Keresés

Részletes keresés

bélasuska Creative Commons License 2010.11.02 0 0 4239
szoftveres úton nem gondolkodtál?

PC/laptop, USB hangkártya, Midi biilentyű, és 1-2 szoftver ?
Előzmény: poiuyt172 (4237)
adsr Creative Commons License 2010.11.02 0 0 4238
Én is úgy gondolnám, ahogy írták és ahogy most gondolod:)
Előzmény: poiuyt172 (4237)
poiuyt172 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 4237
Szia adsr!

Nem zenekarba, otthon, fejemből kipattanó harmóniák megszólaltatására. :)

A másik topikban már olvastam a véleményt, találónak tűnik.

Szóval mostmár inkább egy Triton felé húz a szívem, már csak el kéne adnom a meglévő hangszert s fellelni egy használt Korgot.



Előzmény: adsr (4236)
adsr Creative Commons License 2010.11.02 0 0 4236
poiuyt172: Mire használnád a Roland Juno G-t?
Tepi Creative Commons License 2010.10.17 0 0 4235
Sziasztok, soha vissza nem térő alkalom: eladó az MC 808-asom, 1GB-s Kingston CF kártyával, 200e-ért, alig-alig használtam. Kb. 50 órát volt bekapcsolva, stúdióban.
kampókéz Creative Commons License 2010.10.09 0 0 4234
Kötelező infó!!
Frontline Assembly október 16. Diesel Club.
előzenekar: Leaether Strip.. hmm 2 finomság egy estére
adsr Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4233
Egyébként az eddig általam használt Cubase SX2-őt is töröltem a gépről.
Már nincs semmi zenei progi a gépemen.
Max ötleteket rögzítek a zenekari témákhoz, de azokhoz bőven elég a triton seq egyetlen sávja:)
kampókéz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4232
én jómagam elégedett vagyok a jelenlegi vasaimmal, és nem is érzem nagyon hiányát más kütyünek,de azért egy Lead2X még nagyon elférne a csapatba pontosan a veszélyes hangzása miatt.
a pc téma pedig egy másik történet..
a jelenlegi konfigomtól pedig nem szeretnék és nem is fogok megválni.
Előzmény: adsr (4231)
adsr Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4231
A szemét eldobta és írhatom meg újra:(

Nem gondolok semmi újra. Lehet, rosszul fogalmaztam meg.
Pont én voltam, aki 1-1,5éve itt már leírta, hogy évek óta nem történik érdemi változás csak a szolgáltatások bővítése (fx, bankok, arp, usb, audio-interface, stb) meg memóriabővítés.

Ezért éreztem most is a hangfoglaláson, hogy tulképp már nem is érdekelnek a hangszerek, mert (szerencsére) az elmúlt 20évben annyi hangszert volt alkalmam megismerni, hogy látatlanban is tudom, hogy X gyártó Y új terméke érdemben ua, mint a többi saját terméke.

A jelenlegi setup-om mellett (amiből ráadásul nemrég 4 gépet el is adtam, mert annyira sem használtam, mint a megmaradtakat) nincs olyan hangszer a piacon, amivel jobb zenéket írnék, ami gép az én (hobbista) szintemen olyan pluszt adna, ami miatt megérné akár csak használtan is megvenni.

Sztem, aki pl. egy (csak egy példa) VirusB/és vmi PCM normál hangokat is tartalmazó gép kombóval nem tud érdemit alkotni, akkor azon semmilyen más cucc sem fog segíteni. Se új, se régi.

Abban az esetben, ha vki kizárólag ebből él és fontos lehet, hogy egy track-je mennyire brutálisan tud majd megszólalni (megfelelő keverés és mastering után/mellett), akkor érdemes lehet beruháznia egy Moog-ra vagy StudioElectronics-ra, de a „magunkfajtának” ezek sem lennének mások, mint csak ereklye.

Részemről már egyáltalán nem írok zenét. Semmilyet. Kizárólag élő produkcióban (zenekarokban) veszek részt. Magyarul rockzenekarosdi újra. Ezerszer nagyobb sikerélményeim vannak csak egyetlen koncert alatt is mostanában, mint az elmúlt 10 évben elektronikussal összesen!!!
Előzmény: kampókéz (4229)
bélasuska Creative Commons License 2010.10.04 0 0 4230
ahogy elnézem a mostani trendeket a szintetizátorok világában... talán arra mennek, hogy minél olcsóbb készülékekből hozzanak ki minél többet és egyre jobb hangzást.

Korg kihozott utóbbi két évben csilliárd 200 ezer ft alatti szinticskét... az úgymond komolyab kategoriában mi van nekik? 1 db Radias és a munkaállomás oldalon az M3


Roland? Fejlesztések? Olcsó Junókból van több verzió, sh-201, gaia

Kurzw kihozta az LE verziót.

