Keresés

Részletes keresés

Concise Creative Commons License 2023.08.21 -2 0 76593

Kösz. A linket is. Frankó kis összefoglaló, s végre precízen leírt szabályok az útmegszakításra vonatkozóan.

Előzmény: HEV (76592)
HEV Creative Commons License 2023.08.21 0 1 76592

Az útvonalat a bejáráskor érvényes útvonalon kell teljesíteni és az akkor érvényes pecsételőhelyeken kell pecsételni. Bővebben itt a piros linken. heyjoe.hu túranyilvántartó

 

Előzmény: Concise (76590)
HEV Creative Commons License 2023.08.21 0 1 76591

A füzet évjárata teljesen mindegy, akármikor kiadott füzetben lehet teljesíteni a kéktúrát, az új pecsétek előtti időből származó füzetnél kicsit más a szabály de ezek nem olyanok. A hívatalos MTSZ ár 3000 Ft + posta mindenki ott veszi ahol tetszik.

Előzmény: Concise (76590)
Concise Creative Commons License 2023.08.21 -2 0 76590

A drágalátos gyermekem kidobott a kukába egy OKT és egy DDK igazolófüzetet. Teljesen szűzi mivoltukban, csak a sosem lankadó figyelmem szúrta ki. Bajuk semmi, mert egy ruha szelektálásba keveredtek valahogy bele.

 

2021-es az egyik, a másikat meg sem néztem. Láttam, hogy 2022-es kiadással is árulnak már a boltok, amin kicsit megrökönyödtem, hiszen 20 éve azért jópár évet kellett várni egy aktualizálásra. Mondjuk, inkább arra tippelek, hogy helytelen az a 2022.

 

Az a kérdésem, hogy jelenleg mi az MTSZ logika? Legalább az első pecsétnek a legújabb/aktuális füzetbe kell kerülnie, s ezzel lejárat nélkülivé válik az ig.füzet, vagy ez sem kell, mert akkorákat úgysem változik/-ott az útvonala egyik kéknek sem?

 

Illetve én már nem vsz, hogy teljesítem még egyszer őket, viszont nagyon vaterázni sem gondoltam velük, a mostani 3-4e Ft/db-os ár (igen, a Decathlon nem szégyelli magát) feléért-harmadáért odaadnám valakinek. Fele (1500) az alapár, ha valaki megmondja, hogy melyik napon fejeztem be az OKT-t, a DDK-t és az AK-t, akkor 1000 Ft/db. :-) Egy dátumot keresünk. Illetve vajból van a szívem, mert ha a térképtartóm színét tudja valaki, akkor is viheti ezért a szimbolikus összegért. :-)

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2023.08.19 -3 1 76589

Aki a következő egy hónapban Úrkúton a Vadszőlőben szeretne megszállni, a 8-as szoba esetén kérdezzen rá, hogy történt-e fertőtlenítés.

Két napja ágyi poloska gyanús rovarok voltak a 8as egyik ágyában ugyanis.

hadidoki Creative Commons License 2023.08.12 0 2 76588

"– ha környezettudatos vagy –"

Nem az a baj, hogy a bicikli "károsítja" a környezetet, hanem a gyalogos turistákra meglehetősen veszélyes. Hozzánk képest nagyon gyors, és egy ösvényen csak az utolsó pillanatban lehet észrevenni. 

Tehát inkább fogalmazzunk úgy, hogy: - ha megértő, udvarias, (és szabálykövető) vagy - 

Előzmény: nyomdász (76587)
nyomdász Creative Commons License 2023.08.06 -2 4 76587

Velemből az aszfaltúton fel kell tekerni a Hörman-forrás feletti parkolóig, onnan pedig – ha környezettudatos vagy – feltolod az Ított.kő kilátóhoz.
Aztán az osztrák oldalon, vagy a Hörman-forrás – Stájerházak felé leereszkedsz Kőszegre. Végig aszfalton.

