Keresés

Részletes keresés

nj Creative Commons License 2021.03.12 0 0 26726

Közben Brobbey 4 évre RB Leipzig, hivatalos.

Gyenyi Creative Commons License 2021.03.12 0 0 26725

"olyan sok ordító helyzet nem maradt ki"

Megnéztem a bő összefoglalót. A gólokon kívül 8 gólszerzési lehetőségünk volt, 3-4 nagy helyzettel, illetve centikkel mellé ment labdákkal. Mivel nekik egy sem volt, az 5:0 szerintem sem lett volna a játék képének meghamisítása.

 

"a 2. gólnál is szerencsénk volt, hogy jól pattant a labda."

Az elsőnél is. De, ha egy csapat ennyi helyzetet dolgoz ki, akkor megszolgálja, hogy kicsit szerencséje is legyen. És persze abban, hogy e két gólnál róluk pattant hozzánk a labda, annak is lehetett szerepe, hogy már kezdtek ELfáradni, ami a koncentráció rovására ment.

 

"Az eredmény kb. reális."

Ez igaz, és elég is kell, hogy legyen a továbbjutáshoz. A "kb." gondolom azt is jelenti, hogy a 4:0 reálisabb lett volna, mint a 3:1.

 

 

Akárhogy is, jók vagyunk. Ami nagy erőnk, hogy, ha néha nem is játszunk jól, nem süllyedünk nagyon mélyre, és az eredményt akkor is tudjuk hozni. Hogy melyik korábbi év csapatával vesszük fel a versenyt, még nem tudhatjuk. Sok olyan évünk ebben a században nem volt, melyben a bajnokságban, a holland kupában és nemzetközileg is jók voltunk. Most van erre esélyünk. És tegnap nem játszott Blind. Ki helyett fog játszani? Martinez kihagyhatatlannak látszik. A bajnokságban a legtöbb ellenfél ellen Alvarez kevésbé olyan. De, ahogy Gravenberch tegnap játszott, ő is eléggé kihagyhatatlan. És akkor még nem beszéltem Kudusról. Egy jó Kudus, és lassan közelít ahhoz, is nehezen hagyható ki. Neres is kezd olyan lenni. Lehet, hogy második csapatunkkal is harcban lennénk a bajnokságért?

Előzmény: nj (26724)
nj Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26724

Nem, őszintén szólva, mezőnyfölény ide vagy oda, olyan sok ordító helyzet nem maradt ki és a 2. gólnál is szerencsénk volt, hogy jól pattant a labda. Az eredmény kb. reális.

Előzmény: de Bilde (26723)
de Bilde Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26723

Közben meglett, a 2019-es PSV-Basellel keverem, ahol a svájci jutott tovább, úgyhogy csak a holland-svájci párt sikerült eltalálnom, a csapatokat nem. Előtte azt hittem, hogy a Rapidtól estetek ki, és utána a Rapidot verte a Boys, és ezt keverhettem, de most látom, hogy e továbbjutás után a Baselt verte az osztrák LASK, tehát megint csak az országot találtam el, a klubot és a leosztást nem. Úgyhogy bocsi a kavarásért, de valamiért nagyon bennem volt ez a korábbi Ajax-Young Boys.

 

Ahogy olvastam fb-on egy Ajax szurkolói oldalon, csodálkozott a kommentíró, hogy 60 percig nem rúgtatok gólt. Ezek szerint ritka balszerencsém van, és megint 5:0-ra kellett volna nyernetek helyzetek alapján?

Előzmény: nj (26722)
nj Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26722

Nem, a Young Boys ellen eddig minden meccsünket megnyertük (1987-88-ban a KEK-ben volt két 1-0). Svájci csapat eddig egyszer jutott tovább ellenünk, a Lausanne 2000-ben. Talán a Rapidra, vagy a Nice-re gondoltál.

 

Azért a Basel ennél jobb focit játszott.