Alesis Micron, Blofeld, DSI desktop cuccok stb stb stb

....

Yamaha mondjuk nem tudom mit csinál...komoly szintis mult, és nincs egy db szintetizátoruk sem piacon ??
kampókéz Creative Commons License 2010.10.04 0 0 4229
adsr: igazából milyen új dolgot lehet várni egy mostani hangszertől? már szinte minden fellelhető az elődökben. több poli? sampler 3 GB vagy több memória? vagy erőteljesebb megszólalás? mire gondolsz, mint újítás?
Előzmény: adsr (4228)
adsr Creative Commons License 2010.10.04 0 0 4228
Ez a "yamaha" kérdés jó, mert éreztem, hogy mintha vmi hiányozna...hát persze..a yamaha. Pedig engem az új motifXF érdekelt volna, bár gondolom az is ua, mint a többi, csak szolgáltatásban több.
Egy gyártó sem hoz már semmi újat hangzásban. Amilyenek a régiek (az elmúlt 10-15évre gondolok), olyanok az újak is.
Minden gyártó tarja a célközönségét.
bélasuska Creative Commons License 2010.10.04 0 0 4227
hangfoglalásról :)

moog-nál az volt a trükk, hogy a kurzweil-el kellett játszani, és szólni az aktuális moog-os- nak, hogy majd neked adja át :D

más:

- hol volt a Yamaha? yamaha-tól kb egy darab hangfalat láttam az egész kiállításon

- Kurz PC3X most próbáltam először, nagyon szép hangja van, de a billentyűmechanika nekem csalódás, jobbra számítottam.

/egész kiállítás alatt "vadásztam" a billentyűzet mechanikákra, és azt kell mondjam, hogy a 20 éves Korg T1-em még mindig versenyképes/

- festett csöcsös lányokat talán hanyagolni kellett volna, sok volt kinn a gyerek
kampókéz Creative Commons License 2010.10.03 0 0 4226
hangfoglalásról egy pár mondatban:
Részemről a szintik voltak elsősorban az érdeklődésem fő tárgyaként.
Amin nagyon meglepődtem és kellemesen csalódtam az a Waldorf Blofeld volt. Régebben már volt egy microQ, de nem igazán fogott meg, mintha az erejét otthon hagyták volna. Ebben a kütyüben pedig nagyon sok fantáziát véltem felfedezni.
Sajnos a Moog-okhoz nem sikerült odajutnom, mert általában mindig foglalt volt, meg persze az időm se volt túl sok, hogy kivárjam a sorom.
Amit még próbálgattam az a Korg Radias, amihez végre először odajuthattam, és... hát elfogadnék egy ilyen jószágot.. nagyon tetszett, egy igen erőteljes masina, volt már egy MS-2000-esem, de igencsak elbújhat mögötte.
Kipróbáltam egy Kurzweil PC3-ast, gyönyörű stringekkel volt felszerelve (csak azok egy részét próbáltam), hát nemhiába Kurzweil.. bár nem az álomszintim a rengeteg számomra feles hanggal, de ha adnának egyet biztos elfogadnám.
V-Synth GT hmm, mintha az elődjénél erőteljesebb hangja lenne, de kinézetre semmiképp nem veri. Sok a csicsa benne. Ha már Roland, itt a Gaia. Bár a bemutatóját végignéztük, de hát nem tudom, nem fogott meg. Mondjuk a bemutatókra sose alapozzunk.
Hát igen.. A Nord még mindig a szívem vágya, bár a Wave annyira nem tetszett hangzásként, de egy Lead-re nagyon fáj a fogam. Az nagyon megszólalt....
Nyilván ezek a saját véleményeim, nagyon szívesen maradtam volna még egy pár órát, de sajnos a vonat nem vár :)

GT te miként vélekedsz?
kampókéz Creative Commons License 2010.10.01 0 0 4225

Lehet, hogy félreérthető voltam, de:

én nem az Open Stage-re gondoltam, hanem az általam belinkelt csudajó szövegű első osztályú dalra.

Szerintem a csóró zenészek számára itt a nagy lehetőség, hogy összebarkácsoljon egy hasonló számot, mert ez fogja hozni a pénzt a házhoz.

de az egész történet innen indult:

"amire az emberek azt mondják, hogy zene?? engem nagyon megakasztott, de mindössze csak azért, mert a zenére meg azt mondják, hogy mi ez..."

mindegy kioffolom magam.