Előzmény: peres (76583)
peres Creative Commons License 2023.08.05 -2 1 76586

Ez jol hangzik... Akkor feltolom.🙂 Ezért nem akarok kimenni az Osztrákokhoz. Köszönöm!

AttHunter Creative Commons License 2023.08.04 0 2 76585

Az osztrák oldalról a Passhöhe parkolóból egy kavicsos út vezet fel.

Ezen szoktak bringával feljönni.

Legalább is tavaly még lehetett.

 

https://koszeg.hu/hu/koszeg/tobbnyomon/irottko-kerekparut-43-km-22.html

 

https://www.bikemap.net/en/r/1196704/#13.29/47.35489/16.42806

 

Magyar oldalról még nem láttam felfelé tekerőket.

Előzmény: peres (76583)
HEV Creative Commons License 2023.08.04 0 2 76584

Kőszeg felől a Hörmann-forrásig van kijelölt bicikli út, tovább semmilyen úton nem mehetsz. Ez a terület az Őrségi Nemzeti Parkhoz tartozik és csak gyalogos forgalomra lehet a többi jelzett utat használni. Itt főleg nyáron különben is sok a túrázó.

Előzmény: peres (76583)
peres Creative Commons License 2023.08.04 -3 1 76583

Sziasztok!

 

Jövőhéten megyek egy pár napra Kőszegre. Ha már ott vagyok szeretnék feltekerni az Írott-kő kilátóhoz. Két útvonal között vacillálok, és kérdezném melyik a könnyebb bicajjal. Az egyik végig a kék kereszt, de ott ahogy a piros becsatlakozik, kicsit sűrűnek látom a szintvonalakat! 

A másik lehetőség szintén a kék kereszten indul, majd a sima kékre (OKT) mennék át, és úgy fel. Szerintetek? 

KFeri_2+4 Creative Commons License 2023.08.01 -1 5 76582

Az őrségi dombok után a Keleti-Mecsek magaslatai között folytattam az RPDDK-t. Az abaligeti vasútállomásról indultam, ahol különleges veszély leselkedett rám pecsételés közben. Utána az útkeresés kihívásával kellett megbirkóznom, hogy egy órával később már a második pecsétet üthessem be a füzetembe. Kitérőt tettem az uránbánya emlékművéhez, a Babás-szerkövekhez és a Zsongor-kőhöz, utána pedig gyíkokat fényképeztem a Jakab-hegyen. Az esőtől nem ijedtem meg, de azért örültem, amikor újra kisütött a nap. A Remete-rétről a Tubesen keresztül jutottam el a Büdös-kúthoz, onnan pedig egy pihentető sétával a Fehér-kúthoz. Miután az utolsó pecsét is megszáradt a füzetemben, nem volt más hátra, mint visszasétálni az autóhoz.
A túra hosszabb, fényképes beszámolója a következő oldalon olvasható: https://turaelmenyeim.blogspot.com/2023/08/rpddk-09-abaliget-vasutallomas.html

Leadfoot Creative Commons License 2023.08.01 0 0 76581

Akkor meg vagyok nyugodva.

 

Egyébként a javítást említi is a hirdető (aki a szöveg alapján tisztában van vele, hogy ez az egész így nem oké).

 

Mondjuk olyan szempontból is nyugodt vagyok, hogy ezt nehezen fogja tudni eladni. Pláne 100.000 forintért.

 

 

Előzmény: HEV (76580)
HEV Creative Commons License 2023.08.01 0 1 76580

Úgy néz ki az elején van/volt benne  név és cím. Eleve lebukás, ha ott javítás van.

Előzmény: Leadfoot (76579)
Leadfoot Creative Commons License 2023.08.01 0 1 76579

Ha valakinek nincs kedve gyalogolni, de teljesítő akar lenni, itt az alkalom!

 

(Vajon érdemes erről szólni az MTSZ-nek?)

