Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 8462

Ahol én néztem ott oda vissza volt 250Ł. Ha sikerül olcsó repjegyet kifogni szerintem ennél kevesebbért is lehet kocsit bérelni 1 hétre a szigeten! Írom ezt annak ellenére, hogy nem tájékozódtam ez ügyben és tapasztalatom még a Drachmás időből van. Egy 2 hetes nyaralás esetén egy hét kocsibérlés szerintem elég. 

Előzmény: dokeee (8461)
dokeee Creative Commons License 2017.01.28 0 0 8461

Valóban, mi két és fél éve voltunk autóval, akkor 130 eur körül volt a jegy 3 főre, tavaly ősszel mikor néztem 240 lett volna, egy útra, ez már tűl volt az ingerküszöbömön, ez csak akkor éri meg, ha hosszú időre megy az ember.

Előzmény: Katana750 (8460)
Katana750 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 8460

Első blikkre elég kemény komp árakat találtam. Nem nagyon vannak köszönőviszonyban a Balázs által írottakkal, bár azok nem tegnapi árak. 2 felnőtt, 2 gyermek, normál kocsi(6m hossz. alatt 2m szél. alatt) 250Ł augusztusban, oda vissza. Most nem nézem a kereszt árfolyamot meg, de ez biztos több mint 300€. Gondolom vannak itt is akciók meg keresgélni kell mint a fapados repülőjáratokra, de elsőre ez sikerült. Lehet, hogy a sziget autókölcsönzősei lobbiztak a hajósoknál:-)

Katana750 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 8459

A gyerekek nem lehetnek akadályok. Egyet aludni kell Makrygialoson és úgy menni Pireuszba! Mondom mindezt úgy, hogy 2x is repülővel voltam a nagy szigeten. Legközelebb kocsi lesz!

Előzmény: Melcsi625 (8458)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 8458

Haha...igen....amúgy nehogy azt hidd,ha nem lenne két kisgyerek,még lehet azt is bevállalnám,de csak lehet...

Nem,az már repülős lesz......nekünk is furcsa lesz ennyi év autózás után.

Még Ciprus,ami most tetszene,ott a sziget melyik részére érdemes menni gyerekekkel?Gyönyörű képeket látok róla!

Előzmény: balazsh (8455)
andreas19 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 8457

Amikor először megjelent a krétai könyv (még az internet előtti időkben), azon kívül magyar nyelven csak a Panoráma útikönyv sorozat volt kapható. Ahhoz hasonlítva üdítően tömör és személyes.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (8456)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.01.27 0 0 8456

Ez a Tőzsér ritka modoros és érzelmeskedő egy alak, ráadásul a krétai útikönyve úgy zárul, hogy ja, a déli részeken nem jártam, mert az kiesik a főbb útvonalakból :-)

Előzmény: andreas19 (8453)
balazsh Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8455

???

Kréta is elérhető autóval..... LINK

Igaz, hogy idén Rodoszra mi is repülővel megyünk.

Nem is tudom mi lesz velem. 2006 óta minden évben autóztunk Görögországba (plusz elötte még 2x).

Előzmény: Melcsi625 (8454)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8454

Látod ezt elhiszem...

Mi tényleg autóbuzik vagyunk,és minket egyáltalán nem fáraszt Görögországig autóval,

mert nekünk maga az út is izgalmas,és egy kaland...ennek ellenére egyáltalán nem zárom ki

azokat az úticélokat,ahová repülővel tudunk csak menni,mostanában fel-fel merül Kréta pl......hogy pár év múlva....

De annyi minden van még,ami autóval is elérhető,és tényleg látni szeretnénk,hogy előbb azokat lőjük ki.ez van.

Előzmény: geodo1 (8451)
andreas19 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8453

Amikor először készültem Krétára kaptam az öregemtől egy agyon olvasott könyvet:
Az álmok szigete Kréta, Tőzsér Jánostól.
Mint a könyvből kiderült, görög anyanyelvű feleségével kettesben utazgatnak, beszélgetnek a bennszülöttekkel, jegyzetelnek.

(Apám soha nem járt Krétán, de szinte mindent tudott róla.)

Később, Rodoszi szigetjárásunk előtt már vadásztam Tőzsér útikönyvre, így lett kalauzunk A Napfény szigete Rodosz (és a kisebb szigetek).

Ebben írja (csak a lényegre emlékszem) hogy helybeliekkel beszélgetve egy idős ember azt kérdezte tőlük, tudják-e mi a különbség a turisták és a görög emberek között?