 

GT: mikor tervezed a hangfoglalásra látogatást? (idő)
nekem délig tart az előadás.

stroB Creative Commons License 2010.09.30 0 0 4224
Áááá megvakultam...izé nem, megsüketültem :D

Amúgy a videó alatti megjegyzés nagyon édes: "A dalt egy baráti társaság részére szereztem disznóölés alkalmából a jó hangulat fokozására"

Hát, egy disznóölésen inni is szoktak (nem keveset), így talán hangulatfokozó a nauta :D Jáááj
Előzmény: MidiTom (4223)
MidiTom Creative Commons License 2010.09.30 0 0 4223
Az Open Stage brahiból csinál minden marhaságot. Aki komolyan vesz, az magára vessen :)

A billentyű a klipben (vagy a patakban, mittudomén) úgy néz ki, mint valamelyik régi Vermona.

Pihenésképpen akkor talán nézzétek meg ezt:

Dalverseny
Előzmény: kampókéz (4222)
kampókéz Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4222
sajnos nem paródia, ez egy kiadott albumon van rajta, és láthatóan sokak szerint igen jó zene..
pont egy olyan céges "bulit" kellett megélnem, ahol töményen ontották az ihaj-csuhaj zenét egész nap, és azt kell, hogy mondjam ez a szám volt a tetőfok amikor el kellett menjek a helyszínről.. lehet, hogy csak engem érintett ennyire furcsán, de ez már csak hab volt a tortán.
Hangfoglalás:
jómagam is hallottam róla, és éppen Pesten leszek, csak kicsit odébb :)
Nyomom ezt a hangtechnikus iskolát, bár ugyan még keverőt még nem láttam, meg semmi mást, de hátha egyszer csoda történik, és nem csak a neten kell nézegetnem a képeket..
Előzmény: G.T. (4220)
G.T. Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4221
Jut eszembe, hétvégén hangfoglalás.
Tervezi valaki, hogy kimegy? (Én valószínűleg szombaton.)
G.T. Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4220
Kampókéz: szerintem ez simán csak egy paródia, bár nem a legjobb fajta. :)
Ha már paródia, ez jobban bejön, különösen a tájszólásos rap.

Kíváncsian várom a megfejtéseket arra a kérdésre, hogy min játszik a klipben a billentyűs? :)

G.t.

http://www.youtube.com/watch?v=qUZppD_Zd0s&feature=related
Előzmény: kampókéz (4215)
stroB Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4219
Ha elmennek a dj cuccok, és mondasz egy jó árat az rm1x-re, akkor viheted :P
Előzmény: Valérió (4218)
Valérió Creative Commons License 2010.09.28 0 0 4218
RM1-X for me, please! Nem tudom, hogyért gondolod, mennyire sürgős, de ne feledkezz meg rólam, jó;)
Előzmény: stroB (4216)
stroB Creative Commons License 2010.09.28 0 0 4217
Látom csak sikerült a linkelést elszúrni, szóval erre:http://www.native-instruments.com/#/en/products/dj/traktor-kontrol-s4/
Előzmény: stroB (4216)
stroB Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4216
Szerintem azt is eladom...:)

Amúgy a magyarázat nagyon egyszerű, erre akarok váltani: native-instruments.com/#/en/products/dj/traktor-kontrol-s4/
Előzmény: Valérió (4213)
kampókéz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4215
kampókéz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4214
üdv fórumtagok.
a minap egy igen érdekes előadásra lettem figyelmes, amire az emberek azt mondják, hogy zene?? engem nagyon megakasztott, de mindössze csak azért, mert a zenére meg azt mondják, hogy mi ez...
Hát talán ezért ilyen elmaradott a magyar zenei piac, és szegény a zenei ízlés terén.

remélem sikerül a link:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qAi7JIkmJDw" target="_blank">no comment</a>
Valérió Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4213
És a képalján, azzal a szegény RM1-x-szel mi a terved?
Előzmény: stroB (4212)
stroB Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4212
Eladó DJ felszerelés:

2db Pioneer CDJ100s és egy ESO Hip MkII keverő, inkább egyben, mint külön, az ár az egészért 120.000.- HUF.
A keverő kifogástalan állapotú, a 2db CDJ100s pedig a korának megfelelő állapotú!
Akit érdekel, keressen.


Kép a cuccról
Tepi Creative Commons License 2010.09.25 0 0 4211
Eladnám alig-alig használt MC 808-asomat, 1GB Kingston CF kártyát adok hozzá, Új ára 299000, én 200.000-ért adom. Megjelenésekor vettem, összesen kb. 15 órát volt bekapcsolva. Részletek: http://www.rolandshop.hu/termekek/MC808_sampling_groovebox
mollpe Creative Commons License 2010.09.19 0 0 4210

Ennek örömére, egy kis intellektuális vidámság:

 

http://www.youtube.com/watch?v=xmtUSyZxavU

Előzmény: mollpe (4209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!