Keresés

Részletes keresés

demjengi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 374

Én a párizsi museum kártyát úgy számoltam ki, hogy összeadtam a múzeumi belépőket, amit meg akartam nézni, és megnéztem a kártya árát. De ott volt weboldal, ami pontosan megmondta, hogy hova ingyenes vele a belépő. Nem tudom, hogy itt van-e ilyen. Ott nagyon megérte, mert sok helyre bementünk.

 

Na én hajnalban repülök, nem tudok a témához szólni péntek estig.

 

A Red Boat-tól kellett elsétálni a Gambla Stan metró megállóig, onnan egy metró megállóra van a Central pályaudvar. Nem tudom, hogy ez belváros közelinek számít-e. De ha főleg a modern részt szeretitek, akkor nem ajánlom. Nekünk tökéletes volt a poziciója, és romantikus szállás volt.

 

Előzmény: EdgE (369)
hooker007 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 373

Szerintem Stockholm kártyát azoknak éri meg akik rövidebb időre mennek és sok helyet akarnak végiglátogatni .

Amikor mi voltunk , akkor inkább a bérlét + belépő árak érték meg . Igaz mi 8 napot voltunk .

A hotel árak valóban húzosak , de ha jó helyet fogsz ki a reggelivel kihúzhatod jó ideig , és max egy kiadosabb vacsi kell :)

 

 

demjengi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 372
Nem vagyok normális, 359-es hozzászólás.
Előzmény: demjengi (371)
demjengi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 371
351-es kisfilm szól az óvárosrólés a szállásról , amit az előbb írtam az a Skanzen és Vasa-ról szól.
Előzmény: EdgE (369)
demjengi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 370

Ha megnézed a kisfilmet 361-es hozzászólásnál, van térkép, és képek a szállásról. Nagyon közel van az óvároshoz, nekünk ez volt a szempont, a modern részhez nem annyira. Oda már metró kell, vagy félórás séta.

Kp-ban kellett fizetni a szállást.

Mi nem vettünk Stockholm kártyát, mert múzeumba, csak a Vasa-ba mentünk és a skanzenbe. 2 napunk volt, többre nem volt idő.

Előzmény: EdgE (369)
EdgE Creative Commons License 2009.06.28 0 0 369

Stockholm-kártyátok volt? Tényleg megéri venni?

 

Amúgy amit belinkeltél az még a többi hostelhez képest nem a "drága" kategória, szóval én is elgondolkodok azon hogy itt foglalok. A belvároshoz nézve milyen volt a hely fekvése? Gyorsan be tudtatok jutni a belvárosba a szállásról? Mert az is egy szempont...

 

 

OFF
Ez már csak privát probléma, hogy nekem nincs dombornyomású kártyám. Repülőt is úgy foglaltam neten, hogy utána bankszámláról utaltam a pénzt. Ezeket a szállásokat vajon lehet így? Vagy kötelező kártyával???

ON

Előzmény: demjengi (368)
demjengi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 368

Igen, nagyon drága a szállás.

Mi itt laktunk, nagyon jó volt, de ez se olcsó.

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/The-Red-Boat-M-auml-laren/Stockholm/5720

EdgE Creative Commons License 2009.06.28 0 0 367

Szia!

 

Én meg szeptemberbe megyek Stockholmba (életemben először). Én is épp a városról (árak, szállás, közlekedés) tájékozódok épp neten, úgy bukkantam erre a topicra is. El kell keserítselek olcsó szállás ott nem létezik. Mármint magyar pénztárcához mérve. Ha tudom, hogy ilyen drága a város én nem foglaltam volna repülőt sem. Volt akciós fapados járat azért foglaltam, csak én voltam a hülye a kapkodással, mert előtte nem tájékozódtam...na de már mindegy a repülő lefoglalva.