- A turistáknak van karórájuk, görög embereknek van idejük. - válaszolta meg a saját kérdését.

És valóban.

Ahogyan magad is tapasztalod, akár a felkapottabb helyeken, akár ahol a madár sem jár

falvakban, legyenek azok tengerparton vagy éppen a hegyek között, a koros görög embereknek idejük van.
Ezt irigylem legjobban tőlük!

Előzmény: geodo1 (8451)
Katana750 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8452

Anderas linkjére nyomjál rá! Jártam én is a szigeten 2x is, de a '90es évek közepe vége felé. Aktuálisan én már nem tudok neked hasznosat írni. Úgy rémlik a Suzi_ Mou nicknevű fórumozó Rodoszon él és vendéglátással foglalkozik!  

Előzmény: tyutyi84 (8448)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.26 -3 2 8451

hát igen. autóval nehéz. :) pedig jobb, érdekesebb, görögösebb, izgalmasabb hely, mint sarti, az mondjuk bizonyos...

Előzmény: Melcsi625 (8449)
andreas19 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8450
Melcsi625 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 8449

Ide baloldalra beírod a Kesés-hez,hogy Rodosz...

Én szívesen segítenék,de még nem jártam ott.

tyutyi84 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 8448

Azt hol találom vagy hol tudom meg nézni azt hittem itt kapok segitséget

Előzmény: Katana750 (8447)
Katana750 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 8447

Van célirányos Rodosz topik és ott biztos tudnak segíteni.

Előzmény: tyutyi84 (8446)
tyutyi84 Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 8446

Sunshine hotel rodosz volt már valaki ott egy kis segitséget szeretnék milyen hotel?

Melcsi625 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 8445

Ja még annyi,hogy válthatsz helyi pénzt is,de szerintem kártyával a legegyszerűbb,és szerintem így jártok a legjobban.

Azért írtam euroba,mert így talán egyszerűbb számolni (legalábbis nekem...)

Melcsi625 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 8444

Szia!

Arra emlékszem még,hogy Macedóniában 3x 1,5 euro oda,ennyi vissza is...(ha pontosak az emlékeim)

Szerbiában...?Hú....szerintem olyan 10 euroból (vagy a körül) megvan oda,és ugyanennyi vissza,ez csak saccolt,mert már nem emlékszem.

Javítson ki valaki,akinak jobb a memóriája.De nagyságrendileg így lesz az.

Előzmény: ancsi0206 (8441)
tyutyi84 Creative Commons License 2017.01.15 -2 0 8443

Valaki valami jo hotelt tudna mondani Rodos vagy Kréta szigetén

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8442

Van egy jobb topik ennek a kérdésnek a megválaszolására, az a neve, hogy Autóval Görögországba, ott pontos választ kapsz.

De ahhoz, hogy ott tudjanak válaszolni, a kérdést pontosítani kell:

- merre mentek (Horvátország felé, Románia felé, Szerbia felé, Bulgária felé, Macedónia felé, stb.),

- mivel mentek (személyautó, lakókocsi, kisbusz, stb.).

Előzmény: ancsi0206 (8441)
ancsi0206 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8441

Paraliara mennénk nyaralni, autóval.Tudna valaki segíteni, hogy milyen útdïjjakkal kell szàmolni?

andreas19 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 8440

Nem, de magamnak inkább a sziget keleti-délkeleti oldalán keresnék szállást, mert az északi-észak nyugati part huzatos (meltemi az északi szél neve, ami különösen júliusban-augusztusban erős)

Előzmény: tyutyi84 (8439)
tyutyi84 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 8439

Sziasztok ezt a hotelt ismeri valaki ? SUNSHINE RHODES 4*. Rodos

cobranco Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8438

Ha már Kefalonia szóba került,tavaly június elejei statisztikai adatok első kézből:

-Kefalonia: rajtunk kivül csak angolok voltak

-Lefkada:rajtunk kivül csak angolok voltak

-Ithaka: rajtunk kivül senki sem volt

Összefoglalva,mindhárom sziget kongott az ürességtől.

A tények kedvéért még annyit,hogy az a kevés angol sem a "részeg aranyifjak"  mezőnyébe tartozott :),bár az egyértelműen látszott/főleg Lefkadán/,hogy szezonban van belőlük bőven.