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Kitoltott_Del_dunantuli_kektura_fuzet_140317875.htm

AttHunter Creative Commons License 2023.06.30 0 0 76576

Rendben, hülyébb már nem leszek.

Jól benéztem, mert felületes vagyok, azt hittem hogy az mögötte a kocsi. :):)

Ne röhögjetek!!!

Előzmény: olahtamas (76575)
olahtamas Creative Commons License 2023.06.29 -1 2 76575

Miért melyik képen volt nagyobb kocsija?

 

De amúgy  csak kitartás kérdése, babakocsival is lehet túrázni, bár nyilván mindenki máshol húzza meg a határt :D

https://youtu.be/0EXYmeSPSEU

Előzmény: AttHunter2 (76574)
AttHunter2 Creative Commons License 2023.06.29 -1 1 76574

"Feri bácsi eredetileg egyébként nagy hátizsákkal indult útnak, de hamar kiderült, hogy nem bírja a csípője..."

 

Azért ezen a képen még egy kicsit kisebb volt az a kocsi. :)

https://www.kektura.hu/hir/feri-bacsi-es-forint-kutya-kalandjai-a-keken

 

Ez így teljesen korrekt, bevállalható.

Előzmény: fornit1 (76573)
fornit1 Creative Commons License 2023.06.27 -2 1 76573

A nagy kutyasétáltatás:

https://index.hu/mindekozben/poszt/2023/06/27/mar-ezer-kilometernel-tart-a-forint-nevu-kutyajaval-kekturazo-75-eves-soos-ferenc/

Nincs olyan, hogy én ezt a gurulós kocsit húzzam magam után akármeddig, csak belegondolok felcincálni a Dobogókőre vagy a Kőris hegyre, lefelé a Nagy Getéről, át egy benőtt gazos szakaszon Bakonynánát elhagyva...

KFeri_2+4 Creative Commons License 2023.06.24 -2 4 76572

Az első nyári hétvégén az Őrségben folytattam az RPDDK-t. Reggel izgalomtól nem mentes utazás végén érkeztem meg Őriszentpéterre, majd egész délelőtt szerről-szerre és végről-végre jártam a vidéket. Ezúttal nem voltak meredek emelkedők és lejtők, de voltak rétek derékig érő fűvel, színes virágokkal és lenyűgöző panorámával. Az utolsó pecsét után a lovak közé csaptam és még az eső előtt odaértem Csákánydoroszlóra.
A túra hosszabb, fényképes beszámolója a következő oldalon olvasható: https://turaelmenyeim.blogspot.com/2023/06/rpddk-02-oriszentpeter-himfai-to.html

Pulmy Creative Commons License 2023.06.20 -2 1 76570

köszönjük a gratulációt és a jókívánságokat! Hidd el érdemes belekezdeni nagyon sok szép részre fog elvinni ez a kevésbé járt útvonal.

 

A Norton kút megvan még, bár idén a hatalmas gaz teljesen benőtte, még nem volt kaszálás a réten május végén, most már lehet, hogy kaszáltak, így könnyebben észrevehető, bár, hogy ez mikor adhatott utoljára vizet tán HEV többet tud mondani. Tennék fotót az idei állapotról, de túl nagy méret és most nincs időm vacakolni vele.

Előzmény: hadidoki (76565)
HEV Creative Commons License 2023.06.19 0 0 76569

Ujabb frissítést adott ki a TELEX így már korrekt a tartalom:

 

Frissítés: Mivel Szarvas az OKT-t a hosszabb táv (a teljes Kékkör) részeként csinálta meg, ráadásul lényegében a kör utolsó harmadában, a körülmények teljesen különböztek a mostani futásétól. Ezért kissé nehézkes lehet a két futásteljesítmény összehasonlítása. Viszont az is igaz, hogy az OKT-n eddig Szarvas Mátyásé volt a dokumentált leggyorsabb teljesítés, ezért tűzhette ki Simonyi Balázs célul a megdöntését. Szarvas Mátyás 2002-ben önmagában is lefutotta az OKT távját, akkor szintén 17 nap alatt, amikor Németh Csaba 19 napos rekordját döntötte meg.