 

Én youth hosteleket keresek. Aludtam már korábban ilyenben Varsóban, Prágában, Rómában, Milánóban, Londonban, de Stockholmban úgy látom 2-3x árak vannak minimum az előbbi városokhoz kalkulálva. Még a londoninak is duplája. Én 6-7 ezer forintos árakat találtam legolcsóbbat de ezek olyanok, hogy sokágyas közös szobák (12-20 ággyal) szóval elég gáz. Ha 4 ágyast nézek az 10 ezernél kezdődik (és ezek nem hotelek, csak fapados koliszobák sima emeletes ágyakkal)....durva. Gyakorlatilag annyiba lesz egy éjszaka mint az akciós retúrrepjegy. :(

 

Még a tömegközlekedésre írja azt mindenki, hogy roppant drága. És érdemes Stockholm kártyát venni, ami olyan hogy lehet vele utazni minden járaton, meg rengeteg múzeumba bemenni. Erre is rá lehet keresni neten.

 

Amúgy én itt keresgélek szállást:

 

http://www.stockholm-hotel-guide.com/hu/

 

Érdemesnek találtam még ezt is elolvasni (igaz ez egy szubjektív blogbejegyzés):

 

http://www.sixweb.hu/index.php?entry=entry090619-151543

Előzmény: sylwe23 (366)
sylwe23 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 366
remélem valaki olvassa.
szeretnék segítséget kérni utazáshoz. októberben stockholmba utazok 3 napra és ne igazán ismerem a várost és ehhez kérnék egy kis útbaigazítást, esetleg infót, olcsó szállást, közlekedést stb.
légyszi segítsen valaki.
hooker007 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 365

igen :)

 

és miután megnéztem , akkor döntöttem úgy hogy még idén bármi áron megyünk :)

Malmö felé akartunk és persze beiktatva egy kis Dániát , de

1: nemrég járt arra egy ismerös és mondta hogy a nagyonnál is drágábbak most

2: repjegy és szállásár szemszögből Stockholm árai vonzóbbak

 

 

Előzmény: demjengi (364)
demjengi Creative Commons License 2009.04.18 0 0 364
Megnézted a képeinket?
Előzmény: hooker007 (363)
hooker007 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 363

én spec járok erre , bár bevallom jobban örülnék ha valahol svédországban járnék :)

Csak a pénz nagy úr a mostani helyzetben , és bár szeretek utazni főképpen észak felé , de azért a közműtársaságokkal nem húzok ujjat :)

demjengi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 362
Hm..  Senki nem jár erre. :-(
demjengi Creative Commons License 2009.04.13 0 0 361

Sziasztok!

 

Itt a Skanzenről a zenés összeállítás: http://www.youtube.com/watch?v=AAUTskCd0us

 

HQ gombot érdemes megnyomni.

demjengi Creative Commons License 2009.04.10 0 0 360
Ha van HQ gomb, érdemes megnyomni, mert jobb lesz a minősége.
Előzmény: demjengi (359)
demjengi Creative Commons License 2009.04.10 0 0 359

Sziasztok!

 

Elkészült a zenés összeállítás az Óvárosról. Remélem tetszeni fog.

 

http://www.youtube.com/watch?v=59GyaIFYSeE

 

A Skanzenről és a Vasa Museumról készülőben egy másik kisfilm.

A püspök inasa Creative Commons License 2009.03.17 0 0 358
Hát nem semmi.
Gratulálok.
Sajna nálunk vitt némi pénzt a Hobgoblin sörök lelkes fogyasztása.
Egyébként tényleg nagyon szépek a képek.
Legközelebbi északi tervem a Feröer-szigetek. Ez életem egyik fő vágya.
Előzmény: demjengi (348)
demjengi Creative Commons License 2009.03.14 0 0 357

A fényképezőgép: Sony Alfa 200 türkörreflexes 10 Mgpixel.

Nem volt olcsó, de sokat utazunk és a férjem nagyon jó képeket csinál, megérdemli.

Előzmény: hooker007 (356)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 356

ha Stockholmra gondolok mindig az jutt eszembe mikor megyek már vissza :)

Remélem hamarosan :)  csak én úgy vagyok vele , hogy minimum 1 hét kell  , ami sajnos nem pár ft :(

demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 355

A férjem ez elött az út előtt vett egy nagyon jó fényképezőgépet, mert a régivel nem lehetett ilyen belső felvételeket készíteni.

Holnap megírom a paramétereket.

