az azzal a jóleső érzéssel tölt el, hogy te irányitod a beszélgetést, nem az téged és így már nem is olyan nehéz megszólalni.

Lehet, hogy csak egy szimpla pszichológiai trükk, de működik. Kipróbáltam.
positivethinking Creative Commons License 2005.12.18 0 0 265
Nekem fordítva szokott lenni. Az elején simán el tudom mondani a telefonba, amit akarok, csak amikor a másik fél is megszólal (amivel megtöri a lendületemet) és utána újra én jövök, akkor szokott lenni probléma.
Előzmény: Masi Gran (264)
Masi Gran Creative Commons License 2005.12.18 0 0 264
Sziasztok Ma telefonáltam egy idegennek....hát az elején leizzadtam kicsit, de 2 mondat után belejöttem. Megy ez csak nagyon kell akarni. Dekóder! Gondolj arra hogy milyen jo érzés miután megküzdesz a dadogással vagy csak jobban beszélni mint eddig. Nagyon kemény meló,de eredményesebb mint otthon ülni és sajnálni magad!!! Udv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!