De,ha már témánál vagyok,megragadom az alkalmat és egy mozit ajánlanék a kedves fórumozó kollégáknak ebben a zimankóban,a tavalyi görög szigettúránk soron következő részét,aminek egy dologhoz biztos semmi köze nincs, a télhez,sőt…

Ebben az epizódban kalandoraink ismét Kefalonia útjait róják,olyan helyeket útba ejtve,mint Melissani tavasvarlang,Antisamos,Myrtos beach stb.Akinek ezek a nevek nem mondanak semmit,itt a helye,akinek viszont igen,annak is. :)

Útvonal:
Sami-Antisamos strand-Melissani tavasbarlang-Etimia-Betakorata-Divarata-Myrtos beach-Agonas-Kadarkata-Farsa-Drapano híd-Argostoli-Katavothes víznyelő-Fanari világítótorony-Lixouri

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/kefalonia1gorogorszag

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/gorgo5.2016..html

Kellemes időtöltést!

Emőke1 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 8437

Ibusznál nézz szét. Széles a kínálatuk mindkét desztinációban.

Előzmény: tyutyi84 (8436)
tyutyi84 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 8436

Valami jo utazási irodát tud valaki ahol sok választék van? Rodosi és krétai hotelekböl?vagy valami jo hotelt valaki

andreas19 Creative Commons License 2017.01.11 0 1 8435

A VII. kerületi Dob utcával összevetve igazi felüdülés, sőt lakatlan sziget-feelingje van Kefaloniának.

Van összehasonlítási alapom! :(

Előzmény: Szaganaki (8432)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.11 -3 5 8434

márhogy szerinted releváns egy angolnak, hogy kefalóniára utazzon, és ne mondjuk rodoszra vagy samosra, mert kefalónia közelebb van? hát ja, lehet vagy félóra a különbség. :))  de ezen a reptér megléte vs. angol bulifjúság közötti kapcsolaton amúgy is kell még dolgozni, mert van még egy szatyor sziget, ahol van reptér, bulizós csapatok mégse lepik el. jó, hacsaknem azért, mert nem két óra, hanem két és fél óra a repülési idő ugye. :)

kefalónia (meg lefkada) tényleg nagyon súlyosbított lett mára a turizmus által, réges-rég nem elfelejtett, rejtett szigetek már. de buliközpontoknak messze nem nevezhetőek.

(ez az ithakás benézés havi első hely! :D )

viizo7 Creative Commons License 2017.01.11 -1 3 8433

Általánosságban sok mindent lehet írni sok mindenről :)

Tehát nem kötekedésként, de egy kis iróniát azért beleszőve érdeklődnék, hogy mik is a buliközpontok nevei Kefalonián - tehát azok a települések, ahonnan nappal vagy éjszaka árad a klubokból a tuc-tuc, tombolnak bennük az angol fiatalok, és hullámokban vonulnak énekelve az utcán - mint pl Korfun Kavos, vagy Zantén Laganas, Cipruson Ayia Napa, netán Krétán Hersonissos. Már csak azért is jönne jól az info, mert ha vki egyszer elutazhat erre a - sok helyen ezek szerint tévesen - nyugodtnak és csendesnek aposztrofált szigetre, meg tudja majd látogatni, vagy épp el tudja kerülni ezeket a hírhedt kefaloniai bulihelyeket. Vmi Lassi vagy milyen nevű városkáról egyszer olvastam már, hogy van lazán elszórtan néhány taverna és zenés bár, sőt a hétvége felé egyszer-kétszer a nagyjából egyetlen part menti diszkóban van néha vmi kisebb buli, de ott hőzöngő angol partyarcokat eddig senki nem mert bevallani, és csak találgatni lehet, hogy vajon miért. :(

Vagy ha Lassira nem fogható rá, hogy néhány bárral (állítólag összesen 10-15 db) partyközpont, akkor hol van a többi? Csekkoltam gyors a térképen, mik vannak még a szigeten, mert nem vagyok túlzottan ismerős arrafelé - úgyhogy netán Argostoliban dübörögnek a beatek, vagy Skalán, ahol az angol átlag életkor sokadik blikkre is 50+? Vagy lehet hogy bulihajó fut ki Fiskardóból vagy Agia Efimiából az angol partyzán ifjakkal?

A Vathi sziget Kefalonia mellett jó tipp, főleg mivel olyan nyugodt és békés, hogy még a térképről is lehagyták - én csak Odüsszeusz Ithakáját látom arrafelé, bár annak mintha lenne egy Vathi nevű fővárosa.

Innentől az ironia off, tényleg csak egy kicsit hülyéskedtem, no offense, de belegondolni jó volt a részeg angol fiatalok és Kefalonia vonatkozására :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!