Előzmény: HEV (76568)
HEV Creative Commons License 2023.06.19 -1 1 76568

A TELEX részben módosította az írást: 

 

"Frissítés: Mivel Szarvas az OKT-t a hosszabb táv (a teljes Kékkör) részeként csinálta meg, ráadásul lényegében a kör utolsó harmadában, a körülmények teljesen különböztek a mostani futásétól. Ezért kissé nehézkes lehet a két futásteljesítmény összehasonlítása. Viszont az is igaz, hogy az OKT-n eddig Szarvas Mátyásé volt a dokumentált leggyorsabb teljesítés, ezért tűzhette ki Simonyi Balázs célul a megdöntését."

 

Nem igazán értem, hogy mi a céljuk a kékkör futás eredményének lebecsülésével, hiszen szép magyar nyelven Szarvas Mátyás honlapján ott van az OKT futásának története is, 20 évvel ezelőttről, Annak idejét javították meg 1 nappal. Csak a webarchivumból tudtam előásni. Mert az internet nem felejt. 

 

 

 

 

Előzmény: HEV (76563)
hadidoki Creative Commons License 2023.06.18 -1 1 76567

Na nekifutok még egyszer:

Norton-kút > Norton-kutat

Előzmény: hadidoki (76566)
hadidoki Creative Commons License 2023.06.18 -2 1 76566

Norton-kút > Norton-kúttat

Előzmény: hadidoki (76565)
hadidoki Creative Commons License 2023.06.18 -2 2 76565

Gratulálok a teljesített KDP-hez! További sok szép túrát kívánok Nektek! Tervben van nekem is, remélem hamarosan jutok hozzá!

 

"Töredelmesen be kell valljam, hogy elkötelezett somogyi túrázóként még nem jártunk ezen a lebilincselő helyen. Tátva is maradt a szánk és sokáig úgyis maradt! Nem győztük kapkodni a fejünk a sok csoda láttán. Mindenre számítottunk, de erre nem!"

Miért nem kérdeztél, mondtam volna? :) (Hú, de szemtelen vagyok!)  Régóta varázslatos emlékeim vannak erről a hangulatváltásról amit ezen a helyen tapasztalni lehet. 

Amikor először jártam erre (2009), még látható volt a leégett Forrás nevű kulcsos-faház megmaradt kéménye. Későbbi ottjártamkor (2016) már eltakarították, akkor éppen átépítették a kis szigetet, nem lehetett bejutni: szóval a Rockenbauer Pál emlékoszlopot még nem láttam, de ha jutok hozzá, megnézem.

2009

A Töröcskei-tó partján lévő Természetbarát Emlékmű közelében az első majd a második utamon is láttam a réten egy Norton-kút. Mintha nem fogott volna rajta az idő, ugyan úgy nézett ki másodszor is mint először. Meg van még? ...mert ha igen, lehet, hogy megtaláltuk az örök élet titkát?! :)

2009 2016

    

Előzmény: Pulmy (76564)
Pulmy Creative Commons License 2023.06.18 -2 2 76564

Még május végén gázoltunk bele a megáradt Dunába Piszkénél és ezzel megtettük az utolsó lépéseket a KDP-n. Azonban dolgaim végett nem csak ezt hanem az előtte lévő túra beszámolóját sem osztottam meg ezen a fórumon. Most pótolom a Csabdi- Héreg és a Héreg- Piszke penzumokon történtek leírását, fogadjátok szeretettel.

