Keresés

Részletes keresés

GAOZHENHU Creative Commons License 2018.03.02 0 0 13381

Esetleg valami értelmeset is hozzászólsz, vagy csak a szokásos, inkognitóból való böfögésre telt?

Előzmény: m-s-m (13380)
m-s-m Creative Commons License 2018.02.27 0 0 13380

Gao itt is legyőzött mindenkit. Is.

Előzmény: tigristomi (13379)
tigristomi Creative Commons License 2018.02.27 0 0 13379

Kezdő vagyok a kungfu témában és csak hobby szinten űzöm. Nem akarok ezzel kapcsolatban kardoskodni.

Ez egy taichi, taichi quan (?) fórum. Hol vannak a fórumból, akik ezzel foglalkoznak? Elmentek thai boxolni? :)

GAOZHENHU Creative Commons License 2018.02.24 0 0 13378

Szia Gao!

 Köszönöm, hogy megszeretnél védeni a csalódástól, ez kedves tőled.

Sajnos, azt én is látom, hogy másokon nehéz segíteni. Az ember jószándékkal segíteni akar a másikon, de ez nehéz. Mármint te rajtam.
De a gesztust értékelem.

 Nem várom ettől a rendszertől sem a megváltást. Két jóga rendszerben már eljutottam oda, hogy láttam, hogy nagy részben nem működik az, amit beharangoztak. 14 és 10 évig csináltam őket. Ami jó, azt megtartottam belőlük, illetve a pozitív emlékeket megtartottam.
 Ez most egy harmadik nagy rendszer, amivel találkoztam, egy 10 évet nyugodt szívvel rászánok erre is, van mit tanulni. Ez még úgy érzem, belefér abba, hogy eljussak oda, hogy lássam, hogy mi az, ami nem műdödik benne. :) Mindent azért nem hiszek el látatlanban, ezen már rég túl vagyok. Na majd kíváncsi leszek, ha ezen a 10 éven is túl leszel és kiderül, hogy már túl vagy a 40 éveden, de még mindig semmit nem tanultál, akkor mit fogsz szólni...

 Jólesik a mozgás, tetszenek a mozdulatok és az ezoterikus része is tetszik, ami kezdő szinten még nem jön annyira elő.

Li Hong Thainak voltak küzdelmei, a tanáromnak is. A stílus ki van próbálva. Gao, az, hogy neked ez a stílus ismeretlen a te múltaddal, ettől csak szerencsésnek érzem magam, hogy én ezzel a kungfu rendszerrel találkoztam. Nem akarok Veled vitatkozni: ennek a vietnami mesternek nem volt soha éles küzdelme. De még ring sem. Hidd el. Ha nem, az sem baj... :-)

Van egy 110 kilós 2 méter magas mester szintű Wing Chunos ismerősöm (nem kövér, jó felépítésű). Velem (rajtam) ő is tud varázsolni. Ennek ellenére ez a Hong Gia jobban tetszik nekem. A jógához képest érzem a másfajta mozdulatok másfajta hatását a testemben. Tetszik, hogy ez a rendszer a chi kungon keresztül az egészséggel is törődik. Na dönts már el, most akkor melyik stílus ez. Mert először Daru stílust írtál, utána meg Hong Jia-t. A kettő nem ugyanaz.

A tanárom nem jár kondiba, viszont a kungfu gyakorlástól speciális helyeken olyan izmai vannak és olyan erős inai vannak, amik másoknak nincsenek azokon a helyeken. Pl. néztem a Wing Chunos ismerősöm, neki azok a pontok nem olyan erősek a testén, mint a tanáromnak. Tisztában vagyok azzal, hogy ezek nem 1-2 év alatt alakultak ki rajta. Viszont, amit mond, azt tényleg meg tudja csinálni és ez azért inspiráló.
 
 Thai boxot próbáltam kis ideig anno, tetszett is, van most is itt a közelben, tudom, hogy küzdelemben hatékony, de az most nem kapcsolódik annyira az én világomhoz, mint ez az ősi kungfu.
 
 Köszi a tapasztalataid.

Üdv,
Tamás

Előzmény: tigristomi (13377)
tigristomi Creative Commons License 2018.02.19 0 0 13377

Szia Gao!

 Köszönöm, hogy megszeretnél védeni a csalódástól, ez kedves tőled.

Sajnos, azt én is látom, hogy másokon nehéz segíteni. Az ember jószándékkal segíteni akar a másikon, de ez nehéz. Mármint te rajtam.
De a gesztust értékelem.

