Keresés

Részletes keresés

noway Creative Commons License 2007.01.26 0 0 3199
Hát, ha te mondod. Mesélsz nekünk róla, hogy mit tudtál meg a lét nagy kérdéseiről a Blue Genderből?
Előzmény: Strange Boy (3197)
Regibegi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3198
DIRR.. Ha leülök animét nézni nem az élet értelmére keresem a választ egyszerűen csak ki akarok kicsit kapcsolódni :P Az meg megint más tészta hogy milyen az A+ kínálata meg úgy átlagban a magyar adókon miket adnak le,mert az ált a legalja.. ParaKissnek mondjuk örülök hogy lesz, meg lesz Naruto, agyoncenzúrázott elcseszett verzió.. Kíváncsi lennk hogy mi lenne ha nálunk is lenne pl. Gantz cenzúrázatlan verzó mint a német mtv-n XDD

btw. nézzen mindenki Death Note-ot.. (16 év alatt szülői felügyelettel XDDD)
Strange Boy Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3197

A Blue Gender igen erősen a lét kérdéseivel foglalkozik, ha néznéd nem beszélnél ekkora hülyeséget! A Yu-Yu-Hakuso is ezzel a témával (is) foglalkozik, annak ellenére, hogy amúgy egy harcos film! Ráadásul egy szóval se mondtam, hogy mind ezzel a témával foglalkozik. Olvasni se tudsz?

Arról meg nem tehetek, ha te nem veszed észre bennük az értékeket...

Előzmény: noway (3196)
noway Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3196
Na igen, csak rá kell nézni az A+ kínálatára: csak úgy tocsog a filozófiától. Yu-gi-oh, Kaleido Star, Blue Gender, Wild Arms és egyéb, a lét mély kérdéseivel foglalkozó művek. Legyőzi-e Lina a Vörös Papot? Erősebb-e Bulbasaur Bellsproutnál? Hát igen, ezek az élet nagy kérdései...
Előzmény: Strange Boy (3195)
Strange Boy Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3195

Az animék egyáltalán nem is kisgyerekeknek valók, sok anime korhatáros jelzést is kap, így aztán végképp nem lehet felelősségre vonni az animékat, hogy gyerekeknek szólnának! Az A+ elején kihangsúlyozzák, hogy nem gyerek-adó! Ennyi erővel a horror filmeken is felháborodhatnál, hogy csak rosszat tanul belőle a gyerek, holott nem gyerekeknek valók!

Ráadásul az animékra minden elmondható, csak az nem, hogy hülyeség!! A Cartoon Network-ön, na ott hatalmas agybutító ökörségek mennek, de az animékben nagyon sokszor filózófiai, és a lét kérdéseivel foglalkoznak, pont, hogy inkább tanulni lehet belőlük!

Előzmény: Törölt nick (3191)
Regibegi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3194
LOL.. az animék nagy része tényelg nem gyerekeknek való de ugyanez elmondható kb arról a szemétről is amit manapság a televízióban sugároznak. Az hogy olyanok a gyerekek manapság amilyenek nem a filmek vagy az animék tehetnek, hanem az a tény hogy egyszerűbb otthon a seggökre leülni és a gép előtt poshadni, minthogy kimenjenek bújócskázni egyet a szomszéd gyerekekkel =/ Anno mi minden délután kint ültünk az utca végén és amerikából jött két embert meg ilyen idehjétmúlt játékokat játszottunk és ESETLEG a disney rajzfilmekre bementünk XD Ilyet ma már nem nagyon látok sehol =/ EZ a baj, nem az hogy az animék elárasztják a világot, mert azokban legalább még van valami fantázia....

Misu (sorry, de most ilyen a kedvem =/)
Elhaym Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3193

10 éven aluliaknak nem is ajálanám az animéket, bár van pár kivétel, de te nyugodtan nézheted. Minden stílus megtalálható, akár olyan is amiből még tanúlni is lehet. PL Rómeó és Júlia, Monte Cristo. De a Chrno Crusade pl Bibliai elemekkel is foglalkozik.

 

De pl a Kaleido Starra amit kicsik és nagyok is nézhetnek arra sem lehetne mondani, hogy rossz hatással lenne a  kissebbekre. Abból legfeljebb azt tanúlják meg, hogy mindenkit szeretni kell.

Zser Creative Commons License 2007.01.24 0 0 3192
1.japán
2.vidd el a tv elől és mutass neki igényes animekat...csak vigyázz nem te kattanj rá:
Chihiro
Barefoot http://aoianime.hu/?anime=319
stb...legalább tanul egy kis angolt (esetleg japánt), hogy neked is meglegyen az örömöd.
Előzmény: Törölt nick (3191)
Jaspis Creative Commons License 2007.01.22 0 0 3190
Volt valaki a szombati anime találkozón?
Strange Boy Creative Commons License 2007.01.19 0 0 3189
Megvettem a Vampire Hunter D-t. Nagyon teccik a film! Előtte még nem láttam, de gondoltam, hogy nem fogok csalódni benne, és nem is csalódtam. Még az Akirát és a GitS-t is megfogom venni - látatlanba.
Kaszman Creative Commons License 2007.01.06 0 0 3188
Köszi de a tavalyi Anifesten már volt alkalmam megtekinteni a filmet :)
Előzmény: noway (3187)
noway Creative Commons License 2007.01.05 0 0 3187
Erről van szó.
Kaszman Creative Commons License 2007.01.05 0 0 3186
Eddig csak ehetőt :-)

(bocs nem tudtam kihagyni)
Előzmény: noway (3185)
noway Creative Commons License 2007.01.05 0 0 3185
Letölthető Paprikát látott már valaki?
nina21 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3184

Majdnem 2 évig?! Akkor a hamarosan valóban biztatóan hangzik.:) Nincs mit tenni, várok tovább türelmesen.