 

Illetve egy év elteltével folytattuk hazai terepen a DDP egy rövid távján koptattuk bakancsaink talpát, a Kaposvár- Töröcske távon. Ezt a túrát összekapcsoltuk a Töröcskei Emléktúrával (részünkről kicsit újra gondolva), melyen az elhunyt somogyi természetbarátokra emlékezünk meg már hosszú évek óta. Ezen az emlékezésen aztán nem várt meglepetésben volt részünk, hisz a megyei szövetség díjazta hármunk (Manyesz, Csg, Pulmy) munkáját melyet a megye turistaéletének pezsdítése érdekében folytattunk. Nagy megtiszteltetésnek fogjuk fel és köszönjük ezen a fórumon is! Ennek a túrának is olvashatjátok a hosszabb, fényképes beszámolóját a lenti linkek egyikén:

 

https://boglariturazok.blogspot.com/2023/05/kdp.html

 

https://boglariturazok.blogspot.com/2023/06/kdp.html

 

https://boglariturazok.blogspot.com/2023/06/ddp.html

 

 

 

 

 

 

 

HEV Creative Commons License 2023.06.16 -1 4 76563

Én úgy gondolom, hogy szándékos félrevezetés történik akkor amikor Szarvas Mátyás teljesítményéből - ami azóta is világrekord - kiragadnak egy résztávot. Nevetséges összehasonlítani egy olyan eredménnyel Simonyi teljesítményét amiben benne van, hogy előtte már lefutotta a teljes RPDDK-t és az AK-t is azaz kb 1300 km után fejezte be az országos kéktúrával a teljes kék kört. Nem esik szó arról sem, hogy vajon a kísérő csapat miként segítette végig ezen a távon? Én úgy gondolom, hogy a kékkör futás eredményét csak kék kör futással lehet összehasonlítani, a feladat adott a bizonyításra egyelőre várni kell úgy tűnik!

 

Telex: Simonyi Balázs rekordgyorsan futotta végig az országos Kéktúra 1172 kilométerét

 

hadidoki Creative Commons License 2023.06.13 -2 1 76562

Nem tudtam Kisörspuszta régi hagyományairól, csupán a Google Earth térképen láttam néhány érdekes fényképet ( pld. harangláb, öreg temető). Nem is hittem, hogy ezek még léteznek, úgy gondoltam régen elborította az enyészet. Szeretek így felderíteni helyeket, dolgokat! Úgy tűnik sikerült találni egy gyöngyszemet!

 

Mindenesetre egy hosszú hétvégén bőven vannak kint, van élet a pusztán, a harangláb felújítás alatt van! Köszönöm az infókat, megnéztem a filmet, érdekes történet. 

   

Előzmény: AttHunter (76561)
AttHunter Creative Commons License 2023.06.13 -2 2 76561

Szép túra és remek, hangulatos leírások. Gratesz, hoztad a Tőled megszokottat.

 

Szép ez a Káli-medence és rengeteg templomromja van. Nagyon lassan haladtam, amikor itt túráztam, mert a Templomromok mozgalmat is bele vettem.

 

Anno, Kisörspusztán nagy fesztiválélet volt, sőt helyi olimpiát is rendeztek. még film is készült róla:

 

"Az Ábrahámhegytől északra lévő Kisörspuszta arról nevezetes, hogy 1978-tól itt zajlanak az augusztus 20-i háromnapos Kisörsi Olimpiai Játékok.

Az egész Káli-medencéből ide jön ilyenkor az errefelé nyaralók apraja-nagyja (ma már az egykori „apraja” gyerekei is), hogy nappal sportvetélkedőn, este és éjszaka pedig szabadtéri kocsma mellett ünnepeljenek. Míg élt, Szabados György is elmaradhatatlan résztvevője volt a jazz-örömzenélésnek Dresch Mihály és más kitűnő zenészek mellett."

 

https://port.hu/adatlap/film/tv/kisorspuszta-kisorspuszta/movie-50170

 

 

Előzmény: hadidoki (76560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!