 Nem várom ettől a rendszertől sem a megváltást. Két jóga rendszerben már eljutottam oda, hogy láttam, hogy nagy részben nem működik az, amit beharangoztak. 14 és 10 évig csináltam őket. Ami jó, azt megtartottam belőlük, illetve a pozitív emlékeket megtartottam.
 Ez most egy harmadik nagy rendszer, amivel találkoztam, egy 10 évet nyugodt szívvel rászánok erre is, van mit tanulni. Ez még úgy érzem, belefér abba, hogy eljussak oda, hogy lássam, hogy mi az, ami nem műdödik benne. :) Mindent azért nem hiszek el látatlanban, ezen már rég túl vagyok.

 Jólesik a mozgás, tetszenek a mozdulatok és az ezoterikus része is tetszik, ami kezdő szinten még nem jön annyira elő.

Li Hong Thainak voltak küzdelmei, a tanáromnak is. A stílus ki van próbálva. Gao, az, hogy neked ez a stílus ismeretlen a te múltaddal, ettől csak szerencsésnek érzem magam, hogy én ezzel a kungfu rendszerrel találkoztam.

Van egy 110 kilós 2 méter magas mester szintű Wing Chunos ismerősöm (nem kövér, jó felépítésű). Velem (rajtam) ő is tud varázsolni. Ennek ellenére ez a Hong Gia jobban tetszik nekem. A jógához képest érzem a másfajta mozdulatok másfajta hatását a testemben. Tetszik, hogy ez a rendszer a chi kungon keresztül az egészséggel is törődik.

A tanárom nem jár kondiba, viszont a kungfu gyakorlástól speciális helyeken olyan izmai vannak és olyan erős inai vannak, amik másoknak nincsenek azokon a helyeken. Pl. néztem a Wing Chunos ismerősöm, neki azok a pontok nem olyan erősek a testén, mint a tanáromnak. Tisztában vagyok azzal, hogy ezek nem 1-2 év alatt alakultak ki rajta. Viszont, amit mond, azt tényleg meg tudja csinálni és ez azért inspiráló.
 
 Thai boxot próbáltam kis ideig anno, tetszett is, van most is itt a közelben, tudom, hogy küzdelemben hatékony, de az most nem kapcsolódik annyira az én világomhoz, mint ez az ősi kungfu.
 
 Köszi a tapasztalataid.

Üdv,
Tamás

Előzmény: GAOZHENHU (13376)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.02.18 0 0 13376

 

  Először válaszolni sem akartam, mert annyira unom már ezt, hogy el sem tudom mondani. Majd eszembe jutott saját sorsom... Te talán még menthető vagy.

 

Bajiquan, ez is volt a kungfu egyetemen? Itt van róla egy videó, ebből mit lehet leszűrni a stílusról?
https://www.youtube.com/watch?v=0LuKKEL29Io
Nem hiszem, hogy mindig érdemes gyorsan ítélkezni.

  SEMMIT NEM LEHET LESZŰRNI. ÉS PONT EZ A BAJ!

Elsőre kb. 100 videót talál az ember Li Hong Thairól. Amit belinkeltem csak egy sok küzül.
Van asztal küzdelemnél használt technika is a videók között, de vannak hosszabb riportok is a stílusról.

  NEM ÉRTESZ ENGEM, UGYE? NEM ÉRDEKELNEK A VIDEÓK. AZT SZERETNÉM LÁTNI, HOGY HÁNY OLYAN ALKALMAT TUD FELMUTATNI A "MESTER", AMIKOR - AKÁR CSAK RINGBEN, SZABÁLYOK KÖZÖTT - OLYAN VALAKIVEL BUNYÓZOTT, AKI MEG IS AKARTAM VERNI ŐT. A VIDEÓK SEMMIT NEM MUTATNAK.