Előzmény: de Bilde (26721)
de Bilde Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26721

4 gólon voltam, úgyhogy bukta. Eddig is utáltam a Boys-t, most még jobban. Bár ha már így alakult, 2:0-nál jobb lett volna megállni, mert mindig idegesítő, ha 1 gól hiányzik a nyereményhez. 3 gólra és a Rangers-ön 2 gólra kellett volna fogadni hasonló szorzóval, mint amire itt adták a 4-et. Ilyenkor van az, hogy jövő héten 2:3 lesz, és nem merem majd húzni a 4-5 gólt, hanem utólag szitkozódom.

 

Amúgy pár éve nem ők vertek ki titeket a BL-selejtezőben? 2019 vagy 2018. Amiatt hittem, hogy vérmesek lesznek. De az egész svájci bajnokság megy lejjebb, a Basel már sehol nincs, és normális ellenfél hiányában a YB sem erősödik hetente.

Előzmény: nj (26719)
Gyenyi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26720

Röstellem bevallani, de én kb. ezt vártam tőlük. Egy holland szubtop szintű csapat, mely nem véletlenül kapott ki 3:0-ra a dánoktól is. Fő célja, hogy ne kapjon gólt, aztán csak lesz valahogy. Most nem hagytuk őket kontrázni, és csak várni kellett, amíg elfáradnak. Persze azért az elején jobban kihasználhattuk volna helyzeteinket, de a 3:0 is nagyszerű. Továbbjutásunk valószínűsége talán még bajnokságunkénál is nagyobb. Nincs mese, 2021-ben nagyon jók, és azon belül is egyre jobbak vagyunk. Kispadunk is nagyon erős. Meglátjuk, meddig jutunk az EL-ben.

nj Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26719

Végül felőröltük őket. Rejtély számomra, hogy ez a Young Boys hogy verhette ki a Leverkusent, akármilyen rossz formában is vannak a németek. Jellegtelen, szürke, unalmas csapat. Egyszer lőttek a kapu irányába, de akkor sem találták el. Nehéz elképzelni, hogy ne szerezzünk ellenük idegenben gólt, azt meg pláne, hogy kapjunk négyet, de a Chelsea-meccs óta tudjuk, hogy nincs lehetetlen...

Alvarezt ilyen jól még nem láttam Ajax-mezben játszani, Timber és Martinez hozta a szokásos megbízható védőmunkát, Tagliafico és Neres, úgy tűnik, ismét a régi, Gravenberch javulóban. Brobbey pedig ismét jó cserének bizonyult.

 

Osztályzataim:

Stekelenburg 0 - Rensch 6, Timber 7, Martinez 7, Tagliafico 7 - Alvarez 7.5, Klaassen 6, Gravenberch 6.5 - Antony 5, Tadic 6.5,  Neres 7

 

A cserék közül Schuurs semmi különöset nem csinált, de nem is hibázott, Idrissi jól mozgott, Brobbey ismét gól lőtt.

AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26718

Hat ez meglepoen sima lett vegul. Meglepne, ha ezek kinn majd 4et rugnanak nekunk, mi meg egyet sem. Brobbeyt valahogy tartsuk meg. Most nezem, hogy a kaput sem talaltak el a svajciak. Akik amugy szerintem atom gyengek voltak. 

nj Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26717

Cserélni kellene, mert kevés a veszély a támadásainkból, hiányzik egy vérbeli center. Antony helyett Brobbey kellene.

Gyenyi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26716

Nekem is jobban tetszene így. És azt hiszem NJ felkiáltott örömében javaslatod olvasásakor, mondván, így már a védelem magasságával sem lenne baj.

 

Még valami. A Young Boys utolsó meccseinek kezdőjében 3-4 25 éven aluli volt; közülük a legfiatalabb 22. Nálunk mindkét változatban 4 játékos lenne 22-nél fiatalabb. Kik lesznek a "Young Boys"? És még at sem igaz, hogy náluk több tapasztalat van. Vannak náluk is BL elődöntősök, EL döntősök? (Sajnos EL győztesünk nem játszik.) Válogatottjaink is jobb válogatottakban játszanak, mint az övéik. Este meglátjuk, mire lesz ez elég.

Előzmény: AFCA 4 LIFE (26715)
AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.11 0 0 26715

Logikusnak tűnik az összeállításod,de valami azt súgja,hogy Alvarez egy sorral hátrébb megy,és Kudus kezd.Meglátjuk.