Előzmény: hooker007 (353)
demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 354
De jó Neked, hogy nyáron láttad. Még beszéltünk is róla, hogy nyáron ez a tér milyen hangulatos lehet, amikor zöldelnek a fák, és meleg van.
Előzmény: Sárgarózsa71 (351)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 353

nagyon jó képek :)

léci áruld el hoyg csináltad , milyen géppel, mert ano nekem sehogy nem ment egy normális kép bent , mivel a fények nem a hely erősségei :(

 

Előzmény: demjengi (347)
hooker007 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 352

nekem a Lite Pojke tér az egyik kedvencem :)

Tudom nem ez a neev , de nálam csak így maradt meg :)

Van a téren egy kisfiú , amiről el mondta az egyik helyi , hogy le kell rakni egy aprópénzt a talpazatára , megsimogatni  afeját és kívánni valamit :) És ha Lite pojke elfogadja az adományodat , teljesül a kívánságod :)

 

 

Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 351

Jövök,hogy ne légy egyedül. Amikor mentél, nem mertem mondani, hogy keresd meg a 3. képen lévő kis teret. De látom megtaláltad.:)))Ha Stockholmra gondolok mindig ez a tér jut eszembe. Annyira kellemes, kis zug.

 

 

Előzmény: demjengi (345)
demjengi Creative Commons License 2009.03.13 0 0 350
Jól elvagyok itt magamban.
demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 349

Stockholmi utazásunk során mi itt laktunk:

 

Connect hotel akkor remek, ha későn érkezel a reptérre, és nem akarsz éjjel utazni tovább. Eszméletlen tiszta és modern, a reggeli svédasztalos. Minket csak az emeletes ágy zavart, de ez már a korunk miatt van.

http://www.connecthotel.se/default.asp?id=skavsta-en

 

..

 

A Red Boat nagyon hangulatos. Szuper helyen van, óváros 8 perces séta.

A közös zuhanyozó nem valami fényes, és itt is emeletes ágy van.


http://www.hostels.com/hosteldetails.php/HostelNumber.5720

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 348

Püspökinasa 60 ezres költségvetését azt hiszem megdöntöttük.

3000 SEK volt kettőnknek az út, utazással, szállással, mindennel együtt. :-)

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 347

Vasa muzeum:

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 346

Képek a Skanzennél:

 

demjengi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 345

Sziasztok!

Nagyon szép volt az utunk.

Későn este érkeztünk Skavsta reptérre, ezért a reptér melletti Connect szállóban töltöttünk egy éjszakát. Reggel a transzfer busszal mentünk Stockholmba. A centrumból elsétáltunk át az óvárosi szigeten a Red Boat hostelhez, ami nagyon romantikus szállás volt.

A délutánt az óvárost néztük meg. Nagyon szépek, színesek az épületek, hangulatosak a szűk kis utcák. Sajnos őrségváltást nem láttunk, de bebarangoltuk az egész kis szigetet. Mikor besötétedett, bementünk a belvárosba, és ott nézelődtünk. (nem vagyok egy modern városnéző tipus)

Másnak vettünk napijegyet és elbuszoztunk a Skanzenhez, ahol 3, 4 órát töltöttünk. Gyönyörűek a régi falusi házak, templomok, nagyon sok fotót készítetünk. Ez után a Vasa muzeum volt a program. Nagyon örültem, hogy egy eredeti viking hajót megnézhettünk. A kiállítás nagyon szemléletes volt, több órát is el lehet ott tölteni. Igazi élményt nyújtott.

Sötétedés után metróra szálltunk, és megnéztük az érdekesebb megállókat. Nagyon sajnálom, hogy nálunk milyen fantáziátlanok a megállók, elmehetnének a mi tervezőink oda egy kis ötletet gyűjteni.

Következő reggel, még lett volna pár óránk, de sűrűn havazni kezdett, így inkább felszálltunk a reptéri buszra.

Nem mondom, hogy túl sokat láttunk, de ennyi fért az időnkbe, és kaptunk egy kis csipetet Stockholmból.

Biztos vagyok benne, hogy nyáron napfényben, még szebb lehet a város, amikor a hajók jönnek mennek a szigetek között, de így is meseszép volt.

Képeink még feldolgozás alatt állnak, majd egy zenés összeállítást is készítek, de ahhoz idő kell. Amint meg lesz fel fogom rakni a linket, hogy hol lehet megnézni.

Egy pár képet most is mellékelek azért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!