Gao, nyilván jobban értesz a kungfu témához mint én. Én a következőt látom eddig, bár én még sok mindent nem látok ebből a stílusból.
A stíluson belül létezik a tigris, daru, stb. kungfu irányzat.  BOCSÁNAT! HOGY MI LÉTEZIK A STÍLUSON BELÜL? MELYIK STÍLUSON BELÜL? A DARU STÍLUSON BELÜL LÉTEZIK A TIGRIS? VAGY MI?  Azt, hogy a mesterek hogyan küzdenek, a videókból nem látod.
Vannak amiket bemutatón csinálnak a mesterek, vagy pl. a tanárom, ez bemutató. Ezeket egy átlag ember nem tudja megcsinálni, 
viszont a rendszerben használt mozdulatokat és hatékonyságukat nagyon jól mutatja.  EGY BEMUTATÓ SEMMIT NEM MUTAT MEG. BEGYAKOROLT JÁTÉK AZ EGÉSZ. ÉS NE BESZÉLGESSÜNK ARRÓL, HOGY ÁTLAG EMBEREK MIT TUDNAK MEGCSINÁLNI ÉS MIT NEM! MIVEL ELVILEG MESTEREKRŐL BESZÉLSZ, MÉG JÓ, HOGY OLYAT MUTAT, AMIT EGY ÁTLAG EMBER NEM TUD MEGCSINÁLNI. Egy küzdelemben nem biztos, hogy szemből csukló fogásból fogsz kiszabadulni,
vagy fél lassú jobb kézzel indított ütést kell hárítanod, de a technikák között ott van és létezik a demonstrálása. CSUKÓFOGÁS EGY KÜZDELEMBEN? HA VALAHOL ILYET TANÍTANAK NEKED, ONNAN MENEKÜLJ. ÉS MÉG VALAMI. NINCSENEK TECHNIKÁK. LEHETŐSÉGEK VANNAK, AMIKET NAGYON GYORSAN EL KELL FELEJTENED AKKOR, AMIKOR KÜZDELEMBEN VAGY. HA EZT MEGÉRTED, AKKOR AZT IS MEG FOGOD ÉRTENI, MIÉRT FOGOM A FEJEM EZEKTŐL A VIDEÓKTÓL.

 A tanárom olyan kemény, mint az acél, de tud olyan is lenni, mint a víz. Az ütése olyan mint amikor a vonat neki megy valakinek. ELHISZEM. NÁLAD BIZTOS KEMÉNYEBB. MERT Ő EGÉSZ NAP EZT CSINÁLJA, EBBŐL ÉL. NE MAGADHOZ HASONLÍTSD. Biztos van jobb is nála küzdelemben,
de a 40 év harcművészeti múltjával ő elérte azt, hogy olyan, mint egy harcművész, amit én filmekben se nagyon láttam. TÉNYLEG VÁLASZOLJ MÁR ARRA KÉRDÉSEMRE, AMIT ELÉG RÉGEN FELTETTE NEKED: HÁNY ÉVES VAGY. DE ŐSZINTÉN.
Ismétlem, mellette tudnak gyógyítani is a mesterek ebben a stílusban, akupunktúrával és a chi kung mozdulatokkal. ÜHÜM... JAJ.
Li Hong Thai 60 éve fogalalkozik ezzel a harművészettel. ELHISZEM. MINDEZEK ELLENÉRE ÁLLÍTOM NEKED, HOGY SOHA ÉLETÉBEN NEM VOLT EGYETLEN KOMOLY KÜZDELME SEM. ÉS TOVÁBBRA IS MONDOM NEKED: BÁRMIKOR KIÁLLOK VELE.

 Más érdemeivel nem szándékozom kardoskodni, ezért csak ennyit írtam-írok. :)
Egy biztos, amíg van rá lehetőségem, addig én tanulok ebben a rendszerben. 

 Gao, ha hatékonyságra törekszel, miért nem thai boxolsz és brazil jiujitsuzol? PONTOSAN EZT CSINÁLOM.

Előzmény: tigristomi (13374)
sz332 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 13375

Megjegyzem, ez a ledöntés középkori vívókódexekben is szerepel, és mintha mma meccsen is láttam volna ehhez hasonlót, illetve

karate versenyen is. Egyébként a végén pont jól mutatja be, hogy ez nem egy védő technika, hanem alapvetően egy támadó.

Előzmény: tigristomi (13374)
tigristomi Creative Commons License 2018.02.16 0 0 13374

Bajiquan, ez is volt a kungfu egyetemen? Itt van róla egy videó, ebből mit lehet leszűrni a stílusról?
https://www.youtube.com/watch?v=0LuKKEL29Io
Nem hiszem, hogy mindig érdemes gyorsan ítélkezni.

Elsőre kb. 100 videót talál az ember Li Hong Thairól. Amit belinkeltem csak egy sok küzül.
Van asztal küzdelemnél használt technika is a videók között, de vannak hosszabb riportok is a stílusról.

Gao, nyilván jobban értesz a kungfu témához mint én. Én a következőt látom eddig, bár én még sok mindent nem látok ebből a stílusból.
A stíluson belül létezik a tigris, daru, stb. kungfu irányzat. Azt, hogy a mesterek hogyan küzdenek, a videókból nem látod.
Vannak amiket bemutatón csinálnak a mesterek, vagy pl. a tanárom, ez bemutató. Ezeket egy átlag ember nem tudja megcsinálni,
viszont a rendszerben használt mozdulatokat és hatékonyságukat nagyon jól mutatja. Egy küzdelemben nem biztos, hogy szemből csukló fogásból fogsz kiszabadulni,
vagy fél lassú jobb kézzel indított ütést kell hárítanod, de a technikák között ott van és létezik a demonstrálása.

 A tanárom olyan kemény, mint az acél, de tud olyan is lenni, mint a víz. Az ütése olyan mint amikor a vonat neki megy valakinek. Biztos van jobb is nála küzdelemben,
de a 40 év harcművészeti múltjával ő elérte azt, hogy olyan, mint egy harcművész, amit én filmekben se nagyon láttam.
Ismétlem, mellette tudnak gyógyítani is a mesterek ebben a stílusban, akupunktúrával és a chi kung mozdulatokkal.
Li Hong Thai 60 éve fogalalkozik ezzel a harművészettel.

 Más érdemeivel nem szándékozom kardoskodni, ezért csak ennyit írtam-írok. :)
Egy biztos, amíg van rá lehetőségem, addig én tanulok ebben a rendszerben.

 Gao, ha hatékonyságra törekszel, miért nem thai boxolsz és brazil jiujitsuzol?

Előzmény: GAOZHENHU (13373)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.02.15 0 0 13373

  Megnéztem a videót. Tejóisten...

Előzmény: tigristomi (13372)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.02.07 0 0 13371

 

  De gondolom, továbbra sem tudhatjuk a mester nevét, kitől-mikor-mit tanult és videó sincs... :-(

Előzmény: tigristomi (13370)
tigristomi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 13370

Visszajött a chi-kung tanárom, így tudom folytatni nála a tanulásom. Egyenlőre tetszik amiket tanulok, kung fu-t is elkezdtem tanulni a chi kung mellett.

Itt a chi kung és a kungfu szorosan összefonódik.

Bunyózni nem nagyon akarok, főleg nem 100 kilós ketrecharcosokkal, így ez a rendszer nekem tökéletes.

 

Majd beszámolok róla, meddig jutottam. :)

sz332 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 13369

A qi futás mondjuk pont tök jól össze van rakva :D Én próbáltam, amikor megvolt a csipő ellazitás, akkor az addigi 20 perc helyett hirtelen 1 órát végig tudtam futni,

nagyon jó tempóban, úgy, hogy a végén egyáltalán nem voltam fáradt :D

Előzmény: GAOZHENHU (13368)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.08 0 0 13368

Megyek, de csak ha megtanulhatom a qi futást... :-P

Előzmény: Louhan (13367)
Louhan Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13367

Jujj de szép lenne! 

Könnyeket csalt a szemembe már a lehetőség is! :)

 

Gao!

 

Gyere taijizni! Ott minden sokkal tisztább!!!! ;) :) :)

 

Louhan

Előzmény: arhat1 (13366)
arhat1 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13366

Szia Gao!

 

Ne viccelj Gao, én már hosszú évek óta bezártam az iskolámat..... :)

Csak öregurasan összejárunk heti kétszer páran, és szó szerint elütjük az időt. A páran azt jelenti, hogy csupa 30 év feletti gyakorlási idővel rendelkező pasi.

Az is igaz, hogy pont ezért ha nincs kedvük bunyózni, akkor erősítünk, vagy nyújtunk, vagy azt csináljuk amihez kedvünk van. 

És ebbe éppen úgy bele tudunk szakadni, mint mások a nagyon kemény kung fu edzéseikbe. :)

 

Miért lennék az első sorban? Hogy bólogassak, hogy "Úgy-úgy!" :)

 

Üdv,

arhat

Előzmény: GAOZHENHU (13362)
tigristomi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13365

Én a jógáról tudnék hasonló könyvet írni, 29 év tapasztalattal.

Még a taoista jógával - chi kunggal próbálkozom kicsit, azt hiszem egy kis fejezetre való abból is összejön.

Előzmény: GAOZHENHU (13357)
sz332 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13364

Ha vívni szeretnél, akkor Szepesi mesterhez terveznénk lejárni, péntekenként, kardozni.

Előzmény: GAOZHENHU (13363)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13363

 

  Szia Sz332!

 

  Bocs, csak most láttam, hogy írtál nekem. Ne sajnáld, most legalább van időm magamra. Meg pénzem... Terveim? Esetleg elmegyek vívni... Vagy focizni... Te nem jössz? :-D

Előzmény: sz332 (13354)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13362

 

  Arhat mester!

 

 

  Mindig tudtam, hogy bármikor számíthatok Rád...izé... :-) Félretéve a tréfát: minek ülnél az első sorban? Egyrészt legalább annyi történeted, adatod, bizonyítékod van a mai magyar kungfu élet "magasztos" mivoltára, mint nekem, másrészt pedig már Te sem fogod sokáig húzni, azt hiszem. Mert habár türelmed végtelen, de szerintem már Neked is nagyon tele a fa...izé...puttonyod. :-)

 

 

  Ölellek

 

  Gao

Előzmény: arhat1 (13361)
arhat1 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 13361

Kedves Gao!

 

Feszítsenek! Érted ezt az áldozatot képes vagyok meghozni.... :) Szeretném az első sorból nézni, kukoricát és üdítőt viszek. :)

 

Kicsit komolyabban: sajnálom az iskolád, egyben örülök neki, hogy ez a döntés így felszabadított. :)

 

Üdv,

arhat

 

Előzmény: GAOZHENHU (13357)
sz332 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 13360

TAIJI MESTER-DELEGÁCIÓ A CHAN WU KÖZPONTBAN2018 Február 26.-27.-én európai kőrútjuk során nálunk ,a Magyar Chan Wu központban.tart edzéseket a kínai, taiji mester-delegáció. 
A négy mester:Chen Xiao Wang, 11. generációs chen mester; Kang Ge Wu korábbi igazgatóhelyettes a Nemzetközi Wushu Szövetségben és yang mester; Yang Jun, 5. generációs yang mester ; Wang Zhan Hai , 12. generációs chen mester
Az edzések minden érdeklődő számára nyitottak:
Február 26. Hétfő: 19:00-21:00ig chen és yang stílus 
Február 27. Kedd: 09:00-12:00ig chen és yang stílus
14:00-15:00 chen és yang stílus
15:00-16:00 taiji elmélet
16:00-17:00 elmélet , értelmezés és kérdések
17:00-18:00 vizsga
Jelentkezési határidő:

2018 Február 01.:

Louhan Creative Commons License 2017.12.15 0 1 13359

Szia Gao!

 

Semmi baj. 

 

Keresztre feszítenének? Azt mondod? Annál inkább meg kellene írni belőle valamit! Tanulságul az utókornak! Annyi embert használnak ki, és olyan együgyű módon közelednek a tanulók a tanítókhoz, hogy talán jó kis figyelmeztetés lehetne a sztoriidból. Bár az is lehet, hogy azok, akiknek szükségük lenne rá, el sem olvasnák...

 

Louhan

Előzmény: GAOZHENHU (13357)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.14 0 1 13358

 

  Szia Sz332!

 

  Sose sajnáld! Legalább nem kell végre megalázkodnom. Tervek? Maradt a heti 4 kondi, meg néhankis kesztyűzés a barátokkal.

 

  Azért köszi!

Előzmény: sz332 (13354)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.14 0 0 13357

 

  Drága Louhan!

 

 

  Mea culpa! Mea maxima culpa! Aszittem nem kell még hemüveg, de na...

 

  30 év tapasztalásai? Engem keresztre feszítenének...

Előzmény: Louhan (13356)
Louhan Creative Commons License 2017.12.14 0 0 13356

Drága Gao!

 

Egyrészt őszinte részvétem, másrészt (ha jól értem) ez valahol öröm és boldogság. :)

 

Igazán izgalmas volna valahol ezt a 30 évet összefoglalni. Interjú vagy önéletírás keretein belül. Szerintem kifejezetten érdekes tapasztalataid voltak, amiket én boldogan olvasnék!

 

Viszont, ha már megemlíttettem általad kedvesem, hadd idézzem ide, amit írtam, mert úgy érzem az emlékeid megkoptak vagy nem vagy elég érzékeny a szarkazmusra!

 

Tehát ezt írtam:

 

"Sziasztok!

 

Elképesztően érdekes és izgalmas videót találtam a "régen minden jobb volt" kategóriában, különösen, ha valaki érdeklődik a taiji illetve egyéb ún. "belső erős" kínai irányzatok iránt.

Érdemes belenézni. :) Azt nem mondom, hogy érdemes végignézni, mert arra én is képtelen voltam, de van olyan része, ami kifejezetten érdekes.

Nagyon jól mutatja, hogy mi a probléma ezekkel az irányzatokkal, hogyan megy a semmibe a tartalom."

 

Erre te ezt írtad:

 

"De én nem vagyok elájulva attól, amit ott látok."

 

Ha fenti írásom szerinted azt jelenti, hogy én igen, akkor sajnálom, lehet, hogy velem van a gond...

 

Csók!

 

Louhan

Előzmény: GAOZHENHU (13353)
tigristomi Creative Commons License 2017.12.13 0 0 13355

Szia Gao!

 

 Sajnálom én is, hogy abbahagytad az iskolád vezetését és a tanítást.

Sok sikert kívánok ahhoz, amit csinálsz majd.

 

Köszi a választ.

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: GAOZHENHU (13353)
sz332 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 13354

Szia Gao,

 

sajnálom, hogy bezártad a klubod, de megértem a döntésed. Esetleg vannak terveid a jövőt illetően?

Előzmény: GAOZHENHU (13353)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.12 0 0 13353

 

  Szia Tomi!

 

 

  Amikor gyerek voltam, azt hittem, hogy Bruce Lee a kungfu királya. Most már tudom, hogy csak egy exhibicionista őrült volt. Később azt hitte, Jet Li a király. ma már tudom, hogy egy modern wushut tanuló, tehetséges akrobata. Hittem a Wing Chun mindent legyőző mivoltában. Hittem abban, hogy egy gyenge nő legyőzhet egy nálánál nagyobb férfit. Imádtam nézni, ahogy Van Damme szétrobbantja a legalsó téglát a Bloodsport című filmben. Aztán ahogy egyre több kínai mesterem lett, egyre jobban benne éltem a kínai kultúrában, úgy jöttem rá, hogy 90%-a kamu.

 

  Louhan kolléga belinkelt egy videót, amire azt írja, hogy "fantasztikus videót talált". Szeretem és tisztelem az urat, ezért semmit nem írtam a videóhoz. De én nem vagyok elájulva attól, amit ott látok. A legnagyobb baj jelenleg: a mai kor kungfu gyakorlói, legyen az külső vagy belső rendszer, nem tudják küzdelemben alkalmazni mindazt, amit a tanítványainkon, bemutatókon mutatnak. És nekem innentől teljesen értelmetlen az egész.

 

  Akkupunktúra, akkupresszúra, qi gong gyakorlatok, aranyharang: mind nettó kamu. Páncéling? Qi pajzs? Kamu. Az, hogy a gégédnek támasztanak egy lándzsát, Te pedig elhajlítod, ezt eltökéltségedtől függően viszonylag rövid idő alatt megtanítja Neked Ambruzs Szabolcs barátom. MINDEN CSAK GYAKORLÁS KÉRDÉSE.

 

  32 év kungfu után, 2017 októberében bezártam az iskolámat. Tudod miért hagytam abba a kungfut? Nem azért, mert kevés tanítvány volt. Hanem a sok kamu miatt. Amiatt, hogy a kínaiak árucikket csináltak a kungfuból is, ráadásul a legsilányabbat... Egész életem erről szólt. És most úgy hagytam abba, hogy azt érzem, mintha levettek volna a fejemről egy zacskót, ami eddig fojtogatott.

 

  Üdv.

 

  Gao

Előzmény: tigristomi (13348)
tigristomi Creative Commons License 2017.12.04 0 0 13352

Köszönöm a választ.

Előzmény: sz332 (13350)
sz332 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 13351

Ide is beírom, hátha:

A kard formája nekem nagyon tetszett, szépen a kard hegyével volt vezetve minden mozgás. A probléma az, hogy ez eddig szép és jó, de ez még nem vívás.

Az első bácsi egyébként szerintem sokkal szebben mozgott (egyszerűen, letisztultan). Ahogy jött a második, meg a harmadik csávó, úgy mintha kezdene

elveszni a mozgás lényege, és kezd öncélúvá válni.

 

Előzmény: Louhan (13349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!