És befejeztem a Lain-t! Hát mit mondjak, legközelebb előveszem a jobbik eszem és kerítek magyar feliratot, mielőtt nekiállok egy hasonló témájú sorozatnak. Elsőre kicsit sok volt és "kicsit" túl nyomasztó, de mindenképpen nagyon elgondolkodtató. Most valami vidámabbat keresek,  belenéztem a GTO-ba, és nagyon jónak tűnik!

Kaszman Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3183
Majdnem két évig a "türelem, nemsokára nyitunk" felirat volt kinn.
Annyit ígérhetek hogy két évet már nem kell várni, de remélhetőleg egy felet sem. Biztosítalak hogy amint nyitás közeli állapotba érkezünk hallani fogsz a fejleményekről! :)
Előzmény: nina21 (3182)
nina21 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3182
Nem tudja valaki, hogy az Animevilág kb. mikortól lesz látogatható? Csak nehogy azt válaszoljátok, hogy hamarosan....:D
Kaszman Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3181

Miért lenne? Szinte már anime-alapműveltségnek számít az ismerete :)

Előzmény: Zser (3180)
Zser Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3180
A ninja scrollt? Nohát...ez érdekes választás...
Előzmény: nina21 (3179)
nina21 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3179

Sziasztok!

Köszi a sok választ, gyorsan reagálok. Ismerem a Miyazaki klasszikusokat, de csak kettőt láttam belőlük. Nem tudom pontosan, mire gondolsz Rorimack, de én a Chihiro-n és A vándorló palotán kívül nem láttam más filmjét, amit kis hazánkban meglehetne venni magyar szinkronnal vagy felirattal. Ha tévedek, javíts ki, mert én örülnék a legjobban ha pl.: Mononoke-hez hozzájutnék. 2 hete láttam és nagyon tetszett.

Nem is értem, miért nem tudják kiadni DVD-n, ha jól tudom, 1-2 videótékában még kölcsönözhető is, szóval annyira nem ismeretlen.  Asszem fölösleges most ebbe a témába belemennem, taglalták már előttem jónéhányan, hogy miket lehetne kiadni és miket nem, de ez ma még csak álom. Pl.: Jó, hogy a Gits már kapható, de nincs rá 6ezer forintom, szóval számomra még mindig nem elérhető. (Csak reménykedni tudok egy egylemezes költségkímélő kiadásban.)

Zser, köszi az újabb ajánlásokat, a listám megint hosszabb lett. És ha már az újdonságoknál tartunk, olvastátok, hogy Akira és Gits után idén a Ninja Scroll-t adják ki?

Strange Boy Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3178
Láttam, hogy megjelent a Vampire Hunter D. A trailer alapján nagyon jónak tűnik, szerintem megveszem látatlanban is. Ugyanígy vagyok az Akirával és GITS-el is.
Zser Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3177
Igazából annyi van, hogy nekünk magyaroknak talán mindegy is, hogy régi vagy új...egyébként ajánlom figyelmedbe a pl. Great teacher Onizukát, esetleg a 4 (5) részes Kenshint (samurai x nevű csudijó néven is fut és nem a sokrészes verzió), Voice of a distant star, stb...
Előzmény: nina21 (3174)
Rorimack Creative Commons License 2007.01.02 0 0 3176
...és egyre több megvásárolható közülük már magyar nyelvvel/felirattal is.
Előzmény: noway (3175)
noway Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3175
Mijazakinak pl. folyamatosan jönnek ki a jobbnál jobb filmjei.
Előzmény: nina21 (3174)
nina21 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3174

Bugyifétis:))), ez tetszik. És anno még Songokut is láttam, igaz, csak néhány részt.:)

Hogy őszinte legyek, kb.: 2 hónapja foglalkozom az anime-vel. Kerestem a Hattyúk tavát (jelentem megvan) és így bukkantam erre a fórumra. Elolvastam elejétől a végéig és szorgalmasan jegyzeteltem miket lenne érdemes megnézni. Még elég sok mindent kell kipipálni a listámon, de már nekiálltam az alapsorozatoknak. Az igazság az, hogy soha nem gondoltam, hogy valaha tetszeni fog egy olyan témájú sorozat, mint az EVA, de már a 3.résznél kész voltam tőle és még hátra van több mint a fele.:D Láttam, hogy 1995-ös, a Lain pedig 98-as. Mostanában vagy a közelmúltban csináltak hasonló színvonalú animet? Csak mert amikor olvasgattam a fórumot, általában mindenki a "régi" klasszikusokról beszélt.

Zser Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3173
Szívesen...hálisten, hogy nem minden lány hiszi azt, hogy az anime egyenlő a songokuval, meg a bugyifétissel:)..
Előzmény: nina21 (3172)
nina21 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3172

Köszi, nem is tudom mire mennék nélkületek.:)

Már utána is néztem a sorozatnak, elkezdem majd nézni, amint befejeztem a Lain-t és az EVA-t.

Zser Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3171
Rah Xephon.
Előzmény: nina21 (3170)
nina21 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 3170

Boldog Új Évet Kívánok minden anime szerető embernek!:)

És egy kérdés: tudtok a Neon Genesis Evangelion-hoz hasonló sorozatot mondani? Jelenleg a  8.résznél tartok és teljesen lenyűgözött.

Kaszman Creative Commons License 2006.12.28 0 0 3169
Kedvcsinálót nem nagyon szeretnék írni, de reméljük ha elkészülünk akkor az oldal elég kedvet csinál majd saját maga böngészéséhez :)
Előzmény: Zser (3167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!