Előzmény: nj (26714)
nj Creative Commons License 2021.03.10 0 0 26714

Úgyhogy, szerintem:

 

Stekelenburg - Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico - Alvarez, Klaassen, Gravenberch - Antony, Tadic, Neres

 

Egyetlen hátránya, hogy magasak a csatáraik.

Előzmény: nj (26713)
nj Creative Commons License 2021.03.10 0 0 26713

Blind biztos hogy hiányozni fog holnap, Brobbey is kétséges.

AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.10 0 0 26712

Nem volt túlzottan bomba lövés,ha az lett volna,ilyen labdát nem tudom,ki tudott volna kiszedni akkor.

De ez egy lassú lövés volt (mutatja ezt az is,hogy a kapus vissza tudott rá érni azért), viszont azt figyelembe kell venni,hogy amikor nem számítasz arra,hogy felugrik,szétnyílik a sorfal,de megtörténik,akkor nagyon nem mindegy,hogy honnan indítod a mozgásodat.

Szerintem is volt egy kis bénázás is,amikor a labdát próbálta megfogni (az valóban kapushiba),de a kialakult helyzetről a kapus nem tehetett,mert elsőre a sorfal hibázott.

Előzmény: Gyenyi (26711)
Gyenyi Creative Commons License 2021.03.10 0 0 26711

Te vagy/voltál a kapus, így ehhez (is) biztos jobban értesz nálam. Én azért úgy éreztem, hogy ez nagy kapushiba volt. Persze ahogy Ronaldo felugrott, az meg szemeben roppant meggyőződés nélküli volt. És semmi nem lett volna, ha valaki a sorfal mögé fekszik.

Számomra a tegnapi meccs legérdekesebb dolga a VAR szerepe volt a 11-esnél. Szerintem az egy hatalmas hibája volt Kuipersnek, de úgy látszik, a holland VAR bírók nem merték a képernyőhöz hívni. Ahhoz Kuipers túl nagy Hollandiában. És végeredményben ezzel esett ki a Juve. Persze emellett pocsék is volt.

Előzmény: AFCA 4 LIFE (26710)
AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.10 0 0 26710

Nem tudom,tegnap néztétek-e a Juve meccset, de volt ott is egy érdekes szabadrúgás szituáció. Az érdekessége szerintem az volt,hogy a kapus felállította a sorfalat,fogta a hosszú sarkot,amit fognia kellett,majd jött a lapos lövés. C.Ronaldo felugrott/nyitotta a lábait,és közte,szerintem nem túl gyorsan,de szépen sarokra ment a lövés.A kapus ugyan visszaért,de ennek ellenére csak beütni tudta.

 

Amit ezzel mondani akarok,hogy ebből is látszik,ha nem a hosszúra megy a labda,vagy a sorfalad cserben hagy,lehetsz te akármilyen jó kapus,nem biztos,hogy visszaérsz a labdáér.

Gyenyi Creative Commons License 2021.03.09 0 0 26709

"Blind és Brobbey még kétséges..."

Ki nem az? Még lesz holnap is egy edzés. :) Ha Onanan kívül mindenki jelenlegi formájában rendelkezésre áll, így kezdenénk. Ha valaki kiesik, akkor másképp.

Előzmény: nj (26708)
nj Creative Commons License 2021.03.09 0 0 26708

Blind és Brobbey még kétséges...

Előzmény: Gyenyi (26706)
AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.09 0 0 26707

Gravenberch egyedül,aki kicsit kérdéses,mert mostanában nem mindig jó. Persze, ha felszívja magát,akkor nagyon hasznos. Alvarez helye is pont emiatt kérdéses bennem,jobban szeretem 6osként,mert kifejezetten jól szűr. 

 

Amúgy kb én is ezt sugalltam,hogy papíron mi vagyunk erősebbek,de óvatos vagyok,mert párszor már borult az a papírforma..

Előzmény: Gyenyi (26706)
Gyenyi Creative Commons License 2021.03.09 0 0 26706

Senkit nem szabad lebecsülni, de azért azt lehet mondani, hogy mi vagyunk az esélyesek. Nálunk még fiatalon is ritkán kezdett Sulejmani, náluk még 32 évesen is elég gyakran kezd. Mi nem kaptunk ki a dánoktól 3:0-ra, hanem a rossz COVID teszt által megzavarva is nyertünk náluk (is). Mi nem a svájci bajnokságot uraljuk, hanem hollandot, ami nagyobb szó. És a mai Leverkusen-t sem olyan nagy szó elverni. 2021-ben ez legtöbb ellenfelüknek sikerült.

Ezzel együtt nem szabad lebecsülni őket, bár, hogy mi itt a topikban mit mondunk róluk, annak ebből a szempontból nincs jelentősége. Elvileg az nem előny, hogy otthon kezdünk, de legnagyobb BL sikereinket idegenben értük el. Azért jobb lenne, már otthon bebiztosítani a továbbjutást. És bízom abban, hogy ez sikerülni is fog. Most nagyon áll a csapat.

 

Steekelenburg

Timber, Alvarez, Martinez, Tagliafico

Blind, Gravenberch

Klaassen

Antony, Tadic, Neres

 

a nyerő 11-em. Ha mégsem menne nekik, még bemehet Kudus és Brobbey.

nj Creative Commons License 2021.03.08 0 0 26705

Szerintem sem olyan rosszak. Ráadásul azt játsszák, ami nekünk nem fekszik, visszahúzódnak, kontráznak, van egy jól fejelő centerük, aki meg tudja tartani a labdákat és leteszi a két szélső középpályásnak. Nem lesz ez olyan sima ügy, ebben biztos vagyok. Jobb lett volna idegenben kezdeni, de hát ez van.

Előzmény: AFCA 4 LIFE (26704)
AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.08 0 0 26704

Nem olyan rossz ez a Young Boys,bár egyike volt azoknak,akiket szerettem volna kapni. Meggyőzően vezetnek a svájci bajnokságban,kiütötték a Leverkusent.Leírni semmiképp nem szabad őket. Utolsó 3 meccsük iksz lett,legutóbb pont a sereghajtó ellen. Nem gondolnám jobbnak őket,mint a Lille,de nem várok könnyű párharcot. Jó lenne,ha Blind tudna játszani (nem tudom,hogy sérült e,vagy csak pihent), mert akkor a középpályát stabilabbnak és kreatívabbnak érezném. Ha mindenki hozza a tőle várhatót,akkor elvileg nekünk kell továbbmenni a reális eröviszonyokat figyelembe véve.Aztán majd meglátjuk...

Gyenyi Creative Commons License 2021.03.08 0 0 26703

"A Young Boys ellen én bármilyen különbségű győzelemnek örülnék"

Egy 2 gólos győzelem megnyugtató lenne. A győzelem a minimális követelmény. Mert azért tovább kell jutnunk.

Előzmény: nj (26702)
nj Creative Commons License 2021.03.07 0 0 26702

A gyors gól megtette a hatását, különösebb gond nélkül nyertünk. Csak a különbség volt kérdéses.

 

Nekem Timber jobban tetszett, mint pl. Kudus, akinek voltak jó megoldásai, de a formája még elég ingadozó. Stekelenburg a gólnál elég bizonytalan volt, előbb kiindult, azután, amikor látta, hogy nem éri el a labdát, visszalépett (egyébként helyesen, mert abban a tömegben esélye nem lett volna a labdához férnie), de valószínűleg, ha nem indul ki, akkor is gól. A védőknek kellett volna elfejelnie a labdát. Tadic jó volt, a VAR-nak köszönhetően végül is most sem hagyott ki 11-est... :-) Neres egyértelműen jobb volt, mint az utóbbi időben. A két dél-amerikai sem került bajba hátul.

 

A Young Boys ellen én bármilyen különbségű győzelemnek örülnék, csak nyerjünk valahogy.

Előzmény: Gyenyi (26701)
Gyenyi Creative Commons License 2021.03.07 0 0 26701

Elég sima győzelem volt, egy elég kellemetlen, és elég jó ellenfél ellen. Kicsit jobb helyzetkihasználással még simább lett volna a győzelem.

Legjobbjaink Tadic, Neres, Alvarez és Martinez voltak. Jó volt még Stekelenburg, Klaassen és Kudus. A többiek megfeleltek. Haller a legkevésbé, de lőtt egy gólt, ami egy csatár értékelését alaposan feljavítja.

Következő két ellenfelünk a PEC és az ADO, nem okozhatnak gondot. Mivel ugyanakkor a PSV a Feyenoordot fogadja, majd Alkmaarba megy, elég valószínű, hogy előnyünk nő a válogatott szünet előtt. (A PSV több mint két éve nyert ezek bármelyike ellen utoljára. Meglepne, ha most mindkettőt elverné.)

De most a legfontosabb, hogy csütörtökön legalább két góllal nyerjünk.

nj Creative Commons License 2021.03.07 0 0 26700

Vitesse - AZ 2-1, ezzel az AZ valószínűleg kiszállt a bajnoki címért folyó versenyből. A PSV következő két meccse a Feyenoord (o) és AZ (i), ha ott pontokat veszítenek, mi pedig hozzuk a saját meccseinket (Zwolle (i), Den Haag (o) - nem lehetetlen küldetés!), akkor már nagyon bénának kell lenni, hogy ne húzzuk be az idei bajnoki címet.

A gólkülönbségünknek köszönhetően még az is belefér, hogy a PSV minden meccset megnyer (azért ez elég valószínűtlen) és mi kikapunk a AZ-től (o), Feyenoordtól (i), Vitesse-től (i).

Gyenyi Creative Commons License 2021.03.04 0 0 26699

Ez a pihentetés azért nem olyan egyszerű. Egyrészt nem tudhatjuk, kinek van arra szüksége. Azt a játékos, az edző és persze az orvosi kar jobban tudja nálunk. Tadicnak úgy néz ki, soha nincs szüksége pihenésre. Tagliafico és Rensch most pihenhettek. Sajnos Mazraoui 'pihenése' még nem ért véget. A Groningen ellen Timber helyett kezdhet Schuurs. Azt viszont nem tudhatjuk, hogy Blind vagy Martinez közül melyikre fér jobban rá egy kis pihenés. Tegnap mindketten jók voltak, de Blind így is pihenhetett egy félidőt. Ő komoly meccsen nehezebben pótolható. Kezdjen vasárnap, és, ha jól megy, jöjjön megint le a szünetben. Klaassen most kezd belejönni. Nem pihentetném, de tegnap kicsit pihenhetett. Talán Alvarezre ráfér egy kis pihenés. Kinek lehet még szüksége pihenésre?

Kezdjünk vasárnap így:
Stekelenburg - Rensch, Schuurs, Blind, Tagliafico - Kudus, Klaassen, Gravenberch - Antony, Haller, Tadic.
A szünetben lehet Blind - Martinez csere és persze a szokásos Antony - Neres csere is. A többi aszerint, hogy ki hogy játszik, illetve hogy alakul az eredmény. Egy olyan meccs, mint a tegnapi, nem lehet túl fárasztó. Remélem a vasárnapi is olyan lesz. Sőt! A csütörtöki is.

Előzmény: AFCA 4 LIFE (26698)
AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.03.04 0 0 26698

Nem láttam a meccset,csak az összefoglalót,az alapján olyan nagyon nem kellett megizzadni,azt hittem,keményebb lesz.Klaasen és Blind sérülése nem komoly,eléggé megye 2es szintű volt ez a pálya,nem is értem,hogy a filed mesterek nem nézték át tüzetesebben? Hátsó sorban egyetértek,hogy pihentetni kéne,Blindre nagyon ráférne,nem pukkadhat ki az EL meccsek előtt.Az is kérdés,hogy a fiatalok meddig bírják a terhelést,egy preventív pihenőnap nekik is kéne nagyon.

nj Creative Commons License 2021.03.03 0 0 26697

A vártnál könnyebben nyertünk, elég simán 3-0-ra még ilyen felforgatott védelemmel is. Remélem, Blindnek, Klaassennek nincs komoly baja, mert nagyon hiányoznának. Vasárnapig a regenerálódásé a főszerep. Azon a meccsen Rensch már játszhat, esetleg Tagliafico is, ez esetben Blindet pihentetni